Skoči na vsebino

Prijateljstvo med motoristi in skuteristi - SKRAJNO NERESNO in za štos


Priporočene objave

Zanima me kaj vi mislte kot motoristi u skuteristih. K se pojavlja da se skuteristov nemara, da brezglavo predelujejo svoje skuterje do onemoglosti pol pa divjajo k norci k so se tok mladi, da jih mate z mn vredne cprov smo z duso usi pr isti stvari. Zdej pa povejte vi kaj si mislte u skuteristih in skuterji????!!!!!!

Lp seba

Nič. Nimam se cajta s takimi brezveznostmi ukvarjat. Vsak žvi po svoje in če se nam pota v življenju prekrižajo, se nam pač prekrižajo, drgač pa ne. Ni, da bi človek safr fural...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glih neke grozne ljubavi ne čutim. ne do sesalcev, ne do mopedov. pozdravim pa vseeno vsakega. tudi če sem iz mopeda presedlal na maxisesalca. ampak zgolj kje kjer ni mesto. kam bi pa pršli če bi se pozdravlali recimo v trstu..

enduraštvo je pa druga pesem. pri srečanju kje na brezpotjih obvezno sledi ustavljanje, debata...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga nekdo s skuterjem mimo tebe po titovi pihne 120, to še ne pomeni da se bo ubil in tudi ne pomeni da ne zna vozit in tudi ne pomeni, da si ga skoraj zbil pri menjavi pasu, ker te je on sigurno že prej opazoval in predvideval tvoje možne reakcije.

Če daš neizkušenega novinca na enako mašino in se sam spravi v zgoraj omenjeno situacijo, pa je recept za nesrečo.

Odzdravim pa vsekakor.

Kolega si je 1 mesec potem, ko je kupil nov skuter, vrgel ven blokade, zamenjal avspuh in pa vrgel not nek Pollini kit (70 ccm) pa se čez en teden razbil na rudniku :glare:

Sej je v redu človk ampak takih ljudi na cesti upam da ne srečam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem bil mulc, sem imel Pony Expressa. Malenkost šraufanja, zadaj zobnik z 32 zobčki namesto originalnega s 47, pa je šlo 90 km/h. Pospeški sicer malo slabši, a še vedno uporabno. O bremzanju pa ne bom zgubljal besed - še najboljša primerjava bi bil tanker na odprtem morju.

Kako naj torej obsojam mulce, če sem bil sam ravno tak! Res pa je, da je bilo takrat (cca 40 let nazaj) veliko manj prometa in posledično precej večja možnost za preživetje. Jaz sem imel srečo in sem preživel, žal jih je bilo kar nekaj, ki niso.

Skuter primerjati z motorjem je približno tako kot pick-up primerjati s tovornjakom! In tako kot odzdravim prijaznemu tovornakarju, tako odzdravim tudi skuteristu. Če sem izjemno dobre volje, celo jaz prvi pozdravim. Tovornjakar odzdravi vsak in to takoj, skuterist skoraj noben. Verjetno zaradi presenečenja in šoka: 'Mater, a sem prav videl? Motorist me je pozdravil?!'

Pa še nekaj: moje osebno mnenje je, da je treba začeti z majhno kubaturo in šele z leti preiti na višjo. Tudi pri npr. matematiki se šolarčki ne spravijo takoj na diferencialni račun in na opisno geometrijo, ampak lepo začnejo s poštevanko.

Vsak skuterist je potencialno tudi bodoči motorist, čeprav jih velika večina ne bo nikoli tazaresnih bajkerjev, zato jim je treba pokazati vsaj malo naklonjenosti in jih ne pretirano omalovaževati in gledati zviška. Le z dobrim zgledom si lahko pridobimo še več simpatizerjev in potencialnih bodočih motoristov. Saj imamo pregovor, ki pravi: 'Zgledi vlečejo'.

Pa en lep pozdrav motoristom pa tudi skuteristom, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še slikci: jaz in moj Pony Express davnega leta 1971.

