Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti, osveščanje


vulcan

Priporočene objave

Moje mišljenje glede na pretekle izkušnje in sploh zdaj ko je sveže včerajšnjo vožnjo, ko sem naredil cca 100 km. Sigurno pet primerov, ko peljem po prednostni, vidim avto s stranske, se ustavi na križišču, čaka dve sekundi, me gleda, nato pa gas pred mano, ker je kao še ful časa. Na žalost je to verjetno v naši kulturi vožnje, ker recimo v tujini (ne povsod) to res malokrat doživiš. Zato pa nič drugega kot pa po pameti naprej.

Pa še ena zanimivost oziroma moja izkušnja - avto me je pred 10 leti izsilil na izpitni vožnji in ne vem če sem peljal prehitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

abla, abla ...

predobro poznam tisti del ceste ... če lahko na tem delu ceste voziš prehitro sem jst papež, z motorjem je tak občutek kot da bi bil z avtom na poledeneli cesti ... tak da ... neke večje hitrosti ni moglo bit ...

tud zlo dobr vem kako "domačini" na tem delu ceste lepo skačejo iz svojih dvorišč na cesto,

... folk k se vključje na cesto spregleda temnejši avto brez luči zelo pogosto ... kaj šele motor ...

+ ... na večjem delu te ceste je omejitev 90km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

abla, abla ...

predobro poznam tisti del ceste ... če lahko na tem delu ceste voziš prehitro sem jst papež, z motorjem je tak občutek kot da bi bil z avtom na poledeneli cesti ... tak da ... neke večje hitrosti ni moglo bit ...

tud zlo dobr vem kako "domačini" na tem delu ceste lepo skačejo iz svojih dvorišč na cesto,

... folk k se vključje na cesto spregleda temnejši avto brez luči zelo pogosto ... kaj šele motor ...

+ ... na večjem delu te ceste je omejitev 90km/h

Gospod papež.

Na omenjenem delu ceste ni nobena težava vozit prehitro (živim v bližini in ga dobro poznam), tudi asvalt je dober po suhem. Tudi Pred krajem nesreče je ravni odsek ceste v dolžini približno 500m.

Več kot kilometer pred krajem nesreče pa že vstopiš v naselje in je omejitev 50.

A sploh veš kje je bila nesreča?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na omenjenem delu ceste ni nobena težava vozit prehitro (živim v bližini in ga dobro poznam), tudi asvalt je dober po suhem. Tudi Pred krajem nesreče je ravni odsek ceste v dolžini približno 500m.

Kako je na 500m ravnem odseku ceste vidljivost 50m?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je na 500m ravnem odseku ceste vidljivost 50m?

D.

Ker je po ravnici dvojni ovinek, ki ni prav oster, ki dovoljuje višje hitrosti kot je omejitev v naselju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ftp, dve stvari ti zamerim.

1 - V temi na vrh ketere je jasno zapisano, da zaradi pietete do umrlih ne bomo flancali, začneš nakladati!

2 - Kot veliiiki strokovnjak za gledanje skozi 5m svinčeni blok analiziraš in predpostavljaš in apriori postavljaš krivdo enemu od udeležencev nesreče.

3 - ja še tretje mi je kapnilo. Govoriš o javnem mnenju o motoristih in pozivaš k spametovanju ljudi, katerih v večini niti ne poznaš.

Imam pa še vprašanje. Koliko si pri spreminjanju tega javnega mnenja in izboljšanju varnosti motoristov, kot tudi varnosti v prometu nasploh, ti osebno angažiran? Preseneti me, in dokaži, da ne samo s pisanjem v ta forum!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, da bo še malo več klobas na talarju!

Če je situacija pri izvozu res tako nevarna, da se nikakor ne da z Audijem ( a niso to neke jake mašine?) dovolj hitro speljati, brez da bi ovirali udeležence prometa, ki vozijo po prednostni cesti, nima domačin nikakršne pravice se sklicevati na preveliko hitrost drugega udeleženca, vkolikor je sploh bila, saj tu preko tastature, tega nihče ne more dokazati. Kot domačin, pa je imel dolžnost, če druge ne, vsaj moralno, da bi pri UE, pri referentu zadolženem za promet dosegel npr. postavitev ogledala, ki bi omogočalo večjo preglednost pri speljevanju iz neprednostne ceste, mogoče celo omejitev hitrosti na 30km/h pa še kaj podobnega bi se našlo. Je bilo kaj takega storjenega? Na sliki ni videti!

Najlažje je mečkati izza škarpe, žive meje in na blef zapeljati na cesto. Ponekod celo vzratno in podobne cvetke. Potem pa na pamet kriviti motorista, ki itak po defaultu divja, pa četudi bi v rikverc vozil!

