Skoči na vsebino

STOP policija (vse kar ni v zvezi z motorizmom, zdravljenje frustracij, ter nabijanje do nezavesti)


Borutt

Priporočene objave

pred 2 urami, sesir pravi:

Ker recmo pri 100kh un z porshejem četudi ima v sanjah tak avto in slabsi reakciski cas kot stricek v starem vw polo...vseeno se on ustavi v 30m stricek pa v okoli 60m s tem,da ima on prave gume,bremze....stric pa toliko,da je tehnicno ispraven kar zelo poveca zavorno pot.

Oba se zaletita. Stvar je težko razložit na papirju, ker ljudje težko razložiš da je problem reakcijski čas. Ki je konstanta. Najlepše se to vidi na tečaju varne vožnje, ko se inštruktor pelje pred teboj (seveda vsak na svojem pasu), ti pa mu slediš z 'zadostno varnostno razdaljo' (ki jo sam oceniš). In pol se hitro pogrunta dvoje:

  • večina ljudi se v prvih parih poskusih običajno 'zaleti' - tud oni na Brembo bremzah z ABS
  • rekacijski čas se lepo vidi po prižiganju zavornih luči na vozilih. Ga ni junaka, da ga spravi pod 1 sekundo.

Pa vse to se dogaja v kontroliranih okoliščinah, ko veš da bo on pred tabo bremzal (ne veš sicer kdaj) in si zelo skoncentriran na dogajanje. Pri sanjanju po cesti ti pa noben ABS, EBD, čungalunkafikfak ne bo pomagal. Al boš mel dovolj varnostne razdalje, da kompenzira tvoj reakcijski čas, razmere na cestišču.... al pa bo vse drobno. Med 150 km/h in 130 km/h je razlika 20 km/h. In temu dejstvu moraš prilagoditi varnostno razdaljo. Vse ostalo je brezvezno nabijanje in navijanje mimo osnovne logike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ne bluzi in ne zavajaj. Kajti, ti trdiš, da država z izgovorom na varnost kasira. Tvoje besede; Da ne govorimo o državi, ki z izgovorom varnosti poskuša samo čimveč skasirati.

Razloži, kako država kasira. 

Tiste tvoje solate sploh ne bom komentiral, ker ni tega vredna, saj do sedaj nisi bil sposoben razložiti nekaj enostavnega in na tvojem zeljniku zraslega. 

Jaz tudi tvoje solate ne bom, lp :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 hours ago, sesir said:

Ker drugace bi lahko porsche 911 gt2 vozil v naselju 100kmh saj se ustavi v 30.7m na nulo...audi a3 prvi model pa potreboval preko 50m da se ustavil z 50 na nulo....

Ko ti otrok skoči na cesto iza grmovja šteje samo hitrost, in temu sorazmerne posledice, na zavoro pritisneš ko je že vsega (bistvenega) konec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Borutt pravi:

.......

ne vem kaj so v avtih delali .. a so se nagibali ali ne, ampak skor nihče, za katerimi sem se vozil z avtom, ni odpeljal levega ovinka po svojem pasu... ko da bi imeli prikoličarje ... a take se kj kaznuje ? ... sam vprašam ... dons do mora in nazaj, bi zaslužu mesečno normo ;)

:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, maus said:

ne vem kaj so v avtih delali .. a so se nagibali ali ne, ampak skor nihče, za katerimi sem se vozil z avtom, ni odpeljal levega ovinka po svojem pasu... ko da bi imeli prikoličarje ... a take se kj kaznuje ? ... sam vprašam ... dons do mora in nazaj, bi zaslužu mesečno normo ;)

:jezik:

Ne. Samo hitrost in sedaj še varnostna razdalja.

Vožnja preko črte, telefoniranje, smerokazi, prehitevanje v škarje, izsiljevanje, ... se praktično ne kontrolira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

ne vem kaj so v avtih delali .. a so se nagibali ali ne, ampak skor nihče, za katerimi sem se vozil z avtom, ni odpeljal levega ovinka po svojem pasu... ko da bi imeli prikoličarje ... a take se kj kaznuje ? ... sam vprašam ... dons do mora in nazaj, bi zaslužu mesečno normo ;)

:jezik:

Se kaznuje. 

Je pa to bolj delo za psihiatra. 

pred eno uro, ftp pravi:

Ne. Samo hitrost in sedaj še varnostna razdalja.

Vožnja preko črte, telefoniranje, smerokazi, prehitevanje v škarje, izsiljevanje, ... se praktično ne kontrolira.

Še en pametnjakovič, ki ve več od udeleženih. 

Si že razkril načrt potovanja na Mars ali kamorkoli že greš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

... ni odpeljal levega ovinka po svojem pasu... ko da bi imeli prikoličarje ... a take se kj kaznuje ?... 

V pomurski regiji vsi vozijo levi ovinek po nasprotnem pasu, če gre avto nasproti, se pelje po bankini. V križiščih pa zavijajo, kot z bivalno prikolico. 

Nisem pa še nikoli slišal, da bi kdo bil za to kaznovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsak avto (oz motorno vozilo) kamero, GPS, par senzorjev in printer za kazni. Voziš preko črte? Printa kazen. Voziš prehitro? Printa kazen. Zavijaš brez žmigavca? Seveda printa kazen. Vožnja skoz rdečo? Printa kazen.

Tako bojo oni, ki bi meli policaja na vsakih 5 metrov srečni. Proračuna nafilan do vrha, pa še malo prek. In na cestah bo končno red. Kot bonus razni Borutti nehajo skakati z liziko iz grmovja. Na Motosvetu bi marsikomu kr toplo pri srcu ratalo. Sonce sveti še lepše kot ponavadi.

