Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

pred 13 minutami, Snecer pravi:

GT je pot v pravo smer.

Odpravljajo napake in izboljšujejo, to je nekako verzija 1.1

Definitivno, plus same zahteve tržišča, kawa (pa tudi druge firme) ma že par let GT variante svojih modelov, le pod drugim imenom. 

V končni fazi je potrebno zadovoljiti kupca, ki hoče osnovni moped ter tistega kupca, ki se mu ne da samemu iskat in urejat motorja in ga bo kupil v kompletu z vsem, kar je potrebno za potovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Danilo D pravi:

MT 10 Tracer GT ....... to bi blo de best:)

Za izpit izgubit :). Drgač se pa full strinjam.

Bi pa dodal še tole. Glede na to, da Yamaha zeloo malo osvežuje svoje motocikle (recimo XT660R\X- 13 let! TDM je bla na sceni tud 8 let, FJR...itd...) So v tovarni mogoče dojel, da je bla prvotna Tracer prehitro ven dana. Sploh tisto famozno w... je bilo motoeče. Pa so nadgradili model. Pohvalno. 

Zdej pa testno sprobat...čimprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Danilo D pravi:

MT 10 Tracer GT ....... to bi blo de best:)

Direktna konkurenca S1000XRju in Multistradi...po moje bo čez kakšno leto na trgu 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, DAMI34 pravi:

Definitivno, plus same zahteve tržišča, kawa (pa tudi druge firme) ma že par let GT variante svojih modelov, le pod drugim imenom. 

V končni fazi je potrebno zadovoljiti kupca, ki hoče osnovni moped ter tistega kupca, ki se mu ne da samemu iskat in urejat motorja in ga bo kupil v kompletu z vsem, kar je potrebno za potovanja.

Potrošniška mrzlica, kot bi ti rekel, ker po moje 90%, ajde 80, kupcev po moje nebi opazilo razlike, nevizuelnih sprememb...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 3. 12. 2017 ob 12:15, Rey pravi:

Direktna konkurenca S1000XRju in Multistradi...po moje bo čez kakšno leto na trgu 

saj mt10 tourer oz. neki, je že nekaj časa zunaj, največji problem je udobje za sopotnico, ker ima tačke zelo visoko...ima pa drugače serijsko nekaj "potovalne" dodatne opreme...sicer pa res konkurenca omenjenima, predvsem po moči...;-)

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, siks said:

saj mt10 tourer oz. neki, je že nekaj časa zunaj, največji problem je udobje za sopotnico, ker ima tačke zelo visoko...ima pa drugače serijsko nekaj "potovalne" dodatne opreme...sicer pa res konkurenca omenjenima, predvsem po moči...;-)

... nosilci tačk od Tracerja, ki so daljši, lepo zamenjajo originalne od MT10...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Prodam originalne meglenke za Yamaho MT 09 tracer, stare so manj kot leto dni in odlično ohranjene. Nove so 350, jaz jih dam za 230 €.

Za več info na 040 139 129

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

@Snecer hvala, najprej bom probal sam, da vidim to čudo. :D

 

P.S.: Kolko gledam bo Tracer GT prišel v trgovine šele junija 2018. Cena pa verjetno kr krepko višja od navadne različice. Če bo prehuda razlika bom začel gledat Africo, samo se bojim, da bom z njo pristal na naslednjem Dakarju. Ker sem tu gor prebral, da gre lahko vsak amater tja furat. Je*e me samo to, da ne znam glih mopeda šraufat, asistence pa tud ne morm poklicat sred dirke. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, JamesTheMan pravi:

Isuse božje, če bi kdo rad, da se mu življenje vsaj malo zaserje, potem naj naredi to kar sem jaz. Dva dni sem porabil, da sem prebral celotno temo, vseh 103 strani solate. Pa to je hujše ko gledanje mehiške žajfnice. :headbang:

