Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Zadostno, sem že povedal.

Sicer pa za opremo daj največ kar lahko si lahko privoščiš.

Zaščita ki jo nudijo ne zadosča niti za to da si gležnja na mestu pri nerodnem sestopanju ne bi zvil.

Se pa strinjam, da kupiš kar pač lahko.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaščita ki jo nudijo ne zadosča niti za to da si gležnja na mestu pri nerodnem sestopanju ne bi zvil.

Se pa strinjam, da kupiš kar pač lahko.

Če škorenj ni prevelik, si gležnja na mestu ne boš zvil.

 

Hotel sem to povedat, da razlika med supergo in poceni moto škornjem je ogromna, med enim in drugim moto škornjem pa veliko manjša.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam TCX Sport Tour. Kupil prejšnjo sezono za 125€ v TC motoshop in z njimi naredil slabih 15.000 km. Škornji so super, samo bodo zdržal samo še letošnjo sezono. Zakaj? Ker je zarad šaltanja na levem škornju že luknja  :blush: Mal dnarja mau muske škornov.  :grim  Verjetno, ker nimajo nobenih ščitnikov na notranji strani škornja ali kakšnega ojačanega materiala.Sicer je samo usnje predrt, ampak bo počas še tisti trd material pod usnjem uničen. Dobri, res ugodni, udobni in zračni škornji samo za premal cajta :D 

Naslednji bodo TCX R-S2 Evo ali pa Sidi vertigo air, ki jih vsi hvalijo :D

TCX_S-Sportour_Black.jpg

TCX SPORTTOUR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med enim in drugim moto škornjem pa veliko manjša.

Še vedno je gromozanska razlika. Če si mel kdaj drage in dovršene škornje pol to veš, če jih pa nisi mel pa nima smisla dajat primerjav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam TCX Sport Tour. Kupil prejšnjo sezono za 125€ v TC motoshop in z njimi naredil slabih 15.000 km. Škornji so super, samo bodo zdržal samo še letošnjo sezono. Zakaj? Ker je zarad šaltanja na levem škornju že luknja  :blush: Mal dnarja mau muske škornov.  :grim  Verjetno, ker nimajo nobenih ščitnikov na notranji strani škornja ali kakšnega ojačanega materiala.Sicer je samo usnje predrt, ampak bo počas še tisti trd material pod usnjem uničen. Dobri, res ugodni, udobni in zračni škornji samo za premal cajta :D

Naslednji bodo TCX R-S2 Evo ali pa Sidi vertigo air, ki jih vsi hvalijo :D

TCX_S-Sportour_Black.jpg

TCX SPORTTOUR

 

Jaz jih imam (Alpinestar) 14 let, naredil okoli 140kkm, na levi nogi ni znakov obrabe zaradi prestavljanja. So pa svojcajt bili pol plače.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam Alpinestars Racing Ahead, zelo podobni tistim od KARMEN1, že več kot 10 let in ne kažejo znakov obrabe.

Naslednji bodo čevlji z vezalkami in pa jeans hlače, ker želim biti čimbolj "civil" na motorju. Sovražim tisto "astronavtsko" opremo v kateri si kot robot.

Glede varnosti bi bil pa morda še najboljši nek jeklen oklep z napihljivimi vrečami... :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sto eur ne more biti škorenj top klasa, to je dejstvo. Je pa lahko dober - a premoči!

Po nekaj tisoč km tudi ne moreš vedeti, ali je vrhunski ali ne, razen, če si sprobal nalive in vse mogoče vremenske in terenske obremenitve.

Tako je, kot je rekel en moj predhodnik tukaj: "Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni!"

Dober (Gore-Tex) škorenj je od minimum 200 eur pa navzgor. To lahko potrdijo vsi, ki so probali vso mogočo motoristično opremo za na noge. Tako, posplošeno mnenje - pa saj ni prvo (pa tudi zadnje ne(bo).

