Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

pa pri nas kdo te detektorje prodaja, da bi se šel malo pozanimat?????

ker me ne zanima samo nakup na podlagi tehničnih podatkov ampak da z nekom usposobljenim malo podebatiram o tem. za motor bi montaža nekam spredaj okoli luči ja morala zadostovati saj pri merjenju verjetno snop toliko niha da bi ga moglo zaznati tudi če te meri v čelado???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa pri nas kdo te detektorje prodaja, da bi se šel malo pozanimat?????

ker me ne zanima samo nakup na podlagi tehničnih podatkov ampak da z nekom usposobljenim malo podebatiram o tem. za motor bi montaža nekam spredaj okoli luči ja morala zadostovati saj pri merjenju verjetno snop toliko niha da bi ga moglo zaznati tudi če te meri v čelado???

Gregs a si ne želimo približno normalnih postov??

Pervy na Bolhi dobiš Kobro in in tudi ves ostali šmorn.. Kolk pa znajo dejansko realno svetovat pa je vprašanje, glede na to da hočejo prodat. Vsak bo pa itak hvalil kar sam prodaja.

Jaz bom verjetno spomladi riskiral kakih 150 eurov za detektor, ga namestil nekje na skrito mesto na motorju, pol bomo pa videli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom verjetno spomladi riskiral kakih 150 eurov za detektor, ga namestil nekje na skrito mesto na motorju, pol bomo pa videli...

no to mi je jasno da ti vsak obljublja dirkaška nebesa :naughty:

ravno zato bi pa zadevo stestiral pred nakupom. no boš poročal kako se obnese, mogoče lahko zrihtam celo da ga probamo zmerit z policaji :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, detektorji pri laserju niso preveč uspešni, saj je meritev v trenutku, ko te zadene snop tudi že praktično izvršena. Sem nekoč gledal eno nemško oddajo, kjer so testirali več teh detektorjev, pa vsi po vrsti pri laserju niso bili uspešni. Se pravi, ko detektor piska, si ti že pečen pa še skuhan povrhu ... in pa seveda z lažjo denarnico.

Jaz se bom še naprej zanašal na trezno vožnjo (še posebej v naseljih), v primeru, da me pa dobijo, bom pač mogel požreti, kar sem si skuhal, mogoče pa me bo kdaj kazni obvarovala tudi lepa beseda ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no to mi je jasno da ti vsak obljublja dirkaška nebesa :naughty:

ravno zato bi pa zadevo stestiral pred nakupom. no boš poročal kako se obnese, mogoče lahko zrihtam celo da ga probamo zmerit z policaji :whistle:

Deal. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, detektorji pri laserju niso preveč uspešni, saj je meritev v trenutku, ko te zadene snop tudi že praktično izvršena. Sem nekoč gledal eno nemško oddajo, kjer so testirali več teh detektorjev, pa vsi po vrsti pri laserju niso bili uspešni. Se pravi, ko detektor piska, si ti že pečen pa še skuhan povrhu ... in pa seveda z lažjo denarnico.

Jaz se bom še naprej zanašal na trezno vožnjo (še posebej v naseljih), v primeru, da me pa dobijo, bom pač mogel požreti, kar sem si skuhal, mogoče pa me bo kdaj kazni obvarovala tudi lepa beseda ...

A ni tako da to velja za motilce in ne za detektorje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z laserskim radarjam te policist ne sme meriti v glavo oz. čelado :closedeyes: v trup te ne zadane tko, da ostanejo samo luči in okoliš :whistle:

Glede motilcev bi samo dodal, da se ga lahko vgradi tudi tako, da ni opazen, razen če ti cel motor/avto razdrejo :unsure: .

Delovanje teh naprav tudi mene zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj v zvezi z detektorjem sem že napisal, a se je vse nanašalo na uporabo v avtomobilu. Z motorjem nimam izkušenj, povem lahko le, da si ne predstavljam, kako policist ulovi reflex, saj na motorju praviloma spredaj ni ravne površine. Znano je, da je poseben uspeh policista že to, da pocilja kakšno od Alf (tablice so pri veliko modelih na strani, kar pomeni, da gre reflex izven osi merjenja).

Ne znam si predstavljati, kaj pomeni, da te policist ne sme meriti v glavo ali čelado. Razdalja od čelade do tal je kakšen meter in pol, se pravi, da je območje merjenja izjemno ozko, manj kot meter, prevedeno v zorni kot na razdalji med 500 in 1000 metri skoraj nič stopinj. Bi morali biti policisti sami Rajmondi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem skromnem mnenju te policaj z lasersko pištolo, ti pa z motorjem ne more izmeriti ! lahko te samo ustavi ! potem pa beseda lahko tudi meso postane ! :fredy:

druga pesem je pri stacionarnem z foto aparatom, a tu se postavi vprašanje memoriranja slike oz. filma v fotoaparatu !

provida pa zmeraj "zmaga" !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tako da to velja za motilce in ne za detektorje?

