Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

drugace pa v vednost vsem ki boste kaj po nasem kanglerlandu pluzli....

v mariboru imamo cirka 40 novih staciornih radarjev :grim

rdeca luc + nad 70km/ h veselo slikanje.....

lokacija ptujska cesta... trzaska cesta.... vse vpadnice ....

tako da lepo po omejitvah da nebo pol kaksnega presenecenja.....

soinvestitor Iskra + MB obcina.......

aja slika od zadaj....... tako da motoristi tudi pozor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz Planine pri Postojni dobivamo pozdravcke po posti jaz ga pricakujem v kratkem ce gre po abecedi pa ne vem kje bi nas naslikali,smer ride-logatec :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

eno vprašanje...

ali se lahko pri situaciji kot je na spodnji sliki pojavi dvom v natančnost meritve?

v vidnem polju kamere (radarja???) se nahajajo poleg mojega nahajata še dva vozila ter betonska ograja.

kar nekaj elementov, na katerih bi lahko prišlo do takšnega ali drugačnega odboja valovanja.

aja, to na sliki je moj motor, nisem pa jaz :)

scan0001.jpg

http://shrani.si/f/2c/qi/4BB2xtzm/scan0001.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policaji ti bodo rekli da 100% ne. z čem pa je bilo izmerjeno? ker eni sistemi merijo prej in slikajo kasneje, tako da ovire na sliki niso merodajne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha pol je kradrat mesto za odboj in če te trofi za par milisekund da dobi nekaj odboje velja. Mislim da nimaš šans, lahko pa preveriš pri kakšnem pravniku. Evo uradnega teksta glede teh meritev.

Bistvena stvar za razumevanje meritev pri "laserskih" merilnikih je, da se ne izvede samo ena meritev, izvede se celoten niz meritev v zelo kratkem času na podlagi katere se izračuna hitrost vozila.

"Laserski" merilniki hitrosti so merilniki, ki delujejo po principu LIDAR [LIght Detecion And Ranging] - detektiranje odboja in izračun razdalje na podlagi časa odboja. Osnova za meritev hitrosti je merjenje razdalje med merilnikom in objektom - vozilom, ki se približuje ali oddaljuje od merilnika. Razdalja se izračuna na podlagi časa, ki ga je svetlobni žarek potreboval, da je prepotoval od vira do objekta in nazaj do sprejemnika. V določem kratkem časovnem obdobju [ranga nekaj ms] se izvede nekaj deset meritev [npr. 80 meritev pri modelu TraffiPatrol XR]. Hitrost vozila se oceni na podlagi razlike med razdaljami objekta pri posamezni meritvi. Celoten niz meritev se nato obdela - izračuna se povprečna hitrost in ugotovi se razstros celotnega niza meritev. V primeru, če na primer od pričakovanega rezultata odstopa več kot 10% meritev iz niza, potem se takšen rezulat zavrne in merilo javi napako.

Večji niz meritev in obdelava rezultatov omogoča, da se preprečijo možnosti vpliva treslajev in motenj na poti svetlobnega žarka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ELO, si pa morilsko prekoraču dovoljeno hitrost!!

So te dobili za tazadnjo bajto, kjer ni več naselja a ne. Stavim!! Hinavski inkasanti, ki morajo ubogat šefa, pa čisto nič drugega. Oni pa oblast, ki ne zna ljudem zagotoviti delovnih mest. Znajo pa ropat obubožano rajo k' nimajo za jest.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, recimo da je temu tako. za mnenje sem povprašal tudi dobavitelja radarjev... :)

druga stvar ki me je zdaj zmotila je razdalja. na sliki piše, da je le-ta 121m. jutri bom na lokaciji slikal in odmeril teh 121m. glede na kot med cesto in smerjo slikanja ter glede na teren je praktično nemogoče, da bi temu res bilo tako.

najbrž da je kamera nameščena na radarju samemu in ne par 10m stran, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, včeraj smo sredi noči opravljali ogled kraja. smo našli lokacijo in prav tako teh 120m.

z meritvijo torej ni nič narobe.

je pa v vsem tem slabem dobro to, da sem se jaz osebno peljal v avtu, par sekund za motorjem... še bolje pa je to, da v avtu nisem bil sam...

z menoj je bila kitajska neznanka 王亞 (ya wang), ki bo to tudi pisno potrdila.

o tem bo celo pripravljena pričati, v kolikor ji bo naše sodišče povrnilo stroške prihoda na sodišče.

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma pizde policajske. Tudi meni so že pri vožnji v koloni, torej smo se vsi peljali enako prehitro merili in oglobili.

