Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Kje pa je to?

Popravljeno . Popravil HONDAMANIA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo že kake izkušnje z njimi v primeru padca?

Jaz imam take škornje, sem zadovoljen, padca še nisem doživel, naj pa bi se obnesel njihov Torsion Control System proti zvinu oz. zlomu gležnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel priložnost na nogo povezniti Alpinestars Supertech R. Kljub malo visoki ceni se mi zdi, da so vredni čisto vsakega centa. Notranji škorenj je udoben in zračen. Kevlar vezalka notranjega škornja odlično opravi svoje delo ter objame nart enakomerno na celotnem delu. Ko povezneš preko še zunanji škorenj skorajda ni razlike v občutku. Vse skupaj deluje hudo udobno kljub temu, da čutiš, da ti škorenj objame in drži celo nogo. Tudi med hojo se stranske zaščite gležnja sploh ne občuti. :worship:

Čeprav se verjetno zaradi tega, ker delam veliko touringa zanj ne bom odločil :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še slikca:

post-3574-1195805679_thumb.jpg

Ja, udobni že udobni, samo oprosti, ampak zgledajo pa :lol1:

Ampak no, saj nismo tako plehki, da bi nas to skrbelo, a ne...?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, udobni že udobni, samo oprosti, ampak zgledajo pa :lol1:

Ampak no, saj nismo tako plehki, da bi nas to skrbelo, a ne...?!

Jst ne vem, meni zgledajo čist OK, če upoštevam, da so prvotno namenjeni uporabi na športnih motociklih. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ne vem, meni zgledajo čist OK, če upoštevam, da so prvotno namenjeni uporabi na športnih motociklih. .)

Degustibus non disputandum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Degustibus non disputandum

Aha, po runkelfizeljsko? Oprosti, ne razumem latinsko, se lahko zmeniva v ruščini?

Pač so mi škornji všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, udobni že udobni, samo oprosti, ampak zgledajo pa :lol1:

Ampak no, saj nismo tako plehki, da bi nas to skrbelo, a ne...?!

Kaj pol praviš, da ne bi pasale na moj lep telešček? :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne wem kwa je zate poštena akcija, drugač majo pa u TC-ju oxstarke znižane, pomojm da za 20%, sidi majo pa habatu pa zih je tud kej znižan.

Oxtar - 25%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jst bil niso meli moje številke več, pa je prodajalec rekel da bo decembra nova akcija, naj se takrat oglasim če bom rabil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že zdavnaj razprodani po tej ceni.

Zdaj dobijo 2008 kolekcijo brez popusta.

Oxtar v 2008 ne obstaja več -novo ime je TCX.

V TC-ju imajo vsakega januarja popuste. Ponavadi pošljejo domov za novo leto čestitko s kuponom za poust.

Se splača počakati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V TC-ju imajo vsakega januarja popuste. Ponavadi pošljejo domov za novo leto čestitko s kuponom za poust.

Se splača počakati...

Ja hvala jih bom počekiral januarja. Verjetno prodajalec hoče prodat še tazadnje artikle, ki se mu valjajo po policah in reče da kasneje ne bo več popusta. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem si pa kupla tele škornje: http://www.tc-motoshop.si/si/usnjeni-gore-...tcs-i2211.shtml

Ima kdo že kake izkušnje z njimi v primeru padca?

Jaz, motor drsal po mojem gležnju :) Še modrice nisem imel, samo škorenj podrsan. Jaz imam sicer TCS EVO RX, ki so še bolj ojačani, ampak tudi ti pomoje niso bistveno slabši..

V TC-ju imajo vsakega januarja popuste. Ponavadi pošljejo domov za novo leto čestitko s kuponom za poust.

Se splača počakati...

Tako je.. Tc je že v štartu cenejši pri Oxtar škornjih kot npr. nemški Polo, s 25% popustom je pa zakon, ceneje težko dobiš, tudi na Imotu..

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po precejšnji poškodbi gležnja sem se pred nakupom novih škornjev malo bolj poglobil v preučevanje zaščite gležnja na torzijo, obremenitev talusa in ligamentov. Ko greš probat škornje je pomembna razen tega, kako ti pašejo na nogo tudi togost stopalnega dela (z eno roko primeš zg.del škornja, z drugo stopalni del ter sučeš levo-desno, gor-dol). Škorenj mora bit dobro gibljiv do kotov ki jih prenese gleženj brez poškodbe, po drugi strani pa ne sme dopuščat kotov ki presegajo gibljivost gležnja :grrr . Na podlagi videnega oz.prebranega so me najbolj prepričali (po navedenem vrstnem redu):

1. Puma 1000 ProLevel, Alpinstars Super Tech (Puma ima v predelu podplata pete še posebno oblogo, ki naj bi absorbirala energijo pri trenutnih vertikalnih preobremenitvah :hmm: )

2. Daytona EVO

3. Oxtar TCX EVO

.

.

Axo žal nisem uspel sprobat

No, če nebi rad doživel kaj podobnega (foto) ti Sidi in Dainese odsvetujem

In kaj si na koncu kupil?

Daytono Evo Sports sem držal v rokah in deluje res močan v predelu gležnja proti vsemu ostalemu, le izgleda tak češki :P

Kje bi lahko videl in pomeril Pumo 1000 ProLevel in pa Alpinestars Super Tech?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam škornje Alpine star supertech, nisem jih še probal pri padcu in upam, da jih tudi ne bom. So pa res vrhunski :worship: in, ko bom kupioval nove se bom verjetno odločila za iste

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!