Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Še nikoli mi ni zaračunal (posebej) ventil. Vedno se dogovorim se za ceno gum z montažo, ki obsega demontažo, ventil, montažo in centriranje. Nazadnje 210€ za komplet TKC70.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Večja stabilnost, oprijem, zaupanje v gumo, ne spodrsava, pa še malenkost dlje drži

Next imam sedaj gor,, zdaj šele dilema :) če je na varaderu trail atack2 slabša... potem mi ostane trailsmart za poskusit :) Tako da imam malo orientacijo koliko km tebi zdrži next?

Še nikoli mi ni zaračunal (posebej) ventil. Vedno se dogovorim se za ceno gum z montažo, ki obsega demontažo, ventil, montažo in centriranje. Nazadnje 210€ za komplet TKC70.

To si pa kupil za res dobro ceno. kje to kupuješ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam gume michelin pilot power 3, 3000km 4mm profil, dim. 120-70-17,190-55-17,cena 50 eur

Vzrok? Nezadovoljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test gum.

 

Moti me ker ni omenjena obraba, ker je to zelo pomemben podatek za touring motorje.

Trailsmart pa je znana po zelo veliki obrabi.

Škoda to... koliko je ta velika obraba.. koliko po tvojih podatkih zdrži povprečnemu uporabniku?

Test gum.

 

Moti me ker ni omenjena obraba, ker je to zelo pomemben podatek za touring motorje.

Trailsmart pa je znana po zelo veliki obrabi.

Tudi trailsmart? Za TrailMAX vem, da jo je hitro pobralo, mi jo je blo pa zelo lepo vozit. Lepše kot Conti  trailattack.  Ampak u 3000km je bla skor za stran. 

Tvoj filing boljši kot na contiju? to je ok..sam obraba je pa huda..

Test gum.

 

Moti me ker ni omenjena obraba, ker je to zelo pomemben podatek za touring motorje.

Trailsmart pa je znana po zelo veliki obrabi.

Tudi trailsmart? Za TrailMAX vem, da jo je hitro pobralo, mi jo je blo pa zelo lepo vozit. Lepše kot Conti  trailattack.  Ampak u 3000km je bla skor za stran. 

Na očetovem GS-u 1100 je zadnja Trailsmart zdržala celih 7000km. Sprednja bo še za ene 2-3 jurje. Pa tudi z oprijemom ni najbolj zadovoljen.

vožnja v dvoje in prtljaga in pobralo sredino?

Polovica vožnje je bila v dvoje z nekaj prtljage, vendar nikoli polno naložen. Polovica pa solo brez prtljage. Je pa sredino pobralo precej bolj kot boke ja.

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, če ti je 1€ preveč dat za ventilček, pa tvegaj, da bodo stari počasi prepereli in ravno takrat ko ne bo potrebno bo guma prazna. ponavadi se to zgodi v kaki vukojebini, na najdaljši točki od doma. :D "prema Mrfiju"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam še original ventilčke, 50kkm, 2006.

Saj pravim, prva vgradnja je najboljš

Tako se špara tam kjer ni treba. Enako sem jaz šparal in ostal s prazno gumo. K sreči ima moj avto še rezervo.

No ja, če ti je 1€ preveč dat za ventilček, pa tvegaj, da bodo stari počasi prepereli in ravno takrat ko ne bo potrebno bo guma prazna. ponavadi se to zgodi v kaki vukojebini, na najdaljši točki od doma. :D "prema Mrfiju"

Točno to se je meni naredilo....

Zadnjič menjam gume, pa mi vulkanizer pusti stare ventile, pa je mogu seveda celotno proceduro ponovit, čeprav je nekaj godrnjal, da so stari še OK in tralala, pa sem mu rekel, da mi je pred leti spustila guma, ker nisem menjal ventila in mi je seveda vse še enkrat računal, ker sem si bil "kao" sam kriv, ker nisem zahteval menjave ventilov. No, tokrat se nisem dal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam gume michelin pilot power 3, 3000km 4mm profil, dim. 120-70-17,190-55-17,cena 50 eur

Glede na moje letošnje izkušnje, bi tudi jaz postavil Michelinko na zadnje mesto!

