Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

V zakonu je zapisano če če neveš kdo je bil, si avtomatsko kriv ti oziroma za dejanja odgovarjaš sam (lastnik vozila).

Se mi pa zdi možna luknja, ker je bil poslan samo plačilni nalog, brez slike in zapisano da je bilo merjeno z pištolo.

Nimajo nobenega dokaza in zakaj me ni vstavil na licu mesta?

Bi bilo možno spodbijat njihove trditve ali je boljše da kar plačam polovičko.

Odvisno....če je bila pištola brez foto aparata bi zanlo it, če so mel tisto zadevo ki tudi slika...ne bo šlo. S katerim modelom je bilo merjeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Odvisno....če je bila pištola brez foto aparata bi zanlo it, če so mel tisto zadevo ki tudi slika...ne bo šlo. S katerim modelom je bilo merjeno?

Sedaj sem dobil zadevo pisano na mene.

Meritev je bila opravljena z radarjem Multaradar C.

Zraven plačilnega naloga in položnice je pa bil papir na katerem je zapisano da je bila kršitev ugotovljena z osebno zaznavo policista.

Ter da mi plačilni nalo pošiljajo zaradi suma storitv prekrška prekoračitve hitrosti. Na podlagi 5. odstavka 57. člena zakona o prekrških.

Popravljeno . Popravil gregor46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj sem dobil zadevo pisano na mene.

Meritev je bila opravljena z radarjem Multaradar C.

Zraven plačilnega naloga in položnice je pa bil papir na katerem je zapisano da je bila kršitev ugotovljena z osebno zaznavo policista.

Ter da mi plačilni nalo pošiljajo zaradi suma storitv prekrška prekoračitve hitrosti. Na podlagi 5. odstavka 57. člena zakona o prekrških.

a pa so oni sigurni ,da je bil to taisti avto ? imajo mogoče kak dokazen material v obliki fotografije ??? ker tole osebno...lahko je tudi samo osebna zamera,ne zaznava... da ga ni mogoče policista na vodo tiščalo...

a sum ? se mi zdi ,da mora biti pa več kot sum...naj bi ti kar neizpodbitno dokazali...ker potem sumim,da je bil ta ,ki je meril alkoholno izobražen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Multaradar C je naprava, ki meri hitrost in tudi SLIKOVNO EVIDENTIRA PREKRŠKE.

vir.: KLIK

možno da te hočejo zvabiti na finto, da boš lepo pisal pritožbo in se smejal v upanju da ti nič ne morejo, na sodišču pa ti bodo pod nos pomolili fotografijo. DA, tudi za tak primer sem že slišal. (lažem edino, če me je ta ki mi je razlagal izkušnjo sam nalagal)

če si dejansko ta prekršek storil, potem bo najbolje da plačaš polovičko, ker s policaji se je praktično nemogoče bockat..

sicer nevemkeri zakon nevemkaterega člena govori, da če fotografije ni, se mora kršitelju pokazat njegova hitrost na mestu ustavitve.

ampak glej, policaji pa tud niso tako neumni da bi delali kar mimo zakona, zato če mene vprašaš sumim na zgoraj omenjeno varianto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Multaradar C je naprava, ki meri hitrost in tudi SLIKOVNO EVIDENTIRA PREKRŠKE.

vir.: KLIK

možno da te hočejo zvabiti na finto, da boš lepo pisal pritožbo in se smejal v upanju da ti nič ne morejo, na sodišču pa ti bodo pod nos pomolili fotografijo. DA, tudi za tak primer sem že slišal. (lažem edino, če me je ta ki mi je razlagal izkušnjo sam nalagal)

če si dejansko ta prekršek storil, potem bo najbolje da plačaš polovičko, ker s policaji se je praktično nemogoče bockat..

sicer nevemkeri zakon nevemkaterega člena govori, da če fotografije ni, se mora kršitelju pokazat njegova hitrost na mestu ustavitve.

