Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Bom izdal skrivnost, kje lahko pričakuješ radar. V naselju, izven naselja, na hitri cesti in na avtocesti. Ko vidiš tablo "ime naselja", je stoposto omejitev 50 km/h, ko greš izven naselja pa je takoj 90 km/h. Za hitro cesto in avtocesto pa najbrž že vsi vedo.

Pa ne več nakladati, da kasirajo, ker samo opravljajo svoje delo, prehitri butci jim pa vse samo olajšujejo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me je pred par leti snel radar na štiripasovnici od Črnuč proti Trzinu, pa ni bilo nič. Omejitev je tam 70 km/h, jaz sem pa malo prej pogledal na števec, kjer je kazalo 166, gas pa na polno odprt. Samo pobliskalo se je, a nisem vedel, če je blisknilo od spredaj ali od zadaj, ker sem bil prehiter. Na naslednjem križišču so pa stali modri in delili portrete, seveda za ustrezno nadomestilo  :devil: . Mene niti ni pogledal, saj je najbrž vedel, da ne bi ustavil in si zato ni hotel narediti blamaže. Vseeno pa od takrat naprej vozim bolj počasi  :naughty: . Pa tudi kakšen mesec nazaj je stal roomster od bad red boysov na Celovški pri Stari cerkvi, smer Center in slikal. Seveda me je takoj spekel. Avtobus se je umaknil na postajo, jaz pa sem potegnil in takoj zatem se je pobliskalo. Na srečo je meril prihajajoče in me ni prepoznal   :yea2: . Sem jih pa prvič videl, da so bili na tistem postajališču, banda pokvarjena. Kasirajo tam, kjer bojo največ pokasirali, da bi pa šli pred osnovno šolo Vodmat, kjer je enosmerna in omejitev 30, ne, to pa ne  :nono: . Ko jih naslednjič vidim na avtobusnem postajališču jih bom poslikal in tudi prijavil modrim. Mogoče bojo pa dobili kazen za napačno parkiranje? 

 

 

LP Robert

 

Da ne bo nekaj na pamet pa, da bo imel čufar kaj komentirati.

 

38. člen

V četrtem odstavku 65. člena se v 1. točki besedilo »pešce, pločniku« nadomesti z besedilom »pešce, stezi za pešce, pločniku«, v 8. točki se podpičje nadomesti s piko in doda besedilo, ki se glasi: »Na postajališčih zunaj vozišča lahko ustavljajo in parkirajo policisti in občinski redarji pri opravljanju svojih nalog, če s tem ni oviran javni prevoz potnikov v cestnem prometu.«, v 20. točki se pika nadomesti s podpičjem, za njo pa doda nova 21. točka, ki se glasi:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom izdal skrivnost, kje lahko pričakuješ radar. V naselju, izven naselja, na hitri cesti in na avtocesti. Ko vidiš tablo "ime naselja", je stoposto omejitev 50 km/h, ko greš izven naselja pa je takoj 90 km/h. Za hitro cesto in avtocesto pa najbrž že vsi vedo.

Pa ne več nakladati, da kasirajo, ker samo opravljajo svoje delo, prehitri butci jim pa vse samo olajšujejo.

Nekdo misli, da je v Grazu... :whistle:

Ja po avstriji bi znalo držat, za slovenijo pa se ne strinjam.  Pri nas se bo skril v grmovje tam ko se končajo hiše naselja, tabla pa je še 200m vstran in tu vmes te bo speko.

Pred šolami, kjer je 30 pa se dirka...

Saj če bi meli iste kazni kot v Avstriji se sploh nebi oglaso.  :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom komentiral dirkanje mimo šol z omejitvijo 30 km/h. Kdo tam dirka ? Domorodci tam dirkajo. Torej vsi vi, ki tam živite. Tam ne dirkajo Turki, niti Iračani, še najmanj Italijani ali pa Švedi. Vsi vi, ki tam živite ogrožate sebe in ostale in potem se najbolj jezite. So primeri, ko občani podajo predlog za opravljanje meritev hitrosti na točno določenem odseku, ker jih pač moti in, ker so na ostalih mestih ta plavi in ta rdeči samo kasirali. Ampak na radar padajo samo ti isti občani, kateri so podali predlog za opravljanje meritev in se jezijo in pošiljajo v q... celo vesolje.

Se strinjam, da je cestno prometna politika totalno v q..., ampak, da nekdo ne upošteva omejitve hitrosti tam, kjer je bil nanjo s postavljeno prometno signalizacijo seznanjen, si je pač sam kriv.

