Skoči na vsebino

Yamaha FJR 1300


elbarto

Priporočene objave

Zdravo.

Sem si ogledal motor.

Ni prvi lastnik, tudi kilometrov ima nekaj več.

Motor je na "zunaj" videti v redu.  Nisem neki znalac, da bi presodil če je motor vredu.

Ne vem na kaj moram biti pozoren. Okrog cene se še da nekaj dogovarjat, veliko pa ne.

Potreboval bi nekoga z stažem, da oceni zadevo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tezko bo oceniti stanje motorja "na uč". Test kompresije pa dvomim da ti po prodajalec dovolil narediti saj je treba odsraufat svecke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je iz uvoza...Italija? Zelo malo se je vozil, če je delal le po 5000 na leto. So prednji diski izrabljeni ali le tako zgleda? Yamaha dobro skrije znake obrabe. Sam bi raje poiskal enega od prvega lastnika pa tudi, če ima že blizu 100kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Hvala za nasvete oziroma odgovore.

Motor iz  Krškega, katerega omenjaš je iz italije.

Vsaj tretji prodajalec, za vmesne se ne ve, oziroma so neka podjetja, garancijo pa dajo 1 mesec po nakupu.

Takšen odgovor sem dobil.

Kar se pa tiče prvega motorja. Prodajalec je imel motor lepo ogret ko sem prišel na ogled,

ostalo je bilo videti v redu. Nisem ga peljal zaradi snega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 2. 2018 ob 17:48, Mfarjan pravi:

..... Kar se pa tiče prvega motorja. Prodajalec je imel motor lepo ogret ko sem prišel na ogled,

ostalo je bilo videti v redu. Nisem ga peljal zaradi snega.

Zanimivo je pomislit, zakaj se eni prodajalci "potrudijo" in motor ogrejejo tik predno pride potencialni kupec na ogled? Če motor vžiga brez problemov ni nobene potrebe po tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, vandrovec pravi:

Verjetno je iz uvoza...Italija? Zelo malo se je vozil, če je delal le po 5000 na leto. So prednji diski izrabljeni ali le tako zgleda? Yamaha dobro skrije znake obrabe. Sam bi raje poiskal enega od prvega lastnika pa tudi, če ima že blizu 100kkm.

Sprednji disko niso obrabljeni niti po 100 000km,če uporabljaš original disk ploščice ! 1.ploščice pa tako zdržijo cc.70 000km

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, PERO58 pravi:

Sprednji disko niso obrabljeni niti po 100 000km,če uporabljaš original disk ploščice ! 1.ploščice pa tako zdržijo cc.70 000km

Saj zato je tistih 25 000 zelo vprašljivih, ker na sliki ni jasno videti diskov, vsaj sam ne vidim dovolj. Ce so malo obrabljeni jih ima lahko že nad 100 kkm. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za mnenja.

Se še odločam za nakup. Verjetno bo najbolje, da počakam na primerno vreme za preizkus motorja, ali pač ne?

Upam, da sem se prav odločil, sem bolj cinca marinca.

Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Mfarjan pravi:

Hvala za mnenja.

Se še odločam za nakup. Verjetno bo najbolje, da počakam na primerno vreme za preizkus motorja, ali pač ne?

Upam, da sem se prav odločil, sem bolj cinca marinca.

Lp

 

Če si se že ODLOČIL, pol nisi cincamarinca. Ali pač? :hmm:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Mfarjan pravi:

Prav neumno sem se izrazil.

Cincam, nisem kupil motorja, ne morem se odločiti.

Lp

Teh motorjev je malo. Odličnih še manj :). Ko najdeš ta pravega, nimaš kaj čakati, pa čeprav je zima.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako naj vem, kateri je pravi, povrhu odličen pa še solidna cena.

Verjetno bo težka. Saj pravim, potrebujem pomoč pri ogledu in vsekakor pameten nasvet !

Motor je blizu MB, če je kdo tam blizu, ali bi... ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Mfarjan pravi:

In kako naj vem, kateri je pravi, povrhu odličen pa še solidna cena.

Verjetno bo težka. Saj pravim, potrebujem pomoč pri ogledu in vsekakor pameten nasvet !

Motor je blizu MB, če je kdo tam blizu, ali bi... ??

Če sam ne veš veliko o motorjih, se bo morda javil kdo, ki se spozna na motorje ali pa kdo, ki vozi te motorje. Žal nimam znanja o teh motorjih. Če boš kdaj kupoval vstroma 650 :), ti lahko pomagam. 

Upam, da ti bo uspel dober nakup.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodelavec, motorist 25 let, je po enem letu prodal fjr. Naj bi bil preokoren v ovinkih, še najbolj pa za manevriranje na mestu. Sedaj je nabavil sx1000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, motom pravi:

Sodelavec, motorist 25 let, je po enem letu prodal fjr. Naj bi bil preokoren v ovinkih, še najbolj pa za manevriranje na mestu. Sedaj je nabavil sx1000.

Preokoren v ovinkih ???? Ta pa res nima pojma ali je pa vozil z oglatimi gumami !!!!

Sem siguren,da se bojo vsi Fjr-aši  strinjali z mano !

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, motom pravi:

 (Z1000SX). Sem ugotovil. 

Predvidevam. da se zadaj sedi precej manj udobno kot na FJR.

Za moje kosti manj primeren !

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, vsak ima svoje pluse in minuse.

Tudi sosed je lani po enem letu prodal fjr.

Kakorkoli že, obema je delal ko urca.

Oba okrog 70.000km, letnika pa 2002 in 2006.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo si me zmedel.  Kaj je pa razlog prodaje oziroma zamenjave. Teža motorja ali kaj drugega.

Sam nimam nekega dolgega staža, pa tudi emšo je kar precej visok, pa ne bi rad naredil neumnosti, čeprav mi je motor kar všeč.

Mogoče še kakšno mnjenje !

Lp

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel FJR 3 leta, kupil novo 2007, prodal pri 26.000 km, sem ljubitelj yamah, tako da nimam predsodkov glede znamke. Dejstvo je, da je na mestu težak motor. 2 kolega sta svoji FJR tudi zato hitro prodala, ker sta jim padala na mestu. Jaz imam 195cm 110 kg, zato to ni bil tak problem. Odkrito povedano ni nič posebnega, vzmetenje povprečno celo za yamaho, zato jih tudi kar nekaj najdeš z upgrade na wilbers. Mašina kot elektromotor, vendar nič posebnega. Kufri niso nek pojem kvalitete. Žal, res žal pa moram priznati, da drži glede okornosti v ovinkih, je sicer vse ok, ampak po mojih izkušnjah moram priznati premoč 2 konkurentov, Kawasaki gtr in BMW gt 1300, v tem vrstnem redu na originalnih vzmetenjih. Kawasaki me je res presenetil. 

Ne poznam pa novih fjrjk z elektronsko nastavljivim vzmetenjem, ampak to je cenovno čisto druga kategorija. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!