Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Jaz imam ožjo nogo...oglasi se v AS Domžale in sprobaj Dainese-ovo obutev. Njihovi modeli so malo ožji po mojih izkušnjah. Odličen športno potovalni škorenj je recimo model Dainese TRQ Tour, pa še Goretex membrano ima. Ta tip škornja uporabljam tudi sam in lahko ga samo priporočam:
http://images.pierce-ecom.com/File/Image.ashx?oid=22216&type=p
Ali pa morda model TR Course Out, ki je še malo bolj športen:
http://images.pierce-ecom.com/File/Image.ashx?oid=42323&type=p

 

Lp.

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nimam izrazito ozko ma mi dainese paše... morda celo bolj ozki bi lahko še bili pa bi bilo perfektno. Fejst ozki so puma in menda so ok, en taljan se je že parkrat z njimi zložil na pisti in bil zadovoljen a itak en barilla zrezek po tleh ni merodajen.

Puma_1000_v3_Boots_zoom.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno uporabljam obutev TCX X-Cube.

 

Za daljše vožnje bi si nabavil športno/potovalne škornje. Vendar bo zgleda problem, ker imam precej ozko nogo.

 

Včeraj sem bil v LJ in sem imel možnost pomerit TCX in Sidi.

Oboji (TCX in Sidi) so mi bili preširoki v predelu pete, tako da so se mi sezuvali.

Edino TCX Sportur WP so bili malenkost bolj ozki - se pa zanje nisem odločil, ker niso nič zračeni...

 

Tako da me zanima, katere škornje imate tisti z ožjo nogo ?

 

Pa še to... Tudi zgornji del škornja (zaščita golenice - tisti del, ki se zapre z ježkom) je bila pri vseh precej široka. Je to zato, da grejo hlače v škornje ?

 

Tnx & LP Andrej

edini, ki jih jst ne izgubim med hojo so od alpinestars smx plus (še ta star model) oz. supertech r. oboji imajo znotraj škornja še vezalke, tako da lahko zategneš kolikor je potreba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx za pomoč :)

 

Danes sem se ustavil v trgovini Mega Moto Exert (Citta Fiera, Udine).

 

Nabavil sem Alpinestars SMX-6.

Št. 42 mi lepo pasala na nogo. Ponavadi imam 43, vendar so se mi sezuvali.

Zanimivo, da me je drug model (SMX Plus) št. 42 tiščal, SMX-6 pa je ok.

 

Vzet sem moral neperforiranega (upam, da mi ne bo preveč vroče), saj se mi je zdel perforiran precej mehkejši in tudi širši. Nekako bolj se je "zvijal" in mi ni lepo objel noge...

 

LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nimam izrazito ozko ma mi dainese paše... morda celo bolj ozki bi lahko še bili pa bi bilo perfektno. Fejst ozki so puma in menda so ok, en taljan se je že parkrat z njimi zložil na pisti in bil zadovoljen a itak en barilla zrezek po tleh ni merodajen.

Puma_1000_v3_Boots_zoom.jpg

tudi jaz tele gledam..hmmm so res tko dobri?..sm gledu na ebayu..se dajo kje pri nas tu u sloveniji dobit? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx za pomoč :)

 

Danes sem se ustavil v trgovini Mega Moto Exert (Citta Fiera, Udine).

 

Nabavil sem Alpinestars SMX-6.

Št. 42 mi lepo pasala na nogo. Ponavadi imam 43, vendar so se mi sezuvali.

Zanimivo, da me je drug model (SMX Plus) št. 42 tiščal, SMX-6 pa je ok.

 

Vzet sem moral neperforiranega (upam, da mi ne bo preveč vroče), saj se mi je zdel perforiran precej mehkejši in tudi širši. Nekako bolj se je "zvijal" in mi ni lepo objel noge...

