Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

..če še mate zdaj take probleme z temi blokadami itd...evo kupte čebelce najbolši stroj za tiste ki nevejo rešiti problemov :P ( p.s nič hudega ni mišleno ..da nebo spet kdo kaj pameten) ;)

Eni spoštujejo zakone in se bojijo za svoj denar... Nekateri so dobili izpit in motor za darilo (primer samo), veliko pa si jih tudi z lastnim denarjem financira tako izpit kot tudi motor. Če že investiraš toliko v svoj hobi bi bilo škoda, če bi ti na koncu vse vzeli (vzamejo ti vozilo s katerim je bil narejen prekršek) in še plačaš mastno kazen (voziš motor za katerega nimaš izpita).

 

Raje manj konjev v mašini kot manj € v žepu... 2 leti po A2 imaš itak šanso naredit za neomejeno... :)

Popravljeno . Popravil Lipek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako je z blokadami. Sam bi jo naročil iz Nemčije, ker na uradnem servisu je malo too much €€€. Zato me zanima...dobiš blokado. Jo vgradiš( lokalni mehaniki, oz. pravi mehanik, ki je pa veliko cenejši kot "uradni" mehaniki). In kaj sedaj? Kako na tehničnem dokažeš, da ima res 35kw ? 

 

Že vnaprej hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako je z blokadami. Sam bi jo naročil iz Nemčije, ker na uradnem servisu je malo too much €€€. Zato me zanima...dobiš blokado. Jo vgradiš( lokalni mehaniki, oz. pravi mehanik, ki je pa veliko cenejši kot "uradni" mehaniki). In kaj sedaj? Kako na tehničnem dokažeš, da ima res 35kw ? 

 

Že vnaprej hvala za odgovore.

 

vaški mehankar ne more in nima pravice izdati potrdila o vgradnji blokade, ker ni za to pristojna oseba...uradni serviser ti ne uide, oz. če se greš šmuglarijo, ti blokado vgradi kdor hočeš, za potrdilo boš moral pa tako ali drugače nekomu plačati...

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, tako gre to. Ja no jbg....bomo pa malo več delali poleti  :sleep2: Sicer pa vgraditi jo bom dal, se nočem ubiti pri rosnih 19 letih :grrr  :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, tako gre to. Ja no jbg....bomo pa malo več delali poleti  :sleep2: Sicer pa vgraditi jo bom dal, se nočem ubiti pri rosnih 19 letih :grrr  :grrr

 

Rosnih? V starih cajtih bi bil v teh letih že dec poročen, tko da niso glih rosna :D

 

Sicer pa a je tak problem plačat tistih 60€ za dve uri dela? Zdej če celo poletje delaš za tak dnar, te prec zaposlim :)...hec

 

 

Aja glede blokade, brez težav kupiš direktno v tujini, sam pazi, da dobiš vse potrebne papirje priložene :)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na alphatechnik.de so 105€ več ali manj vse blokade (štern te iste blokade za vsaj 150€ prodaja naprej) zraven pa dobiš tudi vse potrebne papirje. Tisto uro dela boš pa moral pač sam plačat, sej načeloma lahko blokado tudi sam vgradiš, ti rabiš sam potrdilo o strokovni vgradnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni spoštujejo zakone in se bojijo za svoj denar... Nekateri so dobili izpit in motor za darilo (primer samo), veliko pa si jih tudi z lastnim denarjem financira tako izpit kot tudi motor. Če že investiraš toliko v svoj hobi bi bilo škoda, če bi ti na koncu vse vzeli (vzamejo ti vozilo s katerim je bil narejen prekršek) in še plačaš mastno kazen (voziš motor za katerega nimaš izpita).