In da ponovim, najlažje je biti pameten in obtožiti tistega, ki se braniti ne more!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ftp, dve stvari ti zamerim.

1 - V temi na vrh ketere je jasno zapisano, da zaradi pietete do umrlih ne bomo flancali, začneš nakladati!

2 - Kot veliiiki strokovnjak za gledanje skozi 5m svinčeni blok analiziraš in predpostavljaš in apriori postavljaš krivdo enemu od udeležencev nesreče.

3 - ja še tretje mi je kapnilo. Govoriš o javnem mnenju o motoristih in pozivaš k spametovanju ljudi, katerih v večini niti ne poznaš.

Imam pa še vprašanje. Koliko si pri spreminjanju tega javnega mnenja in izboljšanju varnosti motoristov, kot tudi varnosti v prometu nasploh, ti osebno angažiran? Preseneti me, in dokaži, da ne samo s pisanjem v ta forum!

ad1. se opravičujem

ad2. človek v avtu, ki ni mogel predvidet kaj bo nasledni trenutek izza ovinka prišlo, bo za celo življenje zaznamovan in če ima vsaj malo srca bo ga bo peklo, četudi ni mogel tega preprečiti.

ad3. k izboljšanju varnosti res nisem nič pripomogel in lahko pa apeliram na motoriste da bodimo previdnejši, da bomo imeli manj možnosti da se tako "kregamo"

In, da bo še malo več klobas na talarju!

Če je situacija pri izvozu res tako nevarna, da se nikakor ne da z Audijem ( a niso to neke jake mašine?) dovolj hitro speljati, brez da bi ovirali udeležence prometa, ki vozijo po prednostni cesti, nima domačin nikakršne pravice se sklicevati na preveliko hitrost drugega udeleženca, vkolikor je sploh bila, saj tu preko tastature, tega nihče ne more dokazati. Kot domačin, pa je imel dolžnost, če druge ne, vsaj moralno, da bi pri UE, pri referentu zadolženem za promet dosegel npr. postavitev ogledala, ki bi omogočalo večjo preglednost pri speljevanju iz neprednostne ceste, mogoče celo omejitev hitrosti na 30km/h pa še kaj podobnega bi se našlo. Je bilo kaj takega storjenega? Na sliki ni videti!

Najlažje je mečkati izza škarpe, žive meje in na blef zapeljati na cesto. Ponekod celo vzratno in podobne cvetke. Potem pa na pamet kriviti motorista, ki itak po defaultu divja, pa četudi bi v rikverc vozil!

In da ponovim, najlažje je biti pameten in obtožiti tistega, ki se braniti ne more!

50 je primerna hitrost na tem delu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, zakaj se toliko upirate dejstvu, da je lahko tudi motorist kriv. V eni od tem ste me skoraj "pojedli" ker sem to menil. Postal sem strokovnjak za gledanje skozi zidove, ...

A se je kdo vprašal kako se počuti človek, ko mu pod kolesi ugasne življenje, pa četudi ni nič kriv. Tudi ta je človek, ki bo moral s tem živeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno se ne upiram temu. Dejstvo je da je velika večina ljudi na cesti slepih in gluhih :)

Popravljeno . Popravil TinaRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ima pa čelada kaj pri tem rinjenju skozi zid O:-)

ma ja no, če jo skuhaš sam veš, da si jo...je pa res, da se vedno pred drugimi lastne napake zmanjšuje... preživetveni nagon?? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citat od nesreč ber smrtnih izidov: Motorist zbil peško (CELJE)

Jst sem bil tam. Ženska je krvavela iz vratu. Motorist je šepal na desno nogo ampak njemu ni bilo hudo, vozil je ninjo zelene barve. Ima poknjeno plastiko. Drugače pa mislim da je prižgal v 2 .brzini do konca v njo. Še malo slikic

tisto na sliki je Suzuki ampak on ni nič kriv. Ninje ni na sliki ker jo je motorist čest drugam postavil. Je pa fora da motorist vse do prihoda policistov ni hotel sneti čelade. To imam pa posneto.

H A L O !!! Je frajer a.....??? Verjetn ful obvlada. Taki pozerčki delajo potem sliko o vseh motoristih. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj medklic.......

Če "dejstva", ki jih navaja ftp držijo.......je nemudoma potrebno iskati odgovornost pri človeku, ki je dovolil izgradnjo uvoza na cesto......ne, da je pogojeval ogledalo...........namreč.......ne glede na to, da je omejitev 50km/h.......bi moral lastniku pred izgradnju dovoza predpisati obnvezen izračun preglednostnega trikotnika, kar pomeni.......minimalno 80m odprtega pogleda. V nasprotnem primeru, je postavitev ogledala NUJNO....in to na stroške investitorja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Že davno je bila tema na MS........kako v GB gledajo na take zadeve.........kdor izsili in odvzame prednost.......nima pravice sklicevati se ne na hitrost tistega, ki je pripeljal po prednostni cesti.....in še manj na to, da ga ni videl.....naj lepo stopi do okulista, če ima probleme z vidom.....ali pa naj vrne vozniški izpit in se nikdar več ne vsede za volan!!!!!!!!

