Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

hodiš na večdnevne ture? če ne in si rahlo škrt, pol poskusi met ta akumulator še to sezono, čez zimo bo verjetno crknil in boš naslednjo pomlad kupil novega. Ni optimalen plan si pa preneseš strošek akumulatorja na naslednje leto :whistle:

LAhko še preveriš če je to res krivo, samo bolje če sta dva, en drži multimeter na kontaktih od akumulatorja, drug vergla, če pade napetost pod 10V je akumulator bolj pri koncu.

(če hčeš met vse tip top pa kupi nov akumulator)

ps: bi še kaj predlagal ampak me bo kdo :twak: če bom predlagal preveč butaste ideje

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom zmeril napetost pa da vidimo. Ne gre se mi toliko za strošek, akumulator je potrošna roba, raje ga prej menjam, kot pa da bi kje zaradi njega obtičal. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem kupil motor, je imel akumulator v slabem stanju - med zagonom je motor kar zajamral, pa potem le obrnil se za en obrat in vzgal. Tu in tam pa tudi ni vzgal, in ga je bilo potrebno vzgati na kleme. Vzdrzevalno polnjenje s tistim poceni lidlovim polnilcem ga je toliko zbrihtalo, da sedaj deluje tako kot je treba - vedno znova vzge odlocno in suvereno.

Tako dobro, da sem si zmontiral prikljucek za vzdrzevalno polnjenje. :)

Ce ze imas taksen polnilec (z "zimskim" programom), ti priporocam da poskusis - nimas kaj izgubiti. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez zimo sem imel akumulator priklopljen ravno na programu zimovanje (lidlov polnilec). Je pa res, da mi motor čez sezono stoji zunaj, uporabljam pa enkrat do največ dvakrat tedensko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, JamesTheMan pravi:

Čez zimo sem imel akumulator priklopljen ravno na programu zimovanje (lidlov polnilec). Je pa res, da mi motor čez sezono stoji zunaj, uporabljam pa enkrat do največ dvakrat tedensko. 

Menjaj, ker naenkrat bo game over.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, JamesTheMan pravi:

Ve mogoče kdo v MB prodaja Yuasa akumulatorje za motor? 

Ne prepričujem, vendar: V MB imaš trgovino, kjer boš dobil akumulator enakih karakteristik (tudi zagonski tok) za več kot pol ceneje. Odločitev je pa tvoja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, sem ga preko neta naročil,  je ceneje kot v klasični trgovini. Danes ga dobim. 

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 8 minutami, Ni3ous pravi:

Danes sem slučajno na tole naletel in kar kupil...tenutno dobra cena za dober polnilec:

http://www.yogi.si/p-135448-polnilec-in-vzdrzevalec-za-akumulatorje-oximiser-900.aspx

to zimo sem z njim dvakrat napolnil sosedi akumulator v avto. Ko mi je pa crknil akomulator na Yamahi, pa je kar nekaj utripal in čez noč ni naredl nič. Pol je šel fotr h kolegu mehaniku, ki mu je dal en predpotopni polnilec in ta je rešil aku na Yamahi Go figure :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snecer pravi:

Zagonska moč polnilca...

sej sem razmišlju, da ga nekam zagonm, sam sem ga zaenkrat še pustu, če sosedi spet akumulator crkne :D

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deci smo vsi isti. Ne beremo navodil, dokler nekaj ne crkne al pa ne polomimo :D 

V navodilih piše kako deluje ta polnilec in spodaj je razvidno, da če je izpraznjen pod 4.1 V ali pa ne sprejema toka (poškodba celic) potem ne zaćne niti polnit in začne utripat rdeča lučka.  