Prvih 30-40 strani ugotavljanje kaj hudiča pripelje moped do woblanja (to besedo bom verjetno sanjal še vsaj teden dni). Eni so strokovno ugotovili, da je kriva obleka mopedista. :fight2: Ok, berem naprej. Potem pridemo do ugotovitve, da le ni kriva obleka, ampak za en k...c vzmetenje. Pol se ugotovi, da vzmetenje le ni tako slabo in zadostuje za povprečnega voznika. Takih kot kaže na MS ni, oz. bi jih lahko preštel na prste ene (mizarjeve) roke. Čez čas pride do zasuka (napeto do amena) in se ugotovi, da so krivi ščitniki za roke. Potem veterna zaščita. Nato, da se to dogaja samo voznikom z žensko postavo, tisti tapravi deci s tem nimajo problemov. :slap: In ob vsem tem se čudim vaši vožnji, saj po komentarjih sodeč se ne vozite pod 180-200km/h. Mogoče vas pa od hitrosti hoče dvignit in boste kot brata Prevc poleteli. :eek: Samo razmišljam.... Ali pa vas od same hitrosti postane strah in se zato moped poleg vas trese. :ras:

 

Če se človek odloča za nakup Tracerja oz. po novem wobleka, upam da te teme nikoli ne vidi. Ker bo vse kar je imel prodal in si raje kupil pecikl (in to navadnega, brez prestav in vzmetenja da ga ne bo še tam odwoblalo v maline). 

 

Na istem sem bil jaz točno pred letom. In tvegal, kupil in nič od tega kar sem prebral se mi ne dogaja. Res je da sem lahkokategornik, da imam oprijeto jakno in da nisem hiter voznik in tudi verjetno ne bom nikoli šel preko 180 km/h (ne vidim potrebe) in lahko bi gledali moje pussy štrajfne (al kako se že reče) na gumi.  Nimam nobenega očitka motorju. Priznam da sem presedlal iz maxi-ja, vendar ne glede na to, za ta denar, tudi v dvoje (tudi v dvoje sva daleč pod dovoljeno obremenitvijo) ne potrebujem več. Vendar, prav je tako, vsak kupi kar hoče, modelov je več kot dovolj. in tudi verjamem, da nekdo, ki je zvozil že marsikaj, tudi parkrat dražjega, zna videti oz. povedati slabosti, kar popolnoma verjamem. 

Vendar tak agregat, ta oprema za ta denar za vožnjo v mejah normale - zmaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@JamesTheMan Jest sem jo imel. Z njo naredil cca 13k km v enem letu. Super motorček, za ta denar(kot sem sam plačal) Meni je woblal, sej si prebral. Najverjetneje je woblal zaradi preširoke balance. To so pri tanovi skrajšali za 5 cm. Vsak malo večji gib\pritisk na belanco je povzročil wobel. Če sem se še vlekel za belanco je bilo sploh izrazito. Če pustiš motorju, da nardi svoje ne wobla. Prodal sem, ker sem mislil, da bom malo prenehal z motorizmom za kakšno leto. Pa vidim, da ne bo šlo. Takoj bi kupil tanovo GT, TAKOJ. Žal pa pride šele v drugi polovici leta, ne vem če bom lahko čakal do takrat in bom prej kupil SX-a.

Največ sem z njo v enem dnevu naredu 960 km brez problema!!

GT bo imela še QŠ za navzgor, nastavljivo vzmetenje, že serijsko ogrevane ročke... Led luči na tem motorju so fenomenalne!! 3-valnji motor tako lepo vleče, da je joj! Pa še lepa je za popi****

Popravljeno . Popravil skalar36
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Če te kaj zanima, sem vozil tracera, ti lahko podam primerjavo z versačem.

 

Ti kar napiš primerjavo med motorjema, saj prihaja slabo vreme pa bomo imeli kaj za brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se navežem na @skalar36ja, tudi forum je občasno potrebno brati med vrsticami, pa tudi razumeti, kdo kaj s čim primerja. Veliko lastnikov je tule, ki lahko podajo lastno mnenje, večinoma vsi zadovoljni uporabniki, veliko nas je takih, ki smo moped peljali in podali lastno subjektivno oceno. Motorček je kul, sem že napisal, ampak takoj ko sem podal primerjavo z SXom lahko in še vedno bom napisal, je malce "mehak", cigu migu zame, ne pa za vse. Vožnja na SXu je kot po tirnicah v primerjavi s Tracerjem, seveda pa je na to oceno mel močen vpilv tudi kake gume je imela Tracerka (T30). In če bi SXa obul v enake gume bi tudi rekel, da "vn tišči".