Pa sem letos zvozil ene dva para michelink PP3, ene dva para Conti SA2, eno Metzeler M7RR, eno Bridgestone BT-16 Pro, dve Mitas SF+.....govorim samo za dimenzijo 190/55, tistih par 180/55 na drugem platišču, ki sem jih tudi poradiral letos, seveda niti nisem štel, so bile pa menda več ali manj Mitaske, če se prav spomnim..... :ninja:

Iz moje letošnje bere bi rangiral takole:

1. Mitas :OK:

2. Conti SA2 ( bi bila lahko na čelu, ampak grob asfalt jo ekstremno (pre)hitro uniči!)

3. Bridgestone BT-16 Pro/ Metzeler M7RR 

5. Michelin PP3  :ras:

Če še koga kaj zanima v zvezi SS gum....sam vprašte, sem testiral več kot Motorrad.de :D

Enako velja za ST gume seveda.....za enduro gume se morate pa žal obrniti na ta prave "desce" ( :kmet: )   :P     

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti si vozil SA2 ali RA2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam gume michelin pilot power 3, 3000km 4mm profil, dim. 120-70-17,190-55-17,cena 50 eur

Glede na moje letošnje izkušnje, bi tudi jaz postavil Michelinko na zadnje mesto!

Pa sem letos zvozil ene dva para michelink PP3, ene dva para Conti SA2, eno Metzeler M7RR, eno Bridgestone BT-16 Pro, dve Mitas SF+.....govorim samo za dimenzijo 190/55, tistih par 180/55 na drugem platišču, ki sem jih tudi poradiral letos, seveda niti nisem štel, so bile pa menda več ali manj Mitaske, če se prav spomnim..... :ninja:

Iz moje letošnje bere bi rangiral takole:

1. Mitas :OK:

2. Conti SA2 ( bi bila lahko na čelu, ampak grob asfalt jo ekstremno (pre)hitro uniči!)

3. Bridgestone BT-16 Pro/ Metzeler M7RR

5. Michelin PP3  :ras:

Če še koga kaj zanima v zvezi SS gum....sam vprašte, sem testiral več kot Motorrad.de :D

Enako velja za ST gume seveda.....za enduro gume se morate pa žal obrniti na ta prave "desce" ( :kmet: )   :P    

:hmm:

...to sem pisal  za Savo že kaki 2 leti nazaj... pa mi ni noben verjel... :ras:

:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

...to sem pisal  za Savo že kaki 2 leti nazaj... pa mi ni noben verjel... :ras:

:P

To pa verjetno zato, ker smo bili na modelarskem forumu daleč večji insiderji savinega razvoja kot na Motosvetu ali katerem drugem forumu... B)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

  1.  

o sem pisal  za Savo že kaki 2 leti nazaj... pa mi ni noben verjel... :ras:

 

 

teb itak ni vse za verjet :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
citiranje na citiranje na citiranje, tumač citiranja pa še zbrisat se ne da
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem zasledil, Trailsmart naredi manj kot Tourance Next ali EXP.

Sicer pa vsak ve za sebe....

Tourance Next sem imel do včeraj na KTM 1050 (prva vgradnja) naredil sem z njo 9.5kkm kar je za moj stil vožnje rekord,edino še Bridgestone Battle Wing sem naredil z BMW F650GS 16kkm no ta slednja je v nalivu na Dolenjski cesti v Lj zavrtela v prazno ,pa vsi vemo da to ni ravno neka zverina od motorja skratka pnevmatiko nisi mogel uničiti in je zelo primerna za ljudi ki bi imeli radi vzdržljivo gumo z manj oprijema........mal sem zašel :-D

