Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Ja morš se kr nadrkat. Jst sm skor upanje že zgubu pol sm pa še angino fasu na tist dan k sm mel cpp sam sm čudežno naredu :D

NEOANGIN je zakon? :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst sm tut za H pa A kategorijo vse v prvo naredu!

Pri B se je pa malenkost zataknil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JEst sm tudi za A, H naredu, za avto pa ne grem še delat, ko jebe aftek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZVCP-1

XV. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

257.člen

določbe 147., 148., 149. in 150. člena tega zakona se pričnejo uporabljati v enem letu od uveljavitve tega zakona. Do takrat se uporabljajo določbe 124., 128, in 129. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 30/98, 33/2000 - odl. US, 39/2000 - popr. odl. US, 61/2000, 100/2000 - odl. US, 21/02 in 67/02).

147. člen ZVCP-1 je par postov nazaj prilepil DRGUZELJ

Pa da še razčistimo kdaj je bil zakon uveljavljen

Splošno pravilo je, da navadno začnejo zakoni veljati 15. dni po objavi v Uradnem listu, če ni drugače določeno. Ta rok se imenuje vacatio legis - uveljavitveni rok. Zakon ZVCP-1 je bil objavljen 29.7.2004, torej je začel veljati 13.8.2004. To piše tudi na prvi strani samega zakona ZVCP-1. Je pa res, da je zakon stopil v UPORABO šele 1.1.2005, kar pa nikakor ne spremeni datuma uveljavitve.

Torej sklep! Vsi, ki se vam izteče pogoj 2 leti A 125 ali A do 25KW pred 13.8.2005 še dobite A neomejeno, drugi pa po zakonu NE! Kako pa bo s tem v praksi je pa že čisto druga debata. Mislim, da je celo ena cela tema o tem. Tam sem tudi na dolgo in široko opisoval moje izkušnje z uradniki na upravni enoti. Preden sem jim dotupil, kateri zakon velja je bila potrebna pritožba za ministrstvo. Tako, da ne bi o tem koliko uradniki na UE vedo kaj se dogaja z zakonodajo. Grem stavit, da vas bo veliko takih, ki vam bodo izdali A neomejeno tudi po 13.8.2005 in še več takih, katere bodo zajebavali pred 13.8.2005, pa čeprav bo oboje početje brez zakonske podlage.  :angry:  :angry:

Pa še LINK na stran Uradnega lista, kjer je točno razvidmo, da je bil zakon objavljen 29.7.2004, torej stopi v veljavo 13.8.2004

Dex zanima me to s kje s ti pobral, da komur se 2 letna doba izteče pred 13.8.2005 dobi neomejeno, ker je pri Killroyu prišlo do zapletov pri izpitu. Prosim, če bi mi točno povedal kje si to dobil.

TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, zgornji post lahko ignorirate, sem pogruntal zakaj se gre. Zanima me pa kje bi lahko dobil tole reč

257.člen

določbe 147., 148., 149. in 150. člena tega zakona se pričnejo uporabljati v enem letu od uveljavitve tega zakona. Do takrat se uporabljajo določbe 124., 128, in 129. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 30/98, 33/2000 - odl. US, 39/2000 - popr. odl. US, 61/2000, 100/2000 - odl. US, 21/02 in 67/02).

Kje bi na netu dobil "stari" zakon????

PLIZZ, se ful mudi :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj opravljen CPP brez napak in brez učenja... Se pozna da sm dve leti nazaj delov za H po takrat novem zakonu (takrat novost - je blo treba tud vožnjo delat). Zdj še prva pomoč, zdravstveno spričevalo pa gremo vozit :kva2: Komi čakam da se znebim tega počasnega sesalca :) (hmm 2 leti nazaj nism tko govoru :D )

Popravljeno . Popravil mjemec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Jst mam doma veljavne občinske CPP pole, tko da če kerga zanima me lohka PM, pa mu jih pošlem na mail. Aja pole so drgač za B kategorijo, sam se je kr dost vprašanj pojavlo tut v polah za A kategorijo.

LP :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene zanima če si bom lahk nabavo kawasaki zzr 250 k ma 35 HP. Star sm 18 in grem zdj izpit delat tko d padem u kategorija A2 :? . Ti zakoni mi glih niso hudo jasn tko d me zanima ker motor še pride u poštev?

Pa še to... če ma kdo pole za A kategorijo nj mi PM, pa mi jih lihk po maili pošle :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kokr vem ma ZZR250 36HP kar je pa točno 26.5kW...zdej uradno tega z A2 ne smeš vozit ker ma motor več kot 25kW sam varetn zarad tega kW ne komplicirajo tko da mislm da nebi smel bit problem bit z A2 na ZZR250!

Drugač pa velja za A2 tut to da ma motor razmerje 0,16kW/kg tko da če ma ZZR 166kg ali več spada v kategorijo A2!

No upam da se ne motim drugač me pa popravte...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tut začnem drug tedn furat :grim Fak...tri leta bom čakal na neomejeno??? :?

To je mal predolg... bom pa vsaj kj našparal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men so tud zadnjič k sem šel izpit dvignt rekl da bom neomejeno dubu šele

čez štiri leta :fight2: :angry2: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men so tud zadnjič k sem šel izpit dvignt rekl da bom neomejeno dubu šele

čez štiri leta :fight2:  :angry2:  :BUA:

kam si su pa dvignt to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons prjavu za prvo pomoč pri Rdečem Križu. Psice so me obrale za 16200 SIT :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons prjavu za prvo pomoč pri Rdečem Križu. Psice so me obrale za 16200 SIT :BUA:

hmmmm drago si plačal :D js sm prek Rdečega kriša delal pa sm 12000sit dal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm dau tud 16200... pomoje ce delas prek sole al pa kej tazga da pride cenej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm dau tud 16200... pomoje ce delas prek sole al pa kej tazga da pride cenej...

ja to že sam js nism delal prek šole ampak RK Slov.Bistrica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno sem začel s prvo pomočjo, tud plačov 16200 sit, star sm 16 let, pa če prov razumem bom dubu neomejen šele pri 21ih, pri 18ih pa do 25KW, to se pravi da bi lahko vozil KTM SMC 625 ali 660, ker obema piše v homologaciji 21KW, potem se ga pa samo odblokira na 40 KW, pol pa diirke... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!