Torej, selektivno branje je še kako pomembno. Nadalje, agregat, spet primerjava z SXom, se vrti ne bom rekel da ne, je tudi živahen, ampak ni kot elektromotor v SXu. Tudi pozna se, razlika v konstantni moči/navoru je hudo občutna.

Ma pa Tracer več prostora, pokončnejše sedenje, kak cm več za noge in komur je to pomembno, ne bo nikoli posegel po drugačnem mopedu.

Vzmetenje...sem že napisal, cigu migu, verjetno se ga da izboljšat, ampak proti SXu (serija 2014 dalje) nima za burek.

Cena...nja 3 jurje cenej kot pa SX. Zdej pa bodi pameten, pa se odloči, kaj nabavit. :D Še vedno pa trdim, za 10 jurjev.....kaj pa dobiš za 10 jurjev. Če je bistvo denar, Tracer zmaga. Drugače se pa dobi še marsikaj boljšega, ampak dražjega.

Skalar, prav si se odločil.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

če se navežem na @skalar36ja, tudi forum je občasno potrebno brati med vrsticami, pa tudi razumeti, kdo kaj s čim primerja. Veliko lastnikov je tule, ki lahko podajo lastno mnenje, večinoma vsi zadovoljni uporabniki, veliko nas je takih, ki smo moped peljali in podali lastno subjektivno oceno. Motorček je kul, sem že napisal, ampak takoj ko sem podal primerjavo z SXom lahko in še vedno bom napisal, je malce "mehak", cigu migu zame, ne pa za vse. Vožnja na SXu je kot po tirnicah v primerjavi s Tracerjem, seveda pa je na to oceno mel močen vpilv tudi kake gume je imela Tracerka (T30). In če bi SXa obul v enake gume bi tudi rekel, da "vn tišči".

Torej, selektivno branje je še kako pomembno. Nadalje, agregat, spet primerjava z SXom, se vrti ne bom rekel da ne, je tudi živahen, ampak ni kot elektromotor v SXu. Tudi pozna se, razlika v konstantni moči/navoru je hudo občutna.

Ma pa Tracer več prostora, pokončnejše sedenje, kak cm več za noge in komur je to pomembno, ne bo nikoli posegel po drugačnem mopedu.

Vzmetenje...sem že napisal, cigu migu, verjetno se ga da izboljšat, ampak proti SXu (serija 2014 dalje) nima za burek.

Cena...nja 3 jurje cenej kot pa SX. Zdej pa bodi pameten, pa se odloči, kaj nabavit. :D Še vedno pa trdim, za 10 jurjev.....kaj pa dobiš za 10 jurjev. Če je bistvo denar, Tracer zmaga. Drugače se pa dobi še marsikaj boljšega, ampak dražjega.

Skalar, prav si se odločil.

 

Ko bom VELIK bom imel SX-a....

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, tomaz69 pravi:

Ko bom VELIK bom imel SX-a....

hahaha, nalašč sem tako napisal, pa subjektivna ocena, lahko bi ga tudi s KTM GT primerjal al pa Z900, ampak bi bilo brez veze. Hotel sem poudarit, kako se napiše neko oceno, pa nekomu nekaj ni všeč. Čist na kratko, kdor ma rad enduro sedenje ne bo nikoli vzel SXa, oziroma ne bo nikoli fajn sedel na njemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GT bo po mojem v cenovnem rangu Versysa 1000, Africe, Tiger-ja, V-Strom 1000,  torej od 12-13k navzgor. Tu pa bo dilema še večja, ker je posledično izbira toliko bolj zanimiva. V rangu 10k in nov moped, pa je težko kaj bolj primernega najt kot je Tracerka. Vsaj za nas, malo višje postave. Zato se ne čudim, da je postala Tracerka prodajna uspešnica. Verjamem pa, da to ni motor za vsakega.