Če ga bo pekla samo vest......je to še precej mila kazen......naj se zaveda, da je indirektno UBIL človeka!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, zakaj se toliko upirate dejstvu, da je lahko tudi motorist kriv. V eni od tem ste me skoraj "pojedli" ker sem to menil. Postal sem strokovnjak za gledanje skozi zidove, ...

A se je kdo vprašal kako se počuti človek, ko mu pod kolesi ugasne življenje, pa četudi ni nič kriv. Tudi ta je človek, ki bo moral s tem živeti.

Še nekrat ti bom napisal!!!!!!

KDOR vozečemu po prednostni cesti odvzame prednost......je KRIV!!!!!!!!!

Konc debate........pa pizdu mater, kako se niste ničesar naučl v avtošoli.....pa na predavanjih o prometnih predpisih........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz osebno se ne upiram temu. Dejstvo je da je velika večina ljudi na cesti slepih in gluhih :)

Se delno strinjam, ampak. Zavedati se je potrebno, da je tisti, ki tišči kakega cestaka 100in več na uro, po možnosti skozi naselje tudi 100% pri stvari - zbran, kar pa ni nujno za ostale udeležence v prometu, ki jim je vožnja mogoče le nujno zlo tisti hip in imajo glavo polno drugih problemov. Vsak izmed nas se je verjeten že znašel v situaciji, ko je vozil popolnoma odsoten in je spregledal marsikaj.

Predvidevanje!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klimbra ne skači v luft brez potrebe.

Če zeli nekdo opozorit, da nizki preleti in CMM ne pripomorejo k večji varnosti, pa čeprav ju izvajamo na prednostni cesti, ni narobe.

Če bo neko motorista izsilil, ga pač bo...pa če je slednji na prednostni cesti ali ne...in bore malo bo motoristu pomagalo da je na prednostni cesti in bore malo mu bo pomagalo, da ni kriv za nesrečo (predvsem pa dvomim da bo zadovoljen, da je hudiču avtomobilističnemu pokazal svoj prav), ko bo 6 feet under...

lahko pa se motim... :doze:

(nikriv-jepamrtev press)

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekrat ti bom napisal!!!!!!

KDOR vozečemu po prednostni cesti odvzame prednost......je KRIV!!!!!!!!!

Konc debate........pa pizdu mater, kako se niste ničesar naučl v avtošoli.....pa na predavanjih o prometnih predpisih........

Po tvoje bi lahko zaprli vsaj 50% priključkov predvsem v naseljih, kjer je vidljivost takšna, da je celo 50km/h preveč, kaj šele, če ti nekdo pripizi 100 i više. Pa se vklop v promet z enim traktorjem al pa kamionom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tvoje bi lahko zaprli vsaj 50% priključkov predvsem v naseljih, kjer je vidljivost takšna, da je celo 50km/h preveč, kaj šele, če ti nekdo pripizi 100 i više. Pa se vklop v promet z enim traktorjem al pa kamionom.

Da dragi......jaz osebno sem dal podreti že kup ograj.....porezati kar zajetno število živih mej.....in prepričan sem, da sem na ta način rešil vsaj nekaj življenj!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da dragi......jaz osebno sem dal podreti že kup ograj.....porezati kar zajetno število živih mej.....in prepričan sem, da sem na ta način rešil vsaj nekaj življenj!!!!!!

klimbra lubi...a si malo falil point?

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še neki..........te nabijancije o tem....prehiter, prepočasen.......pa vse to smo že miljavžntkrat premlevali......in......a je komu kaj ostalo v tistem vakuumu med ušesi.......NIKOMUR!!!!!!

In v kar nekaj državah so to sprevideli.....in tam ni trte mrte.......si izsilil prednost.....nisi izsilil prednost........tu je ves keč.......

Zdej pa razglablajte dalje :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ftp. narobe. Nihče ne zanika dejstva, da je tudi motorist lahko povzročitelj nesreče, da je lahko kriv.

Vedno pa bom proti takem hujskaštvu in postavljanju razsodb na pamet, kot ga marsikdaj zagovarjate na tem forumu. Dokler nekomu krivda ni nedvomno dokazana, ni kriv! In da si sojenje privoščijo. ... ma brez veze, pametnemu ni treba, norim pa ne mislim več razlagat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!