ampak glej, policaji pa tud niso tako neumni da bi delali kar mimo zakona, zato če mene vprašaš sumim na zgoraj omenjeno varianto.

bi znalo biti čisto res s tem o sliki naknadno...čeprav se mi zdi to prav zločinsko, da ti je ne posredujejo takoj ob položnici....kaj pa tisto o skritih in zatajenih dokazih ? aja , to pri nas sigurno nič ne velja ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja zakaj bi plačal polovičko, če lahko polno ceno, pa še sodne postopke zraven... odlično mašilo za proračunsko luknjo

ampak pazi to je le ena mojih MOŽNIH razlag, na katero sicer ne bi pomislil, če ne bi kot sem že rekel za tak primer že slišal, in če ne bi bil v igri radar, ki dejansko tudi FOTOGRAFIRA. tako da me ne pojest če se morda motim.

kako že gre...živela dolina šentflorjanska.. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje, da imajo mestni redarji v CE že v 5 ali 6 civilnih avtih radarje headbang.gifheadbang.gifheadbang.gif

Ni baje trance_25_naughty.gif nekateri so že dobili na dom položnice in pike whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem če piše..sam včeraj so me ustavl ljubljanski prometnik s srebrno Hondo Accord (provida) registacije LJ-20-2J (se oproščam za nepopolno registracijo ker si nism zapomnu :blush:).

Tko da če se vam nalima za rit srebrna Accord s xenon lučmi so naši prjatli :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Da malo oživim temo(ne vem kaj ste vsi pridni pa to :))

Radar me je slikal v naselju od spredaj, torej na sliki ni tablice, nakar me je policist ustavil čez 5 km z tem avtom ko je meril hitrost.

Zanima me če imate izkušnje z pisanji pritožb, glede na to da nimajo dokaza, da sem na sliki res jaz in da me niso ustavili takoj...

Popravljeno . Popravil speedman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako čez 5 km, ali te je prehitel, ali si se vračal? Če nimajo številke tablice, bi se dalo vlečti ven na to.

No saj je tudi mene slikal radar od spredaj, ko sem vsaj ... več priletel na omejitev, pa ni bilo nič (moram po lesu - glavi potrkat), patrulja je bila pa nekaj sto metrov naprej. Me ni policist niti povohal, ker je vedel, da bi šlo mimo na polno. Samo me je to izučilo, da sedaj malo bolj počasi vozim, ne zaradi policije, ampak zaradi sebe :naughty:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pripeljal se je za mano z avtomobilom s katerim je meril hitrost, ter me ustavil z lučmi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem najbrž nisi bil dovolj hiter :P. Kaj ti je pa potem težil? Tudi s kakšno sliko mahal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je to prepočasen sem bil :) sliko mi je pokazal na ekranu radarja...

Sem bil pri sodnici pa sem ji lepo povedal, da na sliki nisem jaz, upam da so mi poslali kazen oz položnico v smislu če bo plačal bo če ne pa ... :)

Mislim da mi pritožbe ne morejo enostavno zavreči, saj nimajo dokaza da sem bil jaz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je to prepočasen sem bil :) sliko mi je pokazal na ekranu radarja...

Sem bil pri sodnici pa sem ji lepo povedal, da na sliki nisem jaz, upam da so mi poslali kazen oz položnico v smislu če bo plačal bo če ne pa ... :)

Mislim da mi pritožbe ne morejo enostavno zavreči, saj nimajo dokaza da sem bil jaz...

potem plača lastnik motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je to prepočasen sem bil :) sliko mi je pokazal na ekranu radarja...

Sem bil pri sodnici pa sem ji lepo povedal, da na sliki nisem jaz, upam da so mi poslali kazen oz položnico v smislu če bo plačal bo če ne pa ... :)

Mislim da mi pritožbe ne morejo enostavno zavreči, saj nimajo dokaza da sem bil jaz...

Dej ne bluzi,plačaj raje,da neboš še več dobu................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj tablico so tudi poslikali ko si mimo peljal?

Ne na sliki ni tabljice...

