Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Pravila (države) so že dolgo znana in če si jih poznal, zakaj si kupil motor ki ga ne "rabiš"?

Po tvojem razmišljanju, bi lahko jaz, ko sem puško kupil in seveda DDV plačal streljal vse vprek, pa ne. Lahko jo uporabim samo na strelišču in pod točno določenimi pogoji na lovu.

Omenil si citiram "Ja,pa pri registraciji se ti obesjo na prostornino motorja pa na kilovate. Zakaj kurac že, če po zakonu ni mogoče zadeve izkoristiti"

Zakaj si ga pa kupil če ga ne moreš izkoristit?

No, sedaj mi pa ti povej, kje imaš pri nas urejeno dirkališče, tako kot imamo urejena strelišča. Namreč, strelišča imamo in ti ni treba streljati vse vprek, dirkališča pa ne. In meni so pravila zelo jasna, so pa zelo zelo ozko gledana iz strani države, u tem smislu, da ne poskrbi za en dirkališče, kjer bi se lahko navdušenci motociklizma in avtomobilizma varno zdivjali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sedaj mi pa ti povej, kje imaš pri nas urejeno dirkališče, tako kot imamo urejena strelišča. Namreč, strelišča imamo in ti ni treba streljati vse vprek, dirkališča pa ne. In meni so pravila zelo jasna, so pa zelo zelo ozko gledana iz strani države, u tem smislu, da ne poskrbi za en dirkališče, kjer bi se lahko navdušenci motociklizma in avtomobilizma varno zdivjali.

Strelišč ni ravno ogromno, tista ki so, so pa v lasti policije ali vojske (tam tako in tako nimaš kaj iskati, če nisi pripradnik dotičnih organizacij), nekaj prostalih pa je v lasti posameznikov oz. podjetij. Npr. v Lj. je lastnik podjetje Strelišče d.o.o. (samo strelišče pa božja žalost, kolikor slišim so z zadnjimi predelavami spet "ustrelili kozla"), pri Medvodah se pripravlja strelišče (da, privatno je/bo). Za postavitev strelišča se je torej našel nekdo, ki je izkašljal denar in svoje naredil. No, predno se "razpališ" po zelečkih, Greenpeace-u in kompaniji, popolnoma istih so polna usta tudi glede strelišč (svinec, pa hrup, pa črvički v tleh,...). Se je pač treba prebiti skozi birokracijo. Če bi bilo volje (beri poslovnega interesa) dovolj, bi lahko tudi dirkališče postavili.

Dejstvo, da dirkališča ni, ti niti zdaleč ne da pravice da ga "prosto po Prešernu" kronaš po cestah. Če bomo imeli srečo in se boš pri tem početju sesul samo ti, bodo stroški za tvoje zdravljenje še vedno delno bremenili tudi mene. Ker bodo spiskali denar zato, da bodo tebe šraufali skupaj in razmigavali na Soči, bo nekaj ljudi manj deležnih operacije očesne mrene, par jih bo na vozičku, ker ne bodo dobili umetnega kolka,... Ne trdim, da so vse omejitve smiselne, ne trdim niti tega, da jih ni veliko absolutno butastih, tudi radar sredi ničesar deklariram za norost. Vsemu temu navkljub pa je izjava, da je preganjanje po cestah posledica pomanjkanja dirkališča, popolnoma brez podlage v zdravi pameti in je samo zelo slab izgovor. Če se res moraš preganjati, potem te res prosim, ne se postavljati pred študentkami sredi mesta. Prvič je početje nevarno za okolico (res mi je mučno ob misli, da bi na koncu tvoj motor, z vsemi 200kg, pristal na otroškem vozičku), drugič je početje nevarno zate (ker te bo lahko kakšen drug voznik "zgazil kot zajca") in tretjič boš precej butasto izpadel, ko se boš v velikem slogu zložil pred "publiko". Ne glede na omejitve, vozi se varno. Zate in za druge bo lažje.

Želim ti veliko zdravih, veselih in varnih kilometrov.

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strelišč ni ravno ogromno, tista ki so, so pa v lasti policije ali vojske (tam tako in tako nimaš kaj iskati, če nisi pripradnik dotičnih organizacij), nekaj prostalih pa je v lasti posameznikov oz. podjetij. Npr. v Lj. je lastnik podjetje Strelišče d.o.o. (samo strelišče pa božja žalost, kolikor slišim so z zadnjimi predelavami spet "ustrelili kozla"), pri Medvodah se pripravlja strelišče (da, privatno je/bo). Za postavitev strelišča se je torej našel nekdo, ki je izkašljal denar in svoje naredil. No, predno se "razpališ" po zelečkih, Greenpeace-u in kompaniji, popolnoma istih so polna usta tudi glede strelišč (svinec, pa hrup, pa črvički v tleh,...). Se je pač treba prebiti skozi birokracijo. Če bi bilo volje (beri poslovnega interesa) dovolj, bi lahko tudi dirkališče postavili.

