Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Hmmm mene pa bolj tale model zanima, predvsem do službe in nazaj...

00da82920de3090728236700b282ee68.jpg

Ali pa:

I000120-insider_black.JPG?itok=V2gv1Ojd

 

Mnenja, priporočila?

Oba modela sta o.k. za vsakdanjo rabo. Mislim da je Alpinestar Joey celo nepremočljiv čevelj. Sidi Insider je lahek in zračen...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba modela sta o.k. za vsakdanjo rabo. Mislim da je Alpinestar Joey celo nepremočljiv čevelj. Sidi Insider je lahek in zračen...

......ma to bi jest reku, da so šuhi za na skuter pa pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za komentarje. Se tudi sam zaenkrat nagibam bolj k Alpinestars.

 

@moto rider, vem da ni glih najbolje ampak teh 8km do službe in nazaj bom pomoje že preživel sicer je pa namenski čevelj za motor?

                     Pa tudi švasu ga nebom s temi čevlji, bolj je problem, ko pridem na šiht, razen, če bi se tam preobul. Ampak pomoje, da bo ok. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi s temi ne boš mogel celo poletje v službo, brez da bi jih preobul :blush: .

Če imaš na motorju kovček, lahko notri nekaj vržeš za preobut in preobleč.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še boljša varianta za poletje pa so moto čevlji SIDI GAS. Trenutno fino znižani v BS centru. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še boljša varianta za poletje pa so moto čevlji SIDI GAS. Trenutno fino znižani v BS centru. ;)

Te imam, nosila sem jih do prvega pravega mraza.

Ko otopli, jih bom zopet obula.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te imam, nosila sem jih do prvega pravega mraza.

Ko otopli, jih bom zopet obula.

Pa še fino se da hodit z njimi. Odlični čevlji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za komentarje. Se tudi sam zaenkrat nagibam bolj k Alpinestars.

 

@moto rider, vem da ni glih najbolje ampak teh 8km do službe in nazaj bom pomoje že preživel sicer je pa namenski čevelj za motor?

                     Pa tudi švasu ga nebom s temi čevlji, bolj je problem, ko pridem na šiht, razen, če bi se tam preobul. Ampak pomoje, da bo ok. :OK:

Tudi LIDL ima namensko čelado za motor...

Iz vidika zaščite je lahko povsem nezadosten zelo hirto. 8km gor ali dol.

Jaz sem se redno preobuval v allstarke na šihtu takoj ko je temperatura presegla 27... (sprva se mi ni dalo, nato sem probal 2x in se nehal it norca)

Nosim nekaj podobnega ki ima od zaščite nek antitorzisjki podplat to je pa tudi vse. Nažigal ne bom z njimi...

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem imel velike probleme pri iskanju in  zbiri primerne obutve zaradi visokega narta in širokega stopala sem z škornji TCX zelo zadovoljen. A tudi pri tem proizvajalcu so imeli le en model, ki mi je odgovarjal. Danes sem jih imel prvič obute in prevozil 215 km, noge tople in prav nič utrujene, 

 

http://skornji.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem imel velike probleme pri iskanju in  zbiri primerne obutve zaradi visokega narta in širokega stopala sem z škornji TCX zelo zadovoljen. A tudi pri tem proizvajalcu so imeli le en model, ki mi je odgovarjal. Danes sem jih imel prvič obute in prevozil 215 km, noge tople in prav nič utrujene, 

 

http://skornji.jpg

 

Moto škornji za vsak dan!  :yes: Luštni na pogled. Upam, tudi dobri.

Naj ti služijo namenu!  :worship:

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem imel velike probleme pri iskanju in  zbiri primerne obutve zaradi visokega narta in širokega stopala sem z škornji TCX zelo zadovoljen. A tudi pri tem proizvajalcu so imeli le en model, ki mi je odgovarjal. Danes sem jih imel prvič obute in prevozil 215 km, noge tople in prav nič utrujene, 

 

http://skornji.jpg

Na skuterju ti ne morejo biti hladne, ker so noge dobro zaščitene. Na Obali pa tudi skoraj nikoli ni mraz.  Ko si se peljal je bilo 12 stopinj ali tam nekje.

