Skoči na vsebino

Izpit


_miha

Priporočene objave

Delno se strinjam, vendar bo mogla država najprej v svoji hiši pospravit nesnago in naredit red, pol pa naj se javijo pa napišejo zakone, ki bodo enakopravni za vse.

Ker dat 80let stari mami pa atu vozniško, to je zame katastrofa...reakcijski čas pri takšnih osebah je 300% počasnejši..

--------------------------------------------------------------

Nima veze. Nekar iskat bližnjic in ovinkarit okoli teh blokad, policaji, imajo dodobra naštudirano zadevo in ja, seveda bo povprašal po blokadi....kako bo pa kasneje kompliciral, je pa odvisno od osebe in seveda ali je dnevna norma opravljena.

Tako je, to sem povedal samo z namenom da se tisti, ki pravijo da jim itak nič nemorjo mau zamisljo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, to sem povedal samo z namenom da se tisti, ki pravijo da jim itak nič nemorjo mau zamisljo...

Ahh sej nima smisla, ju3 se bo sigurno spet kakšen našel, ki si bo zakon v svoji glavi po svoje zapisal...in spet se bo ponovila zgodba :D...spet bo šlo 10strani nabijanj kaj lahko in kaj ne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je res, te zakoni in vse so danes čist u k****. Danes so me ustavili ta plavi na ridah. Imam izpit za 35kw, moped pa imam povsem izpraven, z 35kw blokado, pravim razmerjem (pod 70kw) itd.. Sabo sem imel prvo pomoč, oni so se pa zataknili v izpuh. Gor je pa Leovince GP in pač nisem mel dušilca noter. Na mestu so mi zmerli decibele, kateri so seveda presegali zakonsko vrednost. Policaj mi je razložil da je kazen za to 400€, na mestu pa bi mi moral odvzeti tablico in motor odpeljati. Še sreča da je bil normalen, (tudi sam motorist) ter sem jo tako odnesel le z opozorilom naj dam notri DB killer :D. Nekateri policaji znajo bit tudi OK :) :)

Imaš nosilec za tablico originalen? Zanima me zato, ali se je pojavljal tam tudi problem, oz. ali je sploh namenil kaj pozornosti temu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mejčkn pozno odgovarjam, sam po novem ti policaj ne more več zaplenit motorja :P vseeno pa se ne igrat banda, kazni so previsoke....

lp,mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mejčkn pozno odgovarjam, sam po novem ti policaj ne more več zaplenit motorja :P vseeno pa se ne igrat banda, kazni so previsoke....

lp,mz

Mogoče kakšen konkreten dokaz?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš nosilec za tablico originalen? Zanima me zato, ali se je pojavljal tam tudi problem, oz. ali je sploh namenil kaj pozornosti temu...

1. kak ti je lahko to reku? :D,..če ma moj kolega Arrowa na Suzukijo gsxr 750 pa ga je ustavu pa mu ni nič za izpuh težil, samo pač vprašu po izpitu pa papirjih pa je to to,..drugače pa ma vse predelano od izpuha,nosilca za tablico itd.. ne da bi kaj bil pameten al pa kaj pač povem kak je..

Popravljeno . Popravil Aprilia rs 125
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. kak ti je lahko to reku? :D,..če ma moj kolega Arrowa na Suzukijo gsxr 750 pa ga je ustavu pa mu ni nič za izpuh težil, samo pač vprašu po izpitu pa papirjih pa je to to,..drugače pa ma vse predelano od izpuha,nosilca za tablico itd.. ne da bi kaj bil pameten al pa kaj pač povem kak je..

Ja očitno je zelo odvisno od samega policaja in njegove volje :D. Drugače pa nosiliec nimam originalen, je pa vseeno homologiran od Ermaxa, tako da zaradi tega niti nebi mogel kaj dosti težiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si ti prepričan, da ti je dejansko to on rekel, ker nevem na podlagi česa, se ti lahko on vsede na motor in ti ga odpelje :D? Lepo daš dušilec pred njim notri, kar pomeni, da ti tehnično takoj izpraven, vzameš položnico in se zahvališ...nevem zakaj bi ga pa odpeljal?