Kar pa se tiče table naselje in hiš na veliki medsebojni razdalji, imaš možnost to ugotovitev posredovati pristojnim. So možnosti za izboljšanje, samo nekaj je treba narediti v tej smeri in ne plezati na drevo in jokati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Bom izdal skrivnost, kje lahko pričakuješ radar. V naselju, izven naselja, na hitri cesti in na avtocesti. Ko vidiš tablo "ime naselja", je stoposto omejitev 50 km/h, ko greš izven naselja pa je takoj 90 km/h. Za hitro cesto in avtocesto pa najbrž že vsi vedo.

Pa ne več nakladati, da kasirajo, ker samo opravljajo svoje delo, prehitri butci jim pa vse samo olajšujejo.

Aha napaka. Očitno nepoznavanje cpp. Stoposto ne more bit omejitev 50, ker, če je tabla z imenom naselja brez črne obrobe je omejitev 70 kilometrov na uro (km/h)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha napaka. Očitno nepoznavanje cpp. Stoposto ne more bit omejitev 50, ker, če je tabla z imenom naselja brez črne obrobe je omejitev 70 kilometrov na uro (km/h)

Ne bo držalo.če je tabla brez črne obrobe je hitrost lahko ista kot je bila pred začetkom table,no vsaj tako je bilo ko sem jaz delal izpit :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo.če je tabla brez črne obrobe je hitrost lahko ista kot je bila pred začetkom table,no vsaj tako je bilo ko sem jaz delal izpit :hmm:

Škoda, da ne najdem testnih pol od lanskega leta  :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo držalo.če je tabla brez črne obrobe je hitrost lahko ista kot je bila pred začetkom table,no vsaj tako je bilo ko sem jaz delal izpit :hmm:

DRŽI !

 

Url. 110 / 2006 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14) znak "ime naselja" (III-14), ki označuje ime naselja, v katero pelje cesta, in mejo, kjer se začne naselje in od katere morajo vozniki ravnati v skladu s pravili vožnje v naselju;

RS_-2000-046-02131-OB~P003-0140.GIF

15) znak "ime naselja" (III-14.1), ki označuje ime naselja, po obrobju katerega pelje cesta. Na delu ceste, označenem s tem znakom, se ne uporabljajo pravila vožnje v naselju.

RS_-2000-046-02131-OB~P003-0141.GIF

 

Enostavno, prometni znak "ime naselja" (III-14) označuje omejitev 50 km/h (če ni pod njim znak za omejitev na kakšno drugačno hitrost), prometni znak "ime naselja" (III-14.1) označuje omejitev, kolikor je bila pred omenjenim znakom.

Da bo enostavno, tabla za naselje s črno obrobo pomeni omejitev 50 km/h, tabla za naselje brez obrobe pomeni omejitev, recimo, 90 km/h.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Zdravo!

Malo obujam temo z enim vprašanjem. Na ta čudoviti današnji dan sem se peljal okoli 15h pri Črnem Kalu v klanec navzgor (dvopasovnica). Na platformi na levi strani ceste je bil parkiran policijski avto, zraven njega pa dva strica s kapo na glavi. En je imel v roki radarsko pištolo, drugi pa ne vem kaj je počel. Ko sem opazil, da imam družbo (na števcu 140km/h), sem začel zavirati - 100-150m pred njima in sem zmanjšal hitrost nekako na 90km/h. Stric v modrem me je tako (verjetno) izmeril od spredaj, če so me pa slikali kdaj, pa nimam pojma (če so me slikali od zadaj, imam hitrost nižjo od 90km/h), naprej pa tudi ni bilo kontrole, ki bi me ustavila. 

 

Ali lahko pričakujem prijazne pozdrave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Moody pravi:

Zdravo!

Malo obujam temo z enim vprašanjem. Na ta čudoviti današnji dan sem se peljal okoli 15h pri Črnem Kalu v klanec navzgor (dvopasovnica). Na platformi na levi strani ceste je bil parkiran policijski avto, zraven njega pa dva strica s kapo na glavi. En je imel v roki radarsko pištolo, drugi pa ne vem kaj je počel. Ko sem opazil, da imam družbo (na števcu 140km/h), sem začel zavirati - 100-150m pred njima in sem zmanjšal hitrost nekako na 90km/h. Stric v modrem me je tako (verjetno) izmeril od spredaj, če so me pa slikali kdaj, pa nimam pojma (če so me slikali od zadaj, imam hitrost nižjo od 90km/h), naprej pa tudi ni bilo kontrole, ki bi me ustavila. 

 

Ali lahko pričakujem prijazne pozdrave?

ja...za laser lahko dobiš voščilnico objavljeno v časopisu DELO. :P

Drgač pa (tut jz nisem svetnik) za vse prekoračitve hitrosti obstaja vedno možnost da dobiš voščilnico na dom. Strici v modrem, pa še bolj strici občinskega redarstva znajo dobro skriti radarje (pa ne ročnih laserjev) v grmoulje, med ograje itd itd...zna te zmerit provida, ki zlo hitro prileti za rit, sploh na črnokalskem klancu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Moody pravi:

Zdravo!

