Skoči na vsebino

Radar, laser, detektor, motilci radarjev...


Jado

Priporočene objave

Živ motorist ;) sej najbrž si slišal da je tole nateg, ane?

To so samo najpogostejša mesta kjer so Roomsterji parkirani.

Samo me pa najbolj zmoti, ko gospodje redarji govorijo, kako na najbolj ogroženih delih kjer so igrišča, šole, domovi za ostarle ipd. postavljajo svoje Škode.. in potem lokacija Brnčičeva! Tam pa res ni nobenga :P Pa cesta je široka, pregledna, edino ko gre kak bus je treba pazit da kakšen bumbar ne skoči na cesto. Aja omejitev je pa 50 in se počutiš mal čudno, ko po Dunajski, Celovški, Tržaški ipd se voziš 60,70 tam pa 50. No ja je pa res da se jih zelo malo pelje 50 in poslednično lahko zaslužijo precej :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Eno vprašanje za fizike

Zanima me kako je z laser meritvami z nadvozov.Meritve hitrosti vozil z laseji slonijo na predpostavki da se vozilo giblje proti ali stran od merilca v isti ravnini,oz.da je gibanje vozila v isti ravnini kot laserski snop.To seveda pri meritvah z nadvoza NE DRŽI,ker izračunana pot mad posameznimi merilnimi intervali NI TOČNA,kar ima za posledico imerjeno hitrost ki NI TOČNA.Hec je da je ta hitrost(predvidevam)manjša od resnične,ni pa pravina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za fizike

Zanima me kako je z laser meritvami z nadvozov.Meritve hitrosti vozil z laseji slonijo na predpostavki da se vozilo giblje proti ali stran od merilca v isti ravnini,oz.da je gibanje vozila v isti ravnini kot laserski snop.To seveda pri meritvah z nadvoza NE DRŽI,ker izračunana pot mad posameznimi merilnimi intervali NI TOČNA,kar ima za posledico imerjeno hitrost ki NI TOČNA.Hec je da je ta hitrost(predvidevam)manjša od resnične,ni pa pravina.

verejtno zraćuna po pitagorovem izreku (d2=a2+b2)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meritve hitrosti vozil z laseji slonijo na predpostavki da se vozilo giblje proti ali stran od merilca v isti ravnini,oz.da je gibanje vozila v isti ravnini kot laserski snop.

Vozilo se nikdar ne giblje v isti ravnini kot je laserski snop ;)

A si že kje videl policaja, da stoji sredi voznega pasu in meri:)...zmeraj je nekje na strani...pomeni...samo koti so različni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za fizike

Zanima me kako je z laser meritvami z nadvozov.Meritve hitrosti vozil z laseji slonijo na predpostavki da se vozilo giblje proti ali stran od merilca v isti ravnini,oz.da je gibanje vozila v isti ravnini kot laserski snop.To seveda pri meritvah z nadvoza NE DRŽI,ker izračunana pot mad posameznimi merilnimi intervali NI TOČNA,kar ima za posledico imerjeno hitrost ki NI TOČNA.Hec je da je ta hitrost(predvidevam)manjša od resnične,ni pa pravina.

Uporablja se doplerjev efekt. Hitrost se izračuna glede na spremembo frekvence zaradi gibanja avta. Večji kot je kot med radarjem in merjenim avtomobilom manjšo hitrost bo radar pokazal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TO je katastrofa. Zdaj bodo pa še z nadvozov izvajali meritve hitrosti?! Eh, mislim, da bi rabu eno pištolo, da bi ga nazaj "ustrelil" tko kt je on mene! :P

Kaj vse si še ne bodo zmislili naši vrli ministri! Samo, da se denar steka v državno blagajno! To jim je eden in edini cilj. Nas pa molzejo na vseh možnih koncih in krajih! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TO je katastrofa. Zdaj bodo pa še z nadvozov izvajali meritve hitrosti?! Eh, mislim, da bi rabu eno pištolo, da bi ga nazaj "ustrelil" tko kt je on mene! :P

Kaj vse si še ne bodo zmislili naši vrli ministri! Samo, da se denar steka v državno blagajno! To jim je eden in edini cilj. Nas pa molzejo na vseh možnih koncih in krajih! :headbang:

tebe mal vročina daje :evilgrin: .... to se dela že od nekdaj...samo način izračuna je drugačen (tolerance itd) ....

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tebe mal vročina daje :evilgrin: .... to se dela že od nekdaj...samo način izračuna je drugačen (tolerance itd) ....

