Skoči na vsebino

MOTO KLUBI - ustanovitev...


Thundercat

Priporočene objave

pa ne mi rečt, da si ti bil kdaj v takem klubu.......da veš kako imajo pošlihtano :unsure:

Jaz mu vse povem :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem motoristkam in motoristom!!!!!!!!!!!!!! :worship:

:headbang: ''PUNO KAPO'' imam šminkerjev in tistih ki imajo motor zato da se vozijo od kafica do kafica,

LP

Ne vem kako je z ostalimi motoristi. Ampak jaz priznam da se vozim od kafiča do kafiča oziroma od šanka do šanka.

Lansko leto naprimer sem iz Lj do Skopja ( 960 km ) se ustavil pri štirih šankih. In še bi lahko našteval. Tako da JA, vozim se od šanka do šanka. PRIZNAM :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej za kaj drugega tisti tvoj moped itak ni :-) :evilgrin:

PRIZNAM :evilgrin: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Apache

Malo si poglej našo moto skupino www.okriders.net ki ima veliko prednost pred MK

Največja prednost pa je ta da nas je veliko in ko se organizira ob vikendih potovanja ali

piknike se nas od več kot tristo članov komaj zbere dovolj naprimer za piknik.

Za potovanja pa ni problem, če pa nas bi bilo kot v moto klubih bi bilo kot sama praviš žalost.

lp:Anton

Hvala, sem vas videla že lani v ljutomeru-krizevci. Smo na vezi....od prilike se pa vidimo, če ne prej na kakem motozboru na primorskem.

Lp,Sanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

En večjih problemov bikerstva, še posebej tistega, ki je vpet v klubsko sceno, je prav ta obsedenost s klubi. Precej ljudi bi rado imelo na hrbtu nek znak, skratka poziralo. To je kao kul. Pri tem pa zanemarjajo tisto bistveno, kar ni vidno navzven. Barve so le zunanja manifestacija nekih odnosov, ki pa navzven niso tako vidni.

Angleško govoreči bikeri o svojih klubih zelo radi govorijo kot o bratovščinah. To ima svoj namen in pomen. Klub, ki ima prihodnost, nastane čisto drugače kot pa smo vajeni tu naokrog. Klub je tista točka v bikerjevem življenju, ki pomeni njegovo bistvo, njegov smisel. Člani kluba so hkrati bikerjevi najboljši prijatelji. Člani kluba se tudi sicer družijo med seboj, ne zgolj na vožnjah ali zborih. Če član kluba potrebuje pomoč (kakršnokoli - npr. računalniško, zidarsko, avtomehanično ali pa inštrukcije iz matematike za hčerko...), se mu bo nemudoma ponudil drug član kluba (seveda v okviru zmožnosti). Šele če iz kluba ne bo pomoči (pač nihče nima takšnega znanja) in če noben član kluba ne bo imel znanca, ki bi lahko pomagal, se bo ozrl drugam. Člani bodo skupaj preživljali dopuste, piknike, skupaj zahajali v gledališče, kino, bližnji sorodniki članov se bodo poznali med seboj in otroci članov se bodo igrali skupaj. To in še več je klub. Takšen klub doživi mnoga leta in postane ugleden v okolici, ščasoma tudi v tujini. Uspešno tudi preživi menjavo generacij. Član takšnega kluba ne postaneš kar tako, da se pač včlaniš. Ne! Prvo moraš postati prijatelj članov. Šele, ko te sprejmejo kot prijatelja - obstaja majhna možnost, da boš nekoč član. Zato je pripravniška doba še kako pomembna.

Citiram: "...pričakovala da bo to ena dobra ekipa, s katero se bomo vozili ob vikendih naokoli, na razne ture, daljše in krajše, pa mogoče tidu kaki motozbor obiskali..."

