Skoči na vsebino

MotoGP 2005


Jure007

Priporočene objave

z maxom je tako, da če so okoliščine prave ima možnosti da zmaga. ''jajc'' mu mislim da klub starosti ne manjka ampak njegov problem je, da ko pade na eni dirki je velika vrjetnost da bo tudi na naslednji. Vsekakor ga ni za odpisat pri boju za vrh.

max v brnu, ko je zmagal:

http://www.sportbikez.net/video/13

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav bi bilo, da se premnogi med vami že enkrat začnete zavedat, da jajca v vrhunskem dirkanju nimajo takega mesta kot jim ga mnogo pripisujejo :BUA: Zmaguje se z glavo in če kdo misli, da je nekdo nekoga prehitel zato ker ima več jajc, je to zato, ker preveč površno in po kmečko gleda na vse skupaj.

Bistvo zmage nad neposrednim tekmecem, v najbolj ključnem delu dirke, je v vrhunski natančnosti izvedenega manevra in v neomajnem zaupanju v svoje (vrhunske ) sposobnosti. V takem ključnem trenutku, nekateri enostavno zmorejo več in bolje od drugih. Po tem se ločijo šampioni od navadnih dirkačev :worship:

Vožnje z jajci je na vsakem hepeningu več kot v celi sezoni moto GP ja (pa incidentov in padcev tudi)

Motor za motoGP stane več sto tisoč evrov :eek: zaupajo ga večinoma tistim, ki znajo in ne tistim, ki si upajo vozit :slap:

Popravljeno . Popravil Profi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu pa tam pade kakšna gostilniška ocena...coffe racer-jev...tisti, ki velik nasvetov delite,pejte enkrat v živo pogledat, mogoče boste zadevo pol lažje razumel, ko boste vidl kam gredo te hitrosti in tehnika, pa boste vidl da so vsi tam CARJI.

Niihov 'šef' je pa Rossi in men je prav všeč da je tako. Yamaha.. :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z maxom je tako, da če so okoliščine prave ima možnosti da zmaga. ''jajc'' mu mislim da klub starosti ne manjka ampak njegov problem je, da ko pade na eni dirki je velika vrjetnost da bo tudi na naslednji. Vsekakor ga ni za odpisat pri boju za vrh.

Max ima premalokrat te svoje prave okoliscine.. enkrat so krive gume, drugic pista, tretjic asfalt, cetrtic ekipa.. :doze: cakam se da bo reku da ni blo dobro kosilo in mu zato ne gre... :glare: Rossi vsaj ko mu ne gre, si to prizna. Max in Gibernau pa... Sej ne da vozita slabo, delc od tega (zato sta vseeno pri vrhu dosti casa), sam je Rossi enostavno boljsi!

Tko da je moje skromno mnenje, da bo Rossi zmagal tudi tokrat in se vedno mi ne bo nic manj dolgcas spremljat GP :grrr Ker fant obvlada, tle ni kej! Je dokazal ze dosti prej, pa se s prehodom s Honde na Yamaho in mislim da se ne bo nic slabse odrezal kot lani... in predlani... :D pa tudi ce se bo, I'll still be his fan! :grim

GO ROSSI! :worship: :OK: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji postanek pred začetkom - Jerez

Danes se začenjajo zadnja tridnevna testiranja pred začetkom nove, upajmo da razbuljive, sezone.

Na zadnjih testiranjih, kjer je bil organiziran tudi 40-minutni trening, se je najbolje znašel Sete Gibernau, ki je za najboljši odpeljani krog, domov odpeljal novi BMW serije 1.

Kako se bodo dirkači odrezali na zadnjih pripravah, bomo kmalu videli, prav tako si bomo lahko ustvarili že neko sliko. Vemo, da sta imela Biaggi in Rossi kar nekaj težav v Barceloni, predvsem Max, ki mu zadnjih nekaj minut ni več zalaufal motor. Tokrat napak ne sme biti.

Na zadnjih testiranjih tu, ki so bila decembra so se v najboljši luči pokazali pri ekipi Ducatija, vendar pa bo tokrat ekipa prepolovljena saj si je Carlos Checa v Barceloni pri padcu izpahnil ramo in bo zadnja testiranja tako izpustil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Max ima premalokrat te svoje prave okoliscine.. enkrat so krive gume, drugic pista, tretjic asfalt, cetrtic ekipa..  :doze: cakam se da bo reku da ni blo dobro kosilo in mu zato ne gre... :glare: Rossi vsaj ko mu ne gre, si to prizna. Max in Gibernau pa...  Sej ne da vozita slabo, delc od tega (zato sta vseeno pri vrhu dosti casa), sam je Rossi enostavno boljsi!

