Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Sam imam škornje Diadora GT2. Na začetku sem bil s škornji izredno zadovoljen, saj so zelo udobni in se da z njimi prav udobno hoditi tudi dalj časa. Po nekaj mesecih uporabe pa moram reči, da se je moje zadovoljstvo končalo. V škornjih je v primerjavi z TCX Infinity preklemano vroče :BUA: . Tudi enega malo hujšega naliva niso zdržali niti pet minut, pa so bili prej impregnirani oz. namazani. Sem imel pravi mali bazen noter. Imam pa še eno veliko pripombo glede teh škornjev. Pri nakupu mi je prodajalec svetoval naj bodo malenkost večji, zato sem se odločil za številko 44 in ne 43 (bila je malenkost tesna, vendar ni tiščala). Ti so bili lepo udobni, noga ni plavala v njih in tudi pri peti se ni privzdigovalo. No tako je bilo vsaj en mesec. Danes, ko imajo za sabo okoli 8000km, pa so se prav neprijetno raztegnili, tako da so mi preveliki in mi noga dobesedno plava notri, čeprav je trgovec trdil, da se ne bojo (mogoče samo malenkost). Samo ta malenkost je sedaj ena številka večji škorenj. Mislim, da so bili to moji prvi in zadnji Diadorini škornji.

Ali kdo ve, če bi jih lahko reklamiral, glede na to da so se res nenormalno razširili, ali lahko samo rečem jebat ga(pa smo vrgli stran 150€).

LP,Peter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enak problem, drug škorenj od iste firme... Imam Diadora Xtreme, super udobni, ni panike tud po 12 urah vožnje in kakšnega kratkega sprehoda vmes brez sezuvanja, je pa res da so premalo ventilirani in posledično prevroči. Vode ne držijo neglede na to s čim jih namažeš ali posprejaš, je pa hecno da sem v dežju vedno imel bazen samo v desnem, levi očitno po nekem čudežu ne pušča. Skratka naslednji škorenj bo Alpinestars ali Oxtar, Diadora je za nekoga ki se preveč ne sekira kaj ima na nogi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve, če bi jih lahko reklamiral, glede na to da so se res nenormalno razširili, ali lahko samo rečem jebat ga(pa smo vrgli stran 150€).

Kaj pa, če jih v vodo potunkaš in posušiš tako, da se bo usnje skrčilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupil SIDI VERTIGO AIR, pri HMC (posezonska znižanja), ko jih malo stestiram poročam, če bo koga zanimalo.

Lp.Aleš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupil SIDI VERTIGO AIR, pri HMC (posezonska znižanja), ko jih malo stestiram poročam, če bo koga zanimalo.

Lp.Aleš

jaz sem jih kupil, pred kakim tednom. Prvo vožnjo sem opravil in bom takole rekel: Se pozna da so zračno, tako da glih ko bo mraz pritisnil nebo za v njih na motor(no kakor kdo). Sem šel čez Črni vrh pa do Ajdovščine, in ker je bili v Ajdovščini prav prijetno toplo je bili fajn vozit v njih, ker prej jih je kar malo preveč hladilo. Drugače pa 1a škornji, lega na nogi odlična občutek pa fenomenalen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupil SIDI VERTIGO AIR, pri HMC (posezonska znižanja), ko jih malo stestiram poročam, če bo koga zanimalo.

Lp.Aleš

prva vožnja je bila ob hladnem večeru, pa lahko rečem da za v mraz niso, kr pošteno lufta noge...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede škripanja škornjev alpinestars s-mx plus...

ne škripajo mi več :naughty:

včeraj sem bila v labi, ko sem šla kupit windstoper majico in vmes ko sem gledala kaj imajo, mi je prijazni prodajalec uštimal zadevo :worship:

s čim je to naredil, pa mi ni hotel povedat :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Jst mam škornje suomy ki so na sliki in me zanima če se da kako odpravt to škripanje ko hodš. Sej ne rečm če bi mal škripale ampak škripljejo kr dost. To škripanje pa verjetno prihaja od onega šravfka ki ga je potrebno zategniti po vsaki vožnji in je označen spodaj na sliki.

extreme-boot-black2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Jst mam škornje suomy ki so na sliki in me zanima če se da kako odpravt to škripanje ko hodš. Sej ne rečm če bi mal škripale ampak škripljejo kr dost. To škripanje pa verjetno prihaja od onega šravfka ki ga je potrebno zategniti po vsaki vožnji in je označen spodaj na sliki.

extreme-boot-black2.jpg

V tej temi že imaš neštetokrat napisan kaj pomaga pri škripanju. WD, kakšen silikon sprej, ketn sprej... Če ne gre drugače pa druge škornje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje tud pomaga :yes: , jedilno, olivno, lohk tud bučno (sm ne na belih škornjih) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje tud pomaga :yes: , jedilno, olivno, lohk tud bučno (sm ne na belih škornjih) :whistle:

za bele skornje mazat pomaga bel ketnsprej... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah belih škornjev ne smeš mazat.. tisto se pol vse praha prime in ni za nkamor :krneki: Najboljš je taka mast k je v spreju.. nevem točno kak se že reče tistem ki sem ga mel, pride povsod zraven, pa tam tudi ostane.. uporabna zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sm dobo SM škorne, naročo sm jih iz KMC yamaha, št 45 pa je kurac levi škorn za 2 mm manjši od desnega, pa spreda je za 0.5 cm bol gr vzdigjen

Jebemo :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Če si jih naročil v taki slovenščini, kot je napisan zgornji post, potem ni čudno ... (bodi srečen, da nisi dobil amortizerja za krmilo ali pa copat s podobo Rossija .... )

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti škripanju najbolš deluje ketn-šprej... Preverjeno na mojih oxstarkah

u to moram probat..ker tudi moje oxtarke močno škripajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti škripanju najbolš deluje ketn-šprej... Preverjeno na mojih oxstarkah

Matr...že stokrat omenu, da je to najbolš rešitev :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr...že stokrat omenu, da je to najbolš rešitev :grim

Ja, če se ti ljubi mazat... :whistle: Men Oxtrar škornji vedno škripajo in se spoh ne sekiram več.

Alpinestars so pa druga zgodba... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr...že stokrat omenu, da je to najbolš rešitev :grim

jest sem jih enkrat prejšnjo sezono malo špricnil s ketensprejem, pa je še kar tišina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!