Včeraj sem naredil 90km po +4 s svojimi Daytona GoreTex in ker nisem imel dvojnih nogavic, sem imel prste na nogah čisto mrzle. Najbrž bi se dalo zdržati kakšne tri do štiri ure, potem pa ne bi bilo preveč zdravo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na skuterju ti ne morejo biti hladne, ker so noge dobro zaščitene. Na Obali pa tudi skoraj nikoli ni mraz.  Ko si se peljal je bilo 12 stopinj ali tam nekje.

Včeraj sem naredil 90km po +4 s svojimi Daytona GoreTex in ker nisem imel dvojnih nogavic, sem imel prste na nogah čisto mrzle. Najbrž bi se dalo zdržati kakšne tri do štiri ure, potem pa ne bi bilo preveč zdravo.

 

Nickname ne pove vedno resnice  :P  :naughty: . Sicer pa kot si sam rekel je res bilo 12°C. Zadovoljen sem v smislu, da jih lahko obujem brez 15 minutnega napora  :lol:  in jih tudi zapnem. Lepo se je v njih tudi sprehajat pri ogledih. Goretex material pa naj bi garantiral , da ne bom imel noge mokre v primeru dežja  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da sem imel velike probleme pri iskanju in  zbiri primerne obutve zaradi visokega narta in širokega stopala sem z škornji TCX zelo zadovoljen. A tudi pri tem proizvajalcu so imeli le en model, ki mi je odgovarjal. Danes sem jih imel prvič obute in prevozil 215 km, noge tople in prav nič utrujene, 

 

http://skornji.jpg

Dobri škornji zgledajo. Koliko je to eur? Moje bom moral počasi zamenjat ker sem letos na zunanji strani prebrusil del podplata (turing čevlji brez plastičnih ščitnikov) ... Po nepotrebnem sem nekajkrat zaradi boljšega občutka v nagibu naslonil na prste , in bil presenečen ...nism vedu, da se to lahko tako hitro zgodi in da je asfalt tako požrešn :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobri škornji zgledajo. Koliko je to eur? Moje bom moral počasi zamenjat ker sem letos na zunanji strani prebrusil del podplata (turing čevlji brez plastičnih ščitnikov) ... Po nepotrebnem sem nekajkrat zaradi boljšega občutka v nagibu naslonil na prste , in bil presenečen ...nism vedu, da se to lahko tako hitro zgodi in da je asfalt tako požrešn :D

 

Motoristični škornji TCX Explorer Evo GTX plačal 150 € v TC-ju. Imajo neko akcijo -20 %. V Italji bi me prišlo dražje  :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristični škornji TCX Explorer Evo GTX plačal 150 € v TC-ju. Imajo neko akcijo -20 %. V Italji bi me prišlo dražje  :glare:

Gut bom šu pogledat ko bom kaj v Lj. Tut sam sm dal pred leti nekaj čez 150-160eur za moje... niso po gorotex, tako da predvidevam da so ti tvoji bolši (sm pa tudi s svojimi do zdej bil zadovoln).  Sicer mi je pa bolj pomembno, da več dihajo in da so udobni kot pa da so za dež nepropustne. Res v dežju sm se vozil samo enkrat in to 100km po hudem nalivu v poletni Alpinestars Viper Jakni in turing hlačah in sem bil mokr cel, posledično tudi škornji, čeprav nevem kako je voda prišla notr... lahko da tudi od zgoraj ker sm mel tudi hlače čist premočene :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

:topic: pa vseeno!

Podarim stare, lepo negovane Gore-Tex škornje IXS št. 43 (ki tudi premočijo) Litija

post-4472-0-12827700-1430854454_thumb.jpg

post-4472-0-75602900-1430854473_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim predlog ali pa tudi ponudbo če se kdo želi losat sport touring škornje kateri bi bili perforirani oz drugače dovolj zračni (imam nogo 45).

 

npr spyke totem air:

27047.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah solit se pejte! :ras:

 

Kupil na koncu to:

41HpBjggolL._SY300_.jpg

 

ter danes sprobal na lepi uživaški furi do razdrtega in nazaj. Vesel in zadovoljen! Niso salonarji so pa zelo udobni in feeling je odličen.

