Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

HITROST MOTORISTA NI NEK PRIROČEN KURČEV IZGOVOR

Je...če si novinar...kakšen "nadobuden" policjot itd....

je pa dejtsvo, da so/smo nekateri včasih en čink prehitri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede da je to bil tvoj prvi uradno objavljen na motosvetu :whistle: :whistle: :whistle:

Mene me pa zanima kolko je kazen če te dobijo brez izpita A kategorije in če ti prvič kej malga pogledajo skoz prste :naughty: !?!?!?!

pol bi bilo boljse če bi si umislil kaksen pony becikl. ne pa da nabijas nekaj brezveze tukaj

. ti stari motoristični maček :headbang: :headbang:

Tko je če dobiš motor pred izpitom(ki je že na koncu samo glavno je ful za čakat) :rolleyes:

Mene ni sram povedat da je motosvet moj prvi forum ki sem se v njega včlanu in da še zdej nimam izkušenj in lahko kej tko čudno kopiram da se mi kdo smeje, pač živim v routah mal vn iz NG in do zj je biu samo klicni dostop ki je malo drag za si pisat po forumih... :trance_33_sleep:

Ti pa si 100%vse znal 1krat ko si se včlanu na kak forum! :worship: Še to:sej vemo vsi kolko te avtošole navadijo in mislim da če greš sam na cesto, če znaš motor vsaj vozit in maš že b kategorijo da poznaš predpise je lahko še bol pametno kot da se čutiš "pilota" ker si naredu izpit za A.Jst do sedaj sem vse pravilno predvideval(upam da bo tko naprej)tko da neki govort u prazno...

Z tomos 6tko sm mel po 3000km na sezono 3leta kar me zanima če maš ti s tvojim motorjem ki je motor in ne prdalca...Tko da ne bluzi od izkušenj... :whistle: Ne sedim 2dni na motorju...Sam se vi zapičte v enga ej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem študiral se lotit gonit kolo...samo sem malo skeptičen, ker so enga kolesarja, ki ga slučajno poznamm, izsilili z avtomobilom...nek stari...spet, ma čudno a :hmm: ...in si je zlomil ključnico... :huh: zej pa loti se gonit kolo orkodijo, zdravo življenje, dolgo in srečno do konca dni...ja prav do konca...do izsiljenega konca :kva1:

al pa peš. samo pa kakega naspidiranega klopa fašeš in smo spet tam :P

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in če bi bila pozorna kaj bereš, bi lepo videla, da ne zanikam, da smo motoristi velikokrat prehitri in da tudi to bistveno pripomore k spregledanju. Ampak menda te pa tudi zdrava pamet uči, da npr. podnevi, ko se še vse skupaj lahko malo blešči, površen voznik prej spregleda 70cm široko vozilo z eno lučjo, kakor 1,7m široko vozilo z 2 lučmi. Ne vem no, vsi tako pravijo, ponekod po tujini so celo objave po televiziji, ki opozarjajo na to. Aja, verjetno so vse te osebe, ki delajo na preventivi neumne ker opozarjajo na nekaj kar ne obstaja, medtem ko imaš ti prav. :grim

Nimam malo km po cestah, pa so me opazno večkrat izsilili na motorju kot v avtomobilu in to govorim za primere ko je šlo za vožnjo po omejitvah. Nekje že mora biti vzrok, če ni v slabši opaznosti motorista, potem pa očitno to motoristom počnejo nalašč. Ali kako bi si to razlagal?

Sicer pa vsak naj razčisti pri sebi kako pa kaj, jaz se predpisov, razen omejitve v naseljih in nevarnih/nepreglednih odsekih, odcepih, itd togo NE držim, ker so velikokrat nesmiselni, pa rečte kar hočte. Za mene ni dober voznik tisti, ki se pelje tako kot mu narekujejo table, ampak tisti, ki zna sam presodit kakšna hitrost je kje primerna (večja ali manjša od dovoljene), pa ne samo zanj in njegove sposobnosti, ampak z upoštevanjem tega, da so na cesti tudi ostali udeleženci, ki so potencialni kandidati za neumnosti, ki jih bo potrebno reševat in je za to potrebno imet primerno hitrost. Sicer je tu problem v tem, ker ljudje sami sebe pogosto napačno ocenjujemo in precenjujemo, zato predpisi sploh so, ampak jaz pač svoji oceni vseeno bolj zaupam, če me bo to teplo, bomo pa še videli, vendar srčno upam da ne.. Se pa npr. proti morju definitivno ne mislim peljat 50-70-90 celo pot in roko na srce, ne vem koliko vas je na tem forumu, ki lahko odkrito, brez laži rečete, da to prakticirate.

