Skoči na vsebino

Težave in okvare z vašimi jeklenimi kočijami


SEOI-NAGE

Priporočene objave

Ok, tudi jaz sem pomislil na to.... samo zakaj mi pa potem trese volan, ko se peljem recimo na avtocesti v klanec, brez da pritisnem na zavoro? Trese tudi če dam iz brzine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda ker se zavorna čeljust ne 'umakne' dovolj in ploščica še vedno drsi po disku...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velik stvari je loh zakaj trese... no pr men je nazadnje mal treslo volan in ko sem zamenju sprednja droga stabilizatorja je tresenje izginilo... tud ko sem vozu po luknjah je sklopotalo podvozje ..zdej je avto kot nov , strosek 38 evrou :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni po luknjah ne šklopota nič, ker to bi me pa takoj zmotilo. Lani sem zamenjal en končnik, pa sem imel en teden občutek da se je težava rešil, potem pa spet...

Ta teden sem naročen k mehaniku, pa da vidim če bomo kej odkrili. Pri takih stvareh se najbolj bojim tega, da zamenjam kup stvari, težava pa še vedno ostaja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si zmenjal en končnik pa je bil en teden mir - kaj misliš da se je zgodilo? ponavadi se stvari , ki so v paru leva-desna menja naenkrat..edino kolesne ležaje se ponavadi zaradi specifičnega zvoka menja ko crknejo ..

za primer - ne menjaš samo enega diska ali enih ploščic ali celo ene svečke, enega brisalca ..ponavadi..

ali je nekje zračnost ali pa nekaj ni uravnoteženo... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna biti, da imaš skrivljeno pol-osovino? Mi smo to imeli na Peugeot 308 1.6hdi 90km 2009, tresel pri 120-130, ko si tišal gas, bremzanje ni bilo zelo očitno ampak se je malce čutilo... Ni pa rečeno, da je v tvojem primeru tudi to, to. 

Si ti prvi lastnik? Imaš že dolgo tega Pugija?

Popravljeno . Popravil KilleRBee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto imam 4. leta. Sem 3. lastnik. Ok, če imam zvito polosovino, a ne bi potem stalno treslo? Danes sem šel domov iz službe na avtocesti nobenih tresljajev, tudi pri bremzanju presenetljivo malo. Včasih sem mi zdi da se nekaj premakne in je nekaj časa ok.

Da bi pa oba končnika menjal, pa da ima samo en zračnost pa še nisem slišal...mogoče ni tko napak...

Težko je s temi avti, ko se začnejo take mučke...

 

Popravljeno . Popravil Damo001
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam cvetko ko povozim fajn luknjo mi začne težit okvara grelnih svečk... pol teži dokler ne povozim spet kake orenk luknje... :dry:

Fiat Stilo 1.9 jtd ki ga mam zelo rad a ima svoje finte... Morda bi mu moral strest škatlo makaronov nekam...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, StaraFeltna pravi:

Jaz mam cvetko ko povozim fajn luknjo mi začne težit okvara grelnih svečk... pol teži dokler ne povozim spet kake orenk luknje... :dry:

Fiat Stilo 1.9 jtd ki ga mam zelo rad a ima svoje finte... Morda bi mu moral strest škatlo makaronov nekam...

Pol maš na naših LUKNJASTIH cestah velikokrat problem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎11‎.‎04‎.‎2016 at 21:49, sayo pravi:

Pol maš na naših LUKNJASTIH cestah velikokrat problem

saj ko se pelje ne rabi ogrevalnih svečk ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. april 2016 at 9:25, Damo001 pravi:

Na Peugeotu 308, 1.6. hdi, imam že nekaj časa težave z tresenjem volana pri zaviranju in med vožnjo. To je najbolj opazno pri hitrosti od 100 km/h in 150 km/h. Občasno simptomi celo izginejo in so skoraj neopazni. Je pa zanimivo, da se pri zaviranju včasih volan tudi umiri in se čuti samo neenakomerno zaviranje, še posebej proti koncu, pri hitrosti cca 50 km/h. Vsi simptomi so opazni na 16 col in 17 col platiščih, pri slednjih še precej bolj.

