Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Menda je policija kar nekaj novih škatel za stacionarne radarje postavla predvsem na relaciji MB-LJ in LJ-KP(mislm da je okol 14 novih)...v njih razporejajo skupno 4 radarje čist naključno tako da nikol ne veš :rolleyes:

a to samo na avtocesti al na regionalnih?? :unsure: kje pa se da te okacije najdit???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr vem so to bolj na AC,tam pred predori kjer je omejitev 100,80 al pa vajetno tut pred kakšnim ovinkom ki so gor prot Trojanam posjani bolj ko na stari cesti...točne lokacije ne vem :unsure:

Ma tempomat naštimaš na 100km/h pa lohk dol do kopra še 2X zadremaš umes :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes iz svojega "delovnega mesta" opazil da v škatlici pred tunelom Kastelec radar.. Včeraj ga še ni bilo.. :hmm:

Tako da malo pazite..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Se mi zdi, da je bilo že objavljeno v eni temi pa tudi motoristi se načeloma izogibamo avtocest ampak zadeva se mi zdi aktualna...

Kazni za prehito vožnjo na avtocestah:

Kazni za prekoračitev hitrosti na avtocestah so razvrščene v pet razredov. Za primerjavo povejmo, da boste enako kaznovani bodisi če nepravilno parkirate avtomobil, ali pa če vas radar ujame, da ste prekoračili hitrost za več kot 10 km/h in manj kot 20 km/h. Za napačno parkiranje, pri katerem so ogroženi drugi udeleženci v prometu, kot je parkiranje na ozkem ali nepreglednem delu ceste, pa bi plačali toliko, kot če bi na avtocesti prekoračili hitrost med 20km/h in 30 km/h.

1. do 10 km/h - brez kazni;

2. nad 10 km/h do vključno 20 km/h - kazen 41,73 evra;

3. nad 20 km/h do vključno 30 km/h - kazen 83,46 evra;

4. nad 30 km/h do vključno 40 km/h - kazen 125,19 evra, 1 kazenska točka;

5. nad 40 km/h do vključno 50 km/h - kazen 166,92 evra, 3 kazenske točke;

6. nad 50 km/h - kazen najmanj 250,38 evra, najmanj 5 kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.

post-4329-1183486842_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vceraj gledal na nemski tv (vox ali rtl ali..., ne vem vec katera) o nemskih provida sistemih.

nemska policija ve ze ca. 20 let, da so meritve dovoljene samo s tocno dolocenimi komponentami v sistemu (za katere ima papirje od eichamt-a), vendar te komponenete vseeno veselo menjajo, kar povzroci, da veljavnost potrdila od eichamt-a (nemski urad za meritve) preneha veljati.

eichamt jih je ponovno upozoril na to dejstvo nazadnje oktobra 2006, a se ni nic spremenilo. meri & kasira se se dalje.

tisti ki ima dobrega odvetnika se zlize, nevednez nasrka.

pravocasno ukrepanje je mozno samo za najvec 3 leta nazaj lezece primere.

:wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrvaški radarji prirejeni za Slovence

Ljubljana, Zagreb, 15.05.2007

Vito Petrović

Hrvaški policisti naj bi voznike goljufali s prikazovanjem izmerjene hitrosti, ki pa je v resnici le ročno nastavljena meja, ko radar začne opozarjati na prekoračitev omejitve

Eden izmed voznikov nas je opozoril na neprijetno izkušnjo s policisti na Hrvaškem, in sicer naj bi ti zlorabljali ročne radarje. Policisti naj bi zaustavljali voznike in jim na ročnih laserskih merilnikih pokazali hitrost, ki je krepko presegla lokalno omejitev. Pozorni občan trdi, da mu je hrvaški policist namesto izmerjene hitrosti v resnici na radarju kazal omejitev, ki jo lahko nastavi ročno. Laserski merilniki hitrosti imajo namreč možnost nastaviti hitrost, pri kateri pisk opozori, da vozilo vozi prehitro. Ta omejitev je zapisana na istem zaslonu kot izmerjena hitrost in če nismo pozorni, katera lučka pod njim gori, lahko nastavitev zamenjamo za resnično meritev.

