Skoči na vsebino

MOTO KLUBI - ustanovitev...


Thundercat

Priporočene objave

:closedeyes: Glede na tele zadnje poste ugotavljam, da ste nekateri v klubih bolj za šalo kot za res... oziroma, da klubi od vas nimajo kake pretirane koristi...

Takih bo tudi pri ves,slej kot prej, veliko ;)

@PERVY...Po eni strani pa...zakaj pa ne? Nalepke že limajo, Solo rajderi majo tudi našitke pa brez uradnega kluba itd....

Se bi že našel kdo, ki bi imel tak našitk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dejstvo je pa tudi, da če se organizirana skupina (klub) če tudi neuraden, pripelje v skupini na nek zbor, je to čist drugače kot pa po dva, pa po trija prihajači, ki pol sami žulijo pir ob šanku... :krneki:

In kaj je to tako drugače, a? To bi pa res rad prebral, kako boš pojasnil... Utemelji zdaj, kar si napisal!

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj je to tako drugače, a? To bi pa res rad prebral, kako boš pojasnil... Utemelji zdaj, kar si napisal!

...zdaj ne vem, ali se vedno voziš v skupini na srečanja in zbore, ali pa vedno sam, da ne poznaš razlike... :krneki:

...če nič drugege je že pozornost absolutno drugačna, če se skozi vas pelje večja skupina mopedeov, vsaj zame je to veliko bolj veličasten občutek kot pa če potujem sam ali s kolegom..., da ne govorim o pozornosti, ki jo vzbudiš ob prihodu na cilj itd... :eek:

... vožnja v skupini je tudi veliko bolj varna, saj gre v tem primeru najpogosteje za križarjenja z 80 - 100 km/h, prilagojeno pač najšvohnejšemu v skupini... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam se vozim iz čistega užitka :010 ,vzbujanje pozornosti pa niti ne :nono: .Tako in tako smo že preveč pod drobnogledom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če nič drugege je že pozornost absolutno drugačna, če se skozi vas pelje večja skupina mopedeov, vsaj zame je to veliko bolj veličasten občutek kot pa če potujem sam ali s kolegom..., da ne govorim o pozornosti, ki jo vzbudiš ob prihodu na cilj itd... :eek:

o ja, vse stare mame se obračajo in pravijo glej motoriste, te bandite. malde pičkice stokajo "vauuu motoristi"! itd. če hočeš pozornost se zapelji v peš cono kakega mesta in tam kuri gume in pokaj.

... vožnja v skupini je tudi veliko bolj varna, saj gre v tem primeru najpogosteje za križarjenja z 80 - 100 km/h, prilagojeno pač najšvohnejšemu v skupini... :yes:

če ti nevarnost predstavlja hitrost se lahko tudi na solo vožnji voziš 80-100, noben te ne sili da stiskaš. lahko si celo vgradiš blokado. drugače pa vožnja v koloni sigurno ni bolj varna. težje prehitevaš, več je šans da kdo kaj zajebe in odnese še koga sabo. na zaviranjih lahko fašeš koga v rit, itd...

sorry ampak tvoje razmišljanje je mimo. zgleda ti gre bolj za to da te (vas) nekdo opazi ko ste "na terenu" kot pa vožnja. kaz osebno se rad vozim sam, v dvoje (dva motorja) ali recimo v skupini do 5, vse ostalo je že gužva in samo prilagajanje. iz tega razloga ponavadi ne hodim na skupinske vožnje na srečanjih in nimam rad preveč organiziranih fur z preveč udeleženci. če je skupina homogena je OK, takoj ko je preveč različnih motorjev in stilov vožnje je že sranje in te omejuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav napisano! ...se strinjam, vsaj z večino... :blush:

in nisem pisal o svojem načinu vožnje.. :nono: . niti o želji zbujanja pozornosti.. :nono: . želel sem samo nevednežu malo višje razložit razliko med vožnjo v skupini in samostojni vožnji... :hmm:

in hvala za pomoč Pervy... :lol:

...sicer je pa to :topic: ...

pomoč pri ustanavljanju kluba... :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: Prav imas, torej le nisem edini! :worship:

Jaz se javim kot šesti, ki je opazil, da se debata vrti samo še okoli denarja.