 

Raje manj konjev v mašini kot manj € v žepu... 2 leti po A2 imaš itak šanso naredit za neomejeno... :)

še je upanje za našo mladino, končno en pameten post na 74 straneh nabijanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni spoštujejo zakone in se bojijo za svoj denar... Nekateri so dobili izpit in motor za darilo (primer samo), veliko pa si jih tudi z lastnim denarjem financira tako izpit kot tudi motor. Če že investiraš toliko v svoj hobi bi bilo škoda, če bi ti na koncu vse vzeli (vzamejo ti vozilo s katerim je bil narejen prekršek) in še plačaš mastno kazen (voziš motor za katerega nimaš izpita).

 

Raje manj konjev v mašini kot manj € v žepu... 2 leti po A2 imaš itak šanso naredit za neomejeno... :)

se vse strinjam!  :closedeyes: ..saj nisem nič takega napisal..sem napisal polek da je hec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaa potem so me pa hoteli nategniti. Ko sem kontaktiral uradni servis, so mi rekli, da bo prišlo vse okoli 300€, kar se mi je zdelo enostavno preveč. Ko sem vprašal za odblokirati so mi rekli še enkrat 300€. O imenu pa ne bi, nočem nobenega blatiti.

 

Sicer pa v teh časih ni šans, da se poročiš pri 19 letih razen če si cigan(nimam nič proti tej kulturi, no imam ampak ne bi) ali pa se kaj ponesreči, if you know what I mean  :drunk:  :l_01:  :pos:  :smoke: .... :eek:   :slap: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni spoštujejo zakone in se bojijo za svoj denar... Nekateri so dobili izpit in motor za darilo (primer samo), veliko pa si jih tudi z lastnim denarjem financira tako izpit kot tudi motor. Če že investiraš toliko v svoj hobi bi bilo škoda, če bi ti na koncu vse vzeli (vzamejo ti vozilo s katerim je bil narejen prekršek) in še plačaš mastno kazen (voziš motor za katerega nimaš izpita).

 

Raje manj konjev v mašini kot manj € v žepu... 2 leti po A2 imaš itak šanso naredit za neomejeno... :)

Po novem zakonu ti ne odvzamejo več vozila. :) Spet vse polno 14 letnih cigančkov, k se furajo po mestu. Jeah. Je pa dana iniciativa, zaradi tiste nesreče v LJ, da se ta institut odvzema ponovno uvede. Zame osebno res dobra varianta, da se vmakne kamikaze iz ceste...sam je pa problem, ker enačijo tiste, ki nimajo opravljenega vozniškega in tiste, ki jim je poteklo vozniško dovoljenje, ker pač niso bili pozorni. To je smešno. Ker itq je to zgolj birokracija, greš tam in ti dajo novega. :) Če ga pa sploh nimaš opravljenega...naj te pa doleti kazen in Bog ne daj, da ti DOLETIŠ v koga drugega.

 

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem zakonu ti ne odvzamejo več vozila. :) Spet vse polno 14 letnih cigančkov, k se furajo po mestu. Jeah. Je pa dana iniciativa, zaradi tiste nesreče v LJ, da se ta institut odvzema ponovno uvede. Zame osebno res dobra varianta, da se vmakne kamikaze iz ceste...sam je pa problem, ker enačijo tiste, ki nimajo opravljenega vozniškega in tiste, ki jim je poteklo vozniško dovoljenje, ker pač niso bili pozorni. To je smešno. Ker itq je to zgolj birokracija, greš tam in ti dajo novega. :) Če ga pa sploh nimaš opravljenega...naj te pa doleti kazen in Bog ne daj, da ti DOLETIŠ v koga drugega.

