Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

Prav tako imam omenjene škornje , vendar ko sem jih kupoval v LABI mi jih je prodajalec pomagal obuti v vrstnem redu : noga, hlačnica, notranji čevelj, zunanji čevel. Kaj je sedaj pravilno,. Ali je to odvisno od udobja??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav tako imam omenjene škornje , vendar ko sem jih kupoval v LABI mi jih je prodajalec pomagal obuti v vrstnem redu : noga, hlačnica, notranji čevelj, zunanji čevel. Kaj je sedaj pravilno,. Ali je to odvisno od udobja??

Po mojem mora notranji čevelj tesno objeti nogo. Ravno zaradi notranjega čevlja sem tudi kupil te škornje. Kombinezon se potem enostavno navleče preko notranjega čevlja. Vse je sicer bolj na knap, ampak zadeva deluje in je predvsem varna (vsaj upam tako, preizkusil na srečo še nisem) in udobna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam bašete kombinezon pri A* Supertech škornjih? V inner-bootie ali čez njega?

Čevelj je pa drgač špica. Včeri sem cel dan nogo v njem tišču in zvečer ko sem ga sezul, ko da nisem hodil ta dan. Podplat ne peče, podaplata ne stiska, ni čudnega filinga ko daš nogo iz čevlja in stopiš na tla... Zadovoljen :)

enako kot ti šel iz oxtar tcs evo rx na supertech, ko zateneš šniro je hud občutek ko objame celo nogo, lahki, mehki, ni boljšega :worship:........nisem pa bil pozoren kam gre hlačnica, ker jih imam šele od sobote :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo ze te probal TCX Competizione S? kaksna mnenja?

Probal sem jih v trgovini, kupil in dvakrat obul doma, na motorju jih še nisem uspel preizkusit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo ze te probal TCX Competizione S? kaksna mnenja?

Jaz sem kupil te in ni slabe besede za povedat.... full....zadovoljen :worship:

TCX Competizione RS boots Bayliss replica

39Tcx300.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo ze te probal TCX Competizione S? kaksna mnenja?

Jih imam slabo leto dni. Zadovoljen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ni ravno za v to temo, ampak...

pred dvema tednoma sem v motorami (motorama.it) naročil ene škornje. po mejlu dobil odgovor da bodo naročilo čimprej izvedli. zdej pa nobenga glasu več od njih. niti na mejl niti na telefon, nič. naslov za dostavo sem dal od znanca v italiji, tako da bi moral že zdavnaj priti.

A je kdo slučajn že naročal v tej trgovini kej, kakšna je njihova praksa?

No ja, od italijanov ne duha ne sluha. Alpinestars s-mx 4 ni moje številke nkjer več za najdit in me zanima kaj menite o teh dveh modelih. Nudita dosti zaščite v primerjavi z s-mx 4: TCX SS Performance 2 Water Resistant in Oxtar SS Performance 2.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, od italijanov ne duha ne sluha. Alpinestars s-mx 4 ni moje številke nkjer več za najdit...

To bo najbrš zato, ker so ta model že lani prenehali izdelovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bo najbrš zato, ker so ta model že lani prenehali izdelovat.

to je mogoče res, samo onim piše da ga majo na zalogi še. v slo pa je tud ravno 43 črne zmankal :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko sreče pri iskanju. V primeru pa, da tega modela ne boš našel v svoji številki, ti priporočam da si probaš še kakšen drug Alpinestarsiv model. Čeprav je čevelj dražji, verjemi, je vreden svojega denarja! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Me zanima kako je s temi , ne perforiran model ali vseeno piha skozi sprednje zračnike?

Alpinestars Supertech R:

file_15_1.jpg

...v primerjavi s perforiranim modelom:

a0ec28ba744e996d4daaecf1812dd815_rough.jpg

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kako je s temi , ne perforiran model ali vseeno piha skozi sprednje zračnike?

Alpinestars Supertech R:

file_15_1.jpg

...v primerjavi s perforiranim modelom:

a0ec28ba744e996d4daaecf1812dd815_rough.jpg

Tudi neperforiran model hladi noge, vendar ne piha, ker ni neposrednega vstopa zraka spredaj. Pri perforiranem modelu se toplota iz škornja dodatno odvaja preko luknjic perforacije.

lp

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha,

kako je pa potem z vožnjo v dežju z neperforiranim modelom supertech R?

Preprosto, prej ali slej bos imel mokre noge. :glare: Supertech R so sicer odlicni skornji :grim , vendar niso "vaserdiht" :grrr .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha,

kako je pa potem z vožnjo v dežju z neperforiranim modelom supertech R?

Jasno, da bo notranjost mokra. Vendar vseeno precej kasneje kot v primeru perforiranega modela. Nekaj kapelj dežja ali rosenja ne bo krize, za v naliv pa ti škornji zagotovo niso. Če bi se pogosto vozil po dežju, je boljša izbira S-MX R Goretex model. Ni tako race (čeprav se ga vozi tudi na stezi), je pa povsem nepremočljiv.

lp

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preprosto, prej ali slej bos imel mokre noge. :glare: Supertech R so sicer odlicni skornji :grim , vendar niso "vaserdiht" :grrr .