Stvar je kar bolj preprosta. Lahko probaš sam. Človek (sploh pa otroci) podzavestno z velikostjo naproti vozečega vozila ocenjuje njegovo hitrost. Vidiš ogromen šleper in ne greš preko ceste, čeprav je še daleč in bi imel dovolj časa. Motor pa je majhen in avtomatsko misliš, da je počasen in tudi daleč. V bistvu pa je ravno nasprotno!!!

Otroci do pubertete pa imajo s tem ocenjevanjem sploh probleme, zato lahko vedno pričakuješ, da ti bo dete stopilo dobesedno pred motor. In če se starejši ljudje začnejo obnašat kot otroci.... pa smo tam. Zato pa moraš pri prisotnosti otrok na cesti vedno pričakovati, da bo nekaj priletelo na cesto in tudi tako voziti! LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako malo za intemeco in ohladitev strasti... a še komu ena mala črna žužka na vsake toliko časa zakroži po levem robu zaslona... pa ravnno v tej temi :blink:

Ni varjante, da jo spravim dol :D

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam mal fejst več km pod ritjo, ko boš v mojih letih in mel moje izkušnje za sabo (ja, tud jaz sem izgubila kolega, ker je ena baba se odločla prehitevat in ne v mrtvi kot gledat), se boš zavedal, da je za svojo varnost na cesti odgovoren samo motorist sam. In da tvegamo, ker se nam pač še zdi vredno. Ko boš spremenil prioritete, pa se motorja ne boš več dotaknil, ker po omejitvah se ga pač ne da vozit.

Jst spet zate navijam, aja pa pašem med tistih 10% ko so žrtve drugih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po defaultu se itak vsi prehitro peljemo....Ne moraliziraj.

Jaz pa že ne... :whistle:

zdrava pamet pravi tudi da je fino sogovornika poznat ker sicer lahko kakšno grdo mim ustreliš.

Ti si pa rolerje kupi... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako malo za intemeco in ohladitev strasti... a še komu ena mala črna žužka na vsake toliko časa zakroži po levem robu zaslona... pa ravnno v tej temi :blink:

Ni varjante, da jo spravim dol :D

Nea vprašaj. Men se bo ščamalo :wacko: . Sn že en zaslon razšraufal, novega reklamiral (so me malo čudno gledli :hmm: ),... zaj mam že tretjega pa nič ne pomaga... Pa kak šiba :eek: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako malo za intemeco in ohladitev strasti... a še komu ena mala črna žužka na vsake toliko časa zakroži po levem robu zaslona... pa ravnno v tej temi :blink:

Ni varjante, da jo spravim dol :D

Nea vprašaj. Men se bo ščamalo :wacko: . Sn že en zaslon razšraufal, novega reklamiral (so me malo čudno gledli :hmm: ),... zaj mam že tretjega pa nič ne pomaga... Pa kak šiba :eek: .

To je teyuspametnikus insectus. Pazite se je, zelo nevarna žužka! :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je teyuspametnikus insectus. Pazite se je, zelo nevarna žužka! :P :P :P

Lej, že spet. Pa men se bo zmešalo :wacko: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, že spet. Pa men se bo zmešalo :wacko: .

Še sreča, da ne vidiš belih miši... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj malo boljše vzdušje :OK:

PS: Grem po Pips, morda prime :hmm:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ob 16h nekje, je motorist med Serminom in Ankaranom padel.

Vozil je po cesti proti Bivju, vendar mu je bila vzeta prednost s strani ženske, ki se je uključevala na glavno cesto proti Ankaranu.

Motor je priletel v auto. Motor razbit totalka, auto precej precej bočno poškodovan. Motorist kot nov, le malo šepa, ženska brez praske.

Srečno se je končalo !

P.S Motor Ninja zx-7, hmmm po izgledu prisodim letnik 1999

Popravljeno . Popravil Gsx600
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna mogoče kdo par iz NM ki je danes doživel hudo nesrečo? Žena podlegla poškodbam, soprog v kritičnem stanju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se je pri Velenju zgodila prometna nesreča v kateri so bili udeleženi avtomobil in trije motoristi.

Več info TUKAJ.

Popravljeno . Popravil tom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem času se moram oglasiti.