Dej ne bluzi,plačaj raje,da neboš še več dobu................

daj nea mi bluzi z takimi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne na sliki ni tabljice...

daj nea mi bluzi z takimi....

Samo nasvet je to,plačaj raje pa boš imel mir................... ŠTEKAŠ ................

Popravljeno . Popravil SHREDDER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nasvet je to,plačaj raje pa boš imel mir................... ŠTEKAŠ ................

Ne bom plačal, ker če plačam(priznam) mi gre izpit...ŠTEKAŠ?

...nimam kaj zgubit razen plačila sodnih stroškov in celotne kazni...

...če bi imeli sliko od zadaj(s tablico) nebi kaj razmišljal in bi plačal...

...tako da če nimaš izkušen bodi raje tiho, kot pa da mi s takimi nasveti naprej hodiš...

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz tega se ne boš izmazal. Imajo sliko in ustavili so te (ugotovili identiteto), to bo zdržalo na vsakem sodišču (žal). Če bi imeli samo sliko (tudi, če bi se videla tablica) bi si jo lahko nekam "vtaknili".

Če ti uspe pritožba potem si res "maher".

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc to da če imajo samo tablico popolnoma drži verjetno še nisi dobil slikce domov.Plača vedno lastnik tablice razen če kdo drug izjavi,da je vozil on.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoriste slikajo tudi oduzati in slika se vidi .... 100% preverjeno :glare: ... izgovarjanje, da je drug vozil, že dolgo ne pali več ... a ne veste, da imajo avtomobile (to vem 100 % in je preverjeno) in motorje (tega primera še nisem zasledil, sem pa prepričan, da tudi obstaja) registrirane na svoje 5- letne otroke .... preverjeno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom plačal, ker če plačam(priznam) mi gre izpit...ŠTEKAŠ?

...nimam kaj zgubit razen plačila sodnih stroškov in celotne kazni...

...če bi imeli sliko od zadaj(s tablico) nebi kaj razmišljal in bi plačal...

...tako da če nimaš izkušen bodi raje tiho, kot pa da mi s takimi nasveti naprej hodiš...

hvala

Vem kako sistem deluje......Če so te ustavl identificiral,pa magari tudi slike nimajo BOŠ V VSAKEM PRIMERU PLAČU..... če ni bla to neka pretirano velka brzina ti bo ispit ostal..................TAK,DA NE SERI ........če hočeš sam sebi dober k če boš težil ti ga bojo p res vzel...

KATERA BESEDA OBVELJA NA SODIŠČU ....TVOJA AL OD ŠKIFA malo se zamisli....... če je temu tko pol tko noben nebi plačeval..................

DRUGIČ SE PA PO PAMETI PEL...........pa ziher si bil pameten ko hudič ko so te ustavl...............................rekel bi res sem pelju prehiter .lahk da bi te samo opozoru ......tkko kotje mene enkrat..................

Najemi odvetnika mastno ga plačaj,..............kazen boš vseeno plačal.ali pa pejdi z javnimi deli odslužit,če ti pa to ne diši te bojo pa v keho dal tam boš pa palete zbijo za mali denar..............Ob ispit boš pa v vsakem primeru,če si presegel število točk...........

NA ZDEJ MI PA STISNI NEKAJ MINUSOV...........DRUGI MU LAHKO POMAGATE HVALA....................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc to da če imajo samo tablico popolnoma drži verjetno še nisi dobil slikce domov.Plača vedno lastnik tablice razen če kdo drug izjavi,da je vozil on.

Motorja ne morejo kaznovati, definitivno pa nisem dolžan voditi evidence uporabe vozila ali ovajati družinske člane (to je povsem v skladu z zakonom) ali kogar koli drugega. Če hočejo kazen morajo pač speljati postopek v skladu s pravili, meritev (slika) identifikacija (obraz viden na sliki ali ustavljanje na "mestu prekrška" za ugotovitev identitete), vse drugo pa si (preverjeno) lahko nekam vtaknejo.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!