Motorja ti ne more on osebno odpeljat, lahko pa ti zapleni tablico, ker ne gre za tehnično brezhibno vozilo. Meni je zaplenil na Husqvarni zaradi slick zadnje gume...motor sem moral pustit tam in ga menda odpeljat na prikolici :grrr Sem se pa osebno s tem policistom dobil v treh dneh ( toliko časa mi je dal ) in mu pripeljal z motorjem, ki je imel novo (neslick) gumo gor in mi je vrnil tablico. Vsaka mu čast :)

Delno se strinjam, vendar bo mogla država najprej v svoji hiši pospravit nesnago in naredit red, pol pa naj se javijo pa napišejo zakone, ki bodo enakopravni za vse.

Ker dat 80let stari mami pa atu vozniško, to je zame katastrofa...reakcijski čas pri takšnih osebah je 300% počasnejši..

--------------------------------------------------------------

Nima veze. Nekar iskat bližnjic in ovinkarit okoli teh blokad, policaji, imajo dodobra naštudirano zadevo in ja, seveda bo povprašal po blokadi....kako bo pa kasneje kompliciral, je pa odvisno od osebe in seveda ali je dnevna norma opravljena.

Tu se strinjava.

1. kak ti je lahko to reku? :D,..če ma moj kolega Arrowa na Suzukijo gsxr 750 pa ga je ustavu pa mu ni nič za izpuh težil, samo pač vprašu po izpitu pa papirjih pa je to to,..drugače pa ma vse predelano od izpuha,nosilca za tablico itd.. ne da bi kaj bil pameten al pa kaj pač povem kak je..

Tvoj kolega je očitno naletel na policista, ki se ne razume v to. Če ga bo ustavil policist motorist bo skasiral lepo kazen. Tudi je očitno, da živiš nekje Bogu za hrbtom, da imate take policiste, ki vejo dat samo alkotest, preverit dokumente in merit z radarjem. Jst bi bil hvaležen. :closedeyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorja ti ne more on osebno odpeljat, lahko pa ti zapleni tablico, ker ne gre za tehnično brezhibno vozilo. Meni je zaplenil na Husqvarni zaradi slick zadnje gume...motor sem moral pustit tam in ga menda odpeljat na prikolici :grrr Sem se pa osebno s tem policistom dobil v treh dneh ( toliko časa mi je dal ) in mu pripeljal z motorjem, ki je imel novo (neslick) gumo gor in mi je vrnil tablico. Vsaka mu čast :)

Tu se strinjava.

Tvoj kolega je očitno naletel na policista, ki se ne razume v to. Če ga bo ustavil policist motorist bo skasiral lepo kazen. Tudi je očitno, da živiš nekje Bogu za hrbtom, da imate take policiste, ki vejo dat samo alkotest, preverit dokumente in merit z radarjem. Jst bi bil hvaležen. :closedeyes:

to je res :D sem z istega kraja... Edino kar so MENI komplicirali je bilo 90km/h s 50cc malagutijem po naselju, pa še to so rekli samo da naj porihtam blokade da ne bo problemov, pa sem šel :D enkrat so me ustavili še na kontroli pa me je policajka prašala: kaj pa predelava motorja (so me zapisali takrat), sem pomigal z rameni, je rekla da ne bo problemov... in je to to :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja očitno je zelo odvisno od samega policaja in njegove volje :D. Drugače pa nosiliec nimam originalen, je pa vseeno homologiran od Ermaxa, tako da zaradi tega niti nebi mogel kaj dosti težiti.

Mene je ustavil v postojni... me ni povprašal o blokadi na 25kw...ko sem mu dau homologacijo pa je reko, da to pri njih ne komplicirajo...važn je da dela use... da homologacija bo problem sam če naletiš na republiško policijo. zanimala ga je sam hitrost v naselju in alkotest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej zadeva je takšna, lahko koga ubiješ fajn zakriješ dokaze, pa te ne dobijo, lahko si površen, pa te čez noč dobijo....

Blokade, nehomologirane in druge zadeve so prav tako stvari, zaradi katere ti lahko teži, ali pač ne...odvisno na koga naletiš in koliko imaš sreče v življenju, sam tudi sreča se hitro obrne v nesrečo.

Sicer pa beseda lepo mesto najde...če mi bo težil zakaj sem menjal ogledala, mu lahko brez težav demonstriram, da sem se na originalnih gledal v ramena z zdejšnimi vidim vse...zdej al bo on razumel, da sem s tem naredil nekaj dobrega za sebe in ostale ali pa pač ne bo, ker iz principa ne bo želel.

