Skoči na vsebino

Yamaha MT 09 Tracer 2015 in GT 2018


jany

Priporočene objave

7 hours ago, Nubzore said:

Pozdravljeni , 

imam vprašanje za vse lastnike Tracerjev. Mogoče je že kdo glede tega kaj napisal v prejšnjih straneh ampak sam tega žal nisem zasledil. In sicer... včeraj pripeljal novega iz salona , vsega skupaj sem se peljal cca. 50 km , težava se pojavi po 5-10 min vožnje se prižge lučka za abs in ne ugasne. Takrat abs seveda ne deluje, lučka pa gori naprej do izklopa motorja.

Če ima kdo kakšno koristno informacijo razen obiska uradnega servisa se priporočam :)

Ko sem delal servis na 20k so na Ptuju ravno imeli enega 2017 in se nekaj zajebavali in študirali okoli ABSa .. če so našli težavo pa ne vem, ker sem prej končal .. vem, da računalnik ABSa sploh zaznal ni ..

Vsekakor servis, saj imaš garancijo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Tex pravi:

Ko sem delal servis na 20k so na Ptuju ravno imeli enega 2017 in se nekaj zajebavali in študirali okoli ABSa .. če so našli težavo pa ne vem, ker sem prej končal .. vem, da računalnik ABSa sploh zaznal ni ..

Vsekakor servis, saj imaš garancijo ..

Ponavadi treba samo senzor očistit .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor se jutri oglasim na uradnem servisu in upam da mi bodo znali povedet kaj vec glede tega. Nisem pa na nobenem forumu zasledil podobnih težav za abs sistemom.

Kje bi pa lahko očistil senzor ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Nubzore pravi:

Vsekakor se jutri oglasim na uradnem servisu in upam da mi bodo znali povedet kaj vec glede tega. Nisem pa na nobenem forumu zasledil podobnih težav za abs sistemom.

Kje bi pa lahko očistil senzor ?

Spredaj in zadaj so , tam kjer pride napeljan vodnik na tisti rebrast obroč ......ne trdim ,da je to to ,ampak  na bmfu me je že 2x tak hecal , po čistenju je bilo v redu , zdaj je pa še ABS modul crknil :dry: 1700€ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Nubzore pravi:

Kje bi pa lahko očistil senzor ?

Kaj boš pa čistil, če je nov motor s komaj nekaj prevoženimi kilometri? Kot ti pravijo, za odpravljanje takih napak je servis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ok, pa smo jo preobuli .. prvi run gor pa dol po Pohorju - TCS lučka se sploh vgasnila ni .. ;)

No, vlaufana je, test pa v četrtek, jadranka vabi .. ;)

IMG_20170703_141942.jpg

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo rešlj težavo z prižigom abs lučke med vožnjo. Ko so motor sesravljali so sprednji abs senzor nastavili na preveliko razdaljo(cca. 1cm) med njim in abs kolutom.

Sedaj vse deluje brez problema :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Nubzore pravi:

Ko so motor sesravljali so sprednji abs senzor nastavili na preveliko razdaljo(cca. 1cm) med njim in abs kolutom

"ŠLAMPERAJ" ! Pri takšnih mojstrih bi se vprašal, kako so ostalo sestavili.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Nubzore pravi:

Smo rešlj težavo z prižigom abs lučke med vožnjo. Ko so motor sesravljali so sprednji abs senzor nastavili na preveliko razdaljo(cca. 1cm) med njim in abs kolutom.

Sedaj vse deluje brez problema :D

Sem skoraj prepričan, da se je to zgodilo pri Moto Nautiki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Tex pravi:

No ok, pa smo jo preobuli .. prvi run gor pa dol po Pohorju - TCS lučka se sploh vgasnila ni .. ;)

No, vlaufana je, test pa v četrtek, jadranka vabi .. ;)

IMG_20170703_141942.jpg

dve pripombi mam (no sej jih boš mel tut ti)

1. prvič boš zgubil nasmeh na ustnicah, ko bo zmanjkal napis GT po sredini

2. še večja žalost bo, ko bo zmanjkal še napis angel GT pri strani :(

pa srečno vožnjo.

Pa da ne bo isto pr teb kot pr men, ko sem po 5000km pogulil boke (večkrat jadranka v dvoje) a sredina bi bila še za 3 jurje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. julij 2017 ob 13:25, Andrejcer pravi:

Kaj boš pa čistil, če je nov motor s komaj nekaj prevoženimi kilometri? Kot ti pravijo, za odpravljanje takih napak je servis.

Preberi post Nubzore ...............sej je nov , kaj če biti z senzorjem enede :-D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam nič proti trgovinam ampak pri moto nautiki nebi kupil niti spreja za verigo kaj šele, da bi tam kupil motor.

Žal je to čisti dokaz šlamparije in vihravosti pri takih in drugačnih opravilih(kar pa seveda ne velja za vse). Kljub vsemu sem zadovoljen, da se je "težava" hitro odpravila in nebo potrebe po dolgotrajnem čakanju na kakšen rezervni del že pri novem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 7. 2017 ob 10:09, NumLock pravi:

@Andrejcer:
Vem, da je modra barva, barva Yamahe, ampak feltne bi lahko naredili v črni ali vsaj morda temno sivi barvi.
 