Tko da je moje skromno mnenje, da bo Rossi zmagal tudi tokrat in se vedno mi ne bo nic manj dolgcas spremljat GP :grrr Ker fant obvlada, tle ni kej! Je dokazal ze dosti prej, pa se s prehodom s Honde na Yamaho in mislim da se ne bo nic slabse odrezal kot lani... in predlani...  :D pa tudi ce se bo, I'll still be his fan! :grim

GO ROSSI!  :worship: :OK: :yea2:

Mah, kar nrki! :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biaggi bi zmagal, samo ce bi bla pista samo ravna brez ovinkou... :lol1:  Ne vem ce poslusate njegove komentarje, samo izgovori so ga... <_<

Rossi je care!!  :hooray:

Sej ne recem, sej je tudi Max care, samo se mi zdi da je ze malo prestar za to... :closedeyes: (oz. ne vem ce so leta kriva), ker tudi ko vozi, je ful pazljiv in malo u strahu, ne tvega prau nic. Medtem, k Valentino je se mlajsi in si ful upa. Samo na zivce mi gre Max, ker si tega ne prizna.  :yes: Lohko bi tud kdaj reku da je falil, ne da mece zmeri izgovore na motor... na ekipo... na miljon reci... :blink: 

To je samo moje mnenje.  :krneki:

ma se mi sami zdi al je tvoje mnenje v bistvu dosti blizu mojemu? Al je bil ta tvoj "Mah kr neki" lih tolko da neki izjavis? :krneki:

Ne vem no... ob natancnem pregledu postov mislim da se mnenji ne razlikujeta dosti, tko da s tem tvojim "Mah kr neki" izjavljas to tud lastnemu mnenju... :slap:

no... lih tolko da ves...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SUZUKI!!!

Prvi dan testiranj, ki so potekala v oblačnem Jerezu je vse presenetil Suzukijev voznik John Hopkins ki je končal na prvem mestu. Hopkins je bil konstantno hiter skozi ves dan treninga. Ali Suzuki pred prvo dirko razkriva prave karte?

Drugi je bil danes Hayden, tretje mesto pa si je privozil Valentino Rossi.

Neuradni Rezultati:

1. Hopkins 1.40.893

2. Hayden 1.41.045

3. Rossi 1.41.273

4. Gibernau 1.41.397

5. Melandri 1.41.626

6. Barros 1.41.637

7. Tamada 1.41.668

8. Hofmann 1.41.702

9. Nakano 1.41.775

10. Edwards 1.42.018

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shinja Nakano!!

V Jerezu prihaja do novih presenečenj. Po najhitrejšem v prvem dnevu, Johnom Hopkinsom, je bil drugi dan najhitrejši Kawasakijevec, Shinja Nakano.

Zjutraj je dirkače pričakalo deževno vreme. Zanimivo je to, da je lanska dirka v jerezu potekala prav v dežju. Ker pa so zimska testiranja minila predvsem v suhih in vročih krajih, kot je Sepang ali Avstralija, je to deževje in nastavitve prišlo kot nalašč, da si dirkači dobro pripravijo motorje tudi za dežne razmere. Rossi je bil kar zadovoljen, da je padal dež, saj kot je sam rekel, da z motociklom letnika 2005 še ni dirkal v dežju in da je bila to dobra priprava za morebitno mokro dirko.

Popoldne se je nad dirkališčem le pojavilo sonce in kot že rečeno, je to najbolje izkoristil Shinja Nakano ter njegov moštveni kolega Alex Hofmann, ki sta bila hitra že včeraj. Današnji Nakanov čas je bil za več kot sekundo počasnejši od Hopkinsovega včeraj, treba pa je vedeti, da je dež spral vso nanešeno gumo z dirkališča in je bil zato oprijem manjši.

Časi

1. Šinja Nakano Kawasaki 1min 42.112

2. Nicky Hayden Honda 1min 42.139

3. Sete Gibernau Honda 1min 42.218

4. John Hopkins Suzuki 1min 42.359

5. Marco Melandri Honda 1min 42.573

6. Alex Hofmann Kawasaki 1min 42.699

7. Valentino Rossi Yamaha 1min 42.71

8. Kenny Roberts Suzuki 1min 43.083

9. Colin Edwards Yamaha 1min 43.095

10. Troy Bayliss Honda 1min 43.13

11. Alex Barros Honda 1min 43.328

12. Max Biaggi Honda 1min 43.559

13. Ruben Xaus Yamaha 1min 43.756

14. Toni Elias Yamaha 1min 43.813

15. Vittoriano Guareschi Ducati 1min 44.357

16. Nobuacu Aoki Suzuki 1min 44.885

17. Roberto Rolfo Ducati 1min 45.087

18. Loris Capirossi Ducati 1min 46.198

19. Shane Byrne KR-KTM 1min 46.467

20. Franco Battaini WCM 1min 47.41

21. Makoto Tamada Honda 1min 56.617

22. James Ellison WCM 1min 58.494

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biaggi:

"We arrived from Barcelona with a good set up, but here in Jerez the bike did not respond anymore," sighed Max, who was the slowest Honda rider today. "My experience let me tell that I know the set up differences between these two tracks. I did all a rider can do: I tried all the suspension and chassis solutions and I rode over the limit but it didn't work.