Hotel sem povedat da sem z Conti TrailAttack II naredil maximalno 6.5kkm in minimalno 3.6kkm samo pri 3.6 mi je pojedlo prvo na strehco do senzorjev ,sredina pa kot nova in bila je izključno samo na Jadranki :-) 

Kot že mnogokrat povedano in kmečko gledano prej gre bolj drži ......tako da še vedno navijam za Conti.....:-D

In mogoče s tem postom pomagam pri dilemi NX650 :-P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Večja stabilnost, oprijem, zaupanje v gumo, ne spodrsava, pa še malenkost dlje drži

Next imam sedaj gor,, zdaj šele dilema :) če je na varaderu trail atack2 slabša... potem mi ostane trailsmart za poskusit :) Tako da imam malo orientacijo koliko km tebi zdrži next?

next-----13000-14000km

Sedaj so pa fuč.

Če pa hočem v petek za Omiš it:grupni:, moram pa menjat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jutri naj bi moje Mitaske prispele včeraj so prišle stare in jih je vulkanizer zavrnil.

 

Tako pa zgleda Dunlop sportmax D222 po 8500km od tega 1000km ulaufavanja motorja in 5000km v dvoje.

Sprednja ima še slaba 2mm vendar se mi ne da zajebavat z dvemi različnimi in bom menjal obe.

dsc3760.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem zasledil, Trailsmart naredi manj kot Tourance Next ali EXP.

Sicer pa vsak ve za sebe....

Tourance Next sem imel do včeraj na KTM 1050 (prva vgradnja) naredil sem z njo 9.5kkm kar je za moj stil vožnje rekord,edino še Bridgestone Battle Wing sem naredil z BMW F650GS 16kkm no ta slednja je v nalivu na Dolenjski cesti v Lj zavrtela v prazno ,pa vsi vemo da to ni ravno neka zverina od motorja skratka pnevmatiko nisi mogel uničiti in je zelo primerna za ljudi ki bi imeli radi vzdržljivo gumo z manj oprijema........mal sem zašel :-D

Hotel sem povedat da sem z Conti TrailAttack II naredil maximalno 6.5kkm in minimalno 3.6kkm samo pri 3.6 mi je pojedlo prvo na strehco do senzorjev ,sredina pa kot nova in bila je izključno samo na Jadranki :-) 

Kot že mnogokrat povedano in kmečko gledano prej gre bolj drži ......tako da še vedno navijam za Conti.....:-D

In mogoče s tem postom pomagam pri dilemi NX650 :-P

zakon je conti robovi na nuli sredine še dobre 3mm.

važno da drži in ta guma je  top michelinka anake3 pa je prot koncu zdrsavala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem zasledil, Trailsmart naredi manj kot Tourance Next ali EXP.

Sicer pa vsak ve za sebe....

Tourance Next sem imel do včeraj na KTM 1050 (prva vgradnja) naredil sem z njo 9.5kkm kar je za moj stil vožnje rekord,edino še Bridgestone Battle Wing sem naredil z BMW F650GS 16kkm no ta slednja je v nalivu na Dolenjski cesti v Lj zavrtela v prazno ,pa vsi vemo da to ni ravno neka zverina od motorja skratka pnevmatiko nisi mogel uničiti in je zelo primerna za ljudi ki bi imeli radi vzdržljivo gumo z manj oprijema........mal sem zašel :-D

Hotel sem povedat da sem z Conti TrailAttack II naredil maximalno 6.5kkm in minimalno 3.6kkm samo pri 3.6 mi je pojedlo prvo na strehco do senzorjev ,sredina pa kot nova in bila je izključno samo na Jadranki :-) 

Kot že mnogokrat povedano in kmečko gledano prej gre bolj drži ......tako da še vedno navijam za Conti.....:-D

In mogoče s tem postom pomagam pri dilemi NX650 :-P

zakon je conti robovi na nuli sredine še dobre 3mm.

važno da drži in ta guma je  top michelinka anake3 pa je prot koncu zdrsavala.