Nič o tem, kdo bo Ukrajinko pripeljal, kdo bo čevape pekel in kdo bo pivo pil...........

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej zato je pa konec dobrih moto zborov, ker je vse samo še ekonomija- najeti gostinci, polno civilov, pa razni reševalci, pa gasilci al kaj že vse pol pa itak organizator sam gleda da se stroški pokrijejo. Žalost, žalost. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ferek:Sicer je tisto, kar je name letelo odgovoril že Pervy ampak vseno bi še nekaj dodal!

Sem član in na zbore se vozim v skupini in sam (70:30) in ni razlike(dobiš welcome-drink, piješ pivo po isti ceni, poslušaš isto glasbo, striptizeto gledaš od toliko daleč kot ti paše oz. si izboriš, si ravno tako v družbi, šotoriš,... ). Zaradi tega, ker boš član kluba si le domišljaš, da te bo kdo drugače tretirel kot te sedaj!

Iz tvojeg drugega odstavka (iz besed kot so:pozornost, veličasten občutek in pozornost ob prihodu na cilj) razbiram, da ''nekdo'' želi biti pomemben... Svetujem ti, da si večkrat in dobro prebereš tale post!

To, da je vožnja v skupini veliko bolj varna pa drži samo pod pogojem, da so v njej ljudje, ki ne želiji vzbujati ''pozornosti'' med vožnjo! V nasprotnem primeru kaj hitro pride do naletov, neurejenega prehitevanja, provociranje udeležencev s slabšimi motorji, stopnjevanja tempa in podobnih dejanj. Do teh nevarnosti v solo vožnji sploh ne more priti! Ljudje, ki ne želijo vzbujati ''pozornosti'' se peljejo bolj varno čisto sami, saj jim ni potrebno slediti predhodniku in paziti na voznika zadaj. Kdor ta dejstva zanika je lahko bodisi neizkušen ali pa zaslepljen!

Sedaj, ko debata teče o rečeh, ki ti niso po godu(oziroma jih nisi hotel slišati) pa se ne vleci ven s frazami, da je to :topic:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej zato je pa konec dobrih moto zborov, ker je vse samo še ekonomija- najeti gostinci, polno civilov, pa razni reševalci, pa gasilci al kaj že vse pol pa itak organizator sam gleda da se stroški pokrijejo. Žalost, žalost. :headbang:

kaj pa bi bil zate dobr moto zbor? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ferek:Sicer je tisto, kar je name letelo odgovoril že Pervy ampak vseno bi še nekaj dodal!

Sem član in na zbore se vozim v skupini in sam (70:30) in ni razlike(dobiš welcome-drink, piješ pivo po isti ceni, poslušaš isto glasbo, striptizeto gledaš od toliko daleč kot ti paše oz. si izboriš, si ravno tako v družbi, šotoriš,... ). Zaradi tega, ker boš član kluba si le domišljaš, da te bo kdo drugače tretirel kot te sedaj!

Iz tvojeg drugega odstavka (iz besed kot so:pozornost, veličasten občutek in pozornost ob prihodu na cilj) razbiram, da ''nekdo'' želi biti pomemben... Svetujem ti, da si večkrat in dobro prebereš tale post!

To, da je vožnja v skupini veliko bolj varna pa drži samo pod pogojem, da so v njej ljudje, ki ne želiji vzbujati ''pozornosti'' med vožnjo! V nasprotnem primeru kaj hitro pride do naletov, neurejenega prehitevanja, provociranje udeležencev s slabšimi motorji, stopnjevanja tempa in podobnih dejanj. Do teh nevarnosti v solo vožnji sploh ne more priti! Ljudje, ki ne želijo vzbujati ''pozornosti'' se peljejo bolj varno čisto sami, saj jim ni potrebno slediti predhodniku in paziti na voznika zadaj. Kdor ta dejstva zanika je lahko bodisi neizkušen ali pa zaslepljen!

