Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

pred eno uro, Blisk1 pravi:

Dobil sem sicer od kolega "nasvet" da naj kupim NOLAN čelado seveda v tistem višjem rangu se pravi 350€ za čelado. Pa ne vem v čem je smisel kupovati najdražjo čelado.

Lahko kdo predlaga kaj kupiti da je nekako cena in kvaliteta v razmerju.

Sicer ne vem zakaj si dal navednice, ampak kolega ti je dal čisto soliden nasvet!

350€ v povezavi z znamko Nolan je po pojem mnenju kar dobro razmerje med ceno in kvaliteto.  In 350€ niti slučajno ni najdražja čelada. Moja Shoei GR Air je bila skoraj 500€ in to s popustom, enako moja Schuberth-ka C3 je bil tam-tam, pa to niti slučajno niso najdražje čelade. 

Sicer pa ne morem mimo občutka, da si bolj kot ne novopečeni motorist in je seveda glavnina  tvojih sredstev namenjena nakupu motorja, za opremo pa pač kar bo denarja ostalo....

In ne boš verjel, tudi jaz svetujem novopečenim motorisom, naj si kupijo solidno opremo (ne najdražjo, da se razumemo), predvsem pa da kupijo vse, ne samo tisto obvezno čelado, torej tudi želvo, hlače, škornje, rokavice!

Pa ne govorim na pamet zdaj in ti pametujem.......moji vtisi iz zadnje nedeljske vožnje po jadranski magistrali so še kako sveži (glej spodaj!) in verjemi da to, da ti lahko danes tukaj pišem, ni samo zasluga veliko sreče in nekaj izkušenj, temveč tudi relativno dobre zaščitne opreme, ki sem jo uporabljal! Nesreča pa pride ponavadi takrat, ko jo najmanj pričakuješ...

Želim ti veliko sreče pri nakupu motorja in opreme ter veliko varnih kilometro!

 

 

Popravljeno . Popravil skalaprava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Bom upošteval, ja zelo dolgo je že tega, ko sem imel motor.

 

Če ve kdo za kake popuste ali akcije se priporočam.

Popravljeno . Popravil Blisk1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Blisk1 said:

Glede na to, da se čelade ne prodajajo več v SIT in da nekaterih modelov ni več že nekaj let, bi lahko tole temo začeli znova, ker je nepregledna.

Sicer tudi mene zanima, kakšno čelado kdo predlaga. Dobil sem sicer od kolega "nasvet" da naj kupim NOLAN čelado seveda v tistem višjem rangu se pravi 350€ za čelado. Pa ne vem v čem je smisel kupovati najdražjo čelado.

Lahko kdo predlaga kaj kupiti da je nekako cena in kvaliteta v razmerju. Kupil bom pa motor nekje 600 ccm naked bike.

Kaj iščeš?
Čelade imaš v vseh okusih in oblikah, šprortne, mestne, touring, zračne, za na pisto, za daljše fure, s komunikacijski paketi, modularne, integralne...

 

Napiši še namen in stil vožnje in cenovni rang

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko ti rečem točno kaj ker dejansko se je od takrat, ko sem vozil motor do danes ponudba povečala vsaj za 100x.

NImam namena dirkat, imel bom naked bike nekje 600 ccm, za neko normalno vožnjo in da je dovolj zračna tudi za vroče dni.

Rang nekje okrog 300€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Blisk1 pravi:

Težko ti rečem točno kaj ker dejansko se je od takrat, ko sem vozil motor do danes ponudba povečala vsaj za 100x.

NImam namena dirkat, imel bom naked bike nekje 600 ccm, za neko normalno vožnjo in da je dovolj zračna tudi za vroče dni.

Rang nekje okrog 300€

V trgovino, pa na glavo probat. Maš Nolan trgovino (Compaco), Tc, BS, Lojza. Najprej ti mora dobro sesti na glavo, ker niso vse čelade enake, meni nekatere absolutno ne gredo dobro na bučo.. Potem pa lahko za določen model, ko boš že približno vedel kaj bi rad pogledaš ali povprašaš prav b določeni temi , ker so ločene blagovne znamke, tako je samo tema NOLAN čelade. Cena, tako bom povedal, so čelade ki imajo boljšo varnostno oceno pa so 200€ kot nekatere za 400€ (po Sharpu) Tak primer imam jaz pri HJCju. Moja stane nekje 450€, ženina pa je bila cca 200. Oba sva zadovoljna z njima.

Čelade se pa nekak ločijo na športne, ki so lahke, aerodinamične, zelo zračne, ampak bolj glasne kot recimo potovalne, ki imajo kako vgrajeno zaslonko za oči, boljšo ventilacijo za pozimi, manjši hrup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Blisk1 pravi:

No zdaj mi je že bolj jasno, se pravi bom gledal bolj športne čelade. Se oglasim v trgovini pa bom videl kaj lepo stoji na glavi.

točno tako, pa dobri trgovci ti bodo znali tudi svetovati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj ti je še manj jasno, kot prej.....

Na naked motorju boš vozil s športno čelado, ki je bolj zračna in glasna.