Nosilec tablice imam zamenjan...nadgrajen z osvetljitvijo in mačjim očesom, sama tablica je pod minimalnim kotom, že skoraj pravokotna na tla...jaz tukaj ne vidim kaj bi lahko bilo narobe, je pač nosilec zamenjan, ampak je vseeno zmontiran tako, da ne predstavlja nikakršnih ovir, da bi lahko katerikoli policaj prebral registersko oznako.

Če bo pa takšna nuja, bomo pa že vgravirali nekaj cifer na nosilec pa peljali na LPP, da napolnimo državno blagajno, in da bodo s tem veseli vsi tisti smrkci, ki vsak dan pred šihtom vstajajo na levo nogo...

Itd.

Želim vam še srečno vožnjo, in čim manj kontrol na cesti.

lp

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorja ti ne more on osebno odpeljat, lahko pa ti zapleni tablico, ker ne gre za tehnično brezhibno vozilo. Meni je zaplenil na Husqvarni zaradi slick zadnje gume...motor sem moral pustit tam in ga menda odpeljat na prikolici :grrr Sem se pa osebno s tem policistom dobil v treh dneh ( toliko časa mi je dal ) in mu pripeljal z motorjem, ki je imel novo (neslick) gumo gor in mi je vrnil tablico. Vsaka mu čast :)

Tu se strinjava.

Tvoj kolega je očitno naletel na policista, ki se ne razume v to. Če ga bo ustavil policist motorist bo skasiral lepo kazen. Tudi je očitno, da živiš nekje Bogu za hrbtom, da imate take policiste, ki vejo dat samo alkotest, preverit dokumente in merit z radarjem. Jst bi bil hvaležen. :closedeyes:

Prlekija pač :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Avtošola blisk. Ura v paketu je 25eur. Če vzameš paket ur dobiš še cpp predavanje zastonj. Kvalitetna avtošola izpit opravljen pri 22 urah-se pravi kolikor je obveznih. Super inštruktorji ne nabijajo ur, pa še tajnice so hude
;)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

zdravo mene zanima če se slučajno med zimo spet obetajo kakšne spremembe glede a2 izpita?? ker motor že imam izpit bom delal pa šele marca..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo mene zanima če se slučajno med zimo spet obetajo kakšne spremembe glede a2 izpita?? ker motor že imam izpit bom delal pa šele marca..

Ma ne se bat za brezveze ;)

Izpit bo ostal tako kot je, zakon velja še vedno isti, s tistim kar si ti prebral in te je prestrašlo je mišljeno samo to, da od takrat dalje bo ta izpit veljaven tudi v tujini, ker do zdej ta izpit ni veljal v vseh državah, torej boš ta tvoj motor z izpitom A2 še vedno lahko brez skrbi legalno vozu, ampak po novem ne samo v Sloveniji, pač pa tudi v tujini ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja upam, ker sem se malo pozanimal pri avto šolah pa so mi na dveh rekli da je sprejeto da bo sedaj ne samo 35kw ampak tudi max. 599ccm... upam da je šlo zgol za kak nesporazum ali kaj takega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sm si oddahnil :)

Zakon o voznikih natančneje določa vozila posameznih kategorij:

"V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35

kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2

kW/kg in ne izvira iz vozila z enkrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo

vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije

AM, A1 in G. "

Zakonu podrejen pravilnik dodaja, da : " motorno kolo, ki spada v to

kategorijo, brez stranske prikolice, z delovno prostornino motorja najmanj

400 ccm in močjo motorja najmanj 25 kW;

DO 19. januarja 2013 se lahko uporablja "motorno kolo brez stranske

prikolice, z delovno prostornino motorja večjo od 125 ccm in močjo motorja

večjo od 11 kW ter ne več kot 25 kW, pri katerem razmerje moč motorja/masa

vozila ne presega 0,16 kW/kg (<= 25 kW in <= 0,16 kW/kg) in mora doseči

hitrost najmanj 100 km/h – za usposabljanje kandidatov kategorije A2;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj zdej točno lahko z a2 vozimo po tujini?

Kolikor sem informiran od 19.1.2013 ;)

Naj me kdo popravi če se motim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A starostne meje bodo kaj spremenili za leto 2013?

Kolikor vem ostajajo enake ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zdaj a lahko vozimo motorno kolo, ki ima npr. 60 kw blokirano na 25 kw ? z A2 izpitom? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!