V realnosti bo čez ene 15 - 20 let naokoli toliko samovozečih avtov, da si ne bo imelo smisla plačevati zavarovanja za klasiko. Problem slabih/starih/nepozornih/s telefonom poročenih voznikov bo rešila tehnologija. Kot v oni reklami za Polo, ko bi očitno motorično in še kako drugače prizadet mulo gladko povozil pešca. Pa je na srečo avto pametnejši in mu to prepreči. Edini catch je do takrat nekak preživet...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, jskrablin pravi:

Voziš prehitro? Printa kazen.

Vse lepo in prav ... se strinjam .. razen z zgoraj navedenim (izven naselja), v naselju se pa strinjam :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

ne vem kaj so v avtih delali .. a so se nagibali ali ne, ampak skor nihče, za katerimi sem se vozil z avtom, ni odpeljal levega ovinka po svojem pasu... ko da bi imeli prikoličarje ... a take se kj kaznuje ? ... sam vprašam ... dons do mora in nazaj, bi zaslužu mesečno normo ;)

:jezik:

Tudi na Rakitni je tako. Jebeš tiste nelegalno narisane črte. Zadnjič sem celo pot navzdol peljal za novo Hondo Civic (pa je bila ena huda varianta, tri auspuhe je imela) in je šel VSAK levi ovinek konkretno čez polno črto. Avto pa hudo športen, ne verjamem, da ne bi mogel normalno zvoziti ovinka in bi zaradi tega zletel ven. Pa niti ni divjal (kot tudi jaz ne).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Se kaznuje. 

Je pa to bolj delo za psihiatra. 

Še en pametnjakovič, ki ve več od udeleženih. 

Si že razkril načrt potovanja na Mars ali kamorkoli že greš? 

No pa povej koliko kazni za hitrost ste izdali, koliko za telefon, koliko za vožno preko črte, prehievanje na nemogočih mestih...

Že kot "po tvoje zabit" udeleženec v prometu na vsakega prehitrega,  jih srečam vsaj 50 na telefonu, 10 ki redno sekajo nepregledne ovinke in 100 ki ne vejo čemu je vgrajena ročica na levi strani volana.

RAZSVETLI NAS !!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je.. danes sem opazil res veliko neumnosti po cesti, pa vsi so vozili pod omejitvijo ... ponavad ne opazujem tko pozorno, saj pr 300 morm bit bolj previden :P

p.s.

prav zanimivo je bilo opazovati .. seveda z varnostne razdalje voznike, ki so po planinskem polju vozili 60 in vse leve ovinke prevozili, ne preko ene ... preko obeh polnih črt .... no ja pa preko rid tut, za gor in dol, sem imel paciente pred sabo .... eni clo niso telefonirali ... k sm prehitu .. seveda tam kjer je dovoljeno, saj je starejši občan peljal 40 km/h po ridah navzgor... sm opazil neko belino na volanu ... in šele pol mi je uštekalo, da so členki ... tok se je držu za volan, k da bi ga hitl vesolci ugrabt :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, DinDiin said:

Ti nimas pojma ftp no, preber  si  se  trikrat, ce ne  zastopis.   :lol1:

Na nekoga me to spominja....  :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ftp pravi:

No pa povej koliko kazni za hitrost ste izdali, koliko za telefon, koliko za vožno preko črte, prehievanje na nemogočih mestih...

Že kot "po tvoje zabit" udeleženec v prometu na vsakega prehitrega,  jih srečam vsaj 50 na telefonu, 10 ki redno sekajo nepregledne ovinke in 100 ki ne vejo čemu je vgrajena ročica na levi strani volana.

RAZSVETLI NAS !!!!

Takšnemu pametnjakoviču, kot si ti, bi moralo biti vse to jasno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Se kaznuje. 

Je pa to bolj delo za psihiatra. 

se strinjam ..in kaj še delaš tukaj namesto da bi bil v grmovju? oprosti - pisarni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

7 hours ago, Borutt said:

Takšnemu pametnjakoviču, kot si ti, bi moralo biti vse to jasno. 

Saj meni je, ti nič ne razumeš. Preberi si še nekaj krat, mogoče pa kaj le odneseš.

Borut, obnašaš se kot da si edini pameten na tem svetu. Dopusti možnost, da nekdo ve več ko ti. S tvojim načinom komuniciranja prav "vlečeš" da te zmerjamo in da je komunikacija na nivoju nekulturnih bedakov. Če se vsaj približno tako obnašaš v službenem času, se ne sprašuj zakaj je takšno mišljenje o policajih kot je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gretzky pravi:

ksz...

Evo, ni samo palica. Včasih ponudijo tudi korenček.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ce-boste-napihali-0-0-vas-bodo-policisti-nagradili.html

raj bi eure kt pa karto za koncert :huh: 

itak mene naujo ustavl, ker vedo, da bo magrada moja :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

raj bi eure kt pa karto za koncert :huh: 

itak mene naujo ustavl, ker vedo, da bo magrada moja :P

 

Saj tam bi itak poslušal njihov orkester. Ali ti "pojejo" na cesti ali pa jih poslušaš v dvorani. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, gretzky pravi:

Saj tam bi itak poslušal njihov orkester. Ali ti "pojejo" na cesti ali pa jih poslušaš v dvorani. :hmm:

nj mi dajo eure ... si bom MP3 kupu pa poslušu kar ćm :jezik:

ponavad js sviram žikino kolo na frulicu pred njimi  :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!