Meni se to ne zdi idealna kombinacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, KARMEN1 pravi:

Sedaj ti je še manj jasno, kot prej.....

Na naked motorju boš vozil s športno čelado, ki je bolj zračna in glasna.

Meni se to ne zdi idealna kombinacija.

mogoče se bo samo poleti, pa športno vozil :D
no, meje med enim in drugim modelom so tako ali tako zelo male, jaz sem se s HJC rpha10+ vozil tudi pozimi, seveda sem moral direktne zračnike zalepiti, drugače bi zmrznil, medtem ko sem leto poprej s šarkico skoraj doživel sončni udar od vročine, samo za pozimi je bila pa fajn :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Blisk1 pravi:

he he, neki bom našel za na glavo, da bo varno.

Ker imam ravno nejkeda, 600 kubikov oz. malo več :P, ker se vozim pozimi in poleti, ker ob nakupu nisem bil finančno obremenjen koliko bom dal za čelado in ker omenjaš Nolanco, bom ponovil, kar sem že nekje napisal - nimam izkušenj z drugimi čeladami in jih tako ne morem primerjat, a povem, da sem s svojo Nolanco N87 zelo zadovoljen, ker mi je pasala na glavo ko ata na mamo (in kot je napisal @DAMI34, je to za začetek najbolj pomembno), ker ima za moje pojme odlično zračenje, s tem da vedno uporabljam tanko podkapo. Pozimi z zimsko podkapo, me v njej ne zebe (oči, ušesa, nos in tilnik). Zame je dovolj tiha in edino tukaj je lahko težava, ker jo nimam s čim primerjat. Zame je pač zelo O.K. glede glasnosti in tudi aerodinamike pri malce višjih regionalnocestnih hitrostih. Še ena stvar mi je noro všeč in to je, da ima integrirano senčno zaslonko, ki povsem spuščena sega zelo nizko in s spodnjim robom ne moti/seka mojega vidnega polja.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah na nagcu so izrazito "športne čelade" preglasne in preveč prepišne.

Tako v HJC rpha10+ (vozil 1.5 sezono) kot testna Schuberth SR1 sta bili obe taki. Sedanja Schuberth S2 pa mi sede sedaj že tretje leto.

Kar je v bistvu zate ok, ker greš lahko "cenovni" razred nižje od najdražjih "racing čelad" :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok preizkusil sem čelado Schubert preklopno in dobro stoji na glavi

potem sem probal še pa nolan N91 tudi dobro stoji na glavi

potem pa še nolan N104 ta pa malenkost se premika ko sučem glavo levo desno, sicer v trgovini pravi, da je velikost ustrezna.

Ali je kakšna razlika med samimi N104 čeladami, ker cena varira od 270 do 430€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Blisk1 pravi:

Ok preizkusil sem čelado Schubert preklopno in dobro stoji na glavi

potem sem probal še pa nolan N91 tudi dobro stoji na glavi

potem pa še nolan N104 ta pa malenkost se premika ko sučem glavo levo desno, sicer v trgovini pravi, da je velikost ustrezna.

Ali je kakšna razlika med samimi N104 čeladami, ker cena varira od 270 do 430€

N104 ima veliki vezir, kar mi je bilo zelo všeč. Ko pa sem jo probal in z njo vozil z malo odprtim vezirjem je le tega zelo treslo, kar mi je oviralo jasen pogled in zelo motilo. Sedaj imam N91.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Blisk1 pravi:

Ok preizkusil sem čelado Schubert preklopno in dobro stoji na glavi

potem sem probal še pa nolan N91 tudi dobro stoji na glavi

potem pa še nolan N104 ta pa malenkost se premika ko sučem glavo levo desno, sicer v trgovini pravi, da je velikost ustrezna.

Ali je kakšna razlika med samimi N104 čeladami, ker cena varira od 270 do 430€

Če se ti premika nova čelada, je prevelka. Ko se bo malo udelala ti bo pa sploh plesala. Novo čelado morš lih komi na kepo spravt, mora bit tesna, ne sme pa tiščat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

velikost L sem komaj spravil gor, ampak je tiščala, sem mislil, da mi bo možgane skomrpesiralo.

Zato pa sem mi je zdela XL vredu ampak N91 pa Schubert sta stali brez plesanja na glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Prosila bi vas, če mi zna kdo povedati, kjer bi se dalo kupiti žensko mot. čelado (št. M), z različnimi motivi in čimveč barvami,

cenovni razpon od 350 - 500 EUR.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Gigi* pravi:

Šalim se nekaj bolj ženski primernega prosim.

ja sj :huh: 

ne ni moja taka .. bi jo meu pa takoj :lol1: 

al pa tole:

Bell-helmet-Lady.jpg.db13c660d8b7eb860b9772b6dc6c50a2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Gigi* pravi:

Pozdravljeni,

Prosila bi vas, če mi zna kdo povedati, kjer bi se dalo kupiti žensko mot. čelado (št. M), z različnimi motivi in čimveč barvami,

cenovni razpon od 350 - 500 EUR.

 

klik ena opcija

klik  druga

klik tretja

ali pa tu dobiš idejo in poiščeš v slo oz. naročiš tam

 

upam, da je v pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!