Namreč življenje motorista na cesti je vedno bolj nevarno pa ne samo zato ker bi sami izzivali zaradi vse večje nestrpnosti in ker enostavno vozniki dvoslednih vozil ne prenesejo dugačnosti na cesti (seveda ne smem metati vse v isti koš, zato se opravičujem vsem tistim, ki jim delam sedaj krivico).

Torej sam vozim avto, motorna kolesa in kolo s pomožnim motorjem. Kot voznik vseh treh kategorij opažam eno in isto. Nestrpnost in sanjače za volanom. Če tudi voznik dela vse po cpp bo deležen hupanja, kletvic da ne rečem izsiljevanja in ogoržanje varnosti.

Za primer vam bom sporočil dve izkušnji s ceste, ki nista niti malo primerne za civilizirano družbo.

1. primer. vozim z brnčičeve obvoznice proti tomačevskem krogu (Ljubljana) in z upoštevanjem omejitve priključim koloni, ki pelje proti izhodu obvoznice na Vojkovo cesto pri BS3. Ko že pol minute vozim za avtomobilom me le ta opazi (saj se je v zadnjem hipu spomnil da ne želi peljati dol z obvoznice temveč nadaljevati po njej) in takoj vklopi smerokaz in očitno strese z volanom presenečeno ko me zagleda v vzratnem ogledalu. Jaz enostavno peljem dalje z običajno dobrih 10m varnostne razdalje za njim in še naprej spremljam voznikovo vedenje. Takoj ko je opazil da lahko brez problema zavije levo in nadaljuje pot po obvoznici to stori zelo počasi. Seveda ker ne bom čakal, da se avto premika pol ure na nasprotini pas, sem pospešil ni po avtomobilistični desni strani nadaljeval vožnjo. V tistem hipu pa nedadoma vzonik avtomobil začne spreminjati smer in me postiskati ob ograjo. Hudo presenečen sem pogledal voznika in vide strašno jezen obraz s kletvicami na ustih... edino kar mi je prišlo v tem hipu presenečenja na misel je da pospešim in skuša uiti norcu za volanom. Moram priznati da sem bil tako šokiran, da še danes ko je več kot leto dni po tem ne pridem k sebi. Enostavno ne dojamem takega vedenja.

2. primer Takoj povem, da sem sam storil napako in prekršek. Se zgodi. Vsakemu živemu, pa ga za to ni potrebno obsoditi na voziček ali smrt. Na cesti z medvod proti ljubljani na križišču, kjer je na desni strani železniški prehod sem se ustavil na rdečem semaforju. Normalno sem čakal na zeleno luč in si ogledoval semaforje in križišče. Običajno spremljam ne samo svoj semafor temveč tudi istosmerni semafor za kolesarje in pešce. Tako sem zagledal nasprosti v križišču še en semafor, ki je ravno tako imel rdečo luč. In ker mi je zaradi sijočega sonca bil bolj viden tisi sem čakal na zeleno. Takoj ko se je pižgala zelena sem pospešil in se odločno odpeljal. V istem trenutku pa se pojavi nek džip ki se z nasprotne (moje desne) strani tam izpred železnice, ko sploh nisem vedel da obstaja kaka cesta začne peljati z hitrim pospeševanjem proti meni. Niti za trenutek ni pokazal kakšnega oklevanja voznik džipa enostavno sem dobil občutek da me hoče povoziti. Tako bi tudi bilo če ne bi pospešil z kar je dala horneta od sebe in se tako za morda le en meter izognil totalnemo trženju džipa vame. Vprašal sem se zakaj. In ni mi čisto jasno zakaj, predvidevam pa da je tam še en stoječ semafor za očitno ne vem katero ulico. Ampak vseeno če sem zabluzil sem bil za ubit? Naj mi trobi sproroči da sem kreten in me opozori da delam hud prekršek. Ni me treba pa ubiti! Zato ne dvomim, da je velio prometnih nesreš zaradi izzivanja in nestrpnosti. Da ne povem kolikrat se izognem nepotrebnim nevšečnostim, ker spremljam šoferje ko se pogovarjajo po mobilnem ali pa se ozirajo na vse drugo le na promet ne.

Dovolj sem dolgotvezil. Toliko z moje strani, bi pa pozval vse motoriste, ki se jim dogaja krivica na cesti da začnejo pisati o tem. Morda lahko skupaj naredimo kaj na to temo. Resno začenjam razmišljati, o montaži kamere na čelado, da bom lahko posnel takšne dogodke in jih predal policiji. Če tudi bom plačal kazen za rdečo luč, človek me je hotel ubiti. To pa je mnogo hujše kot napaka, ki sem jo zagrešil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sožalje svojcem, za moža paupam da se bo zvleku.......

