Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

meni je vseen ljubše, če me ustavi in vem, da me ni cilal v glavo.... kaj če bi se zmotil in mel un radar z metki??? :devil:

ampak glavno je, da očem ne škodi, glede na to, da nam je na voljo le en par doživotno...

Eh najbolše je, če ni ne enega, ne drugega ;).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo mogoče ve kaj pomenijo te obcestne, nadcestne modre opozorilne table( gor so napisane omejitve 100km/h ) ko prideš v lj jih je nekaj pa na obvoznici , zej me pa zanima kva majo to spodej za ene čudne škatlce a to kej računajo kšne razdalje če prehitro vozš pa položnico na dom k na vsaki tabli vidm 2-3 škatlce k so usmerjene na cestišče in imajo spodej 2 luknci da niso kšni merilci to??? a kdo ve kva bi to blo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Modra tabla z omejitvijo je lahko:

a ) kvadratna in not hitrost - to je priporočena hitrost

b ) okrogla in not hitrost - najnižja dovoljena hitrost

Glede škatlic pa bi mogu kšno slikco prilepit.

Popravljeno . Popravil Stasky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo mogoče ve kaj pomenijo te obcestne, nadcestne modre opozorilne table( gor so napisane omejitve 100km/h ) ko prideš v lj jih je nekaj pa na obvoznici , zej me pa zanima kva majo to spodej za ene čudne škatlce a to kej računajo kšne razdalje če prehitro vozš pa položnico na dom k na vsaki tabli vidm 2-3 škatlce k so usmerjene na cestišče in imajo spodej 2 luknci da niso kšni merilci to??? a kdo ve kva bi to blo?

Te male čudne škatlice pod tablami so taki majhni čudni radarčki, ki jih DARS UPORABLJA za štetje prometa in meritve hitrosti (povprečne, najvišje itd...) so brez kamer in (zaenkrat še) :evilgrin: ne služijo kaznovanju, policajem... so zgolj za njihovo statistiko.. :whistle: . Tako mi je razložil inšpektor za ceste (član našega kluba)... Tudi radar-detektor pred njimi pridno piska... pri tistih opozorilnih tablah, ki pa teh škatlic nimajo, pa je detektor lepo tiho... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ferek kje pa je pol ce mogoce ves uni poskusni merilec povprecne hitrosti k je nek na relaciji vrhnika-brezovica, mejbi ves, deluje? k nism nc opazu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ferek kje pa je pol ce mogoce ves uni poskusni merilec povprecne hitrosti k je nek na relaciji vrhnika-brezovica, mejbi ves, deluje? k nism nc opazu

...pojma nimam... mislim da bo to nekje tam, kjer so že zdaj te škatlice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni

Zanima me, s kakšno maksimalno hitrostjo (na števcu) se še vozite po avtocesti, izven naselja da ne dobite kazni oz. da se dobi tisto minimalno?

Odstopanje števca + toleranca pri meritvah hitrosti (tiste obcestne table pokažejo vsakič drugače) + minimalna prekoračitev = ?

Menim da s tem varnost ni ogrožena, kvečjemu je voznik bolj zbran ker ne "spi za volanom".

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Zanima me, s kakšno maksimalno hitrostjo (na števcu) se še vozite po avtocesti, izven naselja da ne dobite kazni oz. da se dobi tisto minimalno?

Odstopanje števca + toleranca pri meritvah hitrosti (tiste obcestne table pokažejo vsakič drugače) + minimalna prekoračitev = ?

Menim da s tem varnost ni ogrožena, kvečjemu je voznik bolj zbran ker ne "spi za volanom".

lp

Na motorju se z tem ne ukvarjam!V avtu pa včasih!

Najnićje kazni:

Na 90km/h do 110km/h

Na 50km/ do 60km/h

Na 130km/h do 150km/h

Oziroma pri vseh ena manj je še to to!Števec odstopa nekje do 5km/h včasih več!Sam se ni za igrat!

So sicer še v sit ampak so enake kot so zdaj v eu!

