Skoči na vsebino

BMW F 650 GS


Andrej666

Priporočene objave

Zivijo !

Na BMW F650 sem upravil servis na 20.000 km. Standardna rutina...sem menil.

Prvo kar sem opazil po servisu je, da je motor po vzigu ko sem hotel dat v prvo prestavo ZELO cuknil...kdaj pa kdaj tudi crknil.. ko se je segrel pa je delal b.p.

Na servisu so mi rekli, da je krivo olje, da ki se mora utec to cca tam 500

Zdaj imam po servisu cca 300km in sem opazil, da mi motor ne Crkuje..cuka ob prestopu v prvo. AMPAK da mi na visokih obratih sklopka drsi.

Kolega mi je rekel, da je njemu tudi drsela..in da je cez cas nehala ko se je olje udelalo...

Kaj mi lahko kdo kaj vec o tem pove..namrec rad bi sel na servis z kakimo argumenti.

thx

Alen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nebi pocaku da motor dobi 500-600km kakor so ti rekli pa potem govoril

ce bo se mel tezave pa pisi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi pa vprašanje vseeno zastavil v TEMI KI JE ŽE ODPRTA o F650?

Ledeni? Klonk?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivijo !

Na BMW F650 sem upravil servis na 20.000 km. Standardna rutina...sem menil.

Prvo kar sem opazil po servisu je, da je motor po vzigu ko sem hotel dat v prvo prestavo ZELO cuknil...kdaj pa kdaj tudi crknil.. ko se je segrel pa je delal b.p.

Na servisu so mi rekli, da je krivo olje, da ki se mora utec to cca tam 500

Zdaj imam po servisu cca 300km in sem opazil, da mi motor ne Crkuje..cuka ob prestopu v prvo. AMPAK da mi na visokih obratih sklopka drsi.

Kolega mi je rekel, da je njemu tudi drsela..in da je cez cas nehala ko se je olje udelalo...

Kaj mi lahko kdo kaj vec o tem pove..namrec rad bi sel na servis z kakimo argumenti.

thx

Alen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je to zgodil takoj po servisu. K sm hotu spelat iz servisa mi je crknu. Pol cez 5 km je blo pa vse spet po starem.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozanimaj se katero olje so ti dali notri (po možnosti kak motul 300V comp)..

našteti simptomi ponavadi pomenijo slabe lamele sklopke

ročica sklopke (na balanci) mora imet par mm lufta ko ni stisnjena

ulaufavanje olja se sliši zelo..no koment

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče neumno, pa vseeno!

Prijatelj se je zadnjič pripeljal z GS-om in klel da sklopka drsi...pa jaz malo gledam in ni bilo nič drugega, kot da se mu je ščitnik prstov zataknil v špranjo ročice sklopke.

Preveri :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem mel take probleme!

Problem je bil v olju!

Zamenjal lamele,pa tapravo olje not in zdaj je O.K.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koristno bi bilo še če bi napisal s katerim oljem konkretno si imel probleme. bi povedalo več kot "tapravo olje not".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri menjavi sklopke je nenapisano pravilo, da naj bi se lamele namakale v olju vsaj 24 ur. Ker serviserji nimajo časa se s tem ukvarjat, imajo pol stranke iz začetka mal probleme s sklopko, ki pa se rešijo sami od sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Znamke olja ne bi vedel tocno povedat, ker sem ime pozabil.

na www.f650.com je opisanih XX varjant zakaj clatch lahko z razlicnim oljem zdrsava...

danes bom sel na eno furco tam eno 200km..pa bo 500 km po servisu, pol pa ce se zadeva ne utece zavijem jaj*a serviserju.

Fora je v tem da je ta servis pooblascen BMW servis?!?!?

javim cimprej.

Alen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Znamke olja ne bi vedel tocno povedat, ker sem ime pozabil.

na www.f650.com je opisanih XX varjant zakaj clatch lahko z razlicnim oljem zdrsava...

danes bom sel na eno furco tam eno 200km..pa bo 500 km po servisu, pol pa ce se zadeva ne utece zavijem jaj*a serviserju.

Fora je v tem da je ta servis pooblascen BMW servis?!?!?

javim cimprej.

Alen

in o katerem servisu je tukaj govora???????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O katerem servisu je tu govora...

Ker zivim v tujini in je motor tudi tu...je servis BMW tuj.

Tako da vam ni straha, da bi ga nasli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Prejsnji teden sem sel na testno voznjo z telim BMW jckom.

Moram rect da mi je kar vsec glede na to ker mi je rekel prodejalc, da mi ne bo, ker vozim Suzukija RF600.

Je ze res da je cisto drug motor.

En cilinder-kosilnica. Ampak lepo tece. Lepo potegne.

Ko das v prv prestavi gas, se celo lahko dvignes na zanje kolo brez kakega napora.

V glavnem lusno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kupil BMW ja GS 650 Dakar!!!

Letnik 2001.

A je ze kdo delal servis na tem motorju doma??

Jst sem se spravil in imal tezave:)

A je kak trik (ventil), karkoli... kako dobiti olje iz rezervoarcka, ki je zgoraj pri akumilatorju?