Malo obujam temo z enim vprašanjem. Na ta čudoviti današnji dan sem se peljal okoli 15h pri Črnem Kalu v klanec navzgor (dvopasovnica). Na platformi na levi strani ceste je bil parkiran policijski avto, zraven njega pa dva strica s kapo na glavi. En je imel v roki radarsko pištolo, drugi pa ne vem kaj je počel. Ko sem opazil, da imam družbo (na števcu 140km/h), sem začel zavirati - 100-150m pred njima in sem zmanjšal hitrost nekako na 90km/h. Stric v modrem me je tako (verjetno) izmeril od spredaj, če so me pa slikali kdaj, pa nimam pojma (če so me slikali od zadaj, imam hitrost nižjo od 90km/h), naprej pa tudi ni bilo kontrole, ki bi me ustavila. 

 

Ali lahko pričakujem prijazne pozdrave?

Lahko pričakuješ kakšen pozdravček, saj je v tisti merilnik hitrosti vgrajena kamera. Ker pa si bil verjetno z motorjem, bo nekoliko težko dokazovati morebiten prekršek brez enega pomembnega podatka in sicer registrske tablice. Ta merilnik hitrosti je tista "pametna pogruntavščina" za merjenje varnostne razdalje. Z njim je pa rokoval tisti biser iz vsem znanega prispevka na vseh možnih javnih občilih in ostalih "frisbukov". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam vsem znanega prispevka, sem pa včeraj videl to kontrolo. Gospod je kar malo pomenljivo gledal, kako se mimo peljem 85.

Moody, mislim, da bi leteli z lučkami za tabo, tako kot so leteli ze enim, ki so ga očitno izmerili. To sem videl.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Borutt pravi:

Lahko pričakuješ kakšen pozdravček, saj je v tisti merilnik hitrosti vgrajena kamera. Ker pa si bil verjetno z motorjem, bo nekoliko težko dokazovati morebiten prekršek brez enega pomembnega podatka in sicer registrske tablice. Ta merilnik hitrosti je tista "pametna pogruntavščina" za merjenje varnostne razdalje. Z njim je pa rokoval tisti biser iz vsem znanega prispevka na vseh možnih javnih občilih in ostalih "frisbukov". 

Šejk Sandi hahahah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Šejk Sandi hahahah

Kje si pa ti našel tega šejka  ? Tisti biser, katerega jaz mislim, si ne zasluži niti, da ga kamela jezdi. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Borutt pravi:

Kje si pa ti našel tega šejka  ? Tisti biser, katerega jaz mislim, si ne zasluži niti, da ga kamela jezdi. 

Ponavadi se Šejk razkazuje :-P tega pa z kamelo tud jz ne poznam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kmet2 pravi:

Ponavadi se Šejk razkazuje :-P tega pa z kamelo tud jz ne poznam ;)

Tisga s kamelo je spoznal "il nostro ducatista" na kalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa ... men gre res na jetra, ko ti kakšen za ritjo vozi .... k sm na motorju je to redko, ampak ko sem v avtu je to res naša kultura :mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, maus pravi:

sicer pa ... men gre res na jetra, ko ti kakšen za ritjo vozi .... k sm na motorju je to redko, ampak ko sem v avtu je to res naša kultura :mad:

Mogoče pa oviraš promet :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Whiskey pravi:

Mogoče pa oviraš promet :hmm:

mogoče pa res, ker že nekaj let nisem dobil kazni za prehitro vožnjo :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

mogoče pa res, ker že nekaj let nisem dobil kazni za prehitro vožnjo :jezik:

brez panike, vedno večja možnost je. So že šli v nove investicije :ras:

http://novice.najdi.si/predogled/novica/a3ce7475308206a8c2d364a34ec91d0f/Zurnal24/Avtomobilizem/Policija-kupila-%C5%A1e-osem-ve%C4%8Dfunkcijskih-merilnikov

8 novih radarjev, nobenga več ne boš mel za ritjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

csm_Smesko2_1a4e34b2fa.png

  •  

 

Preventivna radarska tabla Viasis Smeško

Preventivna radarska tabla je namenjena opozarjanju voznika in ga nagradi z nasmeškom, v kolikor upošteva predpisano.

 

Lahko da ste vedeli, lahko pa da tudi ne: ta preventivna radarska tabla si beleži v svoj spomin vsa vozila, ki ji pridejo nasproti - datum, čas in hitrost (podatki se potem lahko analizirajo in uporabijo) ... in iz podatkov se potem razbere, da mimo (omejitev 50 ali še manj) priletijo v nizkem letu cestni morilci, ki jim radar nameri tudi 150 km/h.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!