Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Ne, lahko pa voziš motor, ki ima 60kw z 35kw blokado :)

Tako je, s 25kw blokado lahko voziš motor ki ima izvorno moč do 50kw, z blokado 35kw pa motor ki ima izvorno moč do 70kw ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Ninjo ZX-6R letnik 2008, ki je blokirana na 25kW in ima v homologaciji pod NAZIVNO moč 25kW (ne pod predelave) in ga tako lahko vozi kdorkoli z A2. Nikjer ni napisano več kot 25kW.

Zanima koga nakup? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Jest mam eno vprašanje v zvezi z izpitom a2. Imam opravljen izpit za a1 ki sem ga opravil 21.7.2010 in me zanima ali lahko izpit za a2 naredim dve leti po tem roku ali takoj ko bom star 18 let (mesc prej)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve leti po tem roku.

Lahko ga delas takoj ko bos 18!!!!!....gasperr nevem kaj je pol fora...pol lahko eden ki ni imel nikoli izpita ne motorja dela prej izpit za A2 kot nekdo ki naredi pri 17 izpit za 125 po tvoji logiki???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, prvo kot prvo, skuliri se pa se nehi dret.

 

Drugo kot drugo, men je inštruktorca rekla da se prej kot dve leti po tistem datumi ne morem prijavit na izpitno vožnjo. Potem pa je tako ali tako bil sneg (+zlomljeno zapestje) in se niti nisem prijavil niti se nisem poglabljal v to. 

 

Kar si napisal se zdi smiselno..in verjetno je res tako. Se opravičujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, prvo kot prvo, skuliri se pa se nehi dret.

 

Drugo kot drugo, men je inštruktorca rekla da se prej kot dve leti po tistem datumi ne morem prijavit na izpitno vožnjo. Potem pa je tako ali tako bil sneg (+zlomljeno zapestje) in se niti nisem prijavil niti se nisem poglabljal v to. 

 

Kar si napisal se zdi smiselno..in verjetno je res tako. Se opravičujem.

 

 

A2 lahko delaš pri 18 letih, če pa hočeš A1 nadgraditi (narediš 9ur+glavna) pa morata miniti 2 leti od opravljenega izpita A1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ga delas takoj ko bos 18!!!!!....gasperr nevem kaj je pol fora...pol lahko eden ki ni imel nikoli izpita ne motorja dela prej izpit za A2 kot nekdo ki naredi pri 17 izpit za 125 po tvoji logiki???

kolega nima za 125ko pa je naredil takoj zdaj za 35kw..tak da bo že pri 20lahko za A delal ;))..gašper ma prav..ti nekaj palamudiš pa sam neveš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A2 lahko delaš pri 18 letih, če pa hočeš A1 nadgraditi (narediš 9ur+glavna) pa morata miniti 2 leti od opravljenega izpita A1.

 

A2 lahko delaš pri 18 letih, če pa hočeš A1 nadgraditi (narediš 9ur+glavna) pa morata miniti 2 leti od opravljenega izpita A1.

točno tako je!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, prvo kot prvo, skuliri se pa se nehi dret.

 

Drugo kot drugo, men je inštruktorca rekla da se prej kot dve leti po tistem datumi ne morem prijavit na izpitno vožnjo. Potem pa je tako ali tako bil sneg (+zlomljeno zapestje) in se niti nisem prijavil niti se nisem poglabljal v to. 

 

Kar si napisal se zdi smiselno..in verjetno je res tako. Se opravičujem.

Da sam se mislil samo glede tega da lahko delas pri 18 ce placas cel izpit....glede nadrgraditve pa nism nic rekel....tako da ja se opravicujem za nesporazum tut z moje strani :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam eno vprašanje v zvezi z izpitom a2. Imam opravljen izpit za a1 ki sem ga opravil 21.7.2010 in me zanima ali lahko izpit za a2 naredim dve leti po tem roku ali takoj ko bom star 18 let (mesc prej)