Nikoli nebi mislil da bo nogi ravno to pasalo... No sej a+ so tudi ampak.... ni bilo dovolj cekina oz. bi jih moral čakat 15+ dni da bi bilo denarno sprejemljivo...

Presenetljivo da se noga ni kuhala oz. neverjetno da je prav lepo dihalo... Na zadbnji strani se s strapom  regulira obseg meča kar je naravnost odlično in poveča udobje.

Vsi dvomi ki sem jih mel so po današnji furici odšli.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No fino sem dobil info iz prve roke. Dainese ST Giro imam tudi jaz ogledane za naslednji nakup. Glede na to, da si iz primorskega konca: si jih nabavil pri sosedih ali pri nas in po kakšni ceni? Hvala in LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar v outletu na kozini. Moja noga je tipično 45, pasal mi je 46 tako da glej (oz. vsaj probaj) št. večje kot maš nogo. Sem pa kupil zadnji par se mi zdi. Povprašaj po mailu ali pokliči. Cena je bila 150 ter ker je bil zadnji kos sem rekel da na zadnji kost se pa vedno da še malo popusta. :P (Istra mi materna... :whistle: )

Pokuka na računalnik in ugotovi da lahko. No 140 je prišlo na koncu. Možakar pa je bil ustrežljiv informativen in prijazen. Smolo je mel le, da po tisto kar so prišli gor mimoidoči ko sem bil v štacuni le tega ni mel. (nega za usnje...) :)

Sliderji so poliuretanski črni. Šminkerske iz pleha lahko dokupiš. Meni so originalni čisto ok saj mi ni da bi zgledal kot power ranger. Tudi pod kavbojkami niso preveč divji in regulacija na mečah jih naredi super udobne tudi pri kavbojkah (kjer pa 95% ostalih sport škornjih niti ne).

 

Poskusil sem še par torque verzij in bi jih skoraj vzel zaradi perforacij a sem vsel da nisem ker so neprimerno manj udobni, bodo škripali in na pisto (še) ne nameravam iti, da bi bil nakup res smiselen. ČE se ti bo zdela peta hecna in edina stvar ki se ti zdi čudna in boš mel pomisleke vedi, da se bo po prvih 2 uricah zadeva povsem vnesla in postanjeo skoraj salonarčki (če govorimo o moto obutvi).

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja če te mikajo beli kar korajžno. So iz loric-a umetnega usnja (kot večalmanj vse dandanes in z razlogom) in se lepo čistijo. Pomoje nebi smelo bit panike. Jaz sem se pač navdušil nad malo manj vpadljivo barvno kombinazijo ki ji pravim dihurček. Upam le da ne začenejo smrdet iz užaljenosti. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne belih pa definitivno ne. Za material (Lorica) sem bil tudi sam malo skeptičen pa sem kljub temu nabavil leta nazaj Sidi B2 in so še danes čisto OK. Temu umetnemu usnju smo včasih rekli skaj, danes pa so ga cv duhu časa preimenovali v ekološko usnje. Ja v nabavo pa grem verjetno v času mrtve motoristične sezone - kar nimam srca sedanje vreči v smetnjak, ker jim nič ne fali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Trenutno uporabljam obutev TCX X-Cube.

 

Za daljše vožnje bi si nabavil športno/potovalne škornje. Vendar bo zgleda problem, ker imam precej ozko nogo.

 

Včeraj sem bil v LJ in sem imel možnost pomerit TCX in Sidi.

Oboji (TCX in Sidi) so mi bili preširoki v predelu pete, tako da so se mi sezuvali.

Edino TCX Sportur WP so bili malenkost bolj ozki - se pa zanje nisem odločil, ker niso nič zračeni...

 

Tako da me zanima, katere škornje imate tisti z ožjo nogo ?

 

Pa še to... Tudi zgornji del škornja (zaščita golenice - tisti del, ki se zapre z ježkom) je bila pri vseh precej široka. Je to zato, da grejo hlače v škornje ?

 

Tnx & LP Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!