Velja za oboje, razlika je le v tem, da pri detektorju njemu pokaže hitrost na pištoli, pri motilcu pa Err.

po mojem skromnem mnenju te policaj z lasersko pištolo, ti pa z motorjem ne more izmeriti ! lahko te samo ustavi ! potem pa beseda lahko tudi meso postane ! :fredy:

No, tu se motiš. Mene je izmeril z laserjem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuden trenutni rezultat tega glasovnja.

Kako je lahko več odgovorov, da naprava "NI" učinkovita, kot pa jih je sploh potrdilo, da uporabljajo tovrstno napravo ?

Očitno nekateri, kar na pamet kliknejo da ni učinkovita :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuden trenutni rezultat tega glasovnja.

Kako je lahko več odgovorov, da naprava "NI" učinkovita, kot pa jih je sploh potrdilo, da uporabljajo tovrstno napravo ?

Očitno nekateri, kar na pamet kliknejo da ni učinkovita :headbang:

Kot povsod je tut tle določen procent blebetačev, al pa so narobe kliknili.

Škoda, da nisem dodal v anketo še vprašanje koliko jih je ilo od vas že dejansko ustavljenih z radarjem, k ste se peljali z motorjem... kajti js ne poznam nikogar...vsi so samo nekje nekaj slišali..

Ok fp je prvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem lani, malo pred Hodošem, grdo,ampak res grdo pripizdil izza ovinka direkt na radar.... če me je meril ali izmeril ne vem.. sem pa se komaj ustavil, čeprav mi je že na daleč mahal.. brutalno sem kršil omejitev, pa je stric le pogledal dokumente, potem sva kaki dve minuti govorila o lepem vremenu in načrtu poti, nakar mi je zaželel srečno vožnjo ... o hitrosti niti muknil ni, pa sem 99% prepričan, da so me poskusili izmeriti, saj me je moral slišati vsaj kilometer prej... v glavnem zelo korekten odnos... vsaj eno okrog kepe sem si zaslužil.. :whistle:

je pa imela njegova reakcija na moje divjanje učinek...

sem namreč pomislil; "ko so že Prekmurski policaji tak prijazni, sem pa lahko še jaz toliko obzirnejši, da vozim počasi in tiho ter opazujem naravo..." :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bmwslo pričakujemo tvoje poročanje, ko bo več izkušenj...

Jaz bi to namontiral samo na motor, v avtu sem dovolj civiliziran voznik.

Verjetno res kdaj piska po nepotrebnem, vendar če me bo detektor kdaj rešil pred 500 eur kazni, potem se splača.

Nemo hvala za objektiven odgovor, take poste/odgovore čedalje težje najdeš na forumu... sploh če primerjaš tvoj post s postom *******<post odstranjen by Gregs>. :krneki:

Bom poročal. Trenutno lahko rečem, da sem ha imel na eni vožnji v avtu in je dobesedno znorel, ko sem pripeljal v mesto . To mi ni prav nič všeč.

Moram malo po navodilih pobrskat in čez vikend mam baje tudi zastonj inštrukcije :whistle:

no to mi je jasno da ti vsak obljublja dirkaška nebesa :naughty:

ravno zato bi pa zadevo stestiral pred nakupom. no boš poročal kako se obnese, mogoče lahko zrihtam celo da ga probamo zmerit z policaji :whistle:

Pervy sporoči če je to možno, jaz sem za, ampak bi bilo treba probat z laserjem, ostalo mislim da ni problema.

Pa še nekaj mojih razmišljanj o laserskem merjenju hitrosti. Po moje je dovolj, da se z laserjem malo "zapelje" po motorju in če le naleti na delček ravne površine, ki odbije snop nazaj, je meritev opravljena. Je pa sigurno , da motorista ni lahko izmeriti.

Moje mnenje brez preiskusa je, da tak radar detektor verjetno dosti dobro odkrije radarje, ki stalno oddajajo signal, z laserjem je pa po moje zelo kilavo. Tam mislim da ni variante, da bi utegnil zmanjšati hitrost, predno te izmeri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z neravnimi površinami in težavnim odbojem bi znalo držat, saj me v času, ko sem vozil Spačka ni nihče ustavil (no ja, morda ni šel dovolj hitro).