Sedaj, ko debata teče o rečeh, ki ti niso po godu(oziroma jih nisi hotel slišati) pa se ne vleci ven s frazami, da je to :topic:

Tole je pa čisto desetko.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sam bolj z agovarjam tisto varianto o neformalnem druženju, bi vseeno nekaj pripomnil..

Človek je prosil za pomoč in nasvete kako ustanoviti klub in ne pridiganja zakaj klubi nimajo smisla in je skupinska vožnja slabša od solo, ipd..

Če so se odločili imeti klub naj ga imajo. Več nas je izrazilo svoje mnenje, da je bolje izbrati neformalno pot, ferek je to prebral in vzel na znanje, ampak če še vedno želi klub je to njegova stvar. Predlagam, da če ima kdo kakšen pameten nasvet naj ga pove, v nasprotnem primeru pa je brezveze lovit njegove besede in jih izpodbijat. Predlagam, da se za moraliziranja o nesmiselnosti klubov, skupinske vožnje, kako vse skupaj ne sme bit okoli denarja, ipd, prestavi v novo temo, tu pa se da človeku nasvete, kako naj čimlažje ustanovi in zalaufa klub, ker to želi zvedeti.

Aja, sam nisem član kluba, mi to ne ustreza in nasploh mi klubska scena ne diši. Se raje s par kolegi čez vikend zapeljemo na Raceland in Grobnik in to je to :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav sam bolj z agovarjam tisto varianto o neformalnem druženju, bi vseeno nekaj pripomnil..

Človek je prosil za pomoč in nasvete kako ustanoviti klub in ne pridiganja zakaj klubi nimajo smisla in je skupinska vožnja slabša od solo, ipd..

Če so se odločili imeti klub naj ga imajo. Več nas je izrazilo svoje mnenje, da je bolje izbrati neformalno pot, ferek je to prebral in vzel na znanje, ampak če še vedno želi klub je to njegova stvar. Predlagam, da če ima kdo kakšen pameten nasvet naj ga pove, v nasprotnem primeru pa je brezveze lovit njegove besede in jih izpodbijat. Predlagam, da se za moraliziranja o nesmiselnosti klubov, skupinske vožnje, kako vse skupaj ne sme bit okoli denarja, ipd, prestavi v novo temo, tu pa se da človeku nasvete, kako naj čimlažje ustanovi in zalaufa klub, ker to želi zvedeti.

Aja, sam nisem član kluba, mi to ne ustreza in nasploh mi klubska scena ne diši. Se raje s par kolegi čez vikend zapeljemo na Raceland in Grobnik in to je to :)

...no hvala bogu... uops Dexu za normalen post... in nekaj bi pripomnil....JAZ ne ustanavljam kluba... sam sem v preteklih sezonah opravil morda 5 skupinskih voženj in se udeležil vsega ravno toliko motozborov...., prevozil sem pa samo lani 15000 km, tako da lahko rečem, da tudi meni skupinske vožnje in klubska scena ne diši...

... debato sem izpostavil pač zaradi tega, ker sem eden redkih v tej druščini, ki piše na motosvetu...vse za pomoč prijateljem... in če se bo klub tudi formalno registriral bom, vsaj kolikor sebe poznam verjetno eden izmed gonilnih članov... tak sem ponavadi tudi v ostalih društvih...

in ne vlečem se ven z :topic: , dejstvo je da stil, način vožnje, veličastnost, grobniki itd, v tej temi nimajo kaj iskat...

in če bi večina motoristov, klubovcev razmišljala tako, kot tule nekateri, potem toliko motoklubov v SLO ne bi bilo, koledar prireditev bi bil pa prazen! :yea1:

zdaj me pa prosim ne spet spluvat in se shvalit kolk delate za motosceno :yawn: , ...preden kaj napišete preberte naslov teme... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljši moto klub je "grupa građana"! :o

Res pa je, da tu ne dobiš uniforme.

