Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

@izibajker
zanimiv model - me je strah, da ne bi strela vsekala v čevlje, hvala.

@Kmet2
Všečni, a malo prerobustni šuhi.

Ostali so pa na seznamu, če še ima kdo kakšno preverjeno waserdiht  idejo, na dan z njo. Hvala vsem za odgovore.

Scarabeo



 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@izibajker
zanimiv model - me je strah, da ne bi strela vsekala v čevlje, hvala.

 Ta model škornjev je iz 80ih. Najbrž prvenstveno namenjeni za motokros, ampak tudi street bajkerji so jih nosili. Goos v prvem Mad Max-u je imel podobne... Seveda so pa za današnje razmere "out of time" in se ne morejo primerjat z novimi materiali... Menda pa še delajo neke tovrstne replike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Ta model škornjev je iz 80ih. Najbrž prvenstveno namenjeni za motokros, ampak tudi street bajkerji so jih nosili. Goos v prvem Mad Max-u je imel podobne... Seveda so pa za današnje razmere "out of time" in se ne morejo primerjat z novimi materiali... Menda pa še delajo neke tovrstne replike...

Kochmann Mad Cros?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Ta model škornjev je iz 80ih. Najbrž prvenstveno namenjeni za motokros, ampak tudi street bajkerji so jih nosili. Goos v prvem Mad Max-u je imel podobne... Seveda so pa za današnje razmere "out of time" in se ne morejo primerjat z novimi materiali... Menda pa še delajo neke tovrstne replike...

Res je. Goose je v Mad Maxu nosi Alpinestars Hi-point motokros škornje...originali so že kar velika redkost. Dela pa Alpinestars sodoben remake teh škornjev za navdušence :)...če se prav spomnim je cena okoli 200eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobni škornji so Alpinestars WEB Goratex.

*********************

Z ženo jih voziva že vrsto let, trenutno drugi par četrto sezono. Vedno suha v noge ob dežju, v poletni vročini niso prevroči. Udobni in lahkotni za hojo. Na obeh parih so trpeli edino podplati na prednjem zunanjem robu, kjer se tipa bližina asfaltne podlage na zavojih in pa pri prejšnjem modelu ušesca zadrge, ki so popustile vsled številnih zapiranj. Manjkajoča ušesca sem enostavno nadomestil z obročki od obeska za ključe, kar se je izkazalo za dober patent, kajti zapenjanje je postalo še lažje in enostavnejše. V kratkem bom kupil še tretji par, kar na zalogo, dokler jih še prodajajo.

Tudi sam že peto leto uporabljam AS WEB Goretex in lahko zgornje potrdim: udobni, poleti ne prevroči, nikoli premočili (brez dodatnih zaščit).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Prodano

On 31. oktober 2015 14.11.50, Yamaha 09 said:
On 31. oktober 2015 14.11.50, Yamaha 09 said:

se ti škornji še vedno prodajajo ?

se ti škornji še vedno prodajajo ?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, luxsa pravi:

Prodano

 

 

a pol % dobim, k sm ti sliko objavu? :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, luxsa pravi:

Dobis za kavo ob 3h pri Vikiju.:D

sj, tis pa politik, k točno veš da delam do 4 ure :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kar nekaj desetletjih sem imel tudi kar nekaj škornjev. Zadnja leta Gore-Tex. In z nobenimi v dežju nisem bil zadovoljen. Prej ko slej so spustile vodo.

Sedaj sem nabavil Daytona Gore-Tex. Dobro sem se o njih pozanimal pri ljudeh, ki jih imajo (vrsto let!) in vsi so o njih povedali najboljše. Imam pa tudi lasten test, in to preko 250 kilometrov močnega  naliva!! Doživel sem z njimi tisto, kar še z nobenimi doslej: NOGA SUHA KAKOR POPER! - Samo to sem hotu' povedat, če se že odločate za dobre škornje...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, moto rider pravi:

V kar nekaj desetletjih sem imel tudi kar nekaj škornjev. Zadnja leta Gore-Tex. In z nobenimi v dežju nisem bil zadovoljen. Prej ko slej so spustile vodo.

Sedaj sem nabavil Daytona Gore-Tex. Dobro sem se o njih pozanimal pri ljudeh, ki jih imajo (vrsto let!) in vsi so o njih povedali najboljše. Imam pa tudi lasten test, in to preko 250 kilometrov močnega  naliva!! Doživel sem z njimi tisto, kar še z nobenimi doslej: NOGA SUHA KAKOR POPER! - Samo to sem hotu' povedat, če se že odločate za dobre škornje...

Kateri model?

Tudi jaz sem slišal samo hvalo, je pa cena relativno visoka.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Kateri model?

Tudi jaz sem slišal samo hvalo, je pa cena relativno visoka.

Scarabeo

Vzel sem Nonstop, cestni artikel, čeprav sem iskal nek drug model. Kar pa je vseeno. Pomembna pri Daytoni je membrana Gore-Tex, ki pa je takšna, kakor treba!