Mal me res daje :P vem da se to dela že od nekdaj, ampak men gre to čedalje bolj na živce! Enkrat se bom spozabu nekje... brezevze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cestnoprometne namene se uporablja Dopplerjev radar s kontinuiranim signalom(CW)(continuous wave, CW). Kot je bilo že rečeno se izkorišča Dopplerjev pojav. Za ta pojav pa je "kriva" komponenta hitrosti vzdolž širjenja vala, ki se ji reče radialna hitrost. Za bolj natančno in globoko razlago malo poguglajte pa bo boste našli razne sheme sisteme in razlago, ker se meni ravno ne da. B)

nekaj se pa še spomnim iz izpita, to bi bil profesor vesel :OK::D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vse več nas je že bolj na konc, pa dejmo ustanovit kaki terminator klub heh!! Pa sej....hobi kot hobi!! Prepovedan je itak že vse tko de falit nimaš kej dosti trance_27_notworthy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozilo se nikdar ne giblje v isti ravnini kot je laserski snop ;)

A si že kje videl policaja, da stoji sredi voznega pasu in meri:)...zmeraj je nekje na strani...pomeni...samo koti so različni....

Dobro Frips,a si že kdaj videl policaja da meri z laserjem bočno (da mu vozilo šiba od npr.leve proti desni)?Nikoli.Vozilo se mu vedno približuje(oddaljuje)PRIBLIŽNO pravočrtno.

Nisem hotel razpredat o 900 nanometrih IR svetlobe v nevezi z herr Dopplerjem ,kakšni so merilni rafali in pod kakimi pogoji naprava potdi meritev ampak če je u "obuki plavaca"prepovedano bočno merjenje,kako je z merjenjem z višine.

Pa ne mešat laserje in radarje (pri teh je npr.predpisano pod kakim kotom sme biti antena glede na os cestišča,da je meritev veljavna!)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro Frips,a si že kdaj videl policaja da meri z laserjem bočno (da mu vozilo šiba od npr.leve proti desni)?Nikoli.Vozilo se mu vedno približuje(oddaljuje)PRIBLIŽNO pravočrtno.

Nisem hotel razpredat o 900 nanometrih IR svetlobe v nevezi z herr Dopplerjem ,kakšni so merilni rafali in pod kakimi pogoji naprava potdi meritev ampak če je u "obuki plavaca"prepovedano bočno merjenje,kako je z merjenjem z višine.

Pa ne mešat laserje in radarje (pri teh je npr.predpisano pod kakim kotom sme biti antena glede na os cestišča,da je meritev veljavna!)

LP

Sem kje omenjal bočno merjenje oz stacionarne radarje? Če te poči iz nadvoza na razdalji 200 m je isti šmorn, kot da te poči na cesti....vsaj men se zdi tako.....

PS.: ja videl sem že policjota, ki se je trudil zadeti osebka, ki mu je vijugal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kje omenjal bočno merjenje oz stacionarne radarje?

Se opravičujem,tle sem mislil na izjave drugih :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te poči iz nadvoza na razdalji 200 m je isti šmorn, kot da te poči na cesti....vsaj men se zdi tako.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res!!! Zadnje čase prakticiram vožnjo v kardelu ali vijuganje po naselju in me prav zanima če to onemogoča meritev??trance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res!!! Zadnje čase prakticiram vožnjo v kardelu ali vijuganje po naselju in me prav zanima če to onemogoča meritev??trance_43_wavetowel2.gif

Onemogoča ! :devil: samo VIJUGANJE je kaznjivo !! beri CPP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meritve iz nadvozov Hrvatje že zelo dolgo prakticirajo in te vstavijo na naslednjem počivačišču ali pa benzinski črpalki morajo vsi avti čez črpaljo in vsakega izmerjenega izloči(sprobano) ! Problem pri teh novih meritvah iz nadvozov je v tem,ker te sploh ne vstavi ampak dobiš "razglednico" s čekon in pikami kar domov.:hmm:

Upajmo,da bodo vsaj ležerno delali,da neboš dobil po parih mesecih več razglednic hkrati in adijo izpit ! !:headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso naši nič boljši. Naredijo na avtocesti preusmeritev za cestninski nadzor, zraven pa še avto z radarjem postavijo (včeraj pri bencinski postaji Starine). Delajo sranje na avtocesti, vse za €€€, banda... :BUA:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meritve iz nadvozov Hrvatje že zelo dolgo prakticirajo in te vstavijo na naslednjem počivačišču ali pa benzinski črpalki morajo vsi avti čez črpaljo in vsakega izmerjenega izloči(sprobano) ! Problem pri teh novih meritvah iz nadvozov je v tem,ker te sploh ne vstavi ampak dobiš "razglednico" s čekon in pikami kar domov.:hmm:

Upajmo,da bodo vsaj ležerno delali,da neboš dobil po parih mesecih več razglednic hkrati in adijo izpit ! !:headbang:

Samo če si z mopedom imajo težave z pošiljanjem razglednic!?Razen če te ne dobijo po ortopanu?Tej naši pobi niso od muh (imajo tudi tako mirno roko,da ne rabijo stativa spljoh)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ĐIZAS KRAJST SM SE USTRAŠU!!! poštar je prneszu priporoko, in sem bil 100% da sem nekje v mestu peljal malo prehitro. Čeprav se zelo trudim, in mi uspeva v naseljih vozit po omejitvah me je ta nična stopnja tolerance naših redarjev pošteno prestrašila.

Postojna je po novem past. cela. redarji najmanj trikrat tedenso jagajo po najbol nemogočih placih. Vozite 50 ali manj, kjer je to predpisano.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!