Skoči na vsebino

Predvidevanja, nasveti, osveščanje


vulcan

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...

Nič ne škodi, če je še enkrat. Eni smo precej zeleni in je dobro če se v to vsake tolkiko zaletimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točka 39 - divjačina na cesti jemlite silno resno. To sem sam opazil, kako zelo to drži, ko sem se preselil v take kraje, da se vsak dan peljem čez polja in mel že večkrat bližnja srečanja (z avtom). Zdej grem z motorjem res počas kjer kol vidm ta znak .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ni narobe če je še enkrat :OK:

Fičo :OK:

Tudi jaz tako mislim. Nič ne more škodit, če človek vsake toliko časa prebere kakšen tak nasvet. Saj je več ali manj vse samoumevno, vendar vsi vemo kako se na cesti človek hitro spozabi in ne posveča dovolj pozorosti predvidevanju.. Te stvari je enostavno treba vtisnit v podzavest!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se takšne stvari dogajajo tudi pri nas ti lahko potrdim. Kolega se je konec prejšnje sezone zaletel v srno malo pred kačjimi ridami iz smeri Postojne. Bilo je pred večer in ni nevem kako hitro peljal. Po udarcu je padel in si lažje poškodoval zapestje. Srna je po nesreči pobegnila in kaže, da ji ni bilo hudega. Še najslabše jo je odnesel njegov V-Strom, ki je potreben resnejšega popravila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fičo, lepo napisano :yes:

Vse lepo in prav, vendar je škoda, da tega nihče tako obširno ne razlaga v avtošoli kandidatom, kateri delajo izpite za motorje :(

seveda pa se človek nauči takšnega predvidevanja le z leti prakse,

žal pa je vsako leto veliko takih, ki jim le to ne uspe :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fičo :worship: sm prebrau, pa predn se bom v tej sezoni na motor usedu bom še enkrt pa na vsake tolk časa še enkrt! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki pravijo, da so velikokrat izsiljeni na cesti, nekaj narobe počnejo. Mene praktično noben še ni izsilil prednosti, pa nisem med počasnimi šoferji. A obstaja kakšna razlaga ? Mislim, da.

Kakšna pa, po tvojem mnenju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je ta tema najbolj izčrpna, kar se tiče še ostalih dveh.

Take stvari pa res raje preberem enkrat preveč kakor enkrat premalo.

Izkušnje so tiste stvari ki jih najraje vidim na forumu.. Vse ostale tehnične informacije in podobno lahko dobiš povsod, izkušnje pa morajo biti posredovane od ljudi za ljudi..

Fičo hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede divjačine na cesti velja zlato pravilo "od dedov": Kadar ti čez cesto steče divjad, pazi ker je velika verjetnost da ni sama in da bo za njo prlaufala še katera. Zato previdno BREMZAJ četudi je divjad že stekla čez cesto in je ni več na cesti, kajti lahko pa da priteče še ena.

Mene je enkrat upoštevanje tega pravila rešilo pred silovitim trkom v srnjaka.

Varno vožnjo vsem ki imate kaj za vozit.

Točno tako, preizkušeno, podabu povedat. :eek:

Kot če najdeš gobo, so sigurn okol še ostali bratje in sestre. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vsakič, ko se vsedem na motor sem začetnik in to traja od100-200km, pol se pa ogrejem in še le tedaj občutim kluseta pod mano. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Upam. da nisem preveč zatežil.

Lego!

Ti kar daj "težit". :grim

Takšne "težnje", so za nas življenjskega pomena! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki pravijo, da so velikokrat izsiljeni na cesti, nekaj narobe počnejo. ...

Tega preprosto ne verjamem. Izredno redko me sicer izsilijo. Skoraj nikoli. Dovolj je pa seveda samo enkrat. Do prib. sredine lanske sezone, bi se takoj strinjal, potem pa sem med voznjo pod omejitvijo na cesti malo ven iz naselja skoraj pustil kose sebe in motorja. Ce koga zanima kaj se je dogajalo:

Vozil sem se po cesti iz Mengsa proti Trzinu. Bil je delovni dan, prihajal sem iz Kranjske Gore iz nekega kongresa. Vozil sem morda 55 na uro. Na moji strani je bila cesta prazna, ker sem tik pred tem stal na semaforju in se je kolona v smeri proti Ljubljani malo odmaknila. Na moji levi je bila neprekinjena kolona. Iz parkirisca na levi je nekdo zapeljal med dva avtomobila v nasproti vozeci koloni. Polna crta je na tistem delu. Tisti hip ga se nisem videl. Ko sem bil oddaljen kakih deset metrov je clovek mirno speljal na moj vozni pas. Nisem imel vec casa da bi zaviral. NA levo se mu nisem imel kam umaknit. Na desni je bil plocnik in na tistem delu zelo nizek robnik, za hip sem stisnil zavoro, potem takoj sklopko in odmotal na plocnik, kjer sem takoj zacel zavirat, ko sem se ustavil na plocniku sem bil za kake pol dolzine motorja pred avtomobilom, kar pomeni, da bi cloveka zelo konkretno snel, ce ne bi zavil. Imel sem blazno sreco, da na plocniku ni bilo nikogar, ker bi ga gladko povozil. Imel sem blazno sreco, da je bil na tistem mestu robnik dovolj nizek, da sem lahko zapeljal nanj in dovolj pameti sem imel v glavi, da pac take manevre izdatno treniram na treningih varne voznje.

