Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Ne vem, zakaj bi hodila v pancerjih v službo, če pa imam lahko in mehko zaščitno obutev, ki je CE homologirana in mi nudi prav dovolj zaščite in veliko udobja. Včeraj sem jih preizkusila, tako med vožnjo, kot med hojo se odlično obnesejo. Ravno prav, kot potrebujem.

 

 

Takele al pa nc !   :smoke:

 

post-478-0-11715500-1424069183_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cikadina oprosti, samo pretiravaš...škornji te ravno ne bodo rešili. Jaz lahko povem iz svoje prakse ter precej padcem in najhujša poškodba so bile strgane kolenske križne vezi, katero pa škornji ne bi preprečili. Če se samo motor zvrne na nogo mora bit res že posebno naključje, da pride do težje poškodbe na nogi, večinoma noga ne ostane ujeta pod motorjem, kjer je precej "lufta", pa tudi, ko mi je enkrat ostala ujeta, da je moral nekdo drug dvigniti motor, noga ni bila poškodovana.

Če bi vozil motokros, bi si omislil posebne škornje, tudi za dirkanje po pisti, za vožnjo po cesti je pa glavno, da zaščitijo pred vetrom, morda tudi dežjem in prestavno ročico...za po cesti ne rabiš ravno "pancerjev".

......ne moreš verjeti pa se zgodi,.....foter se je v sandalih sam vsedu na motor, pod njim je bilo malo peska......pa mu je noga zdrsnila vstran in glej ga zlomka mu je motor padel ravno čez gleženj. Zloma ni bilo, ga je pa tačka fino zarezala in je bilo potrebno šivanje.

  ( kombinacija štora, neznanja in pomanjkanje sreče in je katastrofa tu ). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cika, nima smisla. Ti nardiš premal km, jst pa nism šel dvakrat čez jugo v đinsu, tko da nisva kompetentna za podajanje mnenj in izkušenj.i

Ne gre se za to si ali nisi, vendar ti imaš eno mnenje, jaz pa drugo. Vsak lahko poda svoje, vendar gvoriti nekomu, da je kupil qurac od škornja, ki ni vreden niti 20€ se mi zdi pa malce ponižujoče.

Poleg tega imajo sport, super sport in pancerji eno hudo pomankljivost, da niso primerni za pešhojo, kajti podplati so zelo tanki in jih hitro uničiš. Športni škorenj ima veliko bolj ozko namembnost kot jo ima touring. 

Šprtni škorenj, ne nudi toliko udobja kot ga nudi turing, toleranca temperatur je mnogo manjša kot pri touringu......

Enako vzporednico bi lahko potegnil pri kombinezonu. Imaš športne kombinezone za pisto , ki nudijo ogromno zaščite in udobne potovalne obleke s povprečno zaščito, s katerimi se pa lahko voziš pri 0 celzija ali pa 25C.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......ne moreš verjeti pa se zgodi,.....foter se je v sandalih sam vsedu na motor, pod njim je bilo malo peska......pa mu je noga zdrsnila vstran in glej ga zlomka mu je motor padel ravno čez gleženj. Zloma ni bilo, ga je pa tačka fino zarezala in je bilo potrebno šivanje.

  ( kombinacija štora, neznanja in pomanjkanje sreče in je katastrofa tu ). 

...statistično gledano, se največ poškodb človeku zgodi v kopalnici...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...statistično gledano, se največ poškodb človeku zgodi v kopalnici...

 

pa najpametnejsi je na internetnih forumih... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vam še ni jasno, da mam JEST najboljše škornje, pa kombinezon, pa želvo, pa rokavice, pa čelado, da o motorju spljoh ne govorim, ker je itak oh in sploh, če pa kdo misli, da ma vsaj nekaj od zgoraj naštetega boljše od mene, pa lahko da za kavo :grim, še raje vidim, pa da da za čevape in dobi še moje priznanje, da ma res boljše :grim

 

škornje mam pa Alpinestars al neki takega, lepi so :kva2:, pa upam, da mam tudi nekaj sreče :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vam še ni jasno, da mam JEST najboljše škornje, pa kombinezon, pa želvo, pa rokavice, pa čelado, da o motorju spljoh ne govorim, ker je itak oh in sploh, če pa kdo misli, da ma vsaj nekaj od zgoraj naštetega boljše od mene, pa lahko da za kavo :grim, še raje vidim, pa da da za čevape in dobi še moje priznanje, da ma res boljše :grim

 

škornje mam pa Alpinestars al neki takega, lepi so :kva2:, pa upam, da mam tudi nekaj sreče :smoke:

js mam vse boljš .. tko da lahko za kavo in ćevapćiće daš :jezik:

 

tut js sm pred 15 leti levi papuć zgubu ... zajeban je pol ustaut motor glih na uni nogi, kjer si brez papućice, ker desno ni blo pametn dol dajat, ker je biu prebliz auspuh, js pa itak u kratkih hlačah ... nkol več :glare:

 

aja ... na papućah je bila tut ena CE oznaka

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam vse boljš .. tko da lahko za kavo in ćevapćiće daš :jezik:

 

tut js sm pred 15 leti levi papuć zgubu ... zajeban je pol ustaut motor glih na uni nogi, kjer si brez papućice, ker desno ni blo pametn dol dajat, ker je biu prebliz auspuh, js pa itak u kratkih hlačah ... nkol več :glare:

 

aja ... na papućah je bila tut ena CE oznaka

Ne, pred 15 leti pa papuć s CE oznako ni kupil v cjel na tržnici, ker takrat še nismo bili v EU :kva2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam vse boljš .. tko da lahko za kavo in ćevapćiće daš :jezik:

 

tut js sm pred 15 leti levi papuć zgubu ... zajeban je pol ustaut motor glih na uni nogi, kjer si brez papućice, ker desno ni blo pametn dol dajat, ker je biu prebliz auspuh, js pa itak u kratkih hlačah ... nkol več :glare:

 

aja ... na papućah je bila tut ena CE oznaka

 

Če je pa oriđinal kawasaki tatu tko lep, že dve leti ga gledam na nogi :ninja:  :kva2: Še dobro, da je bilo hladno pivo na zalogi-za hladit opeklino in živce mirit :grim

 

Aja škornji, joj še vedno nisem našla mojstra, ki bi jih popravil-zadrgo namreč :D

Popravljeno . Popravil nxyz
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnogokrat že povedano... izbira je odvisna od uporabe. 