@Frenk 67Glede na to, da praviš da je lučka utripala, pomeni da ti polnilec deluje in je bil akumulator izpraznjen pod 4.1 V, ni pa bil fuč, ker ti  je mehanikov pretpotopni stare šole  polnilec rešil akumulator.  Stari polnilci (brez programov) polnijo vedno, ne glede na stanje akumulatorja (poln/prazen/pokvarjen), to je dobro kadar je akumulator čist prazen, v vseh ostalih primerih pa je to bolj slabost kot prednost. 

Glavno da še nisi zabrisal stran polnilca, ker zgleda da z njim ni nič narobe. Mojega sem že priklopil in že polni.

590c6d865619b_oximiser900.thumb.jpg.b975775523e10bf1ad7193eef27e1815.jpg

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎5‎.‎5‎.‎2017 ob 14:26, Ni3ous pravi:

Deci smo vsi isti. Ne beremo navodil, dokler nekaj ne crkne al pa ne polomimo :D 

V navodilih piše kako deluje ta polnilec in spodaj je razvidno, da če je izpraznjen pod 4.1 V ali pa ne sprejema toka (poškodba celic) potem ne zaćne niti polnit in začne utripat rdeča lučka.  

@Frenk 67Glede na to, da praviš da je lučka utripala, pomeni da ti polnilec deluje in je bil akumulator izpraznjen pod 4.1 V, ni pa bil fuč, ker ti  je mehanikov pretpotopni stare šole  polnilec rešil akumulator.  Stari polnilci (brez programov) polnijo vedno, ne glede na stanje akumulatorja (poln/prazen/pokvarjen), to je dobro kadar je akumulator čist prazen, v vseh ostalih primerih pa je to bolj slabost kot prednost. 

Glavno da še nisi zabrisal stran polnilca, ker zgleda da z njim ni nič narobe. Mojega sem že priklopil in že polni.

590c6d865619b_oximiser900.thumb.jpg.b975775523e10bf1ad7193eef27e1815.jpg

sem bral tud navodila. Ni utripala lučka ampak je utripal napis 10V/0A tko na dve, tri sekunde in tko cel dan. Po tistem, ga še nisem uporabljal, tko da ne vem al je crknu al ni vedu kaj naj dela. :hmm:

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,  je imel kdo izkusnjo s tem, da mu je motor praznil baterijo? 

Meni na kawasakiju er6f (2014) baterija zvecer vzge, ko pridem zjutraj pa motor ne obrne vec, baterija pa je prazna. Kupil sem novo exide baterijo, napolnil jo je t040742471udi uradni serviser za te baterije (jo tudi testiral in kaze da je ok). 

Je imel morda kdo taksen primer, da je bil na motorju kaksen stik, ki bi povzrocal praznjenje?

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Transalp ne dela :( Je krepala baterija. Polnjenje pomaga samo malo cajta. Moram kupit novo.
Kaj in kje naj kupim? Kaj svetuješ?

IMG_20170604_082506_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 5 tedne pozneje...

Včeraj med potjo mrknil akumulator na er6-n, l2006. Ker sem bil slučajno blizu hitrega servisa, sem ga poizkusil vžgati z boosterjem, vendar je motor takoj crknil, ko sem odklopil kleme.

V bljižnji trgovini potem kupim kar imajo...http://www.motonet.si/e-trgovina/bs-battery-maintenance-free-mf-akumulatorji-brez-vzdrzevanja-10108/?good_detail=akumulator-brez-vzdrzevanja-btx12-bs-ytx12-bs-9d10bfcb86b1f70541ec45721dd99054p&redirectedUrl=1

Dobil za 45€. Je to kej vredna baterija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vredna je 45€.   :P

Ti samo vozi. Dokler ne crkne, bo dober..  :D

Ti raje preveri, zakaj ti je crknil! Preveri polnjenje akumulatorja med obratovanjem motorja. Izmeri napetost pred zagonom ...in potem med obratovanjem. Med obratovanjem malo dvigni obrate motorja na cca 3000 1/min....in izmeri napetost, ki mora biti nekje med 14 in 14,5V.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!