V lanskem letu so bili zamenjani zavorni diski in ploščice (težave z tresenjem so bile že pred tem in potem ni bilo nič boljše). Pred mesecem so bile zmontirane nove pnevmatike Dunlop. Tudi optika je bila narejena kakšno leto nazaj.

Nekako se mi zdi da bi za težavo lahko izločil zavorne diske, ploščice in pnevmatike. Ko so mi avto dvignili in pregledali podvozje, ni bilo opaziti nobenih posebnosti.

Ima kdo mogoče idejo kako se lotiti težave? :smoke:

 

Zadevi očitno prišel do dna ( tok tok ;) ).

Zamenjani vsi štirje silent bloki, strošek 130€. Dva dni vožnje in cca 150km prevozu, tresenja ni več opaziti. Upam da sem s tem zaključil, ker se mi ne da več :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 4. 2016 at 7:32, thumper pravi:

ali je nekje zračnost ali pa nekaj ni uravnoteženo... 

 

pred 13 urami, Damo001 pravi:

Zamenjani vsi štirje silent bloki, strošek 130€. Dva dni vožnje in cca 150km prevozu, tresenja ni več opaziti. Upam da sem s tem zaključil, ker se mi ne da več :).

ok sem se malo zmotil..ni bila zračnost temveč kot zgleda samo prepih :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zagata s fotrovim kangoojem Dci. Avto "ne potegne" nafte iz rezervarja. Če hudič par dni stoji, ne užge več. Oziroma, nekdo mora gnat pu,po pri flitru in drugi verglat.  Verjetno je to za Reno normalno, me pa useglih zanima, a je kdo mel tak bug v avtu in kje je bil problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Cartman pravi:

Zagata s fotrovim kangoojem Dci. Avto "ne potegne" nafte iz rezervarja. Če hudič par dni stoji, ne užge več. Oziroma, nekdo mora gnat pu,po pri flitru in drugi verglat.  Verjetno je to za Reno normalno, me pa useglih zanima, a je kdo mel tak bug v avtu in kje je bil problem?

Zanesljivost in najpogostejše napake

Težke okvare

–  1,6 16 ventilski motor. Na modelih, izdelanih do novembra 2003, se pojavljajo napake na vžigalni tuljavi. Na servisih tuljavo zamenjajo.

–  1,5 dCi motor. Pojavljajo se napake na modelih do leta 2004 in sicer prihajo do nevarnosti nastajanja opilkov v črpalki za gorivo. Opilki lahko črpalko okvarijo ali zamašijo, lahko zamašijo tudi cevi za pretok goriva. Napaka se lahko pojavi pred prevoženimi 50.000 km, lahko pa tudi kasneje. napako odpravijo na servisu z zamenjavo.

Druge napake in pomanjkljivosti

–  1.2 8 –ventilni  motor.  Na modelih, izdelanih do julija 1998, težave povzroča regulatortlaka goriva.

–  1,4 8-ventilni motor. Pojavljajo se napake na tesnilih sesalne cevi po prevoženih 30.000 km.

–  1,2 16-ventilski motor. Po prevoženih 30.000 km se na modelih, izdelanih do julija 2004, pojavljajo napake na motornem ventilu za plin.  Ventil se lahko ščisti ali zamenja.

–  1,6 16-ventilski motor. Na modelih, izdelanih do novembra 2002, se pojavlja napaka na motornem ventilu za plin. Na armaturni plošči signalizira »izredne razmere«. Napakoodpravi električar.

–  1,9 D. Po prevoženih 70.000 km, včasih pa že prej, pride do pronicanja olja.