Dejstvo, da dirkališča ni, ti niti zdaleč ne da pravice da ga "prosto po Prešernu" kronaš po cestah. Če bomo imeli srečo in se boš pri tem početju sesul samo ti, bodo stroški za tvoje zdravljenje še vedno delno bremenili tudi mene. Ker bodo spiskali denar zato, da bodo tebe šraufali skupaj in razmigavali na Soči, bo nekaj ljudi manj deležnih operacije očesne mrene, par jih bo na vozičku, ker ne bodo dobili umetnega kolka,... Ne trdim, da so vse omejitve smiselne, ne trdim niti tega, da jih ni veliko absolutno butastih, tudi radar sredi ničesar deklariram za norost. Vsemu temu navkljub pa je izjava, da je preganjanje po cestah posledica pomanjkanja dirkališča, popolnoma brez podlage v zdravi pameti in je samo zelo slab izgovor. Če se res moraš preganjati, potem te res prosim, ne se postavljati pred študentkami sredi mesta. Prvič je početje nevarno za okolico (res mi je mučno ob misli, da bi na koncu tvoj motor, z vsemi 200kg, pristal na otroškem vozičku), drugič je početje nevarno zate (ker te bo lahko kakšen drug voznik "zgazil kot zajca") in tretjič boš precej butasto izpadel, ko se boš v velikem slogu zložil pred "publiko". Ne glede na omejitve, vozi se varno. Zate in za druge bo lažje.

Želim ti veliko zdravih, veselih in varnih kilometrov.

Gorazd

Tisti, ki se radi hitro peljemo, se ne vozimo po mestu,pa pred publiko,marveč pa po kakih bolj oddaljenih ridah,vsaj take so moje izkušnje. Drugač pa srečno tudi tebi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupiš smučke, se pač odpelješ do smučišča in ne zahtevaš da ti država naredi smučišče za hišo in podobno če si kupiš kopalke in brisačo ne zahtevaš še bazena.

Tako tudi vožnja do dirkališča ne sme biti problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupiš smučke, se pač odpelješ do smučišča in ne zahtevaš da ti država naredi smučišče za hišo in podobno če si kupiš kopalke in brisačo ne zahtevaš še bazena.

Tako tudi vožnja do dirkališča ne sme biti problem.

Lepo povedano, sam škoda, da to v tej državi vse je in point tega kar sem povedal, ni politiziranje, pa eno besedičenje,pač pa golo dejstvo,da je dirkališče potrebno in ko bo, se bo marsikateri gor zdivjal in ne po cesti. Oziroma,tako kot sem prejle omenil, se ne bo treba skrivati po kakih odročnih cestah, pa se trest kje te bo radar snel. Grobnik je pač tukaj trenutno najbližje dirkališče, bi bilo pa še lepše, če bi bilo tukaj. Pa piši kar hočeš, dejstva so taka, da je populacija motoristov tako velika, da bi ga še kako potrebovali. Pa pustimo sedaj to, kake interese ima država, pa da zeleni, pa da si eni motoristi želijo samo potovati, drugi divjati. Jaz sem mnenja, da je treba za vse poskrbet. In, ko za to poskrbiš, potem lahko pričakuješ tudi boljši red.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je da bi, če bi imeli dirkališča, malokdo pripravljen plačati za vožnjo po njem, ker raje "zastonj" po cesti. Smo pač taki....

Država pri tem nima nič, samo ekonomski interes. Očitno je premajhno zanimanje, če ne bi ga že kdo naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je da bi, če bi imeli dirkališča, malokdo pripravljen plačati za vožnjo po njem, ker raje "zastonj" po cesti. Smo pač taki....

Država pri tem nima nič, samo ekonomski interes. Očitno je premajhno zanimanje, če ne bi ga že kdo naredil.

Interes je bil, da se na primorskem postavi pravo dirkališče, pa so zeleni glave skup staknil, pa je šlo vse po vodi. Investitor je bil pa tujec. Zato pa trdim, da je sistem gnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nop, to ji bo pa težko ratal, kakor mi je znano se ravno tega odvaja :whistle:

Sej en red mora bit, je pa precej grdo ko te kdaj dobijo za povsem brez veze (nenaseljena ravnina ali pa takoj za tablo naselje, prva bajta pa je šele čez 200m).

