Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

12 hours ago, Blisk1 said:

Sem jo našel v ameriki za 168€ plus seveda carina ene 50€.

Pri nas to kar imajo večina ni več številk ali pa je drugačne barve

http://www.baymontinndekalb.com/rpha-max-evo-c-3_63.html

samo dvoje stvari:

1. ameriske celade so drugace standarizirane kot te za EU trg, sicer se v to noben nikoli ne bo vtaknil in razlika je naceloma samo v nalepki, ki pravi da je izdelek v okviru tega in tega standarda, ampak samo da ves

2. meni stran zgleda sumljivo, recimo nikjer ne najdem podatka o firmi prodajalca, malo preveri da se ne bos opekel

lpn

btw ce googlam firmo dobim Baymont Inn deKalb

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, nejc74 said:

samo dvoje stvari:

1. ameriske celade so drugace standarizirane kot te za EU trg, sicer se v to noben nikoli ne bo vtaknil in razlika je naceloma samo v nalepki, ki pravi da je izdelek v okviru tega in tega standarda, ampak samo da ves

O ja, se vtaknejo v to. 1000 kun je bila včasih kazen pri sosedih. Na moji X-lite-ki so že preverjali oznake...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ameriški sistem je precej rigorozen in sem preverjal stran na nekaj zadevah ampak nobenih zapisov.

Sicer vem kako zadevo prijaviti in tudi da se dobiti denar nazaj v primeru prevare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Blisk1 pravi:

Ameriški sistem je precej rigorozen in sem preverjal stran na nekaj zadevah ampak nobenih zapisov.

Piše, da je homologirana z ECE 22-05 standardom, torej je ok.

DOT je homologacija za ameriški trg. Pri njih te mora čelada varovati tudi pred metki :D, zato je lahko školjka trša kot tista narejena za evropski trg, posledično lahko tudi velikost notranjosti odstopa. Vsak standard ima svoje zahteve in tem proizvajalci prilagajajo izdelek, torej se ni za zanašati na model.

Meni je bolj sumljivo, da imajo po ~6.ooo kosov vsake čelade na zalogi :D, da ni objavljenega naslova :D, da so cene tako nizke :D in še kaj bi se našlo :P Npr. če so res iz USA, zakaj ne piše, da ima DOT standard, kaj njih briga ECE 22-05? :P Če vzamem v obzir še to, da je OGROMNO motoristične opreme ponarejene... :doze:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ameriske so malo tezje,pac zaradi njihovega standarda,imam NXR,po njihovo RF 1200 ki je ene 15 dkg tezja od EU,cena je bila takrat cca 100 eur. nizja kot tukaj,330 usd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 9. 2017 ob 23:07, GoBobi pravi:

Si pozabu kakšnega takega :lol1:, takega :jezik: al pa tekega :slap: smajlija prilimat v svoj tekst. No, razen, če si spregledal razliko v ceni, ki je v BS centru za ene dobrih 145 odstotkov ( :eek: ) višja kot na linku od @Blisk1. Ja, malo je že še poštnine in carine, a ne za skoraj 250 ojrov razlike.

Ajd!

no .. so ti zdaj pojasnili, zakaj je tok pocen ;)

jaz kupim marsikaj preko interneta, čelade nisem in ne bom nikoli, pa jih vsake 3 leta menjam ;)

in svojo glavo cenim bolj kot 50 € gor al dol :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je tako poceni? ker je v ameriki vse veliko ceneje. Glede na to, da je isti model je kolikor vem isti model kot pri nas z vsemi lastnostmi. Sicer potem zadeve prodajajo v ameriki pod drugo oznako. Če stran ni avtentična je stvar preprosta, prijaviš zadevo v ameriki in na naši banki in se dobi denar nazaj. Vzel sem v ameriki samo zato, ker pač te čelade z mojo velikostjo pri nas nikjer ni za dobit, niti v nemčiji. Bomo videli kaj bo, sporočim, ko bom dobil čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Blisk1 pravi:

Zakaj je tako poceni? ker je v ameriki vse veliko ceneje. Glede na to, da je isti model je kolikor vem isti model kot pri nas z vsemi lastnostmi. Sicer potem zadeve prodajajo v ameriki pod drugo oznako. Če stran ni avtentična je stvar preprosta, prijaviš zadevo v ameriki in na naši banki in se dobi denar nazaj. Vzel sem v ameriki samo zato, ker pač te čelade z mojo velikostjo pri nas nikjer ni za dobit, niti v nemčiji. Bomo videli kaj bo, sporočim, ko bom dobil čelado.

