Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

 

skalaprava katero relacijo pa paraš, da gume tako lepo cvetijo.

Očitno jo poznaš  u piko.

Eno stran nazaj sem te spraševal, kaj razen cene je v tvojem primeru odločilo, da si dal Conti na drugo mesto

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

skalaprava katero relacijo pa paraš, da gume tako lepo cvetijo.

Očitno jo poznaš  u piko.

Eno stran nazaj sem te spraševal, kaj razen cene je v tvojem primeru odločilo, da si dal Conti na drugo mesto

Lp

Kočevje - Dvor, je že parkrat napisal...vidim da ma nacufane gume huj kot na Jadranki :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena sploh ni odločilna!

Conti se pelje sicer super, ni kaj, ampak tam kjer se jaz vozim, jo dobesedno scefra in je po slabih 3K za v smeti. Sicer jo še zvoziš kakšnega jurja in pol, ampak zakonsko je že adijo po treh tisočakih. Relacija ki para gume, je pa Dvor-Kočevje. Sedaj se bom že x-tič ponavljal, da je na tej relaciji asfalt ekstremno abraziven. Zdej če se pelješ po tej cesti nekaj krat na leto, to ni noben problem in guma to ne bo niti občutila na tisti relaciji. Če se pa pelješ vsak dan dvakrat, 5-6 na teden, pa še morda v nedeljo "just for fun", se pravi tudi do 14 furic in več v obe smeri na teden in to teden za tednom, z ne najlažjim motorjem in ne nujno touring stilom, potem pa je to popolnoma druga zgodba in je to že kar huda tortura za vsako gumo, verjemi. Guma potem izgleda pogosto taka, kot je bila na zgornji sliki (tudi zjutraj pri 10°C). In Mitaska se znajde tu bolje kot Conti in bolje kot vse ostale gume (velja tako za prvo in zadnjo). Ampak to je pač moje subjektivno mnenje. Da je ob temu še najcenejša, je pa samo še en gromozanski plus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jp... tut tale dvorska je qurba.... uničuje gumce, kot da bi služila z njimi....

...zadnjič sva šla v Žužemberk na točen sladoled, pol mi je pa skor bencina zmanjkal, pa sem šel v Kočevje tankat... in mi žena gleda gume  :eek: ... in reče " PA SEJ ŠE MOJ MARCQUEZ NE UNIČI TOLK GUME NA DIRKI....PA JO ZASTONJ DOBI" :eek:

... brcnem vanjo (gumo) in pade dol za pest gumi -opilkov .

Še dobro, da imam od Rumenkota številko shranjeno v telefonu...   :P

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js še vedno prisegam na Conti SA ... se je pa Damijeva Mitaska bolj svaljkala k moja Conti po jadranki ... če pa primerjam mojo sprednjo in zadnjo .. se je moja sprednja mau bolj svalkala kt tazadna .... 

generalno ... dami bolj svalku kt js :kva2:

:ninja:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem zasledil, Trailsmart naredi manj kot Tourance Next ali EXP.

Sicer pa vsak ve za sebe....

Tourance Next sem imel do včeraj na KTM 1050 (prva vgradnja) naredil sem z njo 9.5kkm kar je za moj stil vožnje rekord,edino še Bridgestone Battle Wing sem naredil z BMW F650GS 16kkm no ta slednja je v nalivu na Dolenjski cesti v Lj zavrtela v prazno ,pa vsi vemo da to ni ravno neka zverina od motorja skratka pnevmatiko nisi mogel uničiti in je zelo primerna za ljudi ki bi imeli radi vzdržljivo gumo z manj oprijema........mal sem zašel :-D

Hotel sem povedat da sem z Conti TrailAttack II naredil maximalno 6.5kkm in minimalno 3.6kkm samo pri 3.6 mi je pojedlo prvo na strehco do senzorjev ,sredina pa kot nova in bila je izključno samo na Jadranki :-) 

Kot že mnogokrat povedano in kmečko gledano prej gre bolj drži ......tako da še vedno navijam za Conti.....:-D

In mogoče s tem postom pomagam pri dilemi NX650 :-P

Jaz sem tudi včeraj menjal gume :D Tourance next so zdržale malenkost prek 9kkm zadnja, prednja pa okol 8 kkm. Z njimi sem bil načeloma zadovoljen, ampak enih stvari res ne opaziš dokler ne poskusiš drugih B)

Najprej sem mislil kupit tourance next, potem smo pa tu mal padli v debato, jaz pa v dilemo nisem več vedo kaj naj kupim :D No bil sem še samo na conti trail attack, ter dunlop trailsmart..

Ker conti vas ima že kar nekaj in je preverjeno odlična guma... trailsmart je pa še nekak v megli sem potem moral nekaj nardit za znanost in dal gor trailsmart :D

Ta vikend bom malo več vedel o njih, zaenkrat pa.. lahkotnejša pri vhodu v ovinek zelo precizna ja zdaj šele vidim da prednja next ni čist točno šla B). Težje ga je pobrat iz ovinka glede na next. 