Danes imam motor, ki ima 28-krat več kubikov, a začel sem tam, kjer danes začenjajo skuteristi, da ne bo nesporazumov, zato jih popolnoma razumem. In tega me ni sram priznati.

post-8423-1171094414_thumb.jpg

post-8423-1171094443_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: sori, kr tako 90 pa ti mopedi niso šli.. je blo treba še marsikaj drugega nrdit.

drgač pa ima andi prou, vsi smo počeli neumnosti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jaz pa pozdravim vsakega, do včeraj sm bil na skuterju pa ko sm šel kam na kako turco enih 100km pa na mali lošinj z očetom pa tako(Sem vem, fuknjeni ampak taki smo) pa smo vidli motoriste pa so vsi pozdravli lepo mi pa njih pa smo bili oboji dobre volje. Tud sam mam rad vse motoriste, motoristke tako da zmeraj vse pozdravim če pa uni ne odzdravi pa mu ne morem pomagat, saj je živel sam bo tudi umrl.

Izrecno ne pozdravim tistih ki delajo neumnosti, se pravi brez čelade brez ničesar pa se dela frajerja, to niso motoristi ampak budale. Drugače imam pa super izkušnje, super ste !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: sori, kr tako 90 pa ti mopedi niso šli.. je blo treba še marsikaj drugega nrdit.

drgač pa ima andi prou, vsi smo počeli neumnosti..

Lej pr skuterju ko das vn blokade gre do tm realnih 80kmh pa zamenas auspuh pa ga mas ze skor na 90 tko da 90 ni tak problem.

Lp seba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma mouči dej kaj govoriš neumnosti še noben skuter ni šel brez blokad 80km/h.. Offtopic sori, samo moram odpisat na tako neumnost..

Ti povem iz prve roke ki sm ze marsikoga meru z suzukijem ki je najbrž bolj natančen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se pa strinjam :D

Mislim da celo obstaja v kategoriji skuterji ena tema o maximalni hitrosti sesalcev, kjer smo se nekateri skoraj poklali glede utvar lastnikov le teh o hitrostih, ki naj bi jih dosegali. :)

Serijski sesalc brez blokad ni še nikoli šel 80, razen seveda po števcu. To gre itak usak. :)

Extremni pogoji, kot orkan v hrbet, vožnja po 30% klancu, dve raketi na zadku, ... izvzeti :devil:

Lp, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da skuterist nima registriranega motorja in ne nosi zaščitne opreme je čisto in popolnoma njegova stvar, v katero se nima noben za vtikat.

Oslarija!!! :devil:

Ko se bo zapizdo v tebe,mu boš reko hvala,ker ti je razbil avto,motor in tebe? Kdo ti bo povrnil škodo,njegova zavarovalnica?

Dokler ogroža še druge udeležence v prometu,ni to samo njegova stvar! :nono:

Pozdravljanje je vljudno,jaz ne pozdravljam skuter,motor,avto,ampak človeka,ki z njim opravlja! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sori, kr tako 90 pa ti mopedi niso šli.. je blo treba še marsikaj drugega nrdit.

Če se ne motim, sem omenil tudi nekaj malega šraufanja.

Presenetljivo (malce piljenja in brušenja) je pasal cilinder od Tomosa T-15, pa glava in bat, pa zamenjava vplinjača in podobne neumnosti.

Dandanes so motorji (pa tudi skuterji) na takem tehnološkem nivoju, da take 'zamenjave' todi pod razno ne bi delovale, takrat pa majhna odstopanja (desetinka ali dve mm) niso bila omembe vredna.

Če se samo spomnim, ko sem menjal sklopko, pa mi je ostalo en kup podložk in nekaj matic! Pa je kar vozil in vozil, nič ni jamral. Kar privoščimo si danes kaj takega, prav daleč se verjetno ne bi pripeljali, hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A prijateljstvo?...

Tega že dolgo ni več. Še vedno pa obstaja.

Glede na to, da se že dolgo vozim, mi največ pomeni, če me pozdravi kakšen skuterist, ker vem, da tudi njemu mojh (naš) pozdrav veliko pomeni!