Zelo opevan je (cestni) model Road Star, ki ima en kup zadrg in variant za hlajenje in odpenjanje. Pravijo pa, da je ta model Rolls Royce med škornji, kar bi kar verjel, a jaz potrebujem ajnfoh in funkcionalen škorenj. To pa opravičuje škorenj, katerega sem kupil.

Cena: Daytona ima nekaj višjo ceno od ostalih znamk, a kot so mi povedali njeni dolgoletni uporabniki, krepko preseže ostale znamke na tržišču (četudi niso slabe!)

P.S. Podarim pa (vodo propustne) lepo negovane Gore-Tex škornje št. 43 (ker opažam, da se jih veliko vozi v supergah)

Popravljeno . Popravil moto rider
Daytona ponavadi ni na razprodajah. Kvečjemu ti odobrijo -20%. Več nikakor ne.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To o supergah je čisto res. Zadnjič sem ženi v enem dnevu pokazal dva ali tri. Gor čelada in usnjen kombinezon, spodaj superge.

Rekla je, da je to najbrž moderno, drugače jih ne bi bilo toliko :)

Danes so moji Daytona škornji spet videli Jadranko. Letos imajo 15. rojstni dan. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi bil rad "štrumpantelj" v tejle temi, ampak, ker je že naneslo na superge bom povedal eno s prve "noge".

To je bila prioriteta mojega p'rjatla, dokler ni v gležnje fasal takšno revmo, da je komaj hodil. - Rad bi le opozoril tiste, ki "nimajo" za škornje. Jaz pa ene zastonj ponujam vso sezono, pa jih nihče ne mara! Hecno ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto teniske prodajajo predvsem v Italiji in sploh niso tako poceni, so pa zelo moderne.

Drugače pa jih veliko vozi tudi z navadnimi teniskami, predvsem poleti. Pozimi pa taki ponavadi motorje pospravijo. Kar pa se gojzarjev tiče, jaz sem lažje treking gležnjarje uporabljala kar nekaj časa, dokler nisem kupila škornjev, ker so mi ti čevlji postali prehladni za zimske dni.

Poleti uporabljam škornje ali lažje Sidi semiš moto čevlje, ampak v njih se počutim nekam "bosa".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima se kdo doma vojaško uniformo? Pred 20 let sem "zaduzil " SLO uniformo. Dolgo sem Tenerejko vozil z vojaškimi škornji in so dobro opravile svojo nalogo. Ostale kose uniforme imam nove, so zapakirani in ne vem kaj z njimi. Par let nazaj sem poklical vojsko, če lahko uniformo vrnem, ker mi na podstrehi dela gužvo. Prijazna deklica mi je rekla, da ne ve in me bojo poklicali nazaj. Do sedaj se to se ni zgodilo. Ali ima kdo s tem izkušnje? Obleke lahko razdelim, ker so uporabne za traktoriste in jagre. Vse je novo in zapakirano (Mont, Toper, Rašica, mislim, da so že vse firme pocrkale) Ne bi rad, da me kdo čez 10 let lovi zaradi vračila. Predvidevam, da so sedaj uniforme drugačne in da je moja samo se za odpis. Ali kdo kaj ve o tem? Če ima kdo nerabljene vojaške škornje odveč, bi jih zamenjal za kakšen six pack.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj ti pokliči na vojaški odsek (poglej v vojaško knjižico) in naj ti dajo pisno potrdilo (če hočejo to nazaj ali ne) . Na podoben način je kolegu "obležal" kalašnik v omari, pa ko jih je "spomnil" so ga hitro poiskali in uredili zadeve. Za uniforme verjetno niso tako ažurni, samo nikoli ne veš kaj jih piči (jaz sem sredi 90-tih vračal "teritorjalske" cote, ki niso bile za kaj drugega kot za smeti in sem dobil potrdilo, verjetno pa bi bilo ceneje, če bi mi poslali "odpis" po pošti) .

lp

Daj ti pokliči na vojaški odsek (poglej v vojaško knjižico) in naj ti dajo pisno potrdilo (če hočejo to nazaj ali ne) . Na podoben način je kolegu "obležal" kalašnik v omari, pa ko jih je "spomnil" so ga hitro poiskali in uredili zadeve. Za uniforme verjetno niso tako ažurni, samo nikoli ne veš kaj jih piči (jaz sem sredi 90-tih vračal "teritorjalske" cote, ki niso bile za kaj drugega kot za smeti in sem dobil potrdilo, verjetno pa bi bilo ceneje, če bi mi poslali "odpis" po pošti) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jaz delil izkušnjo z novimi škornji.

