Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Imo Daytona še vedno korak pred ostalimi. Naslednji nakup.

Se podpišem pod tole. Daytona - handmade in Germany :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem pod tole. Daytona - handmade in Germany :naughty:

In to naj bi bilo dobro :whistle: :evilgrin:

Daytoni falijo športni modeli :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jest mam oxtar..une bele..proti sidi so okno v svet..vsaj zame..cena pa tut ni tko zlo pretirana..sam spodej se on napis odtrga hitr..kar je pa čist vseen

Hmm... pri Sidiju se pa nč ne trga :naughty: Že sama izdelava se mi pri Oxtarju zdi veliko slabša (spoji, zaščitna plastnika, kvaliteta usnja). Če ti bolj pašejo na nogo, je pa druga stvar. :krneki:

Zase sem izbiral med Gaerne G:RW, Gaerne G:RS, Oxtar evo rx replica (one bele k se napis trga :evilgrin: ) in Sidi vertigo.

Izbral sem slednje :trance_33_sleep: Prej sem mel pa Dainese k, Mig

Popravljeno . Popravil jupiter
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<a href="http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/" target="_blank">http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/</a> to si malo poglejte ;)

Ok bom pa tak napisal...trgovina še ni odprta bo pa v kratkem, je pa iz MS. Tolko o tem. Pa jaz nimam NIČ od tega ampak se mi zdi zanimivo da se tud v tem delu Slovenije nekaj dogaja na tem področju. Da se pa najt trgovino ki se ni odprta v Googlu.

Hallo !

Vidim, da še vedno ljudje gledajo samo na znamko, pa čeprav jo delajo površni Kitajci , pa čeprav pod tujo kontrolo niso te reči in ne bodo nikdar več kar so bile. :nono:

Je pa res, da ko se pripeljete, pa čeprav z vrženim sidrom kakor pravi M.Gustinčič okrog ovinka, vidijo opazovalci, da voziš "Doytono". :blink:

Sam imam kar drage dele vendar ne ravno opazne znamke in sem super zadovoljen .Če ne potrebuješ Goretex zakaj bi plačeval 200 in večl eur.Zato, da te vidijo? Pišem nasplošno ne ravno tebi! Je pa res, da najdeš kakšen dober kos vendar ga boš prekleto plačal seveda , če ga izkoristiš in če služi namenu.

Kupil sem Spyer Jakno (zima).Seveda jo delajo površni Kitajci.Trgajo se rokavi pa garancije ne prizna nihče več.Mogoč bi Bosanska bila boljša in deljena z 10. :headbang:

Ob vsem tem bi rad v glavnem povedal, da se včasih splača preizkusit kakšno cenejšo varianto in morda boste presenečeni.

Lp in brez hude krvi! O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da ti še jaz odgovorim pa čeprav ni blo namenjeno meni: sem pač PRI VSEH STVAREH tak da kupim (glede na moje finance) kolk se le da najboljšo robo in zato pač manj kot nekdo ki kupi relativno slabšo in količinsko mogoče več ali pa pogosteje menjava. Zakaj Goretex? Ker je fajn met suhe noge in ker se ne grem vozit samo ko vidim da zunaj ni oblačkov. Ker sem se vozo tud pri krepko pod minus, v snegu, megli, dežju, skratka v vseh razmerah. Iz veselja do vožnje ne zato ker bi hotel komu kaj dokazat ali pa se pokazat s škornjih iz Goretexa. Pri hlačah sem šparal in me je v eni uri premočlo, jakna je zdržala pa ene 3 če ni res lilo kot iz škafa. Tud pri čeladi sem šparal in sem v zimskih razmerah vozil marsikdaj bolj na pamet kot pa videl na cesto. In mislim da se oba strinjava da to ni najbolj pametno ampak mladost je norost in iz tega sem se naučil če ne drugega vsaj to, da je dobro met čelado ki se ne zarosi še preden si jo daš na glavo. In da je dobro da je poleti malo bolj zračna, da nimaš tistih vročinskih udarov in bolečin na predelu senc. Ti pa kakor želiš, vsakomur svoje. Čeprav te čist štekam kaj hočeš povedat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hallo !

Vidim, da še vedno ljudje gledajo samo na znamko, pa čeprav jo delajo površni Kitajci , pa čeprav pod tujo kontrolo niso te reči in ne bodo nikdar več kar so bile. :nono:

Je pa res, da ko se pripeljete, pa čeprav z vrženim sidrom kakor pravi M.Gustinčič okrog ovinka, vidijo opazovalci, da voziš "Doytono". :blink:

Sam imam kar drage dele vendar ne ravno opazne znamke in sem super zadovoljen .Če ne potrebuješ Goretex zakaj bi plačeval 200 in večl eur.Zato, da te vidijo? Pišem nasplošno ne ravno tebi! Je pa res, da najdeš kakšen dober kos vendar ga boš prekleto plačal seveda , če ga izkoristiš in če služi namenu.