Z laserjem in mopedi so specialci le v Republiki Srpski, pri nas pa so me dosedaj izmerili+ustavili le s pulse-dopplerjem alkvaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz trenutno testiram Cobro. Prvi vtis je , da bi bila stvar kar se mene tiče bolj za motor, v avtu sem tako zelo pri omejitvah , nimam pa volje stvar prestavljat iz avta na motor.

Ne vem pa, ali je stvar sploh legalna ali ne.

A to sploh kdo ve tule gor ??

Legalno je sam vožnja po CPP. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kam je rekel da je usmeril in nameril ?

Ni povedal, jaz pa, glede na to, da mi je pogledal skozi prste, tudi nisem tečnaril, ampak sem se hitro oblekel in odpeljal, da si ne premisli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zdaj predelujejo stacijonirane radarje tako,da bodo avto in motor slikali odspredaj in odzadaj,to še posebno zaradi motorjev,ki imajo tablico odzadaj.Tudi krivljenje tablic navzgor nebo pomagalo saj so te naprave ponavadi precej visoko od tal da se jih nepoškodujejo.Z laserjem je pa takole,če vas policaj čaka in ima naslon je precejšnja možnost,da vas na laser dobi (preverjeno)lani plačal kolega lepo vsoto,čakali so ga na mostu Kronovo- Šmarješke toplice,kjer se konča atocesta Bregana-Novo mesto.Ponavadi pri motorjih ciljajo v luč kajti vse ostale površine niso ravne in je nemogoče tako mirno držat pištolo in še motor ni popolnoma miren v primerjavi z avtom kjer vedno meri v tablico.Po pogovoru s policaji večkrat merijo tudi kar v predel prs nesmejo,pa v glavo(čelado) npr.če bi imel odprt vizir lahko z laserjem poškoduje oči.Če vas dobijo na laser vse kar lahko naredite je to,da zahtevate spisek kršiteljev pred vami,ki ga morata vodit in preverite koliko je vozil vaš kaznovani predhodnik,tako je izključena možnost,da bi vas neizmerjenega kaznoval po predhodni meritvi,vsaj tri predhodne meritve morajo biti identične s spiskom in z memorijami v pištoli.

Ps. nevstrajajte na tem,kajti včasih dobra beseda lepo mesto najde!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z laserskim radarjam te policist ne sme meriti v glavo oz. čelado :closedeyes: v trup te ne zadane tko, da ostanejo samo luči in okoliš :whistle:

Mene je policaj zaustavil in sm ga vprašal kam me je nameril in je rekel da v čelado :unsure: in ko sem mu jaz pribil al ni to malo nevarno je rekel da ti laserji niso nobena nevarnost za oči.

Sem se pa prav tako o tem pogovarju s kolegom policajem in je rekel da ni problema in da dostikrat namerijo v čelado :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pogovoru s policaji večkrat merijo tudi kar v predel prs nesmejo,pa v glavo(čelado) npr.če bi imel odprt vizir lahko z laserjem poškoduje oči.

Mene je policaj zaustavil in sm ga vprašal kam me je nameril in je rekel da v čelado :unsure: in ko sem mu jaz pribil al ni to malo nevarno je rekel da ti laserji niso nobena nevarnost za oči.

Sem se pa prav tako o tem pogovarju s kolegom policajem in je rekel da ni problema in da dostikrat namerijo v čelado :photo:

Sem pred leti bral neke članke v medicinskih revijah, glede radarjev in laserji, pa so dokazovali na testih, da laserji škodijo očem.

Možno je tudi, da ti povzročijo vrtoglavico itd. Vseeno mislim, da škodijo, samo to tako ali tako ne moreš dokazati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rdeči laserji, ki se uporabljajo za centriranje, merjenje... imajo tako majhno moč, da kratkotrajna izpostavljenost nima nobenih posledic. Zeleni laserji so pa sploh neškodljivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rdeči laserji, ki se uporabljajo za centriranje, merjenje... imajo tako majhno moč, da kratkotrajna izpostavljenost nima nobenih posledic. Zeleni laserji so pa sploh neškodljivi.

Sicer je že nekaj časa odkar sem si laserski merilec pogledal od blizu, vendar, če me spomin ne vara, so nanj pritjeni optični namerilci. Rdeča pika je samo projekcija znotraj merilca. Tovrstne naprave proizvaja npr. Aimpoit ( http://www.aimpoint.com/products/aimpoint_product_lines ). To ni merilni sistem kot ga vidiš na televiziji, ki pošlje žarek. Sama meritev z Riegel-ovo merilno napravo poteka s svetlobo valovne dolžine 904nm, ki je nevidna. Kakšen je vpliv na oči ne vem, sem pa poprilično prepičan da ni ravno blagodejen. Na 100m da je premer osvetljenega kroga ca. 30cm (če me spomin ne vara), tako da to ni ravno laser.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!