 

LP Andrej

samo da si najdu. so pa "kopita" teh skornjev od a* razlicna glede na model. meni so recimo njihovi zenski smx 5 al neki takega ful presiroki. tko da pac ni druge, kot da probas. k bom velika :P bom mela pa perforirane supertech r tisti so mi pa res super!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz tele gledam..hmmm so res tko dobri?..sm gledu na ebayu..se dajo kje pri nas tu u sloveniji dobit? :)

Pojma, le dainese škornje pa prevleke za krmilo sem kupil v sloveniji. Ni mi znano da bi kdo to držal. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Eno vprašanje,mogoce malo smesno :-) Rad bi opral notranjost skornja.bi naredil napako,če bi jih dal mociti čez noč v vodo z drobcem praška??

hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje,mogoce malo smesno :-) Rad bi opral notranjost skornja.bi naredil napako,če bi jih dal mociti čez noč v vodo z drobcem praška??

hvala za odgovore

Raje uporabi namensko čistilo oz. peno. Če ti ne uspe dobiti pene za čevlje, lahko uporabiš peno za čiščenje notranjosti čelade ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je redna cena 37€ in s tem uspejo šlužit + reklamirat sem raje v normalnih usnjenih čevljih. :ninja:

Me prav zanima kje je fora... najbrž le zgledajo motoristično zaščite pa ni kej ekstra. Ponavadi pa je zaželjeno ravno obratno da ne izstopajo motiristično a kljub vsemu varni.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za vaše mnenje, za ure v avtošoli in tudi za naprej potrebujem neke motoristične škornje. Odločam se med naslednjimi 4 modeli. Vsako mnenje kaj naj izberem bi bilo koristno. Kar se motorja tiče imam v mislih za naprej nekaj v stilu BMW F650CS oz. kakšno Deauvillko.

 

1. AS Roam 2

Priznana znamka, sede na nogo, me pa pri touring modelu skrbi, da ni dovolj zaščiten. Ima kdo kakšne izkušnje? Predvsem na golenici in gležnju se mi ni zdel ojačan? Je pa vodotesen, kar bo prišlo prav glede na to da bom delal izpit vse tja do novembra.

ROAM_WATERPROOF_BOOT_OUTER_zoom.jpg

 

 

2. AS S-MX6. Enako dobro sede na nogo, deluje mi, da ima boljšo zaščito, ni pa vodotesen. Kako hitro pomeni, da bom imel mokre noge? Po eni uri v dežju bo premočil?

alpinestars_smx6_boot_zoom.jpg

 

 

3. Gaerne GRT Aquatech.Vodoodporem in podoben kot MX-6, ne morem ga preizkusit pri nas na nogi, tako da bi kupoval na slepo.

JCM-2369-001-07.jpg

 

4. Gaerne GR-W Aquatech. Ponovno vodoodporen in z veliko zaščite, ponovno ne morem preizkusiti pred nakupom.

Gaerne_GR-W_Boot_detail.jpg

 

 

 

Kot lahko vidite me predvsem skrbi varnost pri Roam 2 škornju. Izkušnje mnenja zaželjena..

Popravljeno . Popravil HiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varnost je obratno sorazmerna z udobjem.

Bolj kot za določen model se moraš ti odločit kakšen tip škornja sploh želiš.

Če imaš motor bolj za naganjanje zbereš bolj zaščitenega, če pa si misliš po poti še kaj ogledat, malo okoli it pa zbereš turerskega.

 

Najboljše da se zapelješ malo po štacunah da vidiš kaj ti ustreza. Verjetno imaš eno predstavo kako ga misliš uporabljat, ko pa boš čevelj prijel v roke ti bo pa takoj bolj jasno do katere stopnje "pancarja" hočeš it.

 

Prav tako dilema premočljivi\nepremočljivi......

Sam sem tudi mnenja (je pa tudi od veterne in posledično dežne zaščite motorja odvisno) da če v dež ne rineš pa če te slučajno kdaj ujame potem so boljši premočljivi ker bolj dihajo tistih 99,5% časa ko se po suhem voziš,....za tisti 0,5% pa jebiga.