Kupil sem Spyer Jakno (zima).Seveda jo delajo površni Kitajci.Trgajo se rokavi pa garancije ne prizna nihče več.Mogoč bi Bosanska bila boljša in deljena z 10. :headbang:

Ob vsem tem bi rad v glavnem povedal, da se včasih splača preizkusit kakšno cenejšo varianto in morda boste presenečeni.

Lp in brez hude krvi! O:-)

takole... jst sem kupila tiste iz hoferja, ki so bili, mislim da 35€ - 40€. takrta sem jih kupila zato, ker sem imela še 50 ccm motor in fant ima 4-kolesnik, s katerim sva se vozila tudi pozimi. za te vožnje sem od začetka nosila alpinine planinske (zimske) čevlje, venda so bili za razliko od škornjev nižji in mi je hodilo navzkriž ravno za par centimetrov, tako da mi je pihalo v hlačnice. ker mi je pihalo po nogah, sem si kupila te škornje.

takrat sem preizkusila od snega, do pol metra blata in pranja s šlaufom. nikoli me ni zeblo in nikoli mi niso premočili.

potem sem prodala motor in sem šla delat izpit za A-neomejeno. takrat sem imela manjši spodrsljaj in sem padla in sem dobila nogo pod motor. ščitniki so zelo dobro opravili svojo nalogo.

res je, da mi škornji niso kot uliti, mogoče so mi za kakšno številko preširoki, vendar za to ceno sem pripravljena sprejeti kompromis vsaj do naslednje sezone, ko/če bo več financ, da kupim nekaj, kar mi bo bolj prav.

sem pa pred temi imela škornje oxtar, v katerih mi je poleti bilo bolj vroče, kot v teh kot jih imam sedaj. škripali so nenormalno. so bili pa ožji model, kar mi je bolj odgovarjalo. vendar še zdaleč od tega, da bi mi bili kot uliti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne dvomim v to da so kaki boljši kot oxtar..zame seveda..vendar ob obilni izbiri v sloveniji :headbang: in moji malo deformirani nogi so bili ti najboljša izbira..

sej je forum da povemo svoje mnenje a ne?

kar ti najbolje paše je itak najbolš..pa tut če je včasih vroče, mogoče škripajo ali se kaj odtrga..pač tako je..

ja pa fajn morjo zgledat valda :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne dvomim v to da so kaki boljši kot oxtar..zame seveda..vendar ob obilni izbiri v sloveniji :headbang: in moji malo deformirani nogi so bili ti najboljša izbira..

sej je forum da povemo svoje mnenje a ne?

kar ti najbolje paše je itak najbolš..pa tut če je včasih vroče, mogoče škripajo ali se kaj odtrga..pač tako je..

ja pa fajn morjo zgledat valda :naughty:

Hallo!

Moram se strinjat z vami!

Izkušnje so različne in vedno so me učili malo v hecu " Kadar ne veš kako dobro je poglej koliko stane!"

Priznam, to je veljalo vendar ne velja vedno.Človek mora probat, da vidi kakšno je.Še vedno pa trdim, da je veliko dostopnih modelov za normalno ceno ki so super. (FLM,Komine, itd)

Lp in lahko noč, seveda, če lahko spite v tej vročini!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daytoni falijo športni modeli :naughty:

Spet folk piše bedarije ker nima pojma. Samo za to ker ne zgledajo kot da bi jih naredili vesoljci, še ne pomeni, da nimajo racing škornjev. Vsaj poglej kaj nudijo preden začneš pisat kr neki. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob vsem tem bi rad v glavnem povedal, da se včasih splača preizkusit kakšno cenejšo varianto in morda boste presenečeni.

Lp in brez hude krvi! O:-)

Glej mogoče se kakšno leto splača tudi vzeti samo osnovno zavarovanje in mogoče boš presenečen ker se ti tisto leto ne bo nič zgodilo. Se splača, dokler se ti kaj ne zgodi. Ne pravim, da je treba vse kupiti za najvišjo ceno na trgu. Svetujem pa, da ko gre za varnost kupite najboljše, kar si lahko privoščite. In pa seveda to pri znamki, ki je uveljavljena. Meni se je to zelo obrestovalo in tega se mislim držati tudi v prihodnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet folk piše bedarije ker nima pojma. Samo za to ker ne zgledajo kot da bi jih naredili vesoljci, še ne pomeni, da nimajo racing škornjev. Vsaj poglej kaj nudijo preden začneš pisat kr neki. :whistle:

jah, Kec, plastik-fantastik look je IN!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam te zgoraj, kaj pa naj povem, pa ...

jih nosim ze cca 3-4 leta

sam da so moji s- vx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst si morm tud ene škornje kupt kr zdej mam že komplet opremo in mal čudno zgledam na motorju z usnjenimi hlačami in telovadnimi :slap: zdej bi kupu kakšne dobre in poceni škornje :hmm: zdej enkrat kmalu gremo do luisa v avstrijo..a se splača tam kupt? Ima v redu robo? Študiram kupt športne da bi jih imel pol še za naprej ko kupim večji motor (drugo leto). Kok pridejo cene škornjev? Kje so najbolj poceni in dobri...

