Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Za take stvari ima doticni forum super zadevo. Privatna sporocila!

Ta forum bere vecja mnozica ljudi. Ce imate tak sovrazni govor med sabo, kako se potemtakem obnasate sele na cesti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pred parimi dnevi sem se malce vozil naokoli, nakar pripeljem v neko naselje, kjer še slišali niso za policaje, in naletim na radar. Nisem vozil po omejitvah (naselje je pregledno in traja le 300m) in začne me meriti policist. Vendar me NI izmeril. Naj povem, da se mi je že zgodilo, da me je policist hotel izmeriti pa mu ni uspelo.

Torej zanima koliko vas je že dejansko plačalo kazen od radarja, s katerim meri policist, ali imam le jaz takšno srečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kamer v predoru se ne koristijo baje pa da jih bodo v kratkem tako da :closedeyes:

Ma nasploh, samo za biznis se jim še gre... Mislim, adijo pamet :BUA::slap::( .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred parimi dnevi sem se malce vozil naokoli, nakar pripeljem v neko naselje, kjer še slišali niso za policaje, in naletim na radar. Nisem vozil po omejitvah (naselje je pregledno in traja le 300m) in začne me meriti policist. Vendar me NI izmeril. Naj povem, da se mi je že zgodilo, da me je policist hotel izmeriti pa mu ni uspelo.

Torej zanima koliko vas je že dejansko plačalo kazen od radarja, s katerim meri policist, ali imam le jaz takšno srečo.

Mene je ustrelil pred leti v Senožečah, ko sva se z ženo vračala z morja. V pojasnilu sodbe sodnice za preskrbo :devil: je pisalo, da me je policist izmeril na razdalji 290m. Ob enem je pa še naložila, da je bilo lepo vreme in zato polno ljudi na cesti, ki so se sprehajali in podobne zgodbice. V resnici pa nisem opazil nikogar na cesti, saj, če bi bilo veliko ljudi sigurno ne bi pripeljal toliko, kot sem. Pripeljal sem se 36 km/h na 50km/h podlage :evilgrin:. Nazadnje smo si vse lepo razdelili (lepo za njih :alien1:): sodišče je dobilo takratnih 4000 sit, proračun 48000sit, meni so pa ostale 3 točke :BUA:. Seveda je šel ta denar iz mojega ne preglobokega žepa. Od takrat naprej se skozi naselja vozim po omejitvah, pa ne samo zaradi kazni, predvsem zaradi možnosti, da mi pred kolesa skoči kakšen otrok.

Nesreča se pa zgodi prej kot si misliš, imam namreč na žalost take izkušnje :cry:.

Glede tvojega primera je pa možno, da te je izmeril in nisi prekoračil neke hitrosti, katero je še toleriral ali pa se mu nisi zdel preveč zanimiv :grrr za kasiranje.

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je ustrelil pred leti v Senožečah, ko sva se z ženo vračala z morja. V pojasnilu sodbe sodnice za preskrbo :devil: je pisalo, da me je policist izmeril na razdalji 290m. Ob enem je pa še naložila, da je bilo lepo vreme in zato polno ljudi na cesti, ki so se sprehajali in podobne zgodbice. V resnici pa nisem opazil nikogar na cesti, saj, če bi bilo veliko ljudi sigurno ne bi pripeljal toliko, kot sem. Pripeljal sem se 36 km/h na 50km/h podlage :evilgrin:. Nazadnje smo si vse lepo razdelili (lepo za njih :alien1:): sodišče je dobilo takratnih 4000 sit, proračun 48000sit, meni so pa ostale 3 točke :BUA:. Seveda je šel ta denar iz mojega ne preglobokega žepa. Od takrat naprej se skozi naselja vozim po omejitvah, pa ne samo zaradi kazni, predvsem zaradi možnosti, da mi pred kolesa skoči kakšen otrok.

Nesreča se pa zgodi prej kot si misliš, imam namreč na žalost take izkušnje :cry:.

Glede tvojega primera je pa možno, da te je izmeril in nisi prekoračil neke hitrosti, katero je še toleriral ali pa se mu nisi zdel preveč zanimiv :grrr za kasiranje.

LP Robert

No saj tudi sam skoraj vedno vozim po omejitvah po naseljih, vendar tukaj je pa res takšno majhno naselje, da ni žive duše nikjer. Prekoračil pa sem še kakšen kilometrček, dva več kot ti, tako da tolerance ni bilo :D

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zdravo!

mene so danes slikali ko sem se zapeljal en krog z motorjem. slikali so me od spredaj pa me zanima če lahko kaka kazen al pa kej domou pride

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

mene so danes slikali ko sem se zapeljal en krog z motorjem. slikali so me od spredaj pa me zanima če lahko kaka kazen al pa kej domou pride

:cry:

Lahko,če muje uspelo odzadaj številko prebrat sicer si jo odnesel brez posledic!