Izbrala si tipično slovenski pristop. Izbiraš klub, kot da bi se članstvo nakupovala v modni reviji. Tudi takšni klubi so (član nekaterih lahko postaneš kar preko interneta!?), zato pa je fluktacija članov v teh klubih tako velika, neke resnosti pa tudi ni. Pričakovati neko dejavnost od takšnih klubov je blago rečeno naivno.

Pa še majhno, a ne tako nepomembno dejstvo. Klub, ki si ga zapustila, je - prevelik! Kako lahko prijateljuješ s 60 ljudmi? Saj si niti vseh imen ne moreš zapomniti! Idealno članstvo v klubu se giblje med 7 in 25. Manj kot sedem ni smisla, ker bi potem vsi člani imeli funkcije, 25 pa je tudi zgornja obvljadljiva meja. Sicer pa tudi težko verjamem, da je moč v naši državi najti 60 bikerjev v istem kraju, ki bi lahko funkcionirali kot klub. Rešitev so seveda chapterji.

Odgovor zate pa je enostaven. Prični se družiti s pravimi bikeri, ne pozerji in prej ali slej te bo zaneslo v ustrezno smer. Jaz sem klub, katerega član sem, spoznal za šankom na zboru kluba, ki ne obstaja več, je pa pisal slovensko bikersko zgodovino. In člani tega kluba so moji najboljši prijatelji...

Popravljeno . Popravil bitje
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala to jaz vse vem, in na tem delam, že nekaj časa.

Tist da ima klub ttako veliko članov, je pa neumnost, ker ne mores kot si rekel obvladovati take količine ljudi, razen če spet ni kaksna organiziranost itd.........

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala to jaz vse vem, in na tem delam, že nekaj časa.

Tist da ima klub ttako veliko članov, je pa neumnost, ker ne mores kot si rekel obvladovati take količine ljudi, razen če spet ni kaksna organiziranost itd.........

LP

Danes je torek, pridi na pijačo. :smoke:

(Gojzer pod Pohorjem-po 20.00h) :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustanovi klub kjer bo vodstvo urejeno tako, kot je v cerkvi.

Bojda majo štamperli tko urejen, tak da tam ni nobenga šefa... si nobeden ne upa. :)

Šefa res ni :worship: sem pa blagajnik in od novega člana poberem 100€... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šefa res ni :worship: sem pa blagajnik in od novega člana poberem 100€... :lol1:

zakaj pa si od mene vzel 200€

100€ mi dolguješ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa shit :headbang: , a se zberete se kak drug dan?

Jutri maybe?

Zdaj sele vidla, sej bi priletela, sam ne vem če ne bom mal pozna 8.30 :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
  • 8 mesecev pozneje...
Zaradi tega pa sva sla z zeno ven iz kluba in od takrat sva Free Biker, cez vikend sva bla v Mostrju, pri MC Neretva, vsak z svojem motorju in se pridruzimo tem ali onemu in je vse uredu. Ni nobenih skopin vec, tak, da ne grema vec v en klub, za nas osebno je tak najboljse.

Pohvalno, da se z ženo veliko vozita naokoli, samo z tvojim tekstom se pa ravno nebi strinjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En večjih problemov bikerstva, še posebej tistega, ki je vpet v klubsko sceno, je prav ta obsedenost s klubi. Precej ljudi bi rado imelo na hrbtu nek znak, skratka poziralo. To je kao kul. Pri tem pa zanemarjajo tisto bistveno, kar ni vidno navzven. Barve so le zunanja manifestacija nekih odnosov, ki pa navzven niso tako vidni.