Kupil gore-tex škornje. V trgovini so mi bili prav in me niso tiščali, pa sem jih imel gor vsaj ene 15 min. Potem pa grem na prvo furo, in so mi bili tako tesni, da me je v noge zeblo pri 24 °C. Šit, kaj zdaj! Škornjev nisem mogel vrniti, ker sem slajderje takoj po nakupu podrsal v parih ovinkih do šraufa. Res nisem vedel, da jih tako hitro pobere

Zadevo sem rešil tako, da sem se jih obul in kad natočil z vodo, nato pa stopil noter (čuden prizor). Tam sem stal, dokler se usnje ni fino namočilo z vodo, saj če je usnje mokro se lažje raztegne. Nato pa sem šel na daljšo furo.

Sedaj so mi škornji kot uliti. Gore-tex je zakon.

20151113_093659.thumb.jpg.10763c2684e364

LP

 

Popravljeno . Popravil Janezs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ena uspešna varianta raztegovanja škornjev: notr daš zračnico (jst sm jo dal od karjole); napumpaš da našpona fino; pustiš ene par dni, vmes po želji lahko zaliješ z alkoholom, se še lepše razteza.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

 

Sem v fazi nakupa čevljev za jesensko/zimsko/spomladansko obdobje. Izbor sem skrčil na dva modela:

-Dainese TRQ Tour Goretex (cca.200€)

-TCX S-Sportour EVO WP (cca.150€)

Na nogi ne opazim bistvene razlike. Mogoce je TCX malo bolj komot v sprednjem delu, ampak niti Dainese nic ne tisci. Ima kdo izkušnje z omenjenima čevljema? Iščem lastnost katera bi prevesila tehtnico na eno ali drugo stran. Malo bolj me mika Dainese zaradi Goretexa, je pa TCX lepši za oko (in cenejsi).

 

Lp,

Davor

 

PhotoGrid_1448256120605.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dainese škorenj model giro st zelo podoben tvojemu le da nima zaščite proti torziji. Meni je kot ulit in relativno hitro so postali tako udobni da bi šel z njimi še na šiht a so malo prevesoljski za vsakdan. Sem tudi sam hotel take ampak sem si rekel da kasnejšega kwik kwik med hojo nebi rad prenašal. Če misiliš še kaj hodit okoli se nagni k tcx. Kajpavem nisem niti pomislil, da bi mel dainese škornje (imam jakno in hlače od teh zlatarjev) a na koncu je moja noga rekla: O ja! Jajajajjaja! Kupi! Zdaj!... pa je šlo 150 evričev v diskontu na Kozini za zadnji kos. Malo preveč za to kar dejansko so ampak mi ni žal. Ta lorica mi je malo sumljiva bi raje mel klasično pravo usnje pa četudi je treba vzdrževat (če že moram cote bom pa še škornje ne?). Dainese ni kralj škornjev in ni nikoli bil niso pa slabi zagotovo pa navduši kakovost izdelave. Zakaj tvoj model nima sliderjev ne štekam ko jih moj sport/touring ima... (čeprav plastične a če doplačaš dobiš kovinske... krneki)

Sistem za regulacijo obsega (meča) je tudi super rešitev.

1795154_341_f_s_4.png

 

 

Ko smo že pri škornjih... kaj priporočate za vsakdanjo vožnjo na šiht pa krajše potepanje ter da so vodotesni?

Med socialnimi imam nagladane te:

OJ long way:

file_52B5CE8BC0A8800891CF.PNG

Acerbis Jurby:

16803-JURBY-500x500.jpg

Oboji so CE certificirani, bojda waterproof ter iz pravega usnja. Za prve vem da zdržijo manjši naliv b.p. in da so dokaj udobni (no če so na moji nogi nevem). Oboje dobim za nekaj manj kot 100€ dam tudi pljunc več če se res splača.

Še kaj zanimivega s podobnimi karakteristikami? Udobje in vodotesnost so prioriteta a varnost ni na zadnjem mestu.

Doslej sem imel (še imam, a sem preluknjal) in bil relativno zadovoljen:

image.php?width=400&height=400&image=%2F

Imel bi višje in najmanj toliko udobne kot so tile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11/23/2015, 10:06:30, Rey pravi:

Na nogi ne opazim bistvene razlike. Mogoce je TCX malo bolj komot v sprednjem delu, ampak niti Dainese nic ne tisci. Ima kdo izkušnje z omenjenima čevljema? Iščem lastnost katera bi prevesila tehtnico na eno ali drugo stran. Malo bolj me mika Dainese zaradi Goretexa, je pa TCX lepši za oko (in cenejsi).

 

S tema dvema modeloma nimam izkušenj, sem pa že nekaj časa zadovoljen uporabnik TCX Infinity Gore-Tex. Z njimi vozim praktično ves čas, petek/svetek, +30 al pa kolko pač zdaj nanese. Ne zgledajo preveč vesoljsko, pa z njimi se normalno hodit naokoli. Cena pa trenutno pri TC... pade lih med ona dva, ki jih imaš v ožjem izboru.

 

tcx-infinity-goretex.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!