Moram malo potestirat da vem povedat kaj več okol gripa in zaviranja.. pa kako najavi mejo zdrsa... zaenkrat super...bolj  vodljiva je od next.. če je še grip boljši in se da vodit pri poznem zaviranju je zame boljša od next :smoke:

@skalaprava... zdaj ko gre debata da tolk voziš to relacijo in ko sem videl slike motorja.. mi je nekaj potegnilo :D lani sem vaju dohitel sta bila s sopotnico na motorju.. mislim da sem samo enkrat vozil za temno modrim bmw  z nm registracijo.... nekje sem vaju prehitel pa šel dalje... če se spomneš in če si bil ti.. temno modr bandit je bil..kk tablica.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 @

skalaprava... zdaj ko gre debata da tolk voziš to relacijo in ko sem videl slike motorja.. mi je nekaj potegnilo 

:D

 lani sem vaju dohitel sta bila s sopotnico na motorju.. mislim da sem samo enkrat vozil za temno modrim bmw  z nm registracijo.... nekje sem vaju prehitel pa šel dalje... če se spomneš in če si bil ti.. temno modr bandit je bil..kk tablica.. 

Jaz ima MB tablice! Sicer pa možno da si me prehitel, jaz se vozim počasi in veliko me jih prehiti, sploh če je sopotnica zraven, takrat sem pa sploh ovira na cesti, kot je že Kmet pravilno ugotovil :P 

Šalo na stran, s sopotnico sem vedno umirjeno na poti, ker ji hitrejša vožnja pač ne predstavlja pretiranega užitka in jaz to spoštujem in greva večinama lagani tempo .Tudi vredu, takrat se nič ne svaljka ;)

 

js še vedno prisegam na Conti SA ... se je pa Damijeva Mitaska bolj svaljkala k moja Conti po jadranki ... če pa primerjam mojo sprednjo in zadnjo .. se je moja sprednja mau bolj svalkala kt tazadna .... 

generalno ... dami bolj svalku kt js :kva2:

:ninja:

Imam popolnoma enake izkušnje, Conti se svaljka manj na jadranki oz. na manj grobem asfaltu (recimo relacija Karlobag-Paklenica), kot Mitaska.

No, zgodba se obrne, ko se menja podlaga na zelo grobo. Saj pravim, Conti je super in bi bil tudi pri meni na vrhu, če bi se jaz vsak dan po jadranki vozil, pa se žal ne. Tako je pa Mitas za mene trenutno numero uno.

Lp.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavidam vam! Jaz da pridem do ovinkov se moram najprej 100km ravno peljat.. pol pa mej enakomerno obrabljeno gumo :D

Popravljeno . Popravil NejcZ
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@skalaprava.. potem nisi bil ti, no saj ta ni bil ravno med počasnimi B), je lepo šlo :D... gp kočevka mi je všeč.. tam se rado vse svalja :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js še vedno prisegam na Conti SA ... se je pa Damijeva Mitaska bolj svaljkala k moja Conti po jadranki ... če pa primerjam mojo sprednjo in zadnjo .. se je moja sprednja mau bolj svalkala kt tazadna .... 

generalno ... dami bolj svalku kt js :kva2:

:ninja:

No ja, svalkanje al ne svalkanje (verjetno je svaljk odraz stila vožnje, teže mopeda, v dvoje jo skor lupim)...), jaz vidim prednost pri Mitaski edino v tem da ma full mesa na bokih, kar omogoča spodobne kilometrine, če seveda ni vožnje naravnost in po AC, pa cena je dobra.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ćeški svalkauci :ras:

 

p.s.

upam, da se nau moj ćeški kombinezon tko svalku :kva2:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@skalaprava.. potem nisi bil ti, no saj ta ni bil ravno med počasnimi B), je lepo šlo :D... gp kočevka mi je všeč.. tam se rado vse svalja :D

No sam ne nasedaj mu o vožnji počas.......je kar objestno dinamičen ....:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ćeški svalkauci :ras:

 

p.s.

upam, da se nau moj ćeški kombinezon tko svalku :kva2:

Boš mogu kak "oče naš" zmolt :).

js se k Alanu Fordu molm ... :D .. me pa res zanima, kere pnevmatike je meu Broj jedan gor :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ćeški svalkauci :ras:

 

p.s.

upam, da se nau moj ćeški kombinezon tko svalku :kva2:

Boš mogu kak "oče naš" zmolt :).

js se k Alanu Fordu molm ... :D .. me pa res zanima, kere pnevmatike je meu Broj jedan gor :lol1:

Broj jedan je imel "Borovo" al pa "Obeličevo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... k so tolk čudne pa zanč... jih bom uporabil kot pomožna stranska kolesa, da se bo dalo vsaj naravnost peljat....

IMG_6139.JPG

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje:

... kaj s temi gumami?

:hmm:

20150924_164519[1].jpg

 Posodi mi jih za ene 10 dni, več res ne rabim....obljubim, da ti jih vrnem še legalne :kva2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!