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler ne dobiš svojga motorja na noge so tud superge dobre!

za se it šetat al pa na kosilu viset je pa še najmanjši problem ene japonke pa kratke hlace s sabo vzet.

sicer pa jst mam itak zarad zelo ozke noge izredno majhno izbiro, tko da mam zdej smx plus in so res super. edino se perferirani bi mogli bit pol bi bli pa še boljši :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej ne zavajaj ljudi. Kakšno zaščito pa ma tak škorenček? Ajej, sej men je v končni fazi vseen kaj ma kdo na seb, jst vem da sm si marsikej zlomu glih zarad "čist v redu" opreme.

Za potovanja si pa ne predstavlam nekoga s tako obutvijo. Motorizem je pač hobi ki košta in basta.

Za po cigarete skočt je pa vseen kaj maš na seb. Dokler kej ni narobe itak.

Aja, jst uporabljam tolehttp://www.revzilla.com/motorcycle/sidi-adventure-gore-tex-bootsza po cest in me nau nben prepričal da je kej bl vroče/hladno v njih kot v tapocen škornjih.

mal si poglejte kak so touring škornji, in kak so športni škornji narejeni. Ni res, da so touring manj varni, so pa zihr bolj udobni z goroteks vložkom itd itd, pa še stanejo včasih celo več kot športni. Perforirani so pa dobri samo do prvega dežja :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem včeraj kupila te škorenjce. Všeč so mi, ker so mehki in topli, imajo malo bolj široko kopito in zadrgo na zunanji strani.

  

mal si poglejte kak so touring škornji, in kak so športni škornji narejeni. Ni res, da so touring manj varni, so pa zihr bolj udobni z goroteks vložkom itd itd, pa še stanejo včasih celo več kot športni. Perforirani so pa dobri samo do prvega dežja :D

Ne štekam čist o čem pišeš, je blo pa govora o zgornjih šuhih.

Sicer pa razglabljajte kokr hočte, men se ne da več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

   Ne štekam čist o čem pišeš, je blo pa govora o zgornjih šuhih.

Sicer pa razglabljajte kokr hočte, men se ne da več.

pišem da škorenj ko škorenj, eni majo malce več zaščite drugi malo manj, 2x sem prefural jugo gor pa dol v samih kavbojkah in supergah. Se da, ne delaj panike kolk slabe čevlje je kupila in kako slabo zaščito nudijo. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna panika? Mah lej da se tud z opankami vozt. Pa z gumami brez profila glih tko. Bmk vsak nej dela po svoje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede cene se cene touring škornjev že počasi bližajo najvišjim, ko se cene boljših športnih komi začnejo.

sicer imaš tudi touring k majo zunanjo zaščito gležnja in stransko antitorzijsko zaščito. sam uni "ta obični" touring so bolj orentirani na nepremočljivost. pr gležnju majo pa samo eno majceno ojačitev.

športne škornje, ki nimajo nekih membran proti dežju imaš premočene al so perorirani al ne. razlika je minimalna. če se jih uporablja v slabem vremenu je potreba met une "oblekce" al pa si rečt jbg, moker bom :P. razlika med perforiranimi in ne je sam kolko maš mokre sred poletja pr 30°C in več.

glede panike in ne panike okrog škornjev. nej si en v takih touring škorencih vrže svoj dvestokilski moped na noge pa bomo pol preučili rengenske slike kako dober nakup je opravu.

dokler škornjem ni potrebno opravljat funkcije varovanja kosti pred poškodbami so prav vsi dobri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam Alpinestars Racing Ahead, zelo podobni tistim od KARMEN1, že več kot 10 let in ne kažejo znakov obrabe.

Naslednji bodo čevlji z vezalkami in pa jeans hlače, ker želim biti čimbolj "civil" na motorju. Sovražim tisto "astronavtsko" opremo v kateri si kot robot.