Mi lahko kdo kaj več svetuje? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poceni in dobre (zadostne) imaš v vsaki moto štacuni.

Raje povej kaj si si nagledal. Če hočeš športne imaš na razpolago Sidi, Oxtar, Alpin,.....

V lojzu se glede cen športnih škornjev ne boš veliko naučil, celo dražje lahko prideš čez kot pri nas.

Stalo te bo cca 200 ojrov pa navzgor,....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem gledal motogp, ta rossi je tut en kekec, ma kombinezon kar čez škornje ... pa nič plastik nima na škornih gor :)

zgleda, kot da bi imel obute kake mal bolj debele superge :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem gledal motogp, ta rossi je tut en kekec, ma kombinezon kar čez škornje ... pa nič plastik nima na škornih gor :)

zgleda, kot da bi imel obute kake mal bolj debele superge :D

Hmm :?

dej prpopn kkšno slikco !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Odločil sem se da rabim (svoje) škornje za motor (prej sem si jih sposojal od ata in od brata, pa to nekako več NE gre :glare: )

Pripravljen sem, dati do 300€, kar se mi zdi dokaj zelo velika vsota denarja, problem pa je v tem, da niti nevem, kaj bi bilo dobro zame (ker nočem, da me trgovci nat****). Prevažam se okoli na Kawi6, v mislih, pa imam sledeče:

* http://www.langus-motocenter.com/trgovina/...sp?idProduct=97

* http://www.tc-motoshop.si/si/usnjeni-gore-...tcs-i2211.shtml

* http://www.tc-motoshop.si/si/usnjeni-race-...-rx-i2208.shtml

* http://yamaha.tsc-laba.si/mambo//component...emart/Itemid,1/

* http://www.tc-motoshop.si/si/usnjeni-race-...ica-i2210.shtml

Priznam, da so mi najbol kul tazadnji, me pa zanima, kakšna bi bila razlika (razen seveda cene) med drugim, tretjim in petim škornjem (vem, da ima 2 gore-tex). Vsi imajo zaščito proti "vrtenju" gležnja, kar pa je zame prvenstveno, da škorenj ima!!!

Ima, kdo kakšen pameten predlog?, Kaj bi še lahko pogledal oz. dal v "preračun"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločil sem se da rabim (svoje) škornje za motor (prej sem si jih sposojal od ata in od brata, pa to nekako več NE gre :glare: )

Pripravljen sem, dati do 300€, kar se mi zdi dokaj zelo velika vsota denarja, problem pa je v tem, da niti nevem, kaj bi bilo dobro zame (ker nočem, da me trgovci nat****). Prevažam se okoli na Kawi6, v mislih, pa imam sledeče:

* http://www.langus-motocenter.com/trgovina/...sp?idProduct=97

* http://www.tc-motoshop.si/si/usnjeni-gore-...tcs-i2211.shtml

* http://www.tc-motoshop.si/si/usnjeni-race-...-rx-i2208.shtml

* http://yamaha.tsc-laba.si/mambo//component...emart/Itemid,1/

* http://www.tc-motoshop.si/si/usnjeni-race-...ica-i2210.shtml

Priznam, da so mi najbol kul tazadnji, me pa zanima, kakšna bi bila razlika (razen seveda cene) med drugim, tretjim in petim škornjem (vem, da ima 2 gore-tex). Vsi imajo zaščito proti "vrtenju" gležnja, kar pa je zame prvenstveno, da škorenj ima!!!

Ima, kdo kakšen pameten predlog?, Kaj bi še lahko pogledal oz. dal v "preračun"?

1 in 4 sta isti rang, 2+3+5 pa drugi rang. Če greš pa do 300 eur pojdi pa še višje:

http://yamaha.tsc-laba.si/mambo//index.php...9&Itemid=53

ali kaj podobnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej si daj na nogo en model Sidija pa en model Alpinestarsa pa bos vido kaj ti sploh ustreza. Ce mas ozko pa bolj "spicasto" nogo in ne prevec visok nart pol ti bo verjetno prav Sidi ce mas pa dokaj siroko pa visok nart pol pa na Sidi kar pozabi. Poglej se S-MX PLUS od Alpinestars!

Popravljeno . Popravil AREA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

newem če je to samo pri določenih modelih oxtarja al imajo vsi to grdo lastnost da

škripajo ?

kolega slišim na 50m kak prišeta :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!