 

Poleg uporabe je v igri tudi denarnica in ne nazadnje tudi počutje noge v škornju. Recimo jaz bi si lahko želel marsikaj a sem omejen pri izbiri zaradi širine stopala in visokega narta. Pri visokem nartu odpade mnogo škornjev ker jih nikakor ne spravim gor in še toliko težje dol, še posebno ko se noga spoti. To pa se zgodi ko nisi po standardu  :smoke:

 

Moja rešitev so bili škornji od TCX explorer evo gore-tex 

 
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam vse boljš .. tko da lahko za kavo in ćevapćiće daš :jezik:

 

tut js sm pred 15 leti levi papuć zgubu ... zajeban je pol ustaut motor glih na uni nogi, kjer si brez papućice, ker desno ni blo pametn dol dajat, ker je biu prebliz auspuh, js pa itak u kratkih hlačah ... nkol več :glare:

 

aja ... na papućah je bila tut ena CE oznaka

nemorš met, k sm jest prvi to povedu, edin, če daš za čevape, pol pa priznam :ras:

škorne mam pa jest nartabul ta bestejše, tud čevapi tega ne spremenijo, taku sm se odloču :grim

 

lajkat pa več ne morem, kr sem lajkarski bonus presegu :klicaj: (zmagu sm vas vse)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: da nis ti mausov klon

builder je mausov mini me :kva2:;)

jst mam pa sport touring škorenjce, juhu ;) spustla 200kg na nogo, pa so me lepo rešl zvina, je bil sam udarec :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mundane situacije bi meni povsem odgovarjalo kaj takega:

http://www.ebay.it/itm/STIVALE-MOTO-FORMA-FRECCIA-NERO-TG-45-/251662047707?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item3a983a19db

Ne rečem da boljši škornji niso zame ampak sumim (in upam da nikoli ne ugotovim drugače) da so dovolj.

 

Poleti za commuting furam to:

a_1102_b.jpg

Preden se kdo zgraža naj povem da alternativa bi bila "allstarke" ampak nisem toliko nor...

Za ostalo pa služijo tile:

stone-per-web.jpg

Če pa bi rad stiskal dokler gre nerpestano in karnaprej + poceni prodajal glavo okoli pa verjetno še to nebi bilo dovolj:

boots.jpg

 

Si bom pa vseeno en dan (ko bo dinar) omislil še kaj takega:

forma_mirage_dry_motoboty_sportivnye_2.j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jooj, greh kažeš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

builder je mausov mini me :kva2:;)

jst mam pa sport touring škorenjce, juhu ;) spustla 200kg na nogo, pa so me lepo rešl zvina, je bil sam udarec :whistle:

dej ženska, najd si kašnga bolj suhga :O sej te bo fentau..... pa obstaja način da se data dol na kaki mehki podlagi a  ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej ženska, najd si kašnga bolj suhga :O sej te bo fentau..... pa obstaja način da se data dol na kaki mehki podlagi a  ne

zdej je na hard modern... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mundane situacije bi meni povsem odgovarjalo kaj takega:

http://www.ebay.it/itm/STIVALE-MOTO-FORMA-FRECCIA-NERO-TG-45-/251662047707?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item3a983a19db

Ne rečem da boljši škornji niso zame ampak sumim (in upam da nikoli ne ugotovim drugače) da so dovolj.

 

Poleti za commuting furam to:

a_1102_b.jpg

Preden se kdo zgraža naj povem da alternativa bi bila "allstarke" ampak nisem toliko nor...

Za ostalo pa služijo tile:

stone-per-web.jpg

Če pa bi rad stiskal dokler gre nerpestano in karnaprej + poceni prodajal glavo okoli pa verjetno še to nebi bilo dovolj:

boots.jpg

 

Si bom pa vseeno en dan (ko bo dinar) omislil še kaj takega:

forma_mirage_dry_motoboty_sportivnye_2.j

Uff, tisti z e-baya niso vredni več kot 20 eur :BUA: .

p.s.: hecam se :004 .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm mene pa bolj tale model zanima, predvsem do službe in nazaj...

00da82920de3090728236700b282ee68.jpg

Ali pa:

I000120-insider_black.JPG?itok=V2gv1Ojd

 

Mnenja, priporočila?

Popravljeno . Popravil KilleRBee
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče moto "čevljev" vam povem eno izkušnjo iz prve "noge".

Ni pa samo moja. Še nekaj kolegov, ki so bili svoje čase prav tako "pametni" kot jaz, so imeli enake težave. In to je trganje, da ne rečem revma v gležnjih.

Samo povem. Kasneje sem si bolečine "zlizal" samo zaradi pravih škornjev, ki ti zaščitijo gleženj.

 

"Najpametneje se je učiti na napakah drugih. Najcenejše so, neboleče in poučne!"

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!