Ps:pa še vseno lahko trdiš da nisi bil takrat tam najdeš neko pričo da sta bila ravno takrat na drinku ali kaj podobnega !!!

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ne pali, videli in slikali so tvoj motor, in to pomeni da ga je nekdo vozil, če ga nisi ti, moraš povedat kdo ga je, drugače odgovarjaš sam, oz. lastnik vozila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ne pali, videli in slikali so tvoj motor, in to pomeni da ga je nekdo vozil, če ga nisi ti, moraš povedat kdo ga je, drugače odgovarjaš sam, oz. lastnik vozila

je napisal da so ga slikali od spredaj ... če je imel čelado ( če je ni je itak :wallbash: ) mu ne morejo nič , ker še nisem nikoli slišal , da fotka zajema tudi identifikacijsko tablico ali pa številke šasije ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

mene so danes slikali ko sem se zapeljal en krog z motorjem. slikali so me od spredaj pa me zanima če lahko kaka kazen al pa kej domou pride

:cry:

Če te niso ustavili mislim, da ne bo nič. V mojem primeru je bilo tako, da sem hitrost prekoračil za cca 100 km/h :bum: in me je slikal radar s sprednje strani :photo:. Policijska kontrola je bila pa par sto metrov naprej. Policist me niti pogledal ni B), ker je najbrž vedel, da mu motorist pri taki hitrosti tudi pod razno ne bo ustavil in bi se samo blamiral, če bi skakal po cesti in mahal z loparčkom :slap:. To se je zgodilo lani spomladi, pa do sedaj še nisem dobil domov nobene razglednice :grrr.

V svoje opravičilo naj povem, da sem bil že izven naselja, vendar pred tablo, ki označuje konec le tega. Od takrat naprej sem pa tudi precej zmanjšal hitrost, da ne izzivam več usode :nono:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej, pol pa mene lovijo sredi nicesar, kjer vsaj 5km okoli ni naselja ... :angry:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Na AC me ne bi motilo...

Če pa dajo tole na regionalne ceste bo pa ku..c vse skupej...

Mater povsod te hočjo ocurit...

Ni pa 2x za rečt da taka zadeva lahko tudi hitro izgine iz kake regionalke če bi postavl :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Imel bi eno hitro vprašanje... Kako je z radarji? Ali se moreš peljati proti njemu, da te lahko meri, se pravi odboj laserskih žarkov pa to? Ali te lahko meri v hrbet? Npr. radar v kangoju, ti pa se peleš mimo njega ali te lahko slika v hrbet, da je vidna tablica ali ne?

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel bi eno hitro vprašanje... Kako je z radarji? Ali se moreš peljati proti njemu, da te lahko meri, se pravi odboj laserskih žarkov pa to? Ali te lahko meri v hrbet? Npr. radar v kangoju, ti pa se peleš mimo njega ali te lahko slika v hrbet, da je vidna tablica ali ne?

Lp!

Evo hiter odgovor smile.gif

Tud ko se pelješ mimo njega te slika v hrbet. Teli radarji v civilnih avtomobilih merjo v obe smeri in tablica se lepo vid! Od spredaj pa te itak ne morejo identificirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Österreich plačal kazen zaradi prehitre vožnje. Avstrijski žandar brez radarja je tako na oko ocenil, da sem vozil 74 km na uro. :eek:

Zadnje čase jih je vse preveč tudi na avstrijskih cestah. Niso nič drugačni od naših inkasantov. Tudi oni se skrivajo v avtobusnih čakalnicah, za cipresami in ligustri.

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na AC v tunelu Golovec (to je pri razcepu malence) opazil na dveh mestih da sta po dve kameri, laserja,...(nevem kaj) obrnjeni druga proti drugi in če sem prav videl je potegnilo žarek preko (morda se mi je samo zazdelo). Je to merilec prometa, radar ali čisto nekaj drugega. Ko zapelejš v tunel je na desni steni to dvakrat ponovljeno. "Kameri" sta obrnjeni nasproti v razmaku par metrov, med njima je pa tudi trak (meter,...).

Ve kdo kaj več o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm zdej mal pobrsku po netu in vizualni opis ustreza merilnikov CO ter vidljivosti. Možno da bi blo to to

.

.

.

.

Eto zdej našu kar me je zanimal!

http://www.riko.si/si/reference?pid=174&project=zamenjava-merilnikov-co-in-vidljivosti-v-predoru-golovec

Popravljeno . Popravil Brzi Erko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ko tole prebiram ugotavljam, da se po novem motoristi delijo ne na une, ki so padli in une, ki še bodo, temveč na une, ki so plačali in une, ki še bodo! :evilgrin:

...so jih :photo: ali jih pa še bodo!

...so jih :l_01: ali jih pa še bodo!

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!