Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

mene zanima pa skom pucate škorne? sam mam TCX S-race bele in so po včerejšnem izletu do Zadra fino zamazani :)

baby robcki so najbolj enostavna zadeva. nesejo dol tudi ketenspray poleg drugw umazanine. so fajn tudi za kombinezon pucat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Šokrnji Diadora Extreme redna cena cca 240€ kupil začetek prejšne sezon naredil približno 22k km.

Takoj po 3k km prva reklamacija odliman podplat, popadal vijaki ščitnika, razpokani spredaj na nartu..... 

V spoboto odpadel zadaj na peti nek plastični del( ščitnik) , danes pri sezuvanju ugotovil da imam odliman 

pol podplata... WTF pa to ni škorenj za faking 240€ kaj naj na vsako sezno zmečem 200€ za škornje... 

kaj zdej nazaj zalimat in čakat da še kaj stran odleti, al pač zopet reskirat neki evrčkov in kupit druge?? 

Definitivno nekupim več diadore.... na reklamacijo jih tako nemorem več nazaj nest, že v prvo sm se 

moral kregat vsaj pol ure predno jih je vzel v reklamacijo, dokler mu nisem rekel naj mi da cifro od uvoznika....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti čist verjamem da so dobri sam so pa dragi kot da bi bli iz zlata :D mal so predragi za moje pojme.. 

Pa verjamem da so vrhinski.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lej rajše enkrat ene za 340€ kot pa dvakrat une za 200€ je pa občutek kot da bi bil v telovadnih pa še nobenih plastik nimajo po zunanji strani tko da ne moreš motorja podrsat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šokrnji Diadora Extreme redna cena cca 240€ kupil začetek prejšne sezon naredil približno 22k km.

Takoj po 3k km prva reklamacija odliman podplat, popadal vijaki ščitnika, razpokani spredaj na nartu..... 

V spoboto odpadel zadaj na peti nek plastični del( ščitnik) , danes pri sezuvanju ugotovil da imam odliman 

pol podplata... WTF pa to ni škorenj za faking 240€ kaj naj na vsako sezno zmečem 200€ za škornje... 

kaj zdej nazaj zalimat in čakat da še kaj stran odleti, al pač zopet reskirat neki evrčkov in kupit druge?? 

Definitivno nekupim več diadore.... na reklamacijo jih tako nemorem več nazaj nest, že v prvo sm se 

moral kregat vsaj pol ure predno jih je vzel v reklamacijo, dokler mu nisem rekel naj mi da cifro od uvoznika....

mene zmer preseneti, kako razlicne izkusnje imamo z istimi blagovnimi znamkami...

peto sezono vozim (tudi) Diadora GT2. Ravno uceraj sem jih cistil in ugotavljal da so se vedno v odlicnem stanju. imajo neko veratex membrano, ki ni prepustila niti u najhujsih nalivih, pa sm jih nazalost prevozu kar nekaj. Kupil sem jih, ker so mi bili TCX infinity obcutno predragi, enakih se pod znamko Oxtar pa na razprodaji niso imeli v moji cifri. zdej se cene ne spomnim vec, bi jih pa gotovo se enkat kupil.

post-1354-0-26026100-1410212162_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za po cest mam tole http://www.bscenter.si/moto_skornji_sidi_adventure_goretex_1; Trenutno so po hudo ugodni ceni za tak škorenj, topšit, voda še ni našla poti v notranjost, pa sm tudi že v potok stopil. 6 dni dežja v Romuniji i jim ni prišlo do živega, pri temperaturah okrog + 40 sm pa tud z lahkoto preživel v njjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take številka 44 mam jzt za prodat če koga zanima. Obuti mogoče 10krat, stari manj kot leto... Men so super a sem presedlal na drug motor tako da mi že par mesecev samo stojijo doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk jezn.. matr... pa sm mislu da bodo dlje zdržal... 

 :D :D 

TCX-S-Race-Motorcycle-Boots-Blue-1.jpg

ma da zdržijo.... 

 

post-19555-0-34999800-1410289595_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe nene ta novi res niso bli predragi.. diadora je bla pa za 20k km občutno predraga naložba.. noja ampak zdej je kar je :D 

Sicer dokler so bli celi sem bil zadovoljen z njimi, nisem pa pričakoval da bodo šle tako hitro k vragu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobr pogledaš sliko, ša če prebereš kak post višje... so crknile Diadora Extreme( sem jih samo slikal na TCX predpražniku)

Zdržale  kaj pa vem cca 20 000, prilepit pomoje zelo težko ker je spodaj vse zjebano, plus tega da je odpadel del škornja nekje med vožnjo.

Od razočaranja pa kupil danes TCX racer s, ki kolegu ki se skupaj vozimo držijo brez panike že tretjo sezono. In dela na sezono preko 15 000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Rad bi kupil dobro podložene škornje za vožnjo v jesenskih in pomladnih dneh.

Ker takšnih še nisem našel v moto trgovinah, sedaj razmišljam o gasilskih čevljih.

A je kakšna ideja, da je visoko in toplo?

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi kupil dobro podložene škornje za vožnjo v jesenskih in pomladnih dneh.

Ker takšnih še nisem našel v moto trgovinah, sedaj razmišljam o gasilskih čevljih.