Kazni za prekoračitev hitrosti so naslednje:

- prekoračitev v naselju do 10 km/h: 10.000 SIT + 1 kazenska

točka- prekoračitev v naselju od 10 do 20 km/h: 30.000 SIT + 3 kazenske

točke- prekoračitev v naselju od 20 do 30 km/h: 60.000 SIT + 3 kazenske

točke- prekoračitev v naselju za več kot 30 km/h: najmanj 120.000 SIT + 5

kazenskih točk s prepovedjo vožnje za določen čas- prekoračitev v naselju za

več kot 50 km/h: visoka denarna kazen + 18 kazenskih točk (odvzem vozniškega

dovoljenja)- prekoračitev izven naselja (ne velja za avtocesto) do 20 km/h:

10.000 SIT- prekoračitev izven naselja (ne velja za avtocesto) od 20 do 30

km/h: 20.000 SIT + 1 kazenska točka- prekoračitev izven naselja (ne velja za

avtocesto) od 30 do 40 km/h: 40.000 SIT + 3 kazenske točke- prekoračitev

izven naselja (ne velja za avtocesto) za več kot 40 km/h: najmanj 60.000 SIT + 5

kazenskih točk s prepovedjo vožmje za določen čas- prekoračitev na

avtocestah in cestah, rezerviranih za motorni promet do 20 km/h: 10.000 SIT-

prekoračitev na avtocestah in cestah, rezerviranih za motorni promet od 20 do 30

km/h: 20.000 SIT- prekoračitev na avtocestah in cestah, rezerviranih za

motorni promet od 30 do 40 km/h: 30.000 SIT + 1 kazenska točka- prekoračitev

na avtocestah in cestah, rezerviranih za motorni promet od 40 do 50 km/h: 40.000

SIT + 3 kazenske točke- prekoračitev na avtocestah in cestah, rezerviranih

za motorni promet za več kot 50 km/h: 60.000 SIT + 5 kazenskih točk s prepovedjo

vožnje za določen čas

Pregled nekaterih drugih kazni za prekrške:

- prehitevanje po desni na avtocesti ali cesti, rez. za motorna vozila:

40.000 SIT- neustavljanje pred prehodom za pešce: 50.000 SIT + 4 kazenske

točke- nepravilno parkiranje: 10.000 SIT oz. 20.000 SIT (odvisno od vrste

prekrška)- zapustitev odklenjenega vozila: 10.000 SIT- neoznačitev

vozila z varnostnim trikotnikom pri okvari ali nesreči: 20.000 SIT-

izrabljene prevmatike: 100.000 SIT- manjkajoča zimska oprema: 30.000

SIT- vožnja brez prižganih luči ponoči ali v predoru: 30.000 SIT- vožnja

brez prižganih luči podnevi: 10.000 SIT- umazani žarometi: 10.000 SIT-

uporaba mobilnega telefona ali maske med vožnjo: 20.000 SIT- preglasen

radio: 20.000 SIT- neuporaba varnostnega pasu: 20.000 SIT- manjkajoča

zimska oprema med 15.11. in 15.3.: 30.000 SIT- neočiščena stekla in vzvratna

ogledala: 30.000 SIT- vožnja skozi rdečo luč: 60.000 SIT- vožnja skozi

rumeno luč: 30.000 SIT

Kazni zaradi vožnje pod vplivom alkohola:

- do 0.5 promila, če voznik kaže znake vinjenosti: 30.000 SIT + 3 kazenske

točke- od 0.5 do 0.8 promila: 40.000 SIT + 4 kazenske točke- od 0.8 do

1.1 promila: 60.000 SIT + 5 kazenskih točk- nad 1.1 promila: najmanj 120.000

SIT + 10 kazenskih točk- nad 1.5 promila: visoka denarna kazen + 18

kazenskih točk (odvzem vozniškega dovoljenja)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes so me ravno slikali v ljubljani 2 tunel :headbang: :headbang:

mislim da je omejitev 100km/h jaz pa sem priblizno 140++ nekaj malega

pa tak sem gledal ko sem se proti primorski peljal kaj tam stoji neki beli fokus :trance_33_sleep:

aja kaki nasmešek more bit na sliki :whistle:

kaiki sele bo ko bo slika na dunaj na firmo prišla :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes so me ravno slikali v ljubljani 2 tunel :headbang: :headbang:

mislim da je omejitev 100km/h jaz pa sem priblizno 140++ nekaj malega

pa tak sem gledal ko sem se proti primorski peljal kaj tam stoji neki beli fokus :trance_33_sleep:

aja kaki nasmešek more bit na sliki :whistle:

kaiki sele bo ko bo slika na dunaj na firmo prišla :headbang: :headbang:

Kaj nasi posiljajo kazni v jodlarijo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sesir kje ti ziviš da še maš kazni v sitih :hmm: :lol1: :lol1:

1.Mogu bi bit vesel,da jih je nekdo sploh nalimal,da jih vidiš!