Pri celi koloni vedno ven potegnejo motorista. Kaj naj bremzam in si na vrat spravim za seboj vozeči avtomobil? Že tako ti rad marsikdo v zadnjo gumo tiši, potem naj pa še sam nesrečo kličem?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj bremzam in si na vrat spravim za seboj vozeči avtomobil? Že tako ti rad marsikdo v zadnjo gumo tiši, potem naj pa še sam nesrečo kličem?!

Ne, pač pa hitrost počasi prilagodiš varnostni razdalji... ;) To dokaj pogosto prakticiram in večina voznikov skuži. Enkrat pa se je bilo treba čisto ustavit in se z voznikom malo pogovorit.

D.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Enkrat pa se je bilo treba čisto ustavit in se z voznikom malo pogovorit. ...

Ja ti k si nasilen pa grd pa močan.

Kaj pa mi nežne preplašene dušce, mi moramo pa kazni plačvat, k bežimo, da nas ne zgazijo. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, včeraj smo sredi noči opravljali ogled kraja. smo našli lokacijo in prav tako teh 120m.

z meritvijo torej ni nič narobe.

je pa v vsem tem slabem dobro to, da sem se jaz osebno peljal v avtu, par sekund za motorjem... še bolje pa je to, da v avtu nisem bil sam...

z menoj je bila kitajska neznanka 王亞 (ya wang), ki bo to tudi pisno potrdila.

o tem bo celo pripravljena pričati, v kolikor ji bo naše sodišče povrnilo stroške prihoda na sodišče.

;)

In v čem je problem?

Plačaj kazen in to je to, konec koncev si naredil prekršek in ne vidim poante v nekem nočnem merjenju razdalje po storjenem prekršku..

Briga državo kdo je vozil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, nisem jaz kriv, če drugi moj motor prehitro vozijo...

jaz ga posojam v dobri veri, da bodo spoštovali predpise.

kar pa se države tiče jih še kako mora brigati, da ne kaznujejo nedolžne. vsaj tako je v zakonu napisano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, nisem jaz kriv, če drugi moj motor prehitro vozijo...

jaz ga posojam v dobri veri, da bodo spoštovali predpise.

kar pa se države tiče jih še kako mora brigati, da ne kaznujejo nedolžne. vsaj tako je v zakonu napisano...

Država tudi v dobri veri kaznuje tistega na katerega je motocikel pisan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pa slednji (lastnik) uspe dokazati, da sam v danem trenutku ni upravljal motocikla mu kazni ni potrebno plačati.

za dokazovanje tega zadostuje izjava priče. pisna seveda, kasneje se še enkrat vse skupaj preveri na sodišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pa slednji (lastnik) uspe dokazati, da sam v danem trenutku ni upravljal motocikla mu kazni ni potrebno plačati.

za dokazovanje tega zadostuje izjava priče. pisna seveda, kasneje se še enkrat vse skupaj preveri na sodišču.

... in kazen plača država namesto kršitelja...

potem sploh ni potrebno plačevat kazni saj s par pričami sfuramo mim..

To BI bilo super..

Sprejmi odgovornost dobre vere izposoje in to je to, drugega ni na žalost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaznivo pričanje se preganja, tako da tako super vse skupaj kljub vsemu ni.

država plačuje za mnogo večje neumnosti kot je recimo ta.

sam osebno napram države nimam nikakršnih samaritanskih nagnjenj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaznivo pričanje se preganja, tako da tako super vse skupaj kljub vsemu ni.

država plačuje za mnogo večje neumnosti kot je recimo ta.

sam osebno napram države nimam nikakršnih samaritanskih nagnjenj...

problem je da se moraš sprijazniti s plačilom..

kaj so potem neznani ljudje tvoj motor upravljali in ti nisi nič vedel, a peljal si se par sekund za njimi...

Aha mogoče si jih pa lovil in potem kasneje šel merit razdaljo in kot slikanja :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ni tako, da v primeru, da želiš odložiti svoj prekršek, moraš "ovaditi" drugega grešnika, ki v tem primeru prizna svoj greh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne.

gre se samo za to, da dokažeš, da prekrška nisi storil ti. še vedno velja to, da se proti sebi ali svojim bližnjim ne rabiš izrekati in lahko tako izkoristiš pravno dobroto.

enako velja tudi za pričo, ki recimo potrdi, da ti nisi storil tega prekrška.

p.s.: sam sem zadevo kljub svemu že plačal. polovičko, torej 125 eur. spišem še dopis z odpovedjo pravice do pritožbe, pa da mi čim prej pripopajo pike. prej ko so na računu, prej bodo zbrisane :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!