Skoči na vsebino

MOTO škornji - izbor, čiščenje, vzdrževanje..


Leteči

Priporočene objave

konec letošnje dileme kar se škornjev tiče, TCX Competizione S. testirani LJ-MB, počutje odlično. edino kaj pogrešam je da ne škripajo (še)...

post-17094-1240774271_thumb.jpg

post-17094-1240774392_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo,

se jaz bi dodal svoje vprasanje. Sem zacetnik, imam textilno jakno in hlace nimam pa se skornjev. Po vseh moznih nasvetih in forumih sem prisel do naslednjih skornjev in sicer od Alpinestars smx-r goretex (v motorama.it pridejo 217€) ter tcx

competizione s goretex (v tc-ju za nekih 235 eurov). Kaj bi vi izbrali? V motorami pride se nekaj malega postnine (9eur po italiji) v tcju pa dobim nekih 10% popusta.

lp

Alpinestars... preprosto najboljše!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konec letošnje dileme kar se škornjev tiče, TCX Competizione S. testirani LJ-MB, počutje odlično. edino kaj pogrešam je da ne škripajo (še)...

Imam tudi sam takšne in res po nekaj časa začnejo škripat. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cena?

mislim da 193 redna :D poglej na www tc motoshop

Popravljeno . Popravil gregorius
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa zdajle tretjo sezoni zapored BMWjeve škornje Santiago (made in Slovenia). Prednji ''okovi''so se mi znucali po 20kkm. Zato sem dobil druge in jih ''malo'' ojačal.

3mm debel rosfrej in tri vijake z vgreznjeno glavo iz notranje strani pa je rešeno. Navoj M4-kdor je že vrezoval tole v rosfrej ve o čem govorim...

Upam, da mi tokrat zdržijo malo dalj časa...

post-4329-1241531613_thumb.jpgpost-4329-1241531635_thumb.jpgpost-4329-1241531663_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa zdajle tretjo sezoni zapored BMWjeve škornje Santiago (made in Slovenia). Prednji ''okovi''so se mi znucali po 20kkm. Zato sem dobil druge in jih ''malo'' ojačal.

3mm debel rosfrej in tri vijake z vgreznjeno glavo iz notranje strani pa je rešeno. Navoj M4-kdor je že vrezoval tole v rosfrej ve o čem govorim...

Upam, da mi tokrat zdržijo malo dalj časa...

post-4329-1241531613_thumb.jpgpost-4329-1241531635_thumb.jpgpost-4329-1241531663_thumb.jpg

škorni so mal podobni mojim Diadora GT2, kar fin škoren za svojo ceno. strah me je da bo ratalo polet vroče v njih, ker majo tud neko membrano. .

post-1354-1241541791_thumb.jpg

me pa zanima, čemu je namenjen tist pleh na prstih? kaj naj bi počel :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene to zanima :) Težko verjamem, da bi se samo z navadno hojo prenucal tisti inox na prstih v 20k km.. Potem bi pri škornjih z navadnim podplatom v tem času že prsti ven pogledali zaradi prenucane gume.. Moje oxtarxe imajo tudi že krepko čez 20k km, pa jim še nič ne manjka.. Ali se pač motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene to zanima :) Težko verjamem, da bi se samo z navadno hojo prenucal tisti inox na prstih v 20k km.. Potem bi pri škornjih z navadnim podplatom v tem času že prsti ven pogledali zaradi prenucane gume.. Moje oxtarxe imajo tudi že krepko čez 20k km, pa jim še nič ne manjka.. Ali se pač motim?

Gre za enduro skorenj (dobesedno ENDURO ---> se pravi vkljucuje tudi offroad!), in taka zascita je super proti udarci v kamen in podobno. Sem ze 4-5 parov takih skornjev zamenjal in ko v ovinku na blatu/kamenju/pesku "driftas" moras imet nogo na tleh, da ne zdrsnes in taka zadeva je super da "odriva" skale in podobno :D

Sicer pa se v vecini primerov sprednji del ( ponavadi iz nerjavecega jekla ) med hojo sploh ne dotika tal, tako da ni niti glasno niti neudobno.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že, ampak Lowrencova Honda Deauville ni neki jaki offroad motor, tako da sem nekako avtomatsko izključil tako uporabo :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

škorni so mal podobni mojim Diadora GT2, kar fin škoren za svojo ceno. strah me je da bo ratalo polet vroče v njih, ker majo tud neko membrano. .

post-1354-1241541791_thumb.jpg

me pa zanima, čemu je namenjen tist pleh na prstih? kaj naj bi počel :unsure:

Mogoče za koga v prašnike nasuvat :evilgrin:

P.S.

Škornji so pa :worship: Membrana ne bo nič vroča poleti, ne se bat. Če so ti pa prevroči in če maš mojo cifro, mi jih pa lahko podariš :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam eno vprašanje! Zanima me kje v Sloveniji se da dobiti SIDI škornje????

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam eno vprašanje! Zanima me kje v Sloveniji se da dobiti SIDI škornje????

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem!

Habat Moto Center.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene to zanima :) Težko verjamem, da bi se samo z navadno hojo prenucal tisti inox na prstih v 20k km.. Potem bi pri škornjih z navadnim podplatom v tem času že prsti ven pogledali zaradi prenucane gume.. Moje oxtarxe imajo tudi že krepko čez 20k km, pa jim še nič ne manjka.. Ali se pač motim?

:lol1: Ne, ne/nimam off-road-a

...je pa res, da se kdaj kam podam tud kak kilometer pes. Kaksna Dovzanova soteska, Plitvice itd. Mislim, da jih najbolj zjaha to, ce brcnem v kaksno stopnico ali kamenj. Tudi po asfaltu kdaj podrajsajo samo to jih je zjahalo recimo kakih 30%, ostalo pa je od hoje.

Drugace pa stemi extra okovi niso nic bolj glasni ali nerodni kot prej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Zdravo!

Potrebujem športne škornje za zelo močna meča! Nekaj sem jih že poskusil, pa jih ne zapnem... Ve kdo za kakšen tak model?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Puma 1000 so zelo prilagodljivi v tem delu, ampak jih je pa tečno obuvat/sezuvat.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Potrebujem športne škornje za zelo močna meča! Nekaj sem jih že poskusil, pa jih ne zapnem... Ve kdo za kakšen tak model?

Alpinestars Supertech. Sem probal skoraj vse kar se da dobit na trgih in edino te skornje sem lahko zapel do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Potrebujem športne škornje za zelo močna meča! Nekaj sem jih že poskusil, pa jih ne zapnem... Ve kdo za kakšen tak model?

Imam enak problem.

Probiker Speedstar (restposten) so me prijetno presenetili:

http://www.louis.de/_30027fe09dea360234e5d...artnr_gr=202560

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!