Če pa veš da boš res v vsakem vremenu rinil na motor, pa na večdnevne ture kjer je težje ujeti res lepo vreme potem pa pridejo tudi nepremočljivi v poštev.

 

Pač, za vse se moraš sam odločit.

 

P.s.: pa prvič vedno zgrešiš :grrr  ok, vsaj barvo :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to, vecino sem jih ze probal, edino kar me bega je, koliko pomeni zasčita športnega čevlja? Vozil bom bolj umirjeno, vsaj tako predvidevam glede na to da je tako tudi pri avtu. Dobr tu pa tam se požene ampak na cesti v mejah normale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti pa na srečo ne znam odgovorit,....upam da nikoli niti vedel ne bom.

 

Sam zase vem da sem izbral malo preveč športen čevelj (tcx sr1) in bi šel eno stopnjo bolj proti turerskemu,....vendar bi še vedno gledal da ima okoli gležnja malo več plastike ne pa samo "ojačan usnjen krogec"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi vzel turne alpinestars in ga ne "sral" preveč v njih. Imam pa še 3 kose obutve moto (racing škornje nevodotesne in perforirane gležnarčke za vročinsko jajcanje po mestu al pa na šiht). Če bi bi omejen le na 1 kos obutve WP touring zagotovo + allstarke itd. v kufer. To v najhujših poletnih mesecih tako ali tako delam neglede.

 

Kar se varnosti tiče pa ne boš dobil odgovora. Jaz sem s podobnimi padel predlani pri nekje 85 km/h in vse kar je na njih je 1 praskica. Lahko bi bil pa zlom.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moji prvi skornji so bili touring, krasni, robustni, udobni, nekoliko nerodni za prestavljanje, predvsem pa niso vodotesni, ker sem na zacetku sparal in ker so mi bili vsec. Drugi skornji so bili bolj z bolj sportnega programa, ampak z nepremocljivo membrano.

Ko je vroce, svicam v obeh. Ko dezuje, mi prve premoci v 15 minutah, posusijo se sele do naslednjega dneva. Drugi so po treh urah ulivanja bolj ali manj suhi. Ni problem vozit z mokrimi cevlji pol ure, kaj vec pa je. Ko sem si kupil druge, sem preprosto nehal uporabljati prve, ce ne drugega me je preveckrat ujela nevihta. Sem pa na teh v dobrem letu in po cca 15.000 km zgonil podplat, ki je na sportnih modelih ponavadi zelo tanek. Zgonil sem ga v kolonah in v mestu, ko sem noge spuscal na tla med pocasnim premikanjem.

Naslednji skornji bodo spet nepremocljivi, vendar bolj iz touring programa, predvsem zaradi robustnosti. Ampak to je povezano s tem kako jaz uporabljam motor, rad imam dolge fure, kjer se vremenskim nevsecnostim ne da izognit. Vcasih startam v dezju, ker je na drugi strani hriba sonce. In je fajn, da imam potem se vedno suhe cevlje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi čez bolj premočljive še vedno lahko daš tiste dežne prevleke.

Pa navadna krema za čevlje - debelo namazano - tudi drži (odbija vodo) kar lep čas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, jaz sem se svojih po prvem dezju lotil z veliko kolicine masti za cevlje, pa ni pomagalo, ker je voda pritekla cez zadrgo in sive na podplatu. Sivov sem se kasneje se enkrat lotil s se bolj kompaktno kremo pa tudi to ni pomagalo.Mogoce bi moral zapolnit s silikonom :) Se pa seveda vsak odloci sam kako se bo vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam skornje SIDI MAG1,crne,st. 44,stare pol leta,za 140 eur,cena novih 300.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam zapakirane moto škornje FORMA ICE črne, št. 44 (primerne za 43-44) kupljene v SLO z računom.

Prodajam, ker sem kupil premajhno številko na razprodaji, zato tudi cena ugodna. Na nogi so bili škornji samo 1x in so kot novi!

 

Cena: 179€

(Cena novih: 285€)

 

skornjiicef.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!