Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti, osveščanje


vulcan

Priporočene objave

Tudi, ce bi vsi po solsko vozili bi se dogajale prometne nesrece.

So tudi trenutki, ko ti nobena pazljivost in pocasna voznja ne pomaga preprecit padca ali nesrece.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi, ce bi vsi po solsko vozili bi se dogajale prometne nesrece.

So tudi trenutki, ko ti nobena pazljivost in pocasna voznja ne pomaga preprecit padca ali nesrece.

To je tudi res, vendar bi bilo piz**** vseeno veliko manj .) Moje mišljenje.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da nimamo dirkališča, ne more biti izgovor za izživljanje na cesti. Hrvaška je dovolj blizu in ima zdaj že dve pisti, na katerih se da pošteno vozit. Četudi bi imeli svoje pa "dirkači" ne bi izginili s cest. Vsaka uporaba steze nekaj stane in po presoji mnogih se bolj splača zastaviti svoje življenje kot pa par deset jurjev. Žal.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko govorimo, kako nas nekateri izsiljujejo, pa ogrožajo ipd. ampak na žalost se nas zelo malo zares zaveda, da ga najebemo itak v vseh slučajih le motoristi.

Tako, da tisti, ki tega nima v glavi, naj ne joče, če se mu kdaj kaj zgodi.

Je pač tako, da je treba maksimalno delat na tem, da pridemo celi domov in to ne glede na prometne predpise.

Torej: pazit (tudi na druge), predvidevat in ne bit "preveč pomemben" na cesti!

In srečno vožnjo!

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tudi res, vendar bi bilo piz**** vseeno veliko manj .) Moje mišljenje.

Pozdrav od Roberta

Tudi poškodbe bi bile veliko manjše.

Ko se vozim iz Litije do Ljubljane opažam, da je nekaterim modelom čisto vseeno kaj se okrog njih dogaja.

Ogromno ljudi izsiljuje prednost. Še posebej, če vidijo da se jim vozilo približuje z normalno hitrostjo. In kaj naredijo potem, postavi se čisto do črte če že ne na nasprotni pas in se spele kot polž :angry2: namesto, da bi se postabil bliže roba in konkretno pospeševal oz. pogledal kaj se dogaja za njim ali ga bo vozilo prehitelo ali ne.

Ista fora je pri prehitevanjih. Določeni osebki se vozijo nekaj časa po polžje, ko je pa možnost, da jih prehitiš dobijo pa raketni pogon :angry2: in se vse skupaj sprevrže v ogromen stres za oba voznika.

In ostalih podobnih primerov je ogromno.

Zato bi bilo najbolj, če bi se vsi malo zamislili nad samim sabo in bili bolj pozorni in uvidevni do ostalih udeležencev v prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tle u tej temi bomo itak u nedogled pizdil. Matematično gledano pa je zadeva zelo preprosta. Na cest je 80% kretenov (predvsen avtomobilistov) k ne znajo vozit oziroma je njihovo znanje na zelo nizki ravni. Kdaj pa je šel kdo ven z motorjem, da ni najmanj 7 krat z glavo sem pa ke migu? No pa smo tam. V takem svetu pač živimo in tako pač to bo. Sej pravi pregovor 10 norcev prej pametnega v norišnco kot pa en pameten 10 norcev iz norišnce. A ne? Zato bomo kljub previdnosti še zmerom tombolo tam zunaj igral... Če ga pa še sami serjemo z uporabo gasa in kolenčnih nagibov u nepreglednih ovinkih je pa recept že dobro znan... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi, ce bi vsi po solsko vozili bi se dogajale prometne nesrece.

So tudi trenutki, ko ti nobena pazljivost in pocasna voznja ne pomaga preprecit padca ali nesrece.

to je bolj kot ne neumna izjava...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko govorimo, kako nas nekateri izsiljujejo, pa ogrožajo ipd. ampak na žalost se nas zelo malo zares zaveda, da ga najebemo itak v vseh slučajih le motoristi.

se ti zdi?

Taka posploševanja so strup za realni pogleda na situacijo in navaden pesek v oči samemu sebi ...

PS: juhu, še ena tema za relativiziranje pojma "varnost"....

Moje mnenje: Večji del varnosti si zagotovi motociklist sam z nakupom opreme in blaženjem desnega zapestja na ročici za dodajanje gorivne zmesi, nekaj malega varnosti pa je odvisno od drugih... Žal je formula za izračun absolutne varnosti izjemno komplicirana, a se da njen rezultat bistveno povečati z uporabo čimvečje doze previdnosti in predvidevanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki pravijo, da so velikokrat izsiljeni na cesti, nekaj narobe počnejo. Mene praktično noben še ni izsilil prednosti, pa nisem med počasnimi šoferji. A obstaja kakšna razlaga ? Mislim, da.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki pravijo, da so velikokrat izsiljeni na cesti, nekaj narobe počnejo. Mene praktično noben še ni izsilil prednosti, pa nisem med počasnimi šoferji. A obstaja kakšna razlaga ? Mislim, da.