 

no NIKASPORT kok km je zdrzala.

 

Da nam citiral spet celo stran SKALAPRAVA povej mi kako bi ti primerjal-ce odmisliva ceno-Conti SA2 z Mitas .

 

Je kaj slabšega na conti.

 

Koliko km si s katero naredil cca?

 

Hvala

 

 

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem zasledil, Trailsmart naredi manj kot Tourance Next ali EXP.

Sicer pa vsak ve za sebe....

Tourance Next sem imel do včeraj na KTM 1050 (prva vgradnja) naredil sem z njo 9.5kkm kar je za moj stil vožnje rekord,edino še Bridgestone Battle Wing sem naredil z BMW F650GS 16kkm no ta slednja je v nalivu na Dolenjski cesti v Lj zavrtela v prazno ,pa vsi vemo da to ni ravno neka zverina od motorja skratka pnevmatiko nisi mogel uničiti in je zelo primerna za ljudi ki bi imeli radi vzdržljivo gumo z manj oprijema........mal sem zašel :-D

Hotel sem povedat da sem z Conti TrailAttack II naredil maximalno 6.5kkm in minimalno 3.6kkm samo pri 3.6 mi je pojedlo prvo na strehco do senzorjev ,sredina pa kot nova in bila je izključno samo na Jadranki :-) 

Kot že mnogokrat povedano in kmečko gledano prej gre bolj drži ......tako da še vedno navijam za Conti.....:-D

In mogoče s tem postom pomagam pri dilemi NX650 :-P

zakon je conti robovi na nuli sredine še dobre 3mm.

važno da drži in ta guma je  top michelinka anake3 pa je prot koncu zdrsavala.

 

no NIKASPORT kok km je zdrzala.

 

Da nam citiral spet celo stran SKALAPRAVA povej mi kako bi ti primerjal-ce odmisliva ceno-Conti SA2 z Mitas .

 

Je kaj slabšega na conti.

 

Koliko km si s katero naredil cca?

 

Hvala

 

 

S conti trail attack2 naredil 8000km. 2000km Črna Gora 2500 z ženko, preostala kilometrina je pa trpela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam gume michelin pilot power 3, 3000km 4mm profil, dim. 120-70-17,190-55-17,cena 50 eur

Glede na moje letošnje izkušnje, bi tudi jaz postavil Michelinko na zadnje mesto!

Pa sem letos zvozil ene dva para michelink PP3, ene dva para Conti SA2, eno Metzeler M7RR, eno Bridgestone BT-16 Pro, dve Mitas SF+.....govorim samo za dimenzijo 190/55, tistih par 180/55 na drugem platišču, ki sem jih tudi poradiral letos, seveda niti nisem štel, so bile pa menda več ali manj Mitaske, če se prav spomnim..... :ninja:

Iz moje letošnje bere bi rangiral takole:

1. Mitas :OK:

2. Conti SA2 ( bi bila lahko na čelu, ampak grob asfalt jo ekstremno (pre)hitro uniči!)

3. Bridgestone BT-16 Pro/ Metzeler M7RR

5. Michelin PP3  :ras:

Če še koga kaj zanima v zvezi SS gum....sam vprašte, sem testiral več kot Motorrad.de :D

Enako velja za ST gume seveda.....za enduro gume se morate pa žal obrniti na ta prave "desce" ( :kmet: )   :P    

:hmm:

...to sem pisal  za Savo že kaki 2 leti nazaj... pa mi ni noben verjel... :ras:

:P

No jaz ti kar verjamem! Dve današnji pozno popoldanski na poti iz službe.....kot rečeno: Mitas je numero uno :OK:

Prva....

20150923_183224.thumb.jpg.3365aa9393e189dba6132337b2ba3cf7.jpg

....zadnja

20150923_183312.thumb.jpg.3ddc35d0b2eff1ee03fd7c7f64b84b48.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • greg570
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!