 

A ne odvzamejo več? Od kdaj pa je ta zakon? Februarja sem delal izpit za avto takrat še mi je inštruktor rekel pač da ti vzamejo vozilo s katerim si storil prekršek (ko sva mela debato o motorjih, ker bom pri njem delal tudi A2 :D) Drugače pa Slovenci kot Slovenci... Ko se nekaj zalomi gremo zakone spreminjat namesto da bi se posvetili pravim dejanjem in ne papirologiji ... :D(Zakaj ne udariš cigana ki je prišel v prvi razred? Ker ima v devetem razredu očeta xD)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne odvzamejo več? Od kdaj pa je ta zakon? Februarja sem delal izpit za avto takrat še mi je inštruktor rekel pač da ti vzamejo vozilo s katerim si storil prekršek (ko sva mela debato o motorjih, ker bom pri njem delal tudi A2 :D) Drugače pa Slovenci kot Slovenci... Ko se nekaj zalomi gremo zakone spreminjat namesto da bi se posvetili pravim dejanjem in ne papirologiji ... :D(Zakaj ne udariš cigana ki je prišel v prvi razred? Ker ima v devetem razredu očeta xD)

Ne vem točnega datuma, Janševa vlada je to spremenila takoj na začetku "vladavine". Kdaj pa si nazadnje prebral, da je komu zapljeno vozil?

Največja neumnost, kar so jih storili. Rezultat je tukaj. Letos bo 2× več mrtvih, kot lani, če se ne spremeni kaj. Seveda svoj davek odtehtajo tudi neurejene in opuščene ceste, nekje sem bral, da tudi dolga zima vpliva na to. Dejavnikov je veliko. Krvni davek je najhujši davek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji problem so tisti, ki precenijo svoje sposobnosti in kupijo neke mašine navrete... Oziroma jih odpirajo DALEČ čez meje, za kar imajo izpit :D

 

Pa saj te ne ubije padec ubije te tisto v kaj potem oddrsiš (pod avto, ograja, z mostu v reko itd.)... od samega padca težko umreš razen če si kako vretence ali vrat zlomiš (tukaj spet potrebna oprema, ampak še vedno vidim folk v adidaskah in kratkih hlačah na motorju, tudi off-roaderje :D) V glavnem imel sem opremo preden sem kupil motor... Zdaj pa še samo čakam na ta pravo A2 enduro mašino ^^ samo prvo po izpit ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

It's not the speed, that kills you, it's the sudden stop that does. :D

Oprema je  Bog in batina. Rešila kožo že vsaj 50× :D

Največji problem sta alkohol in nikakršno zavedanje o posledicah nepravilne vožnje. To, če imaš ti motor z 200 konji sploh ni problem...če se zavedaš, da ima tvoj motor 200 konjev in da je omejitev v naselju 50. Se kar strinjam s teboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj... kdor hoče letet bo itak letel (glej 50cc ki gredo po 120, 130, policist mi je govoril o skuterju, ki so ga zmerili malo čez 140km/h O.o) A2 omejitve so prizadete v glavnem :D kar nekaj... raje bi kazni povečali bi takoj bil mir :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazni ne pripomorejo popolnoma nič! :) Vzgoja in boljše ceste po drugi strani...sej v avtošoli takoj vedo kdo je norc in kdo ne. Teh 20 ur mogoče ni tako napačn pristop...ker majo več časa, da nekoga naučijo kako je treba zmerno vozit. Sam včasih pretiravajo in lih to pretiravanje lahko pripelje do tega, da potem mulc, ko je prvič sam...takoj po gasu. Jst vem, da sm se prvih 500km tresu ko mokr cuck, ko sm naredil izpit za avto...ne glede na to, da sem mel za seboj že več 10.000 km na mopedu. Pač mentaliteta je problem in ne višina/nižina kazni. Kaj ti bo 5.000€ kazni, če jih dobi nekdo, ki ve, da jih nikoli ne bo plačal in čez 2 tedna naredi spet isto pizdarijo? Sej vidiš, da se zmeraj isti pojavljajo...sm bral v novicaj, da so izdali 43 plačilnih nalogov enmu 18 letnemu mulcu v zadnjem letu...ja pa če je Bill Gates ne more plačat 50 kazni...pa vse verjetno brez izpita pa še kšna stvar zraven...recimo  neizpravno ali neregistrirano vozilo...torej 30.000€! :)