Sicer me na motorju še ksreči niso ustavli, čeprav nekajkrat ni veliko manjkalo, ko bi blo kar hudo. V veliki meri se lahko zahvalim tudi originalnem tihem izpuhu, ker me je dobesedno zamudil, za spremembo ko koga slišiš že od daleč.

Sm mela lani dobre učitle :naughty: :naughty: :naughty:

Ampak zdej asfalt.... pa gume u qrcu.... pa lepo pohlevnokristjansko po predpisih štepam km.... :whistle:

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iznajdliva ženska se je še vsaka zmenla z polcajem :wub: :wub: :wub: .... bomo vidl če bo mačka27 res vozla z gpzjčkom po omejitvah skozi vsako naselje ali kraj ne da bi presegla 5km/h omejitve !!!! tko kot vsak normalen in pošten človek :winkiss: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin: :evilgrin:

a ni še neki tolerance? :evilgrin: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo bolj smiselno kakšno o radarjih & laserjih pokramljat...nesespepelomposipatpress LP&GL FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Novi radarji

VSEM VOZNIKOM POZOR!

Policija je v bele Kangooje vgradila radarje,

ki merijo skozi zadnjo šipo in sicer v obe smeri

in v vseh vremenskih razmerah.

IR kamere jim omogočajo tudi nočno merjenje hitrosti.

Tako bo v prihodnje poleg že znanega Forda Focusa karavana bele barve

treba biti pozoren še na Kangooje z registrskimi tablicami:

KR 78-43M

MB K5-35C

CE P9-976

CE J1-755

PAZTE MAL KDO VOZ PRED VAM OZ. ZA VAM!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi radarji

VSEM VOZNIKOM POZOR!

Policija je v bele Kangooje vgradila radarje,

ki merijo skozi zadnjo šipo in sicer v obe smeri

in v vseh vremenskih razmerah.

IR kamere jim omogočajo tudi nočno merjenje hitrosti.

Tako bo v prihodnje poleg že znanega Forda Focusa karavana bele barve

treba biti pozoren še na Kangooje z registrskimi tablicami:

KR 78-43M

MB K5-35C

CE P9-976

CE J1-755

PAZTE MAL KDO VOZ PRED VAM OZ. ZA VAM!!!!

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Samo v vednost:

26. aprila bodo z vsemi sredstvi policije izvedeni nadzori hitrosti.

Akcija se imenuje veriga, kar pomeni, da lahko od izhodišča do končne destinacije z lahkoto prislužite kazni nad 2000 Eur.

Ne morete reči, da niste bli opozorjeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bo helikopter tud pa policijski psi ?

ahahahahaha kok smešn :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bo helikopter tud pa policijski psi ?

ne bodo pa specialci v polni opremi...

sej veš motoristi smo kamikaze ... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v vednost:

26. aprila bodo z vsemi sredstvi policije izvedeni nadzori hitrosti.

Akcija se imenuje veriga, kar pomeni, da lahko od izhodišča do končne destinacije z lahkoto prislužite kazni nad 2000 Eur.

Ne morete reči, da niste bli opozorjeni.

Kaj bodo na prelazih tud :naughty: :naughty: :naughty: :whistle: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bodo na prelazih tud :naughty: :naughty: :naughty: :whistle: ?

hehe itak use povsod :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prašiči so včer meril na tivolski v LJ... dvopasovnica, ločeni vozišči... na desni strani železnca... cesta široka, ravna, omejitev 60, brez pešcev,kolesarjev, križišč... matr kam se postavjo... kakšna varnost neki.... €€€ rabjo :angry:

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skrivat so se začel inkasanti tm na tivolski ga pa sploh ne vidš a ni rečen da se mora opazit vsaj del vozila kjer opravljajo meritve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skrivat so se začel inkasanti tm na tivolski ga pa sploh ne vidš a ni rečen da se mora opazit vsaj del vozila kjer opravljajo meritve?

To je njihova taktika, da se namerno skrijejo in veselo kasirajo. Umirjanju prometa ali večji varnosti pa popolnoma nič ne pripomore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem zasledil na kakšen način dobi radar izmerjeno hitrost. Mislil sem, ko avto ali motor hitro pospešuje ali naglo zavira (merjenje s pištolo). Ali je tedaj možno izmeriti hitrost?

Razumen pa ko te stacionarni radar slika te slika v trenutku določene hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!