Hvala

Jaz sem izpit za A2 naredil sicer po pretečenih 2h letih ker, se prej žal nemoreš prijaviti na izpitno vožnjo, drugače vožnje sm pa opravil že prej prb. 2 tedna pred tem ko je šlo mimo 2 leti. Tako da voziš lahko prej vendar samo izpitno vožnjo pa lahko opraviš šele po pretečenih 2h letih :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem izpit za A2 naredil sicer po pretečenih 2h letih ker, se prej žal nemoreš prijaviti na izpitno vožnjo, drugače vožnje sm pa opravil že prej prb. 2 tedna pred tem ko je šlo mimo 2 leti. Tako da voziš lahko prej vendar samo izpitno vožnjo pa lahko opraviš šele po pretečenih 2h letih :)

Jp jp, tudi pri meni je bilo tako iz A1 sem šel v A2 in sem odvozil tisti par uric potem pa čakal na datum da je bilo točno 2 leti, potem me je lahko pa šele prijavil inštruktor na glavno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če bi pa recimo 20 ur odpeljala pa vama ne bi blo treba čakat...vsaj če prav razumem...? Sam itak se nam tistim ki imamo (ali pa ste mel) že narejen A1 ne splača 20 ur vozt(predvsem plačevat... ), tako da je pol res treba čakat da dve leti preteče od izpita za A1. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba počakat dve leti po narejenm izpitu za 125

Nekje sm zaslediu da so poleti 2012 zopet omejili kubikažo na 250ccm in 35kw

Me zanima ce to res drži?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje da ne...vsaj nikjer nisem zasledil tega, pa tut verjetno bi tuki blo kej govora o tem če bi blo res... 35kW sicer je omejitev, kubikaža pa ni važna, edin tisto razmerje med močjo in maso ne sme bit več kot 0,2 se mi zdi.

Popravljeno . Popravil JureZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kubikaža ni omejena.

Omejitev so kilovati (35) & razmerje moč/teža (0,2).

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno delam izpit za avto in sem še vprašal kak je zdaj s tem A2 ... A2 motor ima MIN 450ccm in MAX 35kw... tako piše v zakonih... ne vem kje je fora da MINIMALNO 450ccm če pa itak niti 125 z več kot 11kw ne smem legalno vozit in rabim za vožnjo takega motorja A2 izpit... mah glupo vse skupaj nekam v 3 *** ampak kaj čemo. V glavnem, maja grem delat A2 (potem bo 2 leti) pa bomo vidli kaj bo... težek motor lahko ima 35kw, lahki pa max 25kw. Tako ima motor z recimo 130kg max moč lahko 25kw in si glih na 0,19 razmerje moč/masa... in se mi zdi glupo to... če hočeš met 35kw motor mora motor met 175kg O.o in si ravno na 0,2 razmerje... Razumem to prav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lipek, to o omejitvi najmanjše prostornine 450ccm prvič slišim in mislim da to ni res. V ZVoz piše le to, kar se že vseskozi debatira, največja moč 35kW in 0,2 kW/kg in pa to, da v primeru zmanjševanja moči agregata ne sme biti izvorna moč večja od dvakratnika zmanjšane moči (to zadnje je totalni nesmisel, kvečjemu bi lahko omejili izvorno moč na recimo 70kW ali celo manj, ne pa dvakratnik). Iz tega pa sledi, kot si že sam pravilno ugotovil, da če motor blokiraš na 35kW, mora le-ta imeti vsaj 175kg, če ga blokiraš na manj je lahko tudi lažji, ampak če ga blokiraš na 25kW, potem po tem veleumnem zakonu ne sme imeti več kot 50kW izvorne moči. Papir prenese vse, žal tudi take idiotizme...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ta zakon A2 je sprejet v evropo al kaj ? al še vedno velja samo v sloveniji. Rekli so da bo sprejet 19.januarja 2013 ta datum je že zdavni mimo pa nič novic o tem, da je sprejet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja po moje da je začel tudi v EU veljat, čeprav res ni blo kakšnih novic o tem...

 

Sicer sm pa tole našu zdej ko sm mal gledu po netu, je dost uporabno vse v zvezi s temi kategorijami razložen, pa po moje da še vse velja glede na to da je iz lanskega septembra:

http://www.siol.net/avtomoto/nasveti/za_motoriste/2012/09/motorji_za_nizje_kategorije.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!