Skoči na vsebino

hasp backup


Priporočene objave

ali ima kdo kaj pojma o racunalniskih zascitah? bi rabil kaksen pameten nasvet kako simulirati ali programsko nadomestiti hasp (dongle) zascito. imam namrec en kljuc, vendar delam z vec racunalniki in sva dva odvisna od tega kljuca in je prava mora prekladati kljuc sem ter tja in cakati z delom zaradi drugega uporabnika. nekaj sem nasel z googlom (soft key solutions) in me zanima ce kdo kaj vec ve o tem ali mogoce za kaksen drug simulator te sorte.

hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ročni preklopnik za printer ? ... odpade pretikanje itd ...

... sicer si pa kupil licenco za en program na enem PC-ju. a ne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imaš ključ na LPTju ali USBju?

BTW: kaj pa, če kupiš še en ključ ? In v primeru, da res želite samo po en hkrati uporabljati SW - kaj pa terminalski način, a-la Remote Desktop Connection? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi je kar dozdevalo, da ne bo nic pametnega povedano, pa naj pokomentiram vase izjave:

@rozi

program je precej drag in ker je v pogonu mogoce deset ur mesecno se mi sigurno ne splaca kupiti se ene licence. licenca ni omejena na eno samo masino, pac pa je omejeno stevilo oporabnikov v istem casu na enega.

@sym

lpt. zakaj ne bom kupil se enega kljuca sem pojasnil ze rozi. remote bi bil smiselen, vendar gre za graficno pred in postprocesiranje in mislim da bi prepocasi zadeva tekla, premalo udobno.

@hotschko

preklopnik ne pride v postev, ker sta masini v dveh razlicnih mestih (cca 15km). okoli licence pa ni cisto tako. res, da imam eno licenco, vendar ni omejena na samo eno masino, ker v tem primeru bi zascito verjetno obesili na IP. omejena je samo na enega uporabnika naenkrat, kar v vecini primerov tudi je tako, vendar ni udobno prekladati kljuca na relaciji 15km.

p.s.: zadevo sem uredil z nekajurnim buljenjem v ekran in testiranjem razlicnih hasp emulatorjev, ki so povecini drekpek. na koncu sem zadevo uspesno uredil s cisto legalnim komercialnim emulatorjem in deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti za moj piker poprejšnji komentar. Stvar je v tem, da tudi sam pišem SW in opažam, da si ljudje licenciranje razlagajo precej po domače. :BUA:

Preveri v licenčni pogodbi, ali slučajno ne piše, da pomeni en hkratni uporabnik, da ga lahko uporablja le ena (in ista oseba) sicer na poljubnem računalniku.

Ali še bolje... nevermind, zadeva dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

licenca pripada firmi in jo potemtakem lahko uporablja vsak, ki dela v imenu firme. z enim kljucem pac samo en uporabnik naenkrat. vendar to v mojem primeru ni problematicno, ker program vecino casa ni v uporabi, problem je v tem, da je treba lesti pod mize in prevazati kljuc iz sluzbe domov in obratno (moznost izgube, okvare)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi je kar dozdevalo, da ne bo nic pametnega povedano, pa naj pokomentiram vase izjave:

@rozi

program je precej drag in ker je v pogonu mogoce deset ur mesecno se mi sigurno ne splaca kupiti se ene licence. licenca ni omejena na eno samo masino, pac pa je omejeno stevilo oporabnikov v istem casu na enega.

gre morda za ArchiCAD? Ali pa 3DSMax?

Če se ne motim, so nekoč nekateri izdelovalci programov prodajali tudi pre-paid ključe, v katerih je bilo spravljenih za toliko in toliko ur uporabe dotičnega programa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne sym, ne gre za katerega od nastetih programov in ni casovno omejena verzija, ker gre za manjsi programski paket. poznam pa nekaj "velikih" programskih paketov s katerimi sem delal in delam, ki imajo lahko tudi casovno zascito, ampak ponavadi se taksni programi placujejo z letno narocnino in imajo drugacno zascito. recimo ABAQUS je ze eden teh velikih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!