Glede varnosti bi bil pa morda še najboljši nek jeklen oklep z napihljivimi vrečami... :)

Tudi jaz imam za poletje nizke, z vezalkami, te sem kupila za sedaj (in jih danes tudi sprobala). 

Jeans moto hlače pa itak. Pozimi sicer še kaj spodaj, poleti pa so zakon  :OK: . Komot greš z njimi povsod, kjer lahko nosiš kavbojke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cika, športne škornje imam, in sem kar nekaj dežja prefural, brez da bi jih premočil, in brez oblekic. Dovolj so dežne hlače, ki gredo čez zgornji del škornja, spodnji mora pa bit namazan ali presprejan, zračniki pa zaprti.

Ampak mi je pa ful všeč kok ste nekateri zaščiteni u nulo in varni na vseh svojih 200 prevoženih kilometrih letno :P

 

Ti mi nabijaš o anti torziji itd itd...jaz ti lahko nabijam o tem da je touring škorenj mnogo bolj odporen na preboj ostrih predmetov. Namreč ima debelejše usnje, + vložek. In Verjetno lahko tudi nanj vržeš moped, mogoče bo celo manj bolela noga.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam res, enim se kost zlom že če jim jajc na noge pade, drugim pa lohka motor pa jim ni nič....

kake veze ma tuki pol škorenj?

jebiga, še nbene ponudbe za pancerje??? :O  resno, tank lohka vam gor pade pa nau nič....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jst jih obujem tudi če grem sam do vipave. ker ne vem kje piše da se par metrov od doma ne morem kje zvrnit?

glede dežja je vsak model zgodba zase, če so tvoji ok super, moji so mokri. kar ni prijetno me pa ne moti. glede na to da se vozimo samo ko je toplo.

upam da ti ne bo potreba testirat kolko boli če dobis moped na nogo. mislim da če je vse kar fašeš zgolj udarec in so vse kosti cele se ni kaj pritoževat.

touring škornji se mi pa vsi sezuvajo zarad zelo ozke in nizke noge. tko da sm obsojena na bolj al manj dva modela od A*

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cikadina oprosti, samo pretiravaš...škornji te ravno ne bodo rešili. Jaz lahko povem iz svoje prakse ter precej padcem in najhujša poškodba so bile strgane kolenske križne vezi, katero pa škornji ne bi preprečili. Če se samo motor zvrne na nogo mora bit res že posebno naključje, da pride do težje poškodbe na nogi, večinoma noga ne ostane ujeta pod motorjem, kjer je precej "lufta", pa tudi, ko mi je enkrat ostala ujeta, da je moral nekdo drug dvigniti motor, noga ni bila poškodovana.

Če bi vozil motokros, bi si omislil posebne škornje, tudi za dirkanje po pisti, za vožnjo po cesti je pa glavno, da zaščitijo pred vetrom, morda tudi dežjem in prestavno ročico...za po cesti ne rabiš ravno "pancerjev".

Popravljeno . Popravil vandrovec
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cika, nima smisla. Ti nardiš premal km, jst pa nism šel dvakrat čez jugo v đinsu, tko da nisva kompetentna za podajanje mnenj in izkušenj.i

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je, ker preveč posplošujemo. Obstaja različna oprema za različne potrebe, sam govorim za pretežno cestno vožnjo. 

hajoktejn ti si pa že v drugi kategoriji, imaš drugačen motor, tudi tvoje vožnje so že bolj offroad in tam že rabiš drugačne škornje, za tako vožnjo bi tudi sam imel drugačno opremo, cikadina je pa bolj "sportiva" in se spet razlikuje od nas uživaških "pohajačev :smoke: "

Popravljeno . Popravil vandrovec
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj bi hodila v pancerjih v službo, če pa imam lahko in mehko zaščitno obutev, ki je CE homologirana in mi nudi prav dovolj zaščite in veliko udobja. Včeraj sem jih preizkusila, tako med vožnjo, kot med hojo se odlično obnesejo. Ravno prav, kot potrebujem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!