Torej, se ne moreš identificirati, iz katere "fare" si!. :(

To pa je dobro. In slabo!

Zavisi, kaj pričakuješ od motociklističnega bikestva?

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva tema

jaz v klubu nisem imam pa skupino cca.30 prijateljev in se še kar veča

nobenih obveznosti,ko se gre na furo se zmenmo preko telefona in kdo ma cajt se gre peljat pa ni važno, al 2 al več motorjev pa tudi

fura ni važna,al po sloveniji,italiji ,hr, švici...

če maš: zdravje,cajt,denar,pa voljo , pa dobre kolege gre tudi brez motokluba.

ps.

ko bo, če bo MC pa štanga in vse ostalo, pa javite in povabite,ziher pridemo

pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za samo druženje ni potreben klub, seveda pa je potrebna ustanovitev, da se pride do financ. Država nameni del denarja tudi za kulturo, šport, itd, ne samo za gospodarstvo. Tako lahko društva ali klubi izvedejo programe, ki bi jih drugače z lastnimi financami ne zmogli.

Npr. pevski zbor - poje se lahko skupaj tudi brez ustanovitve kulturnega društva, težje je potem, ko je treba sešiti obleke, organizirati proslavo (najem dvorane ipd.)...

Brez športnih klubov tudi športniki ne pridejo na površje - kdo pa ima toliko denarja za najem dvoran, skakalnic, igrišč, dirkališč. Nekdo iz mladinske ekipe za pink-ponk mi je omenil,

da samo najem telovadnice stane 2500€ letno.

Za gole izlete v skupini ni potrebe po klubu, za kaj več pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa še moj lonček pristavim ... ideja za statut ... kratko in jedrnato B)

No seveda, tale "statut" bi bil lahko uporaben za kakšno neformalno zadevico, za ustanovitev moto kluba (čemur, kot razumem, je tema namenjena :evilgrin: ) pa bo potrebno "dopisati" še ene 20 - 30 strani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo čudno vprašanje, ampak vseeno .... Ali je lahko nekdo, ki nima vozniškega izpita za motor, uradni član motokluba ? Ali motoklub katerega član recimo povzroči prometno nesrečo, kazensko odgovarja (recimo da gremo na skupinsko vožnjo) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ali motoklub katerega član recimo povzroči prometno nesrečo, kazensko odgovarja (recimo da gremo na skupinsko vožnjo) ?

He, he, sedaj si pa vrgel pravo kost, ki sem jo že dolgo čakal. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče malo čudno vprašanje, ampak vseeno .... Ali je lahko nekdo, ki nima vozniškega izpita za motor, uradni član motokluba ? Ali motoklub katerega član recimo povzroči prometno nesrečo, kazensko odgovarja (recimo da gremo na skupinsko vožnjo) ?

1. Če je v statutu določen kot pogoj za članstvo vozniški izpit potem ne more bit, če pa ni (pomoje v večini statutov ni) pa komot..

2. Ne. Člani društva so še vedno samostojne osebe, ki odgovarjajo za svoja dejanja. Klub lahko odgovarja samo, če se zgodi nekaj na nekem eventu, ki ga organizira in ni v skladu z zakonom in prepisi poskrbel za zahtevano varnost. Drugače pa društvo ne more nositi odgovornosti za dejanja, ki jih storijo njegovi člani kot fizične osebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da povzamem tole temo: Danes smo ustanovili nov motoklub: MK Packenstein Šmartno ob Paki :rolleyes: . klub bo v najkrajšem možnem času tudi uradno registriran :rolleyes: . Hvala vsem za pomoč, napotke in mnenja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!