Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 11 urami, ArcaneWater pravi:

Eno vprašanje za @Borutt oziroma tistga ki mi zna povedat 15.9.2015 sem naredil A2 izpit, pred parimi dnevi (13.10.2017) pa še A kategorijo. Izpit sem dobil veljavnost za 10 let, torej sem se izognil novemu zakoniku za mladega voznika in obvezen poligon al kako je to sedaj?

Ti si že opravil program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov. Torej uživaj. 

(3) Vozniško dovoljenje se izda do dopolnjenega 21. leta starosti oziroma za dve leti po prvi pridobitvi vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorij A2 ali A in B. Vozniško dovoljenje se podaljša, ko voznik opravi program dodatnega usposabljanja voznikov začetnikov za eno izmed kategorij A2 ali A in B.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Borutt pravi:

Sem vedel, da boš nekaj zaj... Jaz sem klical na Petrino:lol1:

klical sem brod na kupi :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom kar sem prilepil. Za tiste, kateri še ne veste. 

(14) V primeru ustavljanja ali zastoja prometa na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo vozniki med kolonama vozil takoj vzpostaviti reševalni pas, ki je dovolj širok za varno vožnjo intervencijskih vozil. Vozila, ki se ustavljajo ali stojijo na skrajnem levem prometnem pasu, se morajo razvrstiti čim bolj levo, tudi čez robno črto smernega vozišča. Vozila, ki se ustavljajo ali stojijo na ostalih prometnih pasovih, pa se morajo razvrstiti čim bolj desno, tudi čez robno črto smernega vozišča, kar vključuje tudi odstavni pas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, Borutt said:

Bom kar sem prilepil. Za tiste, kateri še ne veste. 

(14) V primeru ustavljanja ali zastoja prometa na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo vozniki med kolonama vozil takoj vzpostaviti reševalni pas, ki je dovolj širok za varno vožnjo intervencijskih vozil. Vozila, ki se ustavljajo ali stojijo na skrajnem levem prometnem pasu, se morajo razvrstiti čim bolj levo, tudi čez robno črto smernega vozišča. Vozila, ki se ustavljajo ali stojijo na ostalih prometnih pasovih, pa se morajo razvrstiti čim bolj desno, tudi čez robno črto smernega vozišča, kar vključuje tudi odstavni pas.

Borut,

ali to velja samo na avtocestah in hitrih cestah z dvema in več pasovi v eno smer.
Če ima avtocesta ali hitra cesta samo en pas v eno smer to ne velja??? Naprimer uvoz in izvoz na Ac, delo na Ac ko je odprt samo en pas.... ali si samo napačno razlagam parlamentarni tekst?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Bostjan L pravi:

Borut,

ali to velja samo na avtocestah in hitrih cestah z dvema in več pasovi v eno smer.
Če ima avtocesta ali hitra cesta samo en pas v eno smer to ne velja??? Naprimer uvoz in izvoz na Ac, delo na Ac ko je odprt samo en pas.... ali si samo napačno razlagam parlamentarni tekst?

kot jaz razumem to 14 točko, kjer v prvem stavku piše:

V primeru ustavljanja ali zastoja prometa na avtocesti in hitri cesti z dvema ali več prometnimi pasovi za vožnjo v eno smer morajo vozniki med kolonama vozil takoj vzpostaviti reševalni pas, ki je dovolj širok za varno vožnjo intervencijskih vozil...

odebeljen tekst vse pove ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Bostjan L pravi:

Borut,

ali to velja samo na avtocestah in hitrih cestah z dvema in več pasovi v eno smer.
Če ima avtocesta ali hitra cesta samo en pas v eno smer to ne velja??? Naprimer uvoz in izvoz na Ac, delo na Ac ko je odprt samo en pas.... ali si samo napačno razlagam parlamentarni tekst?

Hočeš mogoče vprašati, kako naj se koloni razvrstita na enem prometnem pasu? 

Si ugotovil, kaj sprašujem? Na enem prometnem pasu je ena kolona, katera se umika v desno, ker vozimo po desni. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo mene pa neki zanima prosim za odgovore. 

Dobil sem kazen za prehitro voznjo na Hrvaskem, zanima me kako imajo uni narejeno. Dobil sem za lansko leto 24.7.2016

A majo hrvati tudi polovicke?

Kaj se zgodi ce ne placam kazni ?

Hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Aljaz(gsr) pravi:

Zdravo mene pa neki zanima prosim za odgovore. 

Dobil sem kazen za prehitro voznjo na Hrvaskem, zanima me kako imajo uni narejeno. Dobil sem za lansko leto 24.7.2016

A majo hrvati tudi polovicke?

Kaj se zgodi ce ne placam kazni ?

Hvala

 

kaj ne piše na papirju kaj moraš narediti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Aljaz(gsr) pravi:

Zdravo mene pa neki zanima prosim za odgovore. 

Dobil sem kazen za prehitro voznjo na Hrvaskem, zanima me kako imajo uni narejeno. Dobil sem za lansko leto 24.7.2016

A majo hrvati tudi polovicke?

Kaj se zgodi ce ne placam kazni ?