–  1,9 DTI. Pri modelih, izdelanih do septembra 2001, napaka na turbo cevi povzroča izgubo moči.

–  Na modelih DTI in CDI, izdelanih pred letom 2003, se že pred prevoženimi 20.000 km pojavlja hrup-hreščanje iz motorja.

–  Na modelih, izdelanih pred letom 2001, se pojavlja napaka na pedalu sklopke, ki je včasih nemiren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, HD-Dyna said:

Zanesljivost in najpogostejše napake

Težke okvare

–  1,6 16 ventilski motor. Na modelih, izdelanih do novembra 2003, se pojavljajo napake na vžigalni tuljavi. Na servisih tuljavo zamenjajo.

–  1,5 dCi motor. Pojavljajo se napake na modelih do leta 2004 in sicer prihajo do nevarnosti nastajanja opilkov v črpalki za gorivo. Opilki lahko črpalko okvarijo ali zamašijo, lahko zamašijo tudi cevi za pretok goriva. Napaka se lahko pojavi pred prevoženimi 50.000 km, lahko pa tudi kasneje. napako odpravijo na servisu z zamenjavo.

To je ze mimo. Ce vzge, avtek cist lepo dela. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spoznam se dosti na dizle ampak star D 1.9 od renoja ki ima mehansko glavno pumpo in tudi laguna 2.2 al 2.0 semnpozabil ima dve pumpi za gorivo.

Tako da ugibam ampak zna bit da je šla pomožna pumpa dizla? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Mogoče mal neumno, ampak me zanima. Kdaj veste , da gre akumulator počasi k vragu ? Glede na to da me avtek opozori za vsako žarnico, ki crkne, me za akumulator ni . Enostavno ni dal nič več od sebe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je sigurno samo akumulator zanič ali je še kaj drugega? Ponavadi ne crkne kar naenkrat. Lahko ne polni alternator, lahko si pozabila kakšno luč prižgano, lahko je kakšen kontakt oksidiran...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V akumulatorju je šla verjetno celica v stik ( kurcšlus ), v tem primeru je težko kaj narediti.

Lahko dolivaš destilirano vodo pa še to ne v vseh, prmalo elektrolita, to je možen vzrok za odpoved ali pa tudi zmanjšano kapaciteto akumulatorja.

Pred kraj življenske dobe pa izgublja kapaciteto. Ne vžiga tako energićno, padec napetosti pri vžigu, kar lahko privede do reseta elektronike, se hitro napolni itd.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziher je bil akumulator, ker sem ga menjala in je vse ok. Bolj me zanima, zakaj za vraga me nobena kontrolna luč ni opozorila na to, da ga bo treba zamenjat, če me za vsako figo opozori. Avto je vžigal normalno brez problemov. Luči se mi same ugasnejo, tako, da ko zapustim avto ne ostane nič prižganega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To razumem mi je jasno, da če ni štroma pol ni nič. Samo lučke so se prižgale in vsa elektronika je delala sam vžgat ni hotel. Če me opozori, da moram doliti tekočino za čiščenje vetrobranskega stekla, bi me lahko opozoril, da je akumulator bolj slab in ga bo potrebno menjati ;) . Ne pa da sem ga mogla na kable vžigat pred Ikeo v Celovcu. Če alternator ne fila bi javljalo kakšno napako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, dr.looney pravi:

 Samo lučke so se prižgale in vsa elektronika je delala sam vžgat ni hotel. 

Niti obrnil ni motorja ali je premalo, prepočasi? Lahko je tudi kaj z zaganjačem, kakšno stikalo, da kdaj ne prime. Čudno se mi zdi, da bi prej normalno vžigal, ko prideš iz trgovine pa nič več. Če je slab akumulator po daljši pavzi težje zažene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo klik klik je naredilo sploh ni zagnal motorja.  Na kable je vžgal brez problema in sedaj z novim akumulatorjem dela bp. Aja avto je pa MB  C 200 klasik 2004 letnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!