 

Kaj pričakujem od mopeda:

- višja, pokončna drža

- ne prevelika in pretežka krava (v toplejših mesecih uporabljam moped tudi v službi, kjer se vozim od stranke do stranke, zato mi je pomembno da je okreten, se znajde tudi v mestu)

- poceni vzdrževanje (že tako so serviserji zlatarji, da pa me še dodatno opalijo ker gor piše določena znamka pa tudi ni potrebe)

- varčen motor z dovolj velikim rezervoarjem (zdaj delam tudi po 400km z enim rezervoarjem in na občutno manj skoraj ne bi šel)

- trenutni moped ima 64 konjev, tak da vse kar bo več, bo zame več kot dovolj. Nisem divjak, ne rabim 150 konjev, vedno ko se usedem na moped imam v glavi, da mam doma dva otroka in ženo. Za smrkce mi pa tudi ni za delat, sem parkrat plačal kazen in upam da lep čas ne bom. Važno mi je, da ko grem prehitevat, da potegne in da sem čimprej varno mimo. Pa da ni treba šaltat za vsak breg. 

- letno delam caa. 10.000km, nisem nek hud in zahteven motorist , se pa rad zapeljem tudi na daljšo, večdnevno furo.

- večina časa se na mopedu vozim sam, caa. 2x letno gre na kako daljšo furo poleg žena 

- budget recimo tam okoli 10k za novega, za rabljenega kakšna 2k manj

 

To je približno to kar sem si zamislil. Zavedam se da nimam neomejenega budgeta in da popoln motor ne obstaja. Vedno se najde nekaj kar bi lahko bilo boljše, važno je da sam pri sebi razčistiš kaj ti ustreza in kaj ne. In da za omenjen denar dobiš čimveč. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, JamesTheMan said:

Isuse božje, če bi kdo rad, da se mu življenje vsaj malo zaserje, potem naj naredi to kar sem jaz. Dva dni sem porabil, da sem prebral celotno temo, vseh 103 strani solate. Pa to je hujše ko gledanje mehiške žajfnice. :headbang:

 

  Si si cisto sam kriv! Forumi niso mesto za resna vprasanja ;)  Ko bos srecal koga z motorjem ki ga zelis, pejta na kavo pa ga lepo povprasaj. Ne bo mnenj nelastnikov motorja, itd...  Meni bi en motor moral crkniti drugi dan po nakupu,  nej se ne bi mogel nikamor delc peljat sploh, drugi pa naj bi bil tudi vec pri mehanikih kot na cesti. Na vprasanje kako so resili doticne probleme pa sem v 90% zvedel, da nimajo tega motorja, da pa poznajo nekoga, ki pozna soseda, katerega prjatu ma ta motor :P. In sedaj sta oba ze na 100k prevozenih.

 

  Se mi zdi da lepo ves kaj bi rad, tako da lahko tudi direkt popvrasas lastnike o stvareh... Ker sem sam zadovoljen, ce je lastnik zadovoljen, ti zelim samo se srecno voznjo :)

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, JamesTheMan pravi:

GT bo po mojem v cenovnem rangu Versysa 1000, Africe, Tiger-ja, V-Strom 1000,  torej od 12-13k navzgor. Tu pa bo dilema še večja, ker je posledično izbira toliko bolj zanimiva. V rangu 10k in nov moped, pa je težko kaj bolj primernega najt kot je Tracerka. Vsaj za nas, malo višje postave. Zato se ne čudim, da je postala Tracerka prodajna uspešnica. Verjamem pa, da to ni motor za vsakega.

 

Jaz bi z vsemi naštetimi normalno shajal naprej.

Še največja prednost tracera napram naštetim je v teži, pri ostalih pa je verjetno malo več udobja, vendar bi naj GT spremenil prav to lastnost tracerke.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

hahaha, nalašč sem tako napisal, pa subjektivna ocena, lahko bi ga tudi s KTM GT primerjal al pa Z900, ampak bi bilo brez veze. Hotel sem poudarit, kako se napiše neko oceno, pa nekomu nekaj ni všeč. Čist na kratko, kdor ma rad enduro sedenje ne bo nikoli vzel SXa, oziroma ne bo nikoli fajn sedel na njemu.

Saj tudi jaz sem zanalšč napisal SX-a, ker mogoče bi rajši GS-a, sam se bojim težav s kardanom... hahahahahahahahaha

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!