Angleško govoreči bikeri o svojih klubih zelo radi govorijo kot o bratovščinah. To ima svoj namen in pomen. Klub, ki ima prihodnost, nastane čisto drugače kot pa smo vajeni tu naokrog. Klub je tista točka v bikerjevem življenju, ki pomeni njegovo bistvo, njegov smisel. Člani kluba so hkrati bikerjevi najboljši prijatelji. Člani kluba se tudi sicer družijo med seboj, ne zgolj na vožnjah ali zborih. Če član kluba potrebuje pomoč (kakršnokoli - npr. računalniško, zidarsko, avtomehanično ali pa inštrukcije iz matematike za hčerko.. .) , se mu bo nemudoma ponudil drug član kluba (seveda v okviru zmožnosti). Šele če iz kluba ne bo pomoči (pač nihče nima takšnega znanja) in če noben član kluba ne bo imel znanca, ki bi lahko pomagal, se bo ozrl drugam. Člani bodo skupaj preživljali dopuste, piknike, skupaj zahajali v gledališče, kino, bližnji sorodniki članov se bodo poznali med seboj in otroci članov se bodo igrali skupaj. To in še več je klub. Takšen klub doživi mnoga leta in postane ugleden v okolici, ščasoma tudi v tujini. Uspešno tudi preživi menjavo generacij. Član takšnega kluba ne postaneš kar tako, da se pač včlaniš. Ne! Prvo moraš postati prijatelj članov. Šele, ko te sprejmejo kot prijatelja - obstaja majhna možnost, da boš nekoč član. Zato je pripravniška doba še kako pomembna.

:worship::worship::worship::worship::worship::worship: Bravo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ne več novih klubov delat,dost je blu.

Ko smo ga mi naredl pred kakim 12 leti jih je blu v SLO registriranih kakih 30 klubov MK in MC, pa se nam je zdel že takrat velik,zdej pa jih je že vrjetn prek 100(gdo bi vedu).Žalostn je,da je večina takih,ki tud prbližn ne vejo,kok nej bi klub sploh funkcioniru.Člani teh novih klubov se tud ne znajo več skupaj prpelat na meeting da ne omenjamo,da se po nekaterih klubih tud vsi med sabo ne poznajo.

Klubi so pr nas izgubili smisel in pomen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klubi so pr nas izgubili smisel in pomen!

:hmm::?

In kaj naj bi bil po tvoje osnovni smisel in pomen klubov?

Ja, da je klub ne... :yes:

Družba, naključna moto znanstva in dobri ("zdravi") prijatelji, so še vedno zakon!! :grim :worship: Preverjeno!!

No, pa dober klub tudi!! :O Žalostno pa je, da jih je bolj malo. - Škoda.

Tisti, ki so, pa :worship: :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj naj bi bil po tvoje osnovni smisel in pomen klubov?

Kaj pa vem? Mogoče ne rab bit glih tko u piko,kot je gor Bitje napisu,je pa fajn če je vsaj kak približek. Pa so potem še kakšni skupni pikniki,potovanja,skupne vožnje,ki jih ne organizirata vedno dva ena te ista člana,temveč so se prpravljen angažirat vsi.

Pa mal hirarhije tud ne škodi,sploh pri skupnih potovanjih,kdo voz vedno prvi,kdo vedno zadnji,kdo obrača,če smo kterga zgubl,pa načini prehitevanj,...vse te in podobne stvari,ki pripomorejo k varnosti in zdravju pr tem našem hobiju(načinu življenja),pa četud v to šteje da mal pogledaš na svojga sočlana,ku se ga je prveč natresu,da ne bo dobu kje po gobcu ko bo kom u babo tišču.

Skratka člane vklubu naj bi vezalo prijateljstvo,zaupanje,zanesljivost,složnost,podpora drug drugemu,...in to naj bi bil po moje smisel klubov,ne pa samo nošenje nekih istih našitkov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Živjo,

se najde kje kaka dobra duša, ki bi mi bila pripravljena posredovati disciplinski pravilnik, pravilnik o brezplačni pravni pomoči članom in pravilnik o finančno materialnem poslovanju MK samo za mušter , kako približno mora to izgledati, ali kakršne koli druge uporabne informacije o tem?

Bom res hvaležna, pa na :beer1: tud povabim dotično dobro dušco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!