Bi bilo zanimivo naredit primerjavo št. prometnih nesreč tistih, ki so obiskovali srednje poklicne šole na različnih šolskih centrih...in tistih, ki so obiskovali gimnazije. Pač...ne pravim, da je kera šola boljša ali slabša...zgolj mentaliteta (na katero največ vpliva slaba družba) vpliva na našo vožnjo. Mene tut včasih zagrabi pa ga na avtocesti pršponan...sam čez naselje mi niti na misel ne pade, da bi šel več, kot 60. (se peljem cel teden po ljubljani in se kr navadaim, da je omejitev 60 in potem to misel odpeljem s seboj domov. Me zanima, če bo kšn policist to razumel, če se slučajno kdaj spozabim hehe).

Pa tako, kot si rekel...tut 50cc bicikl gre lahko 100 na uro. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej a2 izpit je meni cist uredu ker lepo je neka stopnicka med 125 in neomejenim in mas 2 leti casa da se navadis na motor z vecjo kubikazo prevozis xxx kilometrou z njim pa pol mas več izkušnj za neomejeno kategorijo. Ugl kar se pa divjakov tiče so bli in bojo vedno. Kot pravis budacki lahko so iz strojne gimnazije ekonomske al pa zdraustvene use je odvisno od mentalitete cloveka in ce je clovek zabit je pac tak in niti v avtosoli mu nemorejo pomagat. In za take ljudi lahko dajo kazni na miljon pa ti dovolijo delat izpit pr 30 itak ga vedno najebe tisti ki normalno vozi pa kdajpakdaj na kaki hitri cesti stisne gas(ne divja) pa ga dobijo na radar in dobi kazen in odvzem ispita in use tisti divjaki pa itak vedno bezijo pa use pa itak im pol nimajo kje kaj uzet in se jim preprosto jebe in delajo to še naprej ker ni posledic.

mogli bi locevat divjake pa motoriste in bi biu problem resen.

Popravljeno . Popravil rok418
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je res da če kupš nov motor (primer suzuki gsx-r 600 ali 750) in ga naročiš z blokado, da ti v primetni piše 35kw in ne realni kW?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, tako je to. Ker je že v originalu tako ( tovarniško ). Drugače se pa ne da. Razen če poznaš kakšnega, ki dela v pisarni v tehničnih in ti v prometno napiše 35kw :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni problem s prometno, problem je s homologacijo. Ker v prometni ti itq piše 25 ali 35kw, če ga naknadno blokiraš. V homologaciji pa ti to blokade napišejo pod predelave. Izvorna moč je še zmer tistih 80-90kW za sportake. Če pa že serijsko kupiš s 25 ali 35kW pa mu tudi pod izvorne kilowate napišejo 25 oz. 35 kW :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj hasnejo višje kazni ker tukaj ni denarja :D hahahah xD Vem pa za par primerkov ki vozijo A2 motor že od kar so opravili A1 xD Kot da bi boga za jajca prijeli... mah... in fora... še zdaj ga niso nikoli dobili...

 

Meni pa bojo gušili ko vozim po cestah striktno po omejitvah, a tu pa tam pa grem v hosto malo (pozor: lovske in traktorske poti) ma dej naj ne serejo... Hvala bogu še nihče ni sral... Ravno zadnjič srečal gozdarja na traktorju, ga lepo pozdravil on pa odzdravil ^^ :D

 

Glede stopničke... Sigurno je boljši sistem ko ti zakon ne dovoljuje overkillati se z močjo in kubiki ki jim nisi kos (vem za par primerov ki so z 18 naredili neomejeno - stara šola, kupili neko pošast in se takoj ubili :( ) Ampak nebi trebalo fukat okrog glede kilogramov!!! Pa tudi pogledat bi se trebalo kako kaj proizvajalci imajo te Kw in potem določiti omejitev, ne pa kar na blef: dajmo 35 KW oziroma moč/masa 0,2 ... ma dej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če blokiraš v prometni ti piše pod moč motorja 35kw?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!