Danes ob ene 6ih pri Lukovici v smeri LJ-CE zletu motorist z ceste na travnik. Motor je biu kolker sem vidu KTM al neki tazga-nisem ustavljal ker jso bli tam že policaji pa še nekaj motoristov pa nisem hotu firbcat. Z voznikom je blo pa kolker sem vidu vse v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna mogoče kdo par iz NM ki je danes doživel hudo nesrečo? Žena podlegla poškodbam, soprog v kritičnem stanju?

poznam ne, sem pa pred 10 min zvedel da sta sovaščana :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna mogoče kdo par iz NM ki je danes doživel hudo nesrečo? Žena podlegla poškodbam, soprog v kritičnem stanju?

poznam ne, sem pa pred 10 min zvedel da sta sovaščana :blink:

ta nesreca se je zgodla 7km od mojga doma....

sozalje svojcem in bljiznim zene, pa upam da voznik prezivi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ibiza :) (6.7.2008 18:52)

Pravkar od tam prišel... udeleženi trije motorji to se pravi trije motoristi, en osebni avtomobil z dvema potnikoma. Gospoda, ki je vozil OA iz smeri Šoštanj-Velenje naj bi obšla slabost in je izgubil zavest, tako da je pohodil plin in zahaklal pred seboj vozečega motorista, katerega je potiskal cc 50m. Nato je žena zavrla na ročno tako, da je avtomobil odneslo na nasprotni vozni pas, po katerem sta pripeljala dva motorista, eden na čoperju (se ne ve če je preživel, ker so ga že oživljali in odpeljali v bolnišnico), ki je čelno zadel OA, drugi pa kroserist, ki je malo zadel sprednjo stran OA in padel po travniku, motor pa je končal v Paki (poškodbe neznane je pa v bolnici). Upajmo da nebo najhujše, kar je že bilo danes v Bistrici ob Sotli!

http://www.velenje.com/DISKUSIJEsporocila.php?stev=493096

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dolgem času se moram oglasiti.

Živ FP,

sam res po zelo dolgem času :yea1: ,

IMHO:

dogajajo se stvari na cesti, ki niso povsem normalne :blink: .

Glede kamere si mi dal pa malo misliti, bi bila zelo dobra ideja.

x število takšnih dogodkov se mi je že zgodilo, pa bo zelo težka, da bi se lahko,

s pisanjem kaj rešilo, to da bi se evidentiralo dogodek po dogodek bi mogoče

stopili korak bližje k rešitvam, zakaj se take stavri dogajajo in kdo je krivec zanj B) .

lp

PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota, relacija proti Mostu na Soči oziroma Tolminu; za levim, dokaj hitrim ovinkom je stal šlepar s prikolico in nalagal neke delovne stroje. Genau na sred svojega vozišča, brez kakršnega-koli znaka, štirih žimgavcev - ništa. Upam, da ni imel kdo kake neljube izkušnje. Sam nisem peljal ne vem kaj hitro, pa sem se rabil kar pošteno obesiti na zavore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno začenjam razmišljati, o montaži kamere na čelado, da bom lahko posnel takšne dogodke in jih predal policiji. Če tudi bom plačal kazen za rdečo luč, človek me je hotel ubiti. To pa je mnogo hujše kot napaka, ki sem jo zagrešil.

Glede kamere si mi dal pa malo misliti, bi bila zelo dobra ideja.

x število takšnih dogodkov se mi je že zgodilo, pa bo zelo težka, da bi se lahko,

s pisanjem kaj rešilo, to da bi se evidentiralo dogodek po dogodek bi mogoče

stopili korak bližje k rešitvam, zakaj se take stavri dogajajo in kdo je krivec zanj B) .

lp

PF

O ti pizdo mater :headbang:

Glih ko se mi za trenutek zazdi, da svet ne more ratat bolj butast vedno pride nekdo, ki me demantira.

Seveda te bo policist lahko ustavil pregledal posnetek in te zaštrafal za vsak km prehitro, za vsako polno črto prevoženo, za vsako malenkost, ki si jo storil. Kaj pa ko bodo te kamere začeli nameščat v avtomobile vozniki le teh in bodo registrirali divjanje norih motoristiov. Če nimaš nalepke "jaz vozim po predpisih" in se je čisto 100% držiš boš po enem takšnem pregledu s strani represivnih organov izgubil izpit.

Mislim bedastoče li mi takve.

Seveda so ob vsem tem človekove pravice, pravica do zasebnosti ipd. španska vas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!