Mogoče res :hmm: .

Je pa res, da se mi je to zgodilo, ko sem se peljal po omejitvi.

Kadar jo malo bolj prikurim pa hvala bogu še zaenkrat ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje imaš samo hudičevo srečo!

Jest pa mislm da nimaš čist prov. Glej točke 1-4 iz fičovega prvega posta .)

Tko da ma hočko kr prav (v veliiki večini primerov). Je pa odvisn, koko si njegov odgovor razlagaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ je sigurno odvisno od nas samih kako bomo poskrbeli za svojo varnost.

Nekaj je pa tudi takšnih dejavnikov na katere ne moremo vplivati.

Noben ne more 100% skoncentrirano vozit cel čas po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan,

No ta tema se mi zdi zanimiva, razlog je res vse zapovedi so prave, če bi jih vsi izpolnjevali, sam ljudje smo si različni. Krvni davej je prevelik in tudi poškodb je preveč. Meni se je zgodilo 27.7.2005, oprema kot se zagre, kilometrov ne preveč 20000 ampak, bila je polna črta in osebni avto pred menoj, ki ga je zgleda zanimalo, če lahko prehiti tovorno vozilo, na delu kjer je polna črta, tega re človek ne more predvidevati. Mislim da tudi izkušeni ne. No da o policiji ne govorim, ker mladeniči glede na njihove delovne izkušnje, poznajo samo pravice in dolžnosti, ki jih lahko izvajajo. To je žal demokracija.Sm mal zašu.

Hočm reč, da sem bil pohvaljen od izkušnih, predvsem glede predvidevanja, ampak nikol ne veš kje te čaka.

Pa še to glede na to, da so se vsi ustavili in pomagali, povzročitelj, se je odpeljal in prijavil v večernih urah. Ne vem res smo bav bav. Pazte se, k cetsta zahteva svoje, žal.

lp Primož

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da je tema namenjena drugemu kot spet ponovnemu nabijanju in pametovanju kaj vsi ostali delajo narobe.

najprej se naj vsak za lasten nos potegne in si prizna, da je v 80% vozenj prehiter (iz kateregakoli razloga; sploh ne interesira). tako to je, v demokraciji. zakoni so narejeni, da lahko tudi tisti dibidus z IQ 75 naredi vozniski izpit in se legalno prevaza po cesti.

vecina se nas pac ne zaveda, da imamo v roki orozni list. :doze:

pod to se pa rade volje podpišem :worship:

Me zanima kolk se jih po kočevki vozi samo 90km/h :glare:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

9)  Skupinska vožnja; Prehitevanja NI! "Najpametnejši" spredaj - "šibki člen" za njim. "Ta'živčni" zadaj. Vodja ne sme nikoli "pobegniti"!

10)  Ne pusti se izzvati! NIKOLI!!! Vozi svoj tempo. Lahko je tudi hiter, a je TVOJ!

...

Hmm... konsistentnost ti ni ravno najmocnejsa vrlina...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm... konsistentnost ti ni ravno najmocnejsa vrlina...

-------

Dave!

Koliko časa si že motorist? Koliko kilometrov, itd.?

Opažam, da si še vedno živ. In z vsem srcem Ti želim, da tako tudi ostane!

Moje misli in napotki, niso zlonamerni.

*

Med drugim... Morda sem bil nekoliko nejasen;

..."MEDSEBOJNEGA" prehitevanja NI...

Vse ostalo je v lastni glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dave!

Koliko časa si že motorist? Koliko kilometrov, itd.?

Opažam, da si še vedno živ. In z vsem srcem Ti želim, da tako tudi ostane!

Moje misli in napotki, niso zlonamerni.

*

Med drugim... Morda sem bil nekoliko nejasen;

..."MEDSEBOJNEGA" prehitevanja NI...

Vse ostalo je v lastni glavi.

ne vem ne vem če ma dolžina staža vedno neko objektivno vrednost..... :doze:

pa ko se ze dotikamo skupinske vožnje - kdo za vraga si je to zmislil :eek:

česa z večjim potencialnom za karambol ne obstaja :( .....

po drugi strani pa - tudi "medsebojno" prehitevanje je lahko popolnoma varno izpeljano...vprašanje je samo v tem koliko soli imajo vozniki v glavi....

jest tukaj ne bi postavljala nekih "božjih zapovedi" :doze: ....

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco, v bistvu se strinjava - jaz nisem rekel, da z nakupom varnostnih elementov pa se dvigne povprečna hitrost ... kar se mene tiče: s čelado in ledrom me je glih tko strah ...

Ps: cilji so good ;)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CECO - zadel si žebljico na glavico!

Enim res bolj slabo pride pol morjo pa v ekstreme & probleme!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Vsemu skupaj se reče 'cesta'. Najbolj varno je, če si pred, med in po vožnji ponavljamo 'cesta ni dirkališče' in 'jaz nisem dirka' in 'spoštuj omejitve' in 'vozi zelo previdno' in 'razturaj na Grobniku' ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!