Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

najprej hvala vsem za mnenja. Sm se odlocila za alpinestars s-mx plus ker bili edini pri katerih se mi peta ni dvigovala in nism imela obcutka da jih bom po poti zgubila :-). Sicer imam pri prstih malo se lufta ma ni panike. Edino izgleda se morem navadit k zgledam kot en Lorenzo :-). Skoda ker se vec proizvajalcev ne odloci za ta patent se enega jezika, ki se ga da zategnt tudi pri malo manj gp-jevskih skornjih. Sicer so pa trenuto zgleda pri Labi najcenejsi. Hvala se enkrat in varno voznjo vsem skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred nakupom škornjev! Vozim Kawasakijevega Zeda.

Zdej pa ideje,kaj bi pasalo! :D

Nekak so mi v oči padli:

Tcx Infinity Gore Tex 235 ojrof

in

Alpinestars Scout Wp Boot 229 ojrof

Kakšne izkušnje? Oziroma še kakšen nasvet glede drugih modelov?

Hvala!

ps: na hoferjevih sem odtrgal zadrgo! :D

Samo nasvet o SCOUT WP - to so škornji namenjeni občasnemu offroadu in se z njimi podobno kot z Durban GTX cilja bolj na velike cestne endure. Za Zja bodo bolj primerni Tech Touring GTX ali WEB GTX.

lp

Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nasvet o SCOUT WP - to so škornji namenjeni občasnemu offroadu in se z njimi podobno kot z Durban GTX cilja bolj na velike cestne endure. Za Zja bodo bolj primerni Tech Touring GTX ali WEB GTX.

lp

Boštjan

Hvala za nasvet!

Itak se pa mam namen oglasit pri vas v MB naslednji teden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am Halls, jst uporabljam Sidijeve B2 Goretex pa je edini del opreme s katero sm zadovljen. Premočil me še niso, pa sm jih lansko leto še na DTjki nosil, ko velik več vode do predela nog pride.

Uglavnem jst jim dam +. Velik +

Popravljeno . Popravil Be wild
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! A ma kdo izkušnje z temi berikovimi čevlji, ker sem slišal da berik ravno ne blesti z svojimi škornji:P

http://shop.held.de/...iefel/gp-x.html

LP!

Imel sem Berikove škornje za motocross ( Ricky Carmichael Replica )

Sama zaščita VRHUNSKA! So bili pa zelo okorni, tudi za MX škorenj ki je sam po sebi okoren. Če sem natančen je bil škorenj tako visok odspredaj pri prstih da na supermotardu nisem mogel vstavit škornja pod nožico za menjavanje brzin. Tudi po tem, ko sem jo maximalno dvignil. Na crossu je še nekak šlo.

Drugače pa ... v primerjavi z Diadora MX5 in Axo Boxer so Berikove res najbolše. Diadorine so tut okorne, Axotove pa niso trpežne :D

Toliko o moji izkušnji z Berik škornjih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo fantje!

Zet ravnokar dela izpit za A2, pa me zanima kje bi lahko dobil bolj ugodne škornje/čevlje za na motor? Sam sem jih kupil prejšnje leto v LIDL/Hoferju za cca. 50€, pa so jih vsi pohvalili, da so zelo dobre za ta denar...Mogoče kdo pozna kakšno tako trgovino?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo fantje!

Zet ravnokar dela izpit za A2, pa me zanima kje bi lahko dobil bolj ugodne škornje/čevlje za na motor? Sam sem jih kupil prejšnje leto v LIDL/Hoferju za cca. 50€, pa so jih vsi pohvalili, da so zelo dobre za ta denar...Mogoče kdo pozna kakšno tako trgovino?

Lp

Pozdravljen

jas sem nabavil diadora EXTREME, v avto stilu na Rakeku.

Zelo zadovoljen. Vendar bodi pazliv na Št. ker so majhne.

Jas nogo 42 , vendar sem moral vzet 44.

cena pa je 160e.

Ne kupuj z hoferja, sem imel pa so šle v kanto.

ps. Povsot drugje je cena preko 200e.

lp sen

Popravljeno . Popravil sen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen

jas sem nabavil diadora EXTREME, v avto stilu na Rakeku.

Zelo zadovoljen. Vendar bodi pazliv na Št. ker so majhne.

Jas nogo 42 , vendar sem moral vzet 44.

cena pa je 160e.

Ne kupuj z hoferja, sem imel pa so šle v kanto.

ps. Povsot drugje je cena preko 200e.

lp sen

Hm..škoda da nisem prej prebral foruma, kupil sem jih iz Hoferja 39€, udobne so, zaščite imajo dovolj, kakšen problem si pa ti imel pri njih? Namreč ostali moto-kolegi so rekli da so zlato-za ta denar :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej hvala vsem za mnenja. Sm se odlocila za alpinestars s-mx plus ker bili edini pri katerih se mi peta ni dvigovala in nism imela obcutka da jih bom po poti zgubila :-). Sicer imam pri prstih malo se lufta ma ni panike. Edino izgleda se morem navadit k zgledam kot en Lorenzo :-). Skoda ker se vec proizvajalcev ne odloci za ta patent se enega jezika, ki se ga da zategnt tudi pri malo manj gp-jevskih skornjih. Sicer so pa trenuto zgleda pri Labi najcenejsi. Hvala se enkrat in varno voznjo vsem skupaj.