2.Kje živiš ti,da nimaš kalkulatorja? Ali ne poznaš menjalnega tečaja :lol1: ?

3.Eni smo zavedni Slovenci :alien1: !Tolar pa tud lahko še vedno menjaš!Se pravi,da tud kazni gre z njim plačevati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaji so pač ped**č**e.Glih dons sm enga policaja vidu se je v naselju pelu okrog 90 brez luči.Da bi ga posneu :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj nasi posiljajo kazni v jodlarijo???

ja sporazum je ze mesec dni v veljavi, če pa jih pa nisem prepričan. do sedaj ni nič prišlo oz z mojega računa odšlo. ti javim v kratkem :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Mogu bi bit vesel,da jih je nekdo sploh nalimal,da jih vidiš!

2.Kje živiš ti,da nimaš kalkulatorja? Ali ne poznaš menjalnega tečaja :lol1: ?

3.Eni smo zavedni Slovenci :alien1: !Tolar pa tud lahko še vedno menjaš!Se pravi,da tud kazni gre z njim plačevati

1 vem kaksne kazni mamo, če si vsaj malce internetno pismen jih najdeš(aja one v evrih mislim) :whistle:

2 hvala bogu da ne zivim v rovtah kakor ti

3 tolar gre menjat brez problema ampak v evre :winkiss:

aja na link

ršitve hitrosti na posebej zavarovanih območjih v naselju, kjer je omejitev hitrosti 30 km/h in na 10 km/h v območju umirjenega prometa in v območju za pešce. Kazni:

  • do vključno 10 km/h: 250 EUR + 3 točke
  • nad 10 do vključno 20 km/h: 500 EUR + 5 točk
  • več kot 20 km/h: 1.000 EUR + 9 točk in prepoved vožnje
  • več kot 30 km/h: 1.000 EUR + 18 točk in prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja

azni za prekoračitev hitrosti v naseljih, kjer je splošna omejitev hitrosti 50 km/h :

  • do vključno 10 km/h: 80 EUR
  • nad 10 do vključno 20 km/h: 250 EUR + 3 točke
  • nad 20 do vključno 30 km/h: 500 EUR + 5 točk
  • več kot 30 km/h: 1.000 EUR + 9 točk in prepoved vožnje
  • več kot 50 km/h: 1.000 EUR + 18 točk in prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja

Na cestah zunaj naselja, kjer je največja dovoljena hitrost za osebna vozila omejena na 90 km/h razen na cestah rezerviranih za motorna vozila, kjer je omejitev 100 km/h (izjemoma 110 km/h):

  • do vključno 20 km/h: 60 EUR
  • nad 20 do vključno 30 km/h: 120 EUR + 3 točke
  • nad 30 do vključno 40 km/h: 240 EUR + 5 točk
  • več kot 40 km/h: 380 EUR + 9 točk in prepoved vožnje

a avtocestah je največja dovoljena hitrost za osebna vozila je 130 km/h. Kazni za prekoračitev hitrosti:

  • do vključno 20 km/h: 50 EUR
  • nad 20 do vključno 30 km/h: 100 EUR
  • nad 30 do vključno 40 km/h: 150 EUR + 3 točke
  • več kot 40 km/h: 200 EUR + 5 točk
  • več kot 50 km/h: 300 EUR + 9 točk in prepoved vožnje motornega vozila

:closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sporazum je ze mesec dni v veljavi, če pa jih pa nisem prepričan. do sedaj ni nič prišlo oz z mojega računa odšlo. ti javim v kratkem :krneki:

Upam,da ti jaz ne bom rabil prej javit. :whistle: Mene so tudi zadnjic v MB poslikali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam,da ti jaz ne bom rabil prej javit. :whistle: Mene so tudi zadnjic v MB poslikali.