LP vsem "tamalim"!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma mouči dej kaj govoriš neumnosti še noben skuter ni šel brez blokad 80km/h.. Offtopic sori, samo moram odpisat na tako neumnost..

Ti povem iz prve roke ki sm ze marsikoga meru z suzukijem ki je najbrž bolj natančen

Hmmm mislm da nimas newem kok iskusen s skuterji malo boljsi skuterji kot so aprilia SR50, gilera runner, piaggio nrg in yamaha aerox ko odstranis blokade grejo realnih 75+ odvisn od teze pa to. Stevci pa pokazejo od 85-90kmh ce te ze glih zanima kko je s tem. Sam sm furu runnerco brez blokad in je letela po stevcu 87kmh

nekje realnih 78 tko da raj bod tih ce newes kolk grejo. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm mislm da nimas newem kok iskusen s skuterji malo boljsi skuterji kot so aprilia SR50, gilera runner, piaggio nrg in yamaha aerox ko odstranis blokade grejo realnih 75+ odvisn od teze pa to. Stevci pa pokazejo od 85-90kmh ce te ze glih zanima kko je s tem. Sam sm furu runnerco brez blokad in je letela po stevcu 87kmh

nekje realnih 78 tko da raj bod tih ce newes kolk grejo. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

ne žnaraj, sam sm dosti prešraufal skuter(gilera runner), in vem za kake hitrosti se gre tu... original brez blokad max 77 (bicikl števec, nastavljen na obseg gume, odstopanje 0), zamenjan izpuh 85 (enkrat in edinkrat, drugače nikoli več kot 80), šele s kompletno midrace predelavo se je dalo govoriti o hitrosti 110-115km/h, pa še to z muko. zdaj pa dost :topic:

sam sem s skuterjom od začetka večinoma pozdravljal motoriste, vendar so le redkokateri odzdravili, tao da je ta praksa pri meni kasneje malo zamrla... se je pa še vedno našel tu in tam kakšen motorist, ki me je pozdravil, temu sem seveda odzdravil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz še vozil skuterja (NRG 2), sem ga po števcu nateral do 100km/h (brez blokad), po rahlem klancu navzdol je prilezel do 110km/h, ampak stvar niti pod razno ni bila zabavna, ker sem samo čakal, da me bo odneslo.

Odzdravljal mi ni nihče :glare: (niti skuteristi, niti motoristi :BUA: ), ampak se nisem in se ne sekiram preveč :D , ko sem prilezel na 125ko, so se stvari spremenile :D , in od kar se vozim okoli s Kawo me ni pozdravil še noben skuterist (pa naj bo "sesalec" ali pa MAXi).

Aja in če te kdo pozdravi, in mu ti ne odzraviš(ker pač voziš večji, boljši nasploh super duper motor), ni to znak tvoje "caRskosti" ampak pomanjkanje tvojega bontona. :BUA: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne žnaraj, sam sm dosti prešraufal skuter(gilera runner), in vem za kake hitrosti se gre tu... original brez blokad max 77 (bicikl števec, nastavljen na obseg gume, odstopanje 0), zamenjan izpuh 85 (enkrat in edinkrat, drugače nikoli več kot 80), šele s kompletno midrace predelavo se je dalo govoriti o hitrosti 110-115km/h, pa še to z muko. zdaj pa dost :topic:

sam sem s skuterjom od začetka večinoma pozdravljal motoriste, vendar so le redkokateri odzdravili, tao da je ta praksa pri meni kasneje malo zamrla... se je pa še vedno našel tu in tam kakšen motorist, ki me je pozdravil, temu sem seveda odzdravil :)