Te so super. Moji tretji škornji.

Sedaj imam GP Tech , ki pa so še bolj mehki. Vendar cena ni bila tako "mehka" :) .

So mi top škornji in mi ni žal niti evra za njih ... and gues what? They don't squeak!!!

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja boljša polovica je danes v Hütter-ju v Grazu poskušala neke škornje, ki so ji bili vredu, ampak sma rekla, da še grema drugam pogledat in če ne bova našla nič boljšega pridema nazaj kupit te. In po pregledu drugih trgovin šla sma nazaj v Hütter, ki pa je bil že zaprt :headbang:. Zanima me, če mi lahko kdo pomaga ugotoviti firmo in model teh škornjev, znani podatki pa so: Firma oz. model se začne na črko "F" in ima okvirno 5-10 črk, gre za črne usnjene ali umetno usnjene touring škornje, cena je bila 109 EUR, gor je bila še neka oznaka "drytex" ali podobno, imeli so ščitnik gležnja ... To je vse česar se spomnima. Prosim za pomoč, da jih poskusim poiskat nekje drugje, ker se mi ne da še 1x gor vozit ... :surrender: Hvala za kakršnokoli informacijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja ali je mogoče te Forma škornje kupiti še kje bližje kot v Grazu? Iščem pa model Street Evo št. 41 ... Sem z okolice Celja ... Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred nakupom škornjev! Vozim Kawasakijevega Zeda.

Zdej pa ideje,kaj bi pasalo! :D

Nekak so mi v oči padli:

Tcx Infinity Gore Tex 235 ojrof

in

Alpinestars Scout Wp Boot 229 ojrof

Kakšne izkušnje? Oziroma še kakšen nasvet glede drugih modelov?

Hvala!

ps: na hoferjevih sem odtrgal zadrgo! :D

Po obisku TSC Laba v MB,so na mojih tačkah sedaj ti škornji:

http://www.motocenterlaba.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=784&category_id=57&option=com_virtuemart&Itemid=26&lang=si

Navdušen nad njimi!

Obenem pa še :worship: za njihovo osebje.

Popravljeno . Popravil halls
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja ali je mogoče te Forma škornje kupiti še kje bližje kot v Grazu? Iščem pa model Street Evo št. 41 ... Sem z okolice Celja ... Hvala!

Moto Mirči iz Slov. Konjic. Ima en kup škornjev te znamke, za model in št. pa najbolje da pokličeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem s iza mestne in primestne vožnje letos nabavil Alpinestars Harlem WaterProof (GTX) škornje (višina čez gležnje).

Zlo kul mi je, ker imajo malce bolj ojačano peto, gležnje in pri prstih, vseeno pa so to civilni visoki čevlji.

Zdijo se mi tolk fajn, da bi znal v njih preživeti kar velik del letošnjega leta.

Obstaja tudi 'lahka' verzija Harlem AIR Boot, ki nima GTX in ima namesto usnja na določenih predelih zračno tkanino.

2009-Alpinestars-Harlem-WP-Boots.gif

PS: postrežbe v TSC Laba verjetno ne rabim ekstra hvalit? :-)

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če rab kdo kakšne škornje večje cifre imam AXO Primato številke 46 ( meni preveliki ) za dober denar, praktično nerabljeni. Žal kupljeni preveliki :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Competizione S so novi 135....

Še nekaj me zanima, tisti, ki imate TCX katerekoli competizione škornje, so vam kaj ozki? Sam imam stare 2 meseca in mi jih le redko uspe čisto zapeti, zadrge ne morem do konca zapeti. V trgovini mi je rekel, da se bodo z nošenjem raztegnile in ne bo več tega problema, no, do zdaj se niso še nič :unsure: Dvomim, da se bodo kaj, ker je le debel material. Ni prijetno, če se ti med vožnjo škorenj odpne :wacko: Ima še kdo takšen problem in kako ste ga rešili' Se bodo res raztegnili ali je rešitev samo v drugih škornjih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto Mirči iz Slov. Konjic. Ima en kup škornjev te znamke, za model in št. pa najbolje da pokličeš.

:trance_27_notworthy: Pri Mirčiju so imeli še ravno ene točno te velikosti! Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Competizione S so novi 135....

Še nekaj me zanima, tisti, ki imate TCX katerekoli competizione škornje, so vam kaj ozki? Sam imam stare 2 meseca in mi jih le redko uspe čisto zapeti, zadrge ne morem do konca zapeti. V trgovini mi je rekel, da se bodo z nošenjem raztegnile in ne bo več tega problema, no, do zdaj se niso še nič :unsure: Dvomim, da se bodo kaj, ker je le debel material. Ni prijetno, če se ti med vožnjo škorenj odpne :wacko: Ima še kdo takšen problem in kako ste ga rešili' Se bodo res raztegnili ali je rešitev samo v drugih škornjih?

Se raztegne. Vidim, da imaš podobne probleme kot jaz. Nisem nobenega škornja dobil čez goleno, razen TCX. Drugače pa probaj zapenjati tako, da stopiš na peto, gre veliko lažje pa malo potresi in gre. Veliko pa je odvisno tudi od tega, da imaš kombinezon lepo obrnjen in ne naguban. Drugače pa super škorenj! Samo ne pa za 150€ rabljen, če je 135 nov :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!