"The lap time remains too slow for my standard. At this point it all depends on engine management, power output and electronic controls. It's not up to me. I hope the answer will come soon"...

vir

Prevod: "Iz Barcelone smo prisli z dobrimi nastavitvami, ampak tu, v Jerezu, se motor preprosto ni odzival," je zavzdihnil Max, ki je bil danes najpocasnejsi voznik Honde. "Moje izkusnje mi povejo kaksne so razlike v nastavitvah med temi dvemi dirkalisci. Naredil sem vse kar lahko voznik naredi: Poskusil razlicne nastavitve vzmetenja in okvirja in vozil cez svojo mejo. Nic ni pomagalo."

"Vmesni casi so se vedno prepocasni za moj standard. V tej tocki je vse odvisno od nastavitev motorja, njegove moci in elektronike. To ni odvisno od mene. Upam, da bomo kmalu nasli odgovor..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu pa tam pade kakšna gostilniška ocena...coffe racer-jev...tisti, ki velik nasvetov delite,pejte enkrat v živo pogledat, mogoče boste zadevo pol lažje razumel, ko boste vidl kam gredo te hitrosti in tehnika, pa boste vidl da so vsi tam CARJI.

Tudo to ni zadosti, treba je it probat. Ko stvar opazuješ je vse videti izi. Ko pa se pelješ po pisti in misliš da hitreje ne gre, pa pade eden mimo tebe z motorjem, ki ima vsaj 50KS manj od tvojega in ga čez 3 ovinke izgubiš iz vida - :blink: - takrat ti je pa vse jasno in začneš ceniti tudi tiste, ki se v GP vozijo bolj zadaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za konec Hayden

Zadnji dan testiranj pred začetkom sezone, se je na vrh lestvice zavihtel drugi repsolov dirkač, Američan Nicky Hayden, ki je končal testiranja pred Melandrijem in Hopkinsom.

Večina dirkačev je testiranja odpeljala z gumami za kvalifikacije, le Valentino Rossi je uporabil gume za dirko.

"Odlična testiranja so bila to! Zelo sem vesel, da mi je uspelo tisto, kar od mene pričakuje moštvo. To je odlično, saj bo šlo že čez 14 dni zares in takrat moram pokazati tudi današnjo formo", je povedal Hayden

Motociklisti se bodo v Jerez vrnili čez dober teden dni, ko se bo v petek, 8. aprila, s prvim neuradnim treningom začelo zares.

Nedeljski časi:

1. Nicky Hayden Honda 1min 39.983

2. Marco Melandri Honda 1min 40.291

3. John Hopkins Suzuki 1min 40.418

4. Valentino Rossi Yamaha 1min 40.539

5. Loris Capirossi Ducati 1min 40.559

6. Alex Barros Honda 1min 40.569

7. Sete Gibernau Honda 1min 40.662

8. Colin Edwards Yamaha 1min 41.284

9. Šinja Nakano Kawasaki 1min 41.328

10. Makoto Tamada Honda 1min 41.38

11. Max Biaggi Honda 1min 41.431

12. Alex Hofmann Kawasaki 1min 41.453

13. Troy Bayliss Honda 1min 41.529

14. Kenny Roberts Suzuki 1min 41.913

15. Nobuacu Aoki Suzuki 1min 42.121

16. Toni Elias Yamaha 1min 42.387

17. Ruben Xaus Yamaha 1min 43.961

18. James Ellison WCM 1min 44.041

19. Shane Byrne KR-KTM 1min 44.272

20. Roberto Rolfo D'Antin Ducati 1min 44.395

21. Vittoriano Guareschi Ducati 1min 44.447

22. Franco Battaini Blata WCM 1min 45.379

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Važn da Planiške pijandure in smučarijo prenašajo :SS

Malo pazi kaj pišeš.

Ko bodo pa Slovenci v špici svetovnega prvenstva v motociklizmu, bodo pa tudi to prenašali, brez skrbi.

Ali ima Batmax letos zadnjo možnost, da pokaže to kar ni? :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec tedna v Jerezu se gre pa že zares  :kva2:

I can't wait :D

Js tud komaj čakam :OK:

Da mi v soboto ob 12:45 vsi prešaltate televizijo na eurosport (trening prenašajo)! A sta letos tudi dva kvalifikacijska treninga, al so skrčli sam na soboto? A ima kdo kakšne informacije glede tega?

Me res zanima, če bodo Hayden, Melandri al pa Hopkins presenetili. Bi blo fajn, da bi za spremembo še kakšno drugo ime na vrhu videli. No, pustimo se presenetiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!