Namrec iz karterja mi je olje lepo ven steklo - kak liter. Liter in pol pa lepo ostane not.

No zrihtal sem tako da sem odsraufal rezervoarcek za olje in zlil ven - kot iz kantice:)

V glavnem olje je zamenjano filter tudi, ampak se mi zdi, da bi BMW lahko imel to mal lepse pogruntano.

Ce gdo ve pravi postopek bi mu bil zelo hvalezen ce bi ga napisal...

Ali ima kdo kak sportni izpuh na svojem GS-u? Ali se vsi vozite u originalnim??

Akrapovic se mi zdi da ga ne izdeluje, sem pa nasel npr Arrow izpuh ki naj bi pasal na GS-a.

???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pozdravljeni!v servisni knjizici mi pise,da je po 40k.potrebno zamenjati primarne tesnilne mansete glavnega valja spredaj in zadej.pri Avto aktivu mb,pooblascenem uvozniku in serviserju me vodja servisa prepricuje,da se ta zamenjava manset NE dela preventivno in so zato moje zahteve neobicajne.zanimajo me vase izkusnje in mnenja lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novo servisno knjižico in navodila (v SLO jeziku) lahko dobite pri Avto Aktivu v LJ za manj kot 5000 Sit.

GS in Dakarji (novi) imajo nameščeno Did-ovo verigo. Preverite ceno nove verige v SLO, potem iščite v tujini. Pri Luisu stane veriga za Yamaho DT 125 RE z O-ringi 117 eurov, pri Stupidu v MB pa sem enako dobil za 18.500 Sit. Razlika v ceni ni mala, pa še bližje mi je bilo. Za GS je cena verige pri Luisu 119 evrov.

Obljubili so mi, da mi bodo zrihtali verigo tudi za Dakarja, ko bo potrebno (cena zaenkrat ???).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pred časom je bilo nekaj govora o F650GS verigah, nihče pa ni napisal kje konkretno je kupil verigo za ta motor in kako je bilo z montažo.

DID veriga, ki jo za ta motor prodajajo pri LOUIS-u, je nedeljiva (Endloskette - to piše v katalogu). Cena je ugodna (119 EUR), zanima pa me konkretno ali jo je že kdo dal mehaniku zmontirat in kako se je mehanik na to odzval?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred časom je bilo nekaj govora o F650GS verigah, nihče pa ni napisal kje konkretno je kupil verigo za ta motor in kako je bilo z montažo.

DID veriga, ki jo za ta motor prodajajo pri LOUIS-u, je nedeljiva (Endloskette - to piše v katalogu). Cena je ugodna (119 EUR), zanima pa me konkretno ali jo je že kdo dal mehaniku zmontirat in kako se je mehanik na to odzval?!

Pošlji PM Pips-u. On je pred mesecem zamenjal verigo na GSu. Kupil jo je pri Louisu, DID, nedeljiva. Torej to, za katero sprašuješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!v servisni knjizici mi pise,da je po 40k.potrebno zamenjati primarne tesnilne mansete glavnega valja spredaj in zadej.pri Avto aktivu mb,pooblascenem uvozniku in serviserju me vodja servisa prepricuje,da se ta zamenjava manset NE dela preventivno in so zato moje zahteve neobicajne.zanimajo me vase izkusnje in mnenja lp.

Pips, v navodilih piše tudi, da je potrebno na 20.000 zamenjat filter za goriv. Na servisu (Trzin) sva se z mehanikom zmenila, da bova "špekulirala" in ga ne bova zamenjala. K temu je botrovalo tudi dejstvo, da morot praktično nikoli ne vidi makedama. Menda ga bomo menjali na 40.000.

Hočem reči, da se kake stvari včasih ne zamenja, čeprav v navodilih tako piše. Je pa vseeno čudno, da navodila pravijo "menjaj preventivno", mehanik pa tega ne naredi. Mene osebno to ne bi pretirano skrbelo.

Še vedno iščem odgovor na vprašanje o verigi! Poslal PM Pipsu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iščem zadnja fostrasterja za BMW F650 l99,

al pa vsaj levega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa nek problem z elektriko... in sicer kar naenkrat je bil akumulator prazen (ceprav je prejsnji dan bilo vse ok), motor ni vzgal (itak). Ko sem priklopil na kable je vzgal v prvo brez problema, vendar je tud crknilo vse v istem momentu ko sem odklopil kabel.

Se komu mogoce kaj sanja kaj bi utegnilo bit narobe? Da se mal pripravim ze na stroske vnaprej :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa nek problem z elektriko... in sicer kar naenkrat je bil akumulator prazen (ceprav je prejsnji dan bilo vse ok), motor ni vzgal (itak). Ko sem priklopil na kable je vzgal v prvo brez problema, vendar je tud crknilo vse v istem momentu ko sem odklopil kabel.

Se komu mogoce kaj sanja kaj bi utegnilo bit narobe? Da se mal pripravim ze na stroske vnaprej  :BUA:

Mogoče mrknil akumulator :hmm:

Odnesi ga do prvega avtoelektričarja in naj ti ga preveri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!