Ampak vseeno presenetljivo dolgo drzijo noge suhe. Mene so dvakrat kar prijetno presenetli;sem bil preprican,da bom mel takoj mokre noge,pa so dobro uro voznje zdrzali bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak vseeno presenetljivo dolgo drzijo noge suhe...

Logicno, da ne spustijo ob prvih kapljicah. Gre samo za to, ali si zelis popolno neprepustnost ali ne. Brez Goretex-a & co. definitivno ne bo slo.

Supertech R so bili tudi v mojem ozjem izboru, na koncu sem se odlocil za Daytono EVO SPORTS GTX.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Logicno, da ne spustijo ob prvih kapljicah. Gre samo za to, ali si zelis popolno neprepustnost ali ne. Brez Goretex-a & co. definitivno ne bo slo.

Supertech R so bili tudi v mojem ozjem izboru, na koncu sem se odlocil za Daytono EVO SPORTS GTX.

Se strinjam s tabo..ampak ob ne zelo prijetnem nalivu mi lani niso spustli. In to me je zelo presentlo, ker sem prej vozil skornje z Goretex-om in sem bil preprican da max. pol ure fajn naliva in bodo moje noge mokre. Mogoce pa sem le imel dooosti srece :whistle:

Evo Sports sem tudi probaval,ampak od sportnih skornjev so mi samo Supertech R (novi model od 08 dalje) pasali na nogo oz. da so se dali normalno zapreti.

Kak so pa kaj poleti vroci tile tvoji skornji? Meni je blo v prejsnjih skornjih poleti kar fajn toplo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak so pa kaj poleti vroci tile tvoji skornji? Meni je blo v prejsnjih skornjih poleti kar fajn toplo.

Pravzaprav ti bom na to vprasanje lahko odgovoril sele po koncani sezoni, ko bom imel se vec izkusenj z njimi. Jaz sem vzel GTX varianto zaradi Goretex-a, tudi z namenom, da mi poleti ne bo prevroce. Seveda mi je bila na prvem mestu zascita nog. V kombinaciji z X-Socks se mi zaenkrat zdijo zelo dobri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav ti bom na to vprasanje lahko odgovoril sele po koncani sezoni, ko bom imel se vec izkusenj z njimi. Jaz sem vzel GTX varianto zaradi Goretex-a, tudi z namenom, da mi poleti ne bo prevroce. Seveda mi je bila na prvem mestu zascita nog. V kombinaciji z X-Socks se mi zaenkrat zdijo zelo dobri.

Jst drugega kot daytono sploh ne obujem več - zame definitivno eden najboljših čevljev kar se varnosti tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno, da bo notranjost mokra. Vendar vseeno precej kasneje kot v primeru perforiranega modela. Nekaj kapelj dežja ali rosenja ne bo krize, za v naliv pa ti škornji zagotovo niso. Če bi se pogosto vozil po dežju, je boljša izbira S-MX R Goretex model. Ni tako race (čeprav se ga vozi tudi na stezi), je pa povsem nepremočljiv.

lp

Boštjan

Preprosto, prej ali slej bos imel mokre noge. :glare: Supertech R so sicer odlicni skornji :grim , vendar niso "vaserdiht" :grrr .
Ampak vseeno presenetljivo dolgo drzijo noge suhe. Mene so dvakrat kar prijetno presenetli;sem bil preprican,da bom mel takoj mokre noge,pa so dobro uro voznje zdrzali bp.

Hvala za pojasnila,

lp

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo,

se jaz bi dodal svoje vprasanje. Sem zacetnik, imam textilno jakno in hlace nimam pa se skornjev. Po vseh moznih nasvetih in forumih sem prisel do naslednjih skornjev in sicer od Alpinestars smx-r goretex (v motorama.it pridejo 217€) ter tcx

competizione s goretex (v tc-ju za nekih 235 eurov). Kaj bi vi izbrali? V motorami pride se nekaj malega postnine (9eur po italiji) v tcju pa dobim nekih 10% popusta.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo,

se jaz bi dodal svoje vprasanje. Sem zacetnik, imam textilno jakno in hlace nimam pa se skornjev. Po vseh moznih nasvetih in forumih sem prisel do naslednjih skornjev in sicer od Alpinestars smx-r goretex (v motorama.it pridejo 217€) ter tcx

competizione s goretex (v tc-ju za nekih 235 eurov). Kaj bi vi izbrali? V motorami pride se nekaj malega postnine (9eur po italiji) v tcju pa dobim nekih 10% popusta.

lp

Probaj oboje in sam boš ugotovil, katere so ti boljše. Cena je tam nekje, zato bi jaz na tvojem mestu oboje probal in se odločil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!