In kako je s tem motor pa slika??? a te slikajo tut kam vzadi al kaj? Al si potem pomagajo s kerimi drugimi kamerami v predoru, če se to zgodi pred predorom. Ne vem pa kako je če te kje drugje šklocnejo ? :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako je s tem motor pa slika??? a te slikajo tut kam vzadi al kaj? Al si potem pomagajo s kerimi drugimi kamerami v predoru, če se to zgodi pred predorom. Ne vem pa kako je če te kje drugje šklocnejo ? :photo:

kamer v predoru se ne koristijo baje pa da jih bodo v kratkem tako da :closedeyes:

aja vuk kdaj je to blo zadnjič :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kamer v predoru se ne koristijo baje pa da jih bodo v kratkem tako da :closedeyes:

aja vuk kdaj je to blo zadnjič :naughty:

Glih kak mesec bo nazaj, upam,da malo vec :whistle: Mah kurc,ce pride pac pride...vec kot 250 EUR itak ne bo.

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima, če obstajajo oz. predvsem če si lastijo naši policaji tele ročne laserske merilnike z vgrajenim fotoaparatom ali kaj podobnega? Včeraj sem se peljal po tivolski v lj in sem vozil 80km/h na omejitev 60km/h. Policaja z tistim laserskim merilnikom na avtobusni sem opazil ko je bilo že prepozno. Pol sem ja bremzal ko hudič ... ampak me stric vseeno ni ustavil. Meril je pa ziher mene ker par sto metrov okrog mene ni bilo nbenga avtomobila.

Po moje sta možni sam dve razlagi:

1.) Verjetno me je stisnil in je bil ziher da ga ne vidim in da bom še pospeševal, ker je bla cesta prazna ... pa me je stisnil še enkrat in mu je pokazalo pod 60km/h?

2.) Me je stisnil z kakšno napravico, ki še slika zraven in bom dobil položnico domov?

A je druga razlaga verjetna?

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......te je stisnil (mogoce prepozno) in si prevec silovito zaviral za korekten izpis hitrosti na zaslonu merilnika (bi bila ena mozna razlaga).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo,pa moram tudi jaz nekaj vprašati v zvezi s temi mobilnimi radarji,ker se mi zdi,da so me danes poslikali.Naletel sem na belega Fokusa in takoj ko sem ga zagledal,sem tudi zaviral,sam ne vem če je kaj pomagalo.Na cesti ni bilo v moji smeri žive duše,stara cesta Kozina-Divača,pa sem mal potegnu...ne vem koliko je bilo v tistem momentu,sam več kot 90 v vsakem primeru,izven naselja.Po zaviranju sem se peljal mimo bi se reklo po predpisih...

Tiste klinčeve škatle merijo menda v obe smeri, uletu sem mu pa z njegove riti tako,da je bil merilec proti meni...torej te slika od spredaj ali te potem,ko si mimo,poslika še zadaj vključno z registrsko tablico? Je...m jim mamicu,sej prav,da kontrolirajo,sam ne tam,ko skoraj ni prometa,na razdalji cca.20-30km 2 patrulji,druga pa z lasersko pištolo...

NAJ PA TO VELJA TUDI KOT OPOZORILO - KONTROLE SE IZVAJAJO SKORAJ VSAKO SONČNO SOBOTO IN NEDELJO (že večkrat naletel nanje),KER MOTORISTI ŠIBAMO PO STARI CESTI PROTI MORJU - SE VE,ENI NIMAMO VINJETE, PA ŠE LEPA,OVINKASTA IN NEPROMETNA CESTA.

Torej,a kdo ve kako ta zadeva slika? Ford Focus karavan mobilna škatla...Hvala za informacije.

Popravljeno . Popravil roadbuster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak Focus je mene posliku slabih 14 dni nazaj in sem v petek dobil avto+portret, z avtom.

Drugače pa zanimivo vprašanje - če meri in slika v obe smeri. Do sedaj namreč še nisem slišal, da je bil slikan avto (ali pa motor) v oddaljevanju od radarja, specifično Focusa.

Drugače pa vem, kje je stal ta Focus. Pri vračanju z obale ga sicer ni bilo več, so bli pa kiblarji in so ročno merili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam sem bil naletu na obe patrulji in ta je slikala v smeri proti primorski NE proti ljubljani tok da ni panike a tist dečko k je v potok v senožečah odletu je v redu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!