standardi so drugačni, da ne rečem, da so pomankljivi, Corvette je v Ameriki 3x cenej kot pri nas, sam je treba pol avta zamenjat, da bo dobila na kakovosti, ki jo zahtevajo EU norme:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

no .. so ti zdaj pojasnili, zakaj je tok pocen ;)

jaz kupim marsikaj preko interneta, čelade nisem in ne bom nikoli, pa jih vsake 3 leta menjam ;)

in svojo glavo cenim bolj kot 50 € gor al dol :P 

jaz sem kupil čelado HJC rpha ST preko neta od FCmoto, prav tako kombinezon SIDI. Zadeve so prišle do mene v roku 4-5 dni.Je pa res da sem HJC dimenzije poznal, v nasprotnem ne bi kupil.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

jaz sem kupil čelado HJC rpha ST preko neta od FCmoto, prav tako kombinezon SIDI. Zadeve so prišle do mene v roku 4-5 dni.Je pa res da sem HJC dimenzije poznal, v nasprotnem ne bi kupil.

super .. jaz sem rekel zase, da teh stvari ne kupujem preko neta :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Yep tale zadeva je sumljiva. Spletna stran je kao v ameriki in trgovina tudi. Danes pa sem dobil obvestilo, da je paket poslan iz Kitajske.

Me res zanima kaj bodo poslali, a bo to kaj poceni ponaredek :D

Če bo ponaredek bom poskrebel, da bodo spletno stran zaprli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 9. 2017 ob 13:05, Blisk1 pravi:

Vem, da HJC rpha 10+ dobis v Trstu za 200-280€ odvisno od poslikave, BS jih ima od 340€ naprej.

Predvidevam, da bo tudi model katerega isces bistveno cenejsi kot v BSju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, Blisk1 said:

Yep tale zadeva je sumljiva. Spletna stran je kao v ameriki in trgovina tudi. Danes pa sem dobil obvestilo, da je paket poslan iz Kitajske.

Me res zanima kaj bodo poslali, a bo to kaj poceni ponaredek :D

Če bo ponaredek bom poskrebel, da bodo spletno stran zaprli.

Hja... men je ze domena malo sumljiva. En pogled na WHOIS pove da je domena registrirana na Rachel Villeneuve iz Ohia, ZDA, kontaktni mail je pa ze nek kitajski. En gugl po imenu domene ti pa najde Baymont Inn & Suites DeKalb. Men je vse skup mal fishy... upam da gre vse skoz tako kot more.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, SMX17 pravi:

Via Valmaura, Luigi je zgornja ulica.

 

Pa tudi ko letiš z Avtoceste dol piše valmaura tako da je lažje najt

Na Valmauri imajo rezervne dele + kovcke, torbe. Zgoraj v novi trgovini pa oblačila, čelade, rokavice, interphone,...

Sicer pa se ogromen napis lepo vidi iz ceste (levo gor malo v hrib).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Rey pravi:

Motocharlie (Via Luigi de Jenner 22a, TS)

Tega charija pa že dalj časa nameravam obiskat....nč bo treba če bo še kakšen dan brez poplav....:bike:

Je to kot TC v lj ali večje?

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo fura enduro čelado, v tem smislu

Čelada

Kako je z glasnostjo pri recimo 130km/h mal gor mal dol....recimo avtocesta?

Katere furate vi in kako se vam obnesejo  in na katerem motorju..

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 9. 2017 ob 13:05, Blisk1 pravi:

Sem bil zdaj v Motocharlie. Cena za to čelado (točno ta poslikava) pride 450€, s popustom 340€. Imajo samo še eno M, ampak Damir pravi, da je kalup M in L enak tako, da ti brezplačno zamenja oblazinjenje z L verzijo. Če te zanima ti jo lahko rezerviram za nekaj dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Rey pravi:

Sem bil zdaj v Motocharlie. Cena za to čelado (točno ta poslikava) pride 450€, s popustom 340€. Imajo samo še eno M, ampak Damir pravi, da je kalup M in L enak tako, da ti brezplačno zamenja oblazinjenje z L verzijo. Če te zanima ti jo lahko rezerviram za nekaj dni.

Hvala, bom najprej počakal, da vidim kaj dobim po pošti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!