"Potem ko sem v zadnjih dveh tednih že dvakrat doživel enako izkušnjo, sem se odločil o tem spregovoriti tudi za druge voznike. Pred kratkim sem imel pri Osijeku bližnje srečanje s policistom, ki je trdil, da me je ujel na radar pri 93 kilometrih na uro, medtem ko sem v resnici vozil okoli 65 kilometrov na uro, zato sem vedel, da laže. Z razdalje mi je pokazal radar in na njem je res pisalo 93. Ko sem mu dejal, da nisem vozil tako hitro, je začel spraševati, ali trdim, da laže, in podobno. Po krajšem pogovoru sem ga prosil, ali lahko še enkrat vidim hitrost, vendar je radar medtem že ugasnil. Ko sem ga vprašal, kaj pa zdaj, je dejal, naj počakam trenutek, da ga prižge in mi pokaže zadnjo izmerjeno hitrost. Še enkrat mi je pokazal, da res piše 93, vendar sem opazil, da na radarju gori lučka ob napisu limit, kar mi je bilo sumljivo. Policista sem vprašal, ali se da kaj dogovoriti okoli kazni, pa je dejal, da ker sem pošten, mi jo bo znižal na 300 kun," je o dogodkih razložil Ivan Milišič. "Ker pri sebi nisem imel toliko denarja, sem se odpravil do prvega bankomata, medtem pa sem se po telefonu pozanimal, kaj pomeni lučka pri oznaki limit. Ugotovil sem, da je to omejitev, ob kateri njemu zapiska radar, zato sem se vrnil in policistu dejal, naj mi da radar v roke, pa lahko tudi jaz poljubno nastavim zaslon. Takrat se je začel izmikati, češ da je le približno ocenil, kako hitro vozim, ker pa me ni mogel pravočasno ujeti, je nastavil to hitrost na pištoli," pripoveduje Milišič, ki ga je policist po tej razlagi izpustil.

"Le dva tedna zatem me je v Osijeku na enak način ujel policist na motorju in mi kazal radar z napisom 71 kilometrov na uro, čeprav vem, da nisem vozil več kot 55. Pogledam na napravo in vidim, da je bila nastavljena po enaki metodi. Ko sem mu dejal, da vem, kako je to naredil, je spremenil temo pogovora in mi dejal, da lahko grem," opiše svoje drugo srečanje s hrvaškimi radarji Milišič. Glede Milišičeve zgodbe smo po elektronski pošti poslali nekaj vprašanj na hrvaško ministrstvo za notranje zadeve, kjer pa so nas odpravili s splošnim odgovorom. V njem navajajo zakone o uporabi radarjev na Hrvaškem, spletne strani izdelovalcev radarskih merilnikov in možnost pritožbe nad delom njihovih policistov, nič pa o sami obtožbi na račun njihovih prometnikov.

--

Lep pozdrav Stanka Magister

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako guljofajo vse, ne samo Slovence!

Obvezno zapisat številko značke policista, če se sumi na prevaro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Nenevarni.

Razen, ce nimas tablice spredaj.

Stacioniranc me je od zadaj sliku, pa se vidi tablca s št. (jobotrebamalozavitipress) :evilgrin:

lp

Lokacija: Brezovica/Špan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misliš stacionarni radar na Brezovici pri Španu? Saj tam ni stacionarca, kali :?

Da ne misliš slučajno radar na trinogem stojalu ali radar npr. v kangooju :?

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me koliko so nevarni radarji (škatle) na avtocesti za motoriste ,če te slikajo

Kot so ti že napisali tisti,ki so namontirani na portalih niso nevarni saj te slikajo od spredaj namenite pa večjo pozornost kadar vozite skozi predore še zlasti na relaciji Celje-Ljubljana.Tu se možje postave večkrat spravijo v ODSTAVNE NIŠE,kjer pa namestijo radar v avtomobilu beli kango...ta pa te lahko slika tudi v zadnjo plat :huh: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stalni radar je le pred predorom Golovec na ljubljanski obvoznici.

Drugje v in pred predorih radar prestavljajo.

Računajo na to, da se vrč, ki stalno hodi po vodo,

enkrat le razbije.

Tudi pod Golovcem ga premikajo :naughty: Ni stalen radar tam :whistle:

POZOR!!!

Radar, se nahaja na poti proti slo. obali (nekaj km, od Nanosa naprej).

Vedeti, pa morate, da je tam omejitev 80 Km/h,

Na avtocesti je omejitev 130km/h. Če pa je omejitev hitrosti zmanjšana, mora biti zraven dopolnilna tabla - npr. v primeru dežja, burje itd

Fantje,( in dekleta ) ne pozabit, da vas lahko dobijo "samo, če hočejo". :zzz:

Vsem v razmislek:

- radar te slika spredaj

In zadaj :grim

Bilo kje stoji ali bo stal stacionarni radar kot pravite škatla, tam mora obvezno stati tudi tabla da je kontrola hitrosti z radarjem.

Točno tako. In pri nas so povsod .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misliš stacionarni radar na Brezovici pri Španu? Saj tam ni stacionarca, kali :?

Da ne misliš slučajno radar na trinogem stojalu ali radar npr. v kangooju :?

