Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Jst sm star 16, mam decembra rojsn dan (bom 17) in sm avgusta naredu izpit A1. Ta nov zakon se pa nej bi sprejeu oktobra 2009, 2 mesca preden bi jst lahko dvignu izpit za A2. Eni pravte da velja tist zakon v katerem si delou izpit, sm pa vprašou mamo k je pravnica in je rekla da kolkor ona ve bom mogu za A2 še enkrat vožnjo odpelat, ker bo takrat ko bi jst lahko dvignu izpit za A2 že nov zakon veljal. Tko da zdej res nevem pr čem sm... :unsure:

Če se ne motim ima toja mama prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo kr držal... to je blo že prejšnič k se je zakon menjal... sam jest dobil aprila pri 18 letih za neomejeno kolega ki je delov pa ispit pol leta za mana (ko sva delala ispit je pri obeh veljal isti zakon) pa je dobil do 24kW ker se je vmes zakon zamenjal :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ti k se z tomosom jajcaš si že cel pameten...pozabu sm vejico in ti tko pametuješ :whistle:

Pa se jajcam, šraufam, tuneram, razmišljam o motorju in zgodovini motorizma(old-school_from the begining)... imam en hands on aproach do motorja. In gledam na motorizem mal z višjiga spektra kukr ti...

Ni važn kok fuknš za opremo, da lep zgledaš_važn je kwa ti u glavi špila! Tomosa mam že 4leta, pa sm srečn sam pr seb in mi je ql...

Pridm jest še na vrsto____potrplenje je božja mast (zgleda da potrpljenja žal nimaš)

-Ne pri izbiri motorja

(Vlik folka bi nasprotoval tvojem odblokiranju pa so raje tiho ker vejo da nebodo nič dosegli_boš pa dvignu lestvico nesreč v sLOVEniji malce višje-tko da neki boš pa le dosegu v karjeri-če lahko temu tako rečem)

-Ne pri dajanju vsem enake možnosti za izražanje svojih mnenj (če si napisu kej zihr pričakuješ odgovor drugih? Dobu si odgovor in zdei nisi zadovoln... Jest ti nimam kej

Glede na to, da se spoznam na psihologijo ti lahko trdim, da ne pametujem le podajam svoje mnenje in tvoi odziv na to me ne preseneča niti ne gane tako da zgubljaš besede in vejice (a res nisi kej bl pamtnga najdu za nazai zabit??? loše loše) :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej meni je zlo žal k pišem post, ki sploh ne sodi sem, ampak ti morm povedat kaj si mislim...

To da ti motorizem gledaš z višjega spektra je prou smešno :D Prvo ko prvo voziš moped in ne govori o motorizmu ampak o mopedizmu. Kr da boš ti meni solu pamet k očitno še nisi sedel na pravem motorju...nee meni. Mene ne poznaš in ne govori neumnosti. Od kje tebi ideja :D ´´boš pa dvignu lestvico nesreč v sLOVEniji malce višje´´bereš ti te zadeve v kartah al kje že. Jst nameravam motor blokirat in odblokirat da se bom lahko normalno vozil :winkiss: Kdo je kakšno dirkanje omenil? Zate je dirkanje očitno že pri 70-80km/h :worship:. Bogi si bogi in prav tako tvoja psihologija :headbang:

In tebe ´´zabijat´´ po domače me prou boli kurac zate :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej meni je zlo žal k pišem post, ki sploh ne sodi sem, ampak ti morm povedat kaj si mislim...

To da ti motorizem gledaš z višjega spektra je prou smešno :D Prvo ko prvo voziš moped in ne govori o motorizmu ampak o mopedizmu. Kr da boš ti meni solu pamet k očitno še nisi sedel na pravem motorju...nee meni. Mene ne poznaš in ne govori neumnosti. Od kje tebi ideja :D ´´boš pa dvignu lestvico nesreč v sLOVEniji malce višje´´bereš ti te zadeve v kartah al kje že. Jst nameravam motor blokirat in odblokirat da se bom lahko normalno vozil :winkiss: Kdo je kakšno dirkanje omenil? Zate je dirkanje očitno že pri 70-80km/h :worship:. Bogi si bogi in prav tako tvoja psihologija :headbang:

In tebe ´´zabijat´´ po domače me prou boli kurac zate :krneki:

jest mislm da nisi razbral smisla prejsnga posta... njegov višji spekter je misljen v tem da on razume koko motor funkcionira ker je že celga po dolgem in počez prešravbal... kar je zelo pohvalno ker večina "pravih" motoristov nima pojma kaj se pod njim dogaja ko obrnejo gas in ob najmanjšem znaku da nekej ni prov vlečejo motor h serviserju ker niti plastik ne znajo dol pobrat...

ni to nč nate letel da ne boš mislu... :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Se oproščam, ker odpiram staro temo, toda zakoni se spreminjajo in mislim da bom tu dobil prave podatke.

Torej, kolikor jaz vem, novi zakon pride v veljavo 1.10.2009. Ta veleva, da moraš narediti vsak izpit posebaj (11kw, 25/35(?)kw in neomejeno). Je to res?

Ker bom v koncu julija star 16 in bi rad naredil izpit po starem zakonu (greš potrdit po dveh letih), me zanima, kdaj lahko pričnem z izpitom? Teorijo seveda lahko naredim prej, kako pa je z urami? Res bi rad naredil izpit po starem zakonu.

Že vnaprej najlepša hvala,

potter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 16 roj.dnevu lahko narediš občinskega in izpitno vožnjo ter prvo pomoč (nisem 100%), vse druga pa prej...vsak tako sem jaz razumel ker sem tudi sam postavil enako vprašanje na forumu vendar v drugačni temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral sem si skoraj celo temo, samo usak drugače pravi glede novega zakona, ki bo stopil v veljavo 1.10.2009.