Hvala

 

Verjamem, da vse piše. Če pa lahko počakaš do jutri popoldne, ko bom govoril s hrvaškim policistom, boš zvedel skoraj iz prve roke. 

Pošlji mi njihove papirje, da bom videl, kaj in kako piše. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa je zapisano recimo za primer trzinske obvoznice , ki je dvopasovna a sta pasova enakovredna ter ni ne avtocesta ne hitra cesta( meni je jasno da se razvrstim skrajno levo na levem in skrajno desno na desnem ... samo to dopovedat tistim z nalepkami "reševalni pas " ter policijskim vozilom , ki niso na nujni vožnji )....

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Aljaz(gsr) pravi:

Ja seveda pise da morm placat, zanima me ce ma keei izkusnje ce ne placas?

potem ne smeš več na Hrvaško, ker si v sistemu in če te preverjajo (pa baje te tudi pri nas izterjajo, ne bi vedel, ker še nisem nič dobil).....plačat, jebiga, če si bil res ti, če je pa izmišljeno potem se pa pritoži. Lahko pa preveriš zastaralni rok, ker to mi je res mal pozno 1 leto zamude...na netu verjetno vse piše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 10. 2017 ob 11:43, ArcaneWater pravi:

Eno vprašanje za @Borutt oziroma tistga ki mi zna povedat 15.9.2015 sem naredil A2 izpit, pred parimi dnevi (13.10.2017) pa še A kategorijo. Izpit sem dobil veljavnost za 10 let, torej sem se izognil novemu zakoniku za mladega voznika in obvezen poligon al kako je to sedaj?

si sigurno da ti piše tudi pri A kategoriji 10 let? namreč novela zakona je začela veljat 1.1. 2017 ven in tudi če si za avto naredil varno vožnjo, boš moral za motor prav tako opraviti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DinDiin pravi:

Kok so te pa osmodil? Pa kok si letel? :)

Sas ja omejitev je bila 70kmh js sem se pa peljal 110kmh. Kazen je 1000 kun. Sedaj pa ne razumem, a majo hrvati tudi polovicko ter ce lahko placam z evrim.

 

pred 14 urami, Borutt pravi:

Verjamem, da vse piše. Če pa lahko počakaš do jutri popoldne, ko bom govoril s hrvaškim policistom, boš zvedel skoraj iz prve roke. 

Pošlji mi njihove papirje, da bom videl, kaj in kako piše. 

Borut nisem vceraj slikal papirju, sedaj jih pa niam zraven k sem na sihtu. 

Mal cudno se mi zdi da je vec kot eno leto mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne plačaš te bodo poslali preko našega advokata znalog za isterjatev.Zastaralni rok je verjetno 2 leti.Polovičk kolkor vem nimajo,če ne boš plačal ti bodo stroške izterjatve zaračunali in to veliko več kot je sama kazen.Bodi vesel,da je samo 1000 kun prinas bi te tole koštal veliko več.

Nekateri res mislite,da lahko kršite zakon in se morali izognit kazni.Na to bi morali pomisliti predno privijete gass.

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, a-rod pravi:

si sigurno da ti piše tudi pri A kategoriji 10 let? namreč novela zakona je začela veljat 1.1. 2017 ven in tudi če si za avto naredil varno vožnjo, boš moral za motor prav tako opraviti

Yup pri obeh piše, verjetno igra vlogo pri tem prejšen A2 izpit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Aljaz(gsr) pravi:

Zdravo mene pa neki zanima prosim za odgovore. 

Dobil sem kazen za prehitro voznjo na Hrvaskem, zanima me kako imajo uni narejeno. Dobil sem za lansko leto 24.7.2016

A majo hrvati tudi polovicke?

Kaj se zgodi ce ne placam kazni ?

Hvala

 

Plačaj polovičko. V nasprotnem primeru te bodo pri preverjanju na licu mesta olupili za celoten znesek ali pa te spremenili v pešca brez dokumentov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 10. 2017 ob 16:06, Aljaz(gsr) pravi:

Zdravo mene pa neki zanima prosim za odgovore. 

Dobil sem kazen za prehitro voznjo na Hrvaskem, zanima me kako imajo uni narejeno. Dobil sem za lansko leto 24.7.2016

A majo hrvati tudi polovicke?

Kaj se zgodi ce ne placam kazni ?

Hvala

 

Moment. Vec kot leto po tem, si dobil kazen? Se to sploh sme? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, compaq pravi:

Moment. Vec kot leto po tem, si dobil kazen? Se to sploh sme? 

Sej to tut mene zanima kok majo kej casa od takrat k te zmerjo. 

Drgac mi je cist jasno da sem se sam ter za estno peljal prehitro, sam vsejen ce je sansa neplacat bi blo se bols.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DinDiin pravi:

Pa  Borutt  trdi,  da vozmo  v tujini kulturno :) 

Saj lahko poiščeš in prebereš. Ampak že sedaj vem, da ne bo nič. Zato ti osvežujem spomin; vsakega drkača na naših cestah pošljem drkat v sosednje in sicer severne države. Pa raje drkajo doma. Za tujino jim zmanjka jajc. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa hrvatska je kao njegov drug doma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!