In računaj še da gre Runnerca kakšen km/h več kor SR-ke. Od popolnih podojih seveda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne žnaraj, sam sm dosti prešraufal skuter(gilera runner), in vem za kake hitrosti se gre tu... original brez blokad max 77 (bicikl števec, nastavljen na obseg gume, odstopanje 0), zamenjan izpuh 85 (enkrat in edinkrat, drugače nikoli več kot 80), šele s kompletno midrace predelavo se je dalo govoriti o hitrosti 110-115km/h, pa še to z muko. zdaj pa dost :topic:

sam sem s skuterjom od začetka večinoma pozdravljal motoriste, vendar so le redkokateri odzdravili, tao da je ta praksa pri meni kasneje malo zamrla... se je pa še vedno našel tu in tam kakšen motorist, ki me je pozdravil, temu sem seveda odzdravil :)

No sej sm reku da grejo tm brez blokad 75kmh+ uglavnm 75 do 80 odvisn od motorja.

Zdej pa res konc ker smo res :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si sklonjen tolk da lih mal špegaš čez balanco, če je lepa ravnina, ko je brezveterje... :) Da ti še js povem da je ob nekem povprečnem vremenu moja potovalna hitrost 67km/h, če je malo klanca (gor), drugače pa 69.. (toliko največkrat kaže števec za kolo, pravilno nastavljen.. Ok, zej pa res konc :P

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj kakšen moderator zbriše te neumnosti k ne spadajo v to temo in le kažejo znak ne zrelosti !

Lepo prosim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti skuteristom nimam nič, če me kakšen pozdravi mu vedno z veseljem odzdravim. Če ima kdo predelan skuter me to ne moti, saj se mi zdi da je nedolgo tega, ko sem tudi jaz friziral atxa, da je malo bolj šlo. :) Mi gredo pa na jetra razni preobjestni mulci, ki imajo skuterje, ki so jim jih kupili starši in jih imajo zgolj z namenom, da so kul in frajerji, se terajo naokol brez čelad, mimo vseh pravil in normalnega obnašanja na cesti in mislijo kako so oh in sploh. Takih pa niti približno ne prebavljam. Vsak, ki pa ima skuter iz lastnega veselja do dvokolesnikov, ki premore malo pameti in odgovornosti in je na skuterju pač zato, ker še ni dovolj star za kakšen bolj resen motor, je pa v mojih očeh enakovreden pravemu motoristu.

Js se kr podpišem pod tole... Pozdravljam pa jih ne zato, ker je večina od njih ravno tistih "frajerjov" brez opreme! Če pa gdo pozdravi pa itaq js tud nazaj...

Čeprav se pa tud sam ne morn neki počutit večvrednega, ker mam tud sam moped(supermoto), je pa le na prestave in sem ga kupil z namenon, da se navadim motorja, prometa in podobnega, in ko bom dovolj star bom zamenjal za večjo kubaturo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ponavadi ne komentiram, če se mi zdi kakšno govorjenje na forumu mal mimo (ker tud sam spustim kako neumno), ampak vseeno...

Do nezavesti se prepucavate, kdo koga pozdravi in kdo koga ne :slap: . Mislm, a je to kej važno?

Skuteristi ste svoja klasa, motoristi smo pa svoja. Skupaj imamo le to, da se vozimo na dveh kolesih, med nogami nam pa nekaj brni. OK? Kaj bi pa zdej radi? Da se ustavim in si ogledujem ter padem dol za vsako prdalico, ki jo srečam? V prometu se pozdravljajo med sabo vozniki istih "klas" (tovornjakarji, avtobusarji, motoristi...). Če bi hotel to zmešat in vse pozdravljat, imam lahko eno roko non stop v zraku :headbang:

Če komu to tolko pomeni, naj se javi in mi sporoči svoje podatke, pa ga naslednjič pozdravim (če ga prepoznam) ali ga pridem pa še celo pogledat. Če vas bo več, bomo na Motosvetu (če se bodo vodilni strinjali) pripravili žrebanje, zmagovalca pa peljem na pijačo v znak svoje solidarnosti z "motoristi v razvoju".

Glede tistega, al gre skuter 67 km/h al pa 69 km/h (s sklonjeno glavo :headbang: ) pa sploh ne najdem besed. Verjemite, da se boste enkrat v prihodnosti temu fajn smejali :lol1: .

LP

vaš prijatelj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!