Zanima me, če sem naredil 4.10.2007 izpit za 125cc, ali se mi bo 4.10.2009 povečala kubikaža na 25kw (grem samo štempljat), ali bom moral ponovno opravljati praktični del izpita?

Hvala za odgovor in lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Izpit kateri smo ga naredili pred novim zakonom, se nam obračunava v nadeljevanju po tistem zakonu v katerem smo delali izpit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap naj bi bilo tako.. ampak zadnjič je en škif nam neki razlagal da naj bi se to tudi spremenilo in da naj si čimprej štemplamo kolker lahko hehe.. Ampak mu ne verjamem O:-) :xx: Nikol neveš, v Sloveniji je vse možn :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

mene pa zanima, ko delaš izpit za motor in imaš praktični del...katero opremo moraš imeti svojo???

kaj ste vi imel ko ste delal izpit?? čelado, rokavice, želvo itd...???

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Izpit kateri smo ga naredili pred novim zakonom, se nam obračunava v nadeljevanju po tistem zakonu v katerem smo delali izpit

Jao. Že stotič!

Od kje ta logika?

A nekdo, ki je delal izpit pred 20 leti, ko je bila omejitev v naselju 60km/h, se lahko tudi danes vozi čez naselje 60km/h, medtem ko se morajo vsi ostali vozit 50?? :headbang: Itak da ne!

Ko je zakon sprejet in stopi v VELJAVO, velja za VSE! Se pa ponavadi v prehodnih in končnih določbah določi, kdaj se zakon dejansko začne UPORABLJAT. In tam se ponavadi uvede določeno prehodno obdobje (piše v uradnem listu v novem zakonu kolikšno je, ne vem za ta konkreten primer), npr 1 leto po uveljavitvi zakona, ko še veljajo določbe prejšnjega zakona in v tem času lahko tisti, ki že imajo izpit in čakajo na izpolnitev pogojev, še pridobijo višjo kategorijo po starem zakonu, če v tem obdobju pogoje izpolnijo. Če pa nekdo ne bo izpolnil teh pogojev do določenega začetka uporabe določb novega zakona, je pa lahko 100x delal izpit po starem, pa bo kljub temu naprej tretiran ponovem, kot vsi ostali.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zdej je še ta star zakon, al bojo novega sprejeli septembra?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nov zakon bo sprejet oktobra...oz. se mi zdi da sm nek prebral da med juniju in oktbru bo nov zakon sprejet...nevem zdej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se čist jebe, js izpita nebom delal še enkrat ;) Oz karkoli bo pač treba naredit da neomejeno. Bom pač ostal pri 25kilowatih, prekleta država :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz sem pa bil na avtošoli in sem glede tega zakona vprašal in je rekil da če izpit narediš pred oktobrom SE TI POTEM NORMALNO KOT PREJ ZVIŠUJE IN TI NI TREBA ITI DELATI ŠE ENKRAT. tako mi je to razložil. samo sem pa pozabil vprašat, če začneš delat izpit pred uveljavitvijo novega zakona, pa da imaš rojstni dan po tem ko je že zakon uveljavljen(izpit greš lahko delat 6 mesecev pred rojstnim dnem) v katero "skupino" padeš

zahvaljujem se vam za odgovore

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz sem pa bil na avtošoli in sem glede tega zakona vprašal in je rekil da če izpit narediš pred oktobrom SE TI POTEM NORMALNO KOT PREJ ZVIŠUJE IN TI NI TREBA ITI DELATI ŠE ENKRAT. tako mi je to razložil. samo sem pa pozabil vprašat, če začneš delat izpit pred uveljavitvijo novega zakona, pa da imaš rojstni dan po tem ko je že zakon uveljavljen(izpit greš lahko delat 6 mesecev pred rojstnim dnem) v katero "skupino" padeš

zahvaljujem se vam za odgovore

lp

Kot že rečeno- avtošole in inštruktorji nimajo nobene pristojnosti za tolmačenje ZVCP. Tak odgovor lahko slišiš tudi od sosednjega peka, pa ne bo imel nobene vrednosti- upam da veš, kaj hočem povedat. Svetujem ti, da se pozanimaš na občini. Le tam boš dobil najbolj točen odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz sem pa bil na avtošoli in sem glede tega zakona vprašal in je rekil da če izpit narediš pred oktobrom SE TI POTEM NORMALNO KOT PREJ ZVIŠUJE IN TI NI TREBA ITI DELATI ŠE ENKRAT. tako mi je to razložil. samo sem pa pozabil vprašat, če začneš delat izpit pred uveljavitvijo novega zakona, pa da imaš rojstni dan po tem ko je že zakon uveljavljen(izpit greš lahko delat 6 mesecev pred rojstnim dnem) v katero "skupino" padeš

zahvaljujem se vam za odgovore

lp

Preberi si določbe ZVCPja v Uradnem listu, ki urejajo pridobitev višje kategorije ter prehodne in končne določbe, to je edini 100% pravi vir informacij.. Bi šel jaz brskat, ampak se mi po pravici povedano ne da, ker to lahko vsak, ki je pismen naredi sam :)

ke je zdej un ta brihtn???????????? :headbang:

Če, to leti name, ne razumem čisto kaj hočeš od mene.. Ampak ti lahko pa še enkrat potrdim, da je tvoja logika, da velja tisti zakon po katerem si delal, napačna, v kolikor tako ne določajo prehodne in končne določbe novega zakona.

Prosim za odgovor na vprašanje:

A nekdo, ki je delal izpit pred 20 leti, ko je bila omejitev v naselju 60km/h, se lahko tudi danes vozi čez naselje 60km/h, medtem ko se morajo vsi ostali vozit 50??

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!