Ja no hmmm :hmm: res ga ni fiksnega, bo držal verjetno je mobilni (v avtu), sam takrat je bil lociran tam za mojo tablico :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popoln podn - radarji v SLO!

Ampak tko iz dna duše!

Prevozil Italijo, del Francije, Švico in Austrijo.

Nikjer, ampak res nikjer ni toliko policijske cestne represije - oz. raje bi temu rekli nabirke kot pri nas.

Podn.

Policajo v naštetih državah so praktično nevidni ob cestah, (kontrole prometa, radarji) ipd., prisotni pa so na cestah - v Avstriji se policaji vozijo iz enega konca vasi do drugega pa nazaj.

Podn, podn, podn. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Prevozil Italijo, del Francije, Švico in Austrijo.

Nikjer, ampak res nikjer ni toliko policijske cestne represije - oz. raje bi temu rekli nabirke kot pri nas.

...

Da ni to odsev splošne vozniške kulture? Jaz pa mislim, da je kar prav, da obstajajo stacionarni radarji in da je prav, da so odseki, kjer jih lahko pričakujemo, označeni. Pripomore k umirjanju prometa. In prav je, da v naseljih lahko kjerkoli naletiš na radar. Da se ne divja po naseljih.

Seveda pa bi bilo potrebno marsikatero nesmiselno omejitev odstraniti. Nekako se mi zdi, da po Avstriji (Koroška, Štajerska, Tirolska...), kjer se tudi držim omejitev, lahko bolj tekoče in sproščeno vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zadnjič sem padel na eno hinavsko policijsko foro. :rolleyes:

Sredi krškega, malo naprej od policijske postaje vozim v koloni in me ustavi kibla ter reče, da sem peljal 72kmh v naselju. Ko malo čukasto pogledujem za radarjem, mi s sumljivim nasmeškom pojasni, da me je slikal civilni avto 900m nazaj, med prehitevanjem. Kazen 62.6€ če plačam v 16. dneh in 1 kazenska točka.

Ko sem mu rekel, da se na tak način kar hitro nabere se je še bolj zlobno nasmehnil, s floskulo da umirjajo promet. Res hud izgovor, ko pa redkokateri avto tam čez pelje hitreje kot 60kmh, ali pa je ravno umirjena vožnja posledica žrtev pred mano. :hmm:

Torej, četudi ni videti radarja, še ne pomeni da te ne more slikati. Malo mi je žal, ker nisem zahteval slike, pa je že mimo. Če bi pa hotel pobegniti, bi mi pa doma potrkali. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, treba bo začeti po omejitvah voziti...

... ali pa se izseliti iz Slovenije. :whistle:

Sliko pa lahko dobiš le, če se pritožiš. Ampak potem je zelo draga. Je ceneje na dvorišče avto postavit pa parkrat z mobitelom po njem kresnit...

Sožalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je tudi bolj varno 20km/h čez omejitev in bit pri stvari kot pa vozit po omejitvi (ali raje še malo manj, tak za ziher ... :headbang: ), pa zraven sanjat...

D.

Zivjo a mi lahk poveš v kateri rubriki si objavil test yamaha r1 Jamie Witham hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans vsi motoristi iz štajerske, ki boste vozili na priljubljeni relaciji maribor- slov.bistrica, je pred polskavo radar (ena blontna policajska prasička vstavla), in sicer v smeri maribora...sem se peljal pred pol ure tam z avtom, tak da če se odpravljate v to smer previdno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zadnjič sem padel na eno hinavsko policijsko foro. :rolleyes:

Sredi krškega, malo naprej od policijske postaje vozim v koloni in me ustavi kibla ter reče, da sem peljal 72kmh v naselju. Ko malo čukasto pogledujem za radarjem, mi s sumljivim nasmeškom pojasni, da me je slikal civilni avto 900m nazaj, med prehitevanjem. Kazen 62.6€ če plačam v 16. dneh in 1 kazenska točka.

Ko sem mu rekel, da se na tak način kar hitro nabere se je še bolj zlobno nasmehnil, s floskulo da umirjajo promet. Res hud izgovor, ko pa redkokateri avto tam čez pelje hitreje kot 60kmh, ali pa je ravno umirjena vožnja posledica žrtev pred mano. :hmm:

Torej, četudi ni videti radarja, še ne pomeni da te ne more slikati. Malo mi je žal, ker nisem zahteval slike, pa je že mimo. Če bi pa hotel pobegniti, bi mi pa doma potrkali. :fredy:

Danes spet padel na isto foro, nekje med Radmirjem in Gornjim Gradom. :huh: :stupid:

Ampak na srečo sem pokasiral "samo" 20€ če plačam v 16 dneh. Če bi šel pa 1kmh hitreje bi bilo pa tako kot zadnjič. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!