Gre za model Race blu... In če me spomin ne vara, imajo ti modeli modre felne im modre dodatke....

Žal še niso nardili race silver al pa race black modela...

Lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Matej207 pravi:

Gre za model Race blu... In če me spomin ne vara, imajo ti modeli modre felne im modre dodatke....

Žal še niso nardili race silver al pa race black modela...

Lp 

Hvala "poznavalec", da si me podučil .Verjamem, da po dveh Yamahah (če me spomin ne vara) obvladaš zadevo.
Imaš kavico v dobrem ...

Saj ko gledam slike, ki jih je naredil uporabnik @Andrejcer niti tak slabo zgleda. Odvisno iz katerega kota slikaš ... če se feltne preveč svetijo, potem popači celotno sliko.

Ko sem Andrejcera srečal na cesti, pa je stvar bila čisto drugačna v živo, prav všečna, ko me je nagnil.  S tem kljunom, pa mora v živo zgledat noro dobro ... meni so te zadeve full všeč.

Popravljeno . Popravil NumLock
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem kupoval motor, sem si na spletu ogledoval takšne in drugačne modele, Tracer mi recimo ni bil všeč. Moram povedati, da ni prav fotogeničen motor. Se je pa zadeva spremenila, ko sem ga prvič v živo videl v salonu. Čisto druga pesem, o drugem motorju več sploh nisem razmišljal. Tudi fotke s kljunom so odvratne, celo tiste z e-baya. V živo zadeva izgleda čisto drugače, zato sem se tudi odločil za ta dodatek, ker sem videl na enem Tracerju v živo in mi je bilo všeč. Je pa to stvar okusa kaj je komu všeč in kaj ne.

Meni je zdaj moj mopek super, če ne bi bil woblek pri pokončni drži tam nad 180, bi bil top za ta denar. Ampak, kolikokrat pa se vozimo tako hitro.... jaz recimo redko. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vpikuješ se v felne odkar te poznam... :P

 

Ne jih gledat... Pa se da rešit... Al jih prebarvam zate v Vstrom barvo? :P

 

Andrejcek, tudi sam sem razmišljal o tem "noseku" ;)

Men je všečn.... Verjamem pa da večini ni... Hb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Matej207 pravi:

Andrejcek, tudi sam sem razmišljal o tem "noseku" ;)

Men je všečn.... Verjamem pa da večini ni... Hb

V živo mi še nihče ni povedal, da mu ne paše, ravno obratno so bili vsi presenečeni kako ga dopolni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 04/07/2017 at 10:14 AM, DAMI34 said:

dve pripombi mam (no sej jih boš mel tut ti)

1. prvič boš zgubil nasmeh na ustnicah, ko bo zmanjkal napis GT po sredini

2. še večja žalost bo, ko bo zmanjkal še napis angel GT pri strani :(

pa srečno vožnjo.

Pa da ne bo isto pr teb kot pr men, ko sem po 5000km pogulil boke (večkrat jadranka v dvoje) a sredina bi bila še za 3 jurje

:O ?!? Jih bom pa reklamiral! Ravno zaradi napisa sem montiral .. :angryrant2:;)

Thnx .. ja, me malo skrbi zaradi bokov .. ampak imava v planu 2 daljši furi v kratkem in bo prav prišla trša sredina, ker bo verjetno nekaj tranzitne avtoceste  ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 04/07/2017 at 0:16 PM, Nubzore said:

Nimam nič proti trgovinam ampak pri moto nautiki nebi kupil niti spreja za verigo kaj šele, da bi tam kupil motor.

Mah na štajerskem koncu oziroma v okolici mb je itak samo motocenter Ptuj, ostalo bolj tak ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Tex pravi:

:O ?!? Jih bom pa reklamiral! Ravno zaradi napisa sem montiral .. :angryrant2:;)

Thnx .. ja, me malo skrbi zaradi bokov .. ampak imava v planu 2 daljši furi v kratkem in bo prav prišla trša sredina, ker bo verjetno nekaj tranzitne avtoceste  ..

ne ne, ni panike, še vedno prej sredine zmanjka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe... nekaj avtomatike za wobleka, če si kdo želi luksuz:

 

ps.

Obenem bi vprašal, če ima kdo drug izpuh na Tracerju: Akrapovič, Scorpion, Mivv, ...???? Bi rad slišal in videl v živo in se šele takrat odločil za nakup.

 

Popravljeno . Popravil Andrejcer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 7. 2017 ob 21:59, Tex pravi:

Na Ptuju maš testnega z mivv-om .. trenutno sem zelo pred odlocitvijo za .. :)

Hvala za info. Včeraj sem klical Motocenter Ptuj, danes sem ga že vozil. Zvok izpuha je fantastičen, nisem mogel verjeti, da je tako velika razlika. Razni posnetki iz spleta sploh niso merodajni, ko to slišiš v živo kako ropota in bobni, si ga takoj želiš imeti.  :blush:

Vseeno pa sem posnel zvok izpuha: https://youtu.be/eMC5CgQu4Ls :wub:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!