A je kakšna ideja, da je visoko in toplo?

Jaz sem jih našel in kupil lani v TC-ju. Samo sem se za=bal in kupil cifro premajhne.

Diht za vodo so skoraj do zgornjega roba, goretex diha, podloženi in topli so dovolj tudi za 10°C in tanke nogavice.

TCX X-Tour. Dobri škornji in temu ustrezno dragi. Če te zanima... http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-motorna-kolesa/obutev-za-motoriste/motoristicni-skornji-tcx-st-44-rabljeni-2x-za-jesen--1292539380.html  Dam tudi za probat ;)

Popravljeno . Popravil stromar-aly
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi kupil dobro podložene škornje za vožnjo v jesenskih in pomladnih dneh.

Ker takšnih še nisem našel v moto trgovinah, sedaj razmišljam o gasilskih čevljih.

A je kakšna ideja, da je visoko in toplo?

 

Scarabeo

Jaz imam za ta namene ene slovenske Alpinine planinske čevlje malo dražje serije na katere lahko daš prvovrstne dereze :eek: , za hladnejše moto dni prva liga :OK::worship:   pa še sprehajaš se brez problemov :whistle: .Moji so že malo v letih in takrat tržišče ni ravno pokalo po šivih od dobrih čevljev ,no saj te dni tudi ne :hmm: , res dobrih čevljev je malo.Gasilski čevlji, dobra ideja samo mislim(pravzaprav ne vem) da so dražji od enakovrednih planinskih čevljev. Pa dobro izberi.

Lep pozdrav.     Mavti  :scut:

 

PS. Pa one starinske volnene nogavice iz časov naših babic in dedkov so še vedno prva liga   :worship:  :worship:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi kupil dobro podložene škornje za vožnjo v jesenskih in pomladnih dneh.

Ker takšnih še nisem našel v moto trgovinah, sedaj razmišljam o gasilskih čevljih.

A je kakšna ideja, da je visoko in toplo?

 

Scarabeo

 

 

kaj misliš s podloženimi? da majo filc notr al kaj? material, ki ga rabiš je goretex ;)

tele http://www.bscenter.si/moto_skornji_sidi_adventure_goretex_1 sm testiral tud pri - 17, z normalnimi nogavicami in ni blo nobene panike.

ne predstavljam si kakšen filing je vozit motor s podloženimi škornji in kako zgledajo, da volnenih in nevemkakšnih še debelih nogavic sploh ne omenjam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi kupil dobro podložene škornje za vožnjo v jesenskih in pomladnih dneh.

Ker takšnih še nisem našel v moto trgovinah, sedaj razmišljam o gasilskih čevljih.

A je kakšna ideja, da je visoko in toplo?

 

Scarabeo

Zdravo,  jaz sem  nama  prav za ta  namen  kupil  tole : http://www.x-socks.com/x-socks/motorsports/motorcycle-racing/mototouring/135523/detail .  Prezadovoljna.  V hladnejših  jutrih topli, poleti  dovolj  hladni, pa  še  škorenj  bistveno manj  smrdi.   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,  jaz sem  nama  prav za ta  namen  kupil  tole : http://www.x-socks.com/x-socks/motorsports/motorcycle-racing/mototouring/135523/detail .  Prezadovoljna.  V hladnejših  jutrih topli, poleti  dovolj  hladni, pa  še  škorenj  bistveno manj  smrdi.   

Obuta  sva v  škornje Sidi Rain Touring, a niso Goretex. Nič posebnega škorenj.  Prej  me  je  ali  hladilo  ali pa pa je bila  noga  prepotena do  amena. Zdaj je OK.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Mavti

Tudi jaz sem razmišljal o višjih planinskih, pa ni tako visokih kot bi želel.

Na skuterju manj vleče okoli nog.

 

@stromar

Takšnih še nisem videl. Ali se vložek izvleče?

Jaz potrebujem 45 številko, hvala za ponudbo.

 

@hajoktejn

Imel sem že v rokah nekaj podobnega, pa je bila konica čevlja normalno podložena - zame premalo.

Imam TCX - gorateks pa me zebe. Premalo podlage.

Če ni šuh 3 številke prevelik in noter filc in tri pare štumfov, pol je brezveze. :D

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,  jaz sem  nama  prav za ta  namen  kupil  tole : http://www.x-socks.com/x-socks/motorsports/motorcycle-racing/mototouring/135523/detail .  Prezadovoljna.  V hladnejših  jutrih topli, poleti  dovolj  hladni, pa  še  škorenj  bistveno manj  smrdi.   

Enako zadovoljna tudi midva z ženo s takimi moto nogavicami, vendar precej ceneje v Sesljanu v mototrgovini. :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,  jaz sem  nama  prav za ta  namen  kupil  tole : http://www.x-socks.com/x-socks/motorsports/motorcycle-racing/mototouring/135523/detail .  Prezadovoljna.  V hladnejših  jutrih topli, poleti  dovolj  hladni, pa  še  škorenj  bistveno manj  smrdi.   

Nekaj podobnega sem dobu v Lidlu. Za polet tekaške kompresijske štumfe, za pozim smučarske al pa turne. Cijena? Sitnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • djdhegg
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!