Pred tem sem si vedno mislil tako kot Hocko, da pac ljudje ne predvidevajo, da vsi ki jamrajo o tem kake pizde so vozniki v bistvu sami povzrocajo sranje in podobno. Teh misli sicer nisem ravno razglasal, ker je brez veze solit ljudem pamet, ce si tega ne zelijo. V tistem hipu mi je bilo jasno, da ti vse predvidevanje na svetu vcasih ne pomaga, se posebej ce se sesteje veliko faktorjev na enkrat (npr. blokiran levi pas, voznik, ki dela prekrsek cez polno crto, slabsa vidljivost - hauba ujeta med dva avtomobila ipd, ipd). Imel sem, preprosto, sreco in clovek, ki takrat ni hodil po tistem plocniku je imel se vecjo. Pa se to, a mi lahko nekdo pokaze koga, ki medtem ko hodi po plocniku predvideva, da bo mimo vozece vozilo za njegovim hrbtom zapeljalo na plocnik in ga povozilo, ker se izogiba nekomu drugemu? Tolk o predvidevanju.

Od takrat naprej zelo z rezervo jemljem ljudi, ki mislijo, da se njim sranje ne more zgodit in da ker oni vse delajo prov preprost ne morejo nasrkat. In ker ni moderno rect, da si perfekten se mal dajo v oklepaje pa recejo men se to skor nikol ne dogaja. Ej dost je, da se ti enkrat.

Pa se to. Vcasih zaradi oslarij ki jih delamo na cesti nasrkajo drugi. Tut to je del predvidevanja. Pa da ne bi zdej o imenih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se to. Vcasih zaradi oslarij ki jih delamo na cesti nasrkajo drugi. Tut to je del predvidevanja. Pa da ne bi zdej o imenih.

A lahko še jaz "eno", ki sem jo preživel?

Daljši "S" ovinek. Prvi levo, drugi desno. Smer vožnje (kanjon Zagorje ob Savi - Litija). Na levi strani ceste pečine.

Dva motorja. Ne počasi! Kolega spredaj jaz za njim. Jaz vedno bolj "živčen", zato sem ga pustil spredaj.

Pred nama osebni avto. V glavi sva si rekla: "Prehitela bova". On, nato še jaz, OBA naenkrat...

Ko je bil avto že v zavoju desnega ovinka, je kolega "špricnil" mino, jaz pa "živčen" kakor ponavadi, oba skupaj "poč'ti" dol...

Predvideval sem, da bo kolega zaobšel vozilo v začetku desenga ovinka in se (normalno) vključil na svoj desni pas, jaz pa bom potegnil mimo obeh.

Predvidevano, zamišljeno, vse O.K. Nisem pa predvidel, da se on ne bo takoj po prehitevanju (kar je povsem logično) pomaknil nazaj na svojo desno špuro.

Ostal je na levi, jaz pa šus :eek: do njega!!! (Da ne rečem, skoraj vanj). Zmanjkalo mi je prostora, da nisem treščil vanj, sem zapeljal v betonski jarek (desni ovinek!!!) visok rob kakšnih 15 cm, "letel" po njemu ne vem kako daleč, kljub vsemu (kar mi ne bo NIKOLI jasno), zapeljal nazaj čez rob na cesto... in tiščala sva kot kozla do Litije.

Priznam - po 10-tih kilometrih, sem se pa usral!

Saj veste, kaj sem hotu' s tem povedat' ne?!

...(Da se to zgodi MORDA, le enkrat v življenju).

NAUK

Da se tudi (pomanjkljivo) predvidevanje lahko zakolje!!! :hmm: . "Nobody is perfect"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še jaz bi nekaj dodal za vse tiste, ki tako kot jaz ne morejo brez motorja in že uživajo v vožnji, čeprav pogoji še niso ravno najboljši.

Med današnjo vožnjo sem dvakrat v naselju doživel rahlo presenečenje na cesti. Čeprav bi ceste naj bile praviloma suhe, me je danes dvakrat skoraj presenetil sneg na cesti, ki se je zaradi odjuge vsipal s strehe. Situacija pa ni ravno najbolj prijetna, če je polovica ceste pokrita s snegom, nasproti pa ti pripelje avto.

Zato pa vozite previdno, če že morate, sploh bodite pozorni, ko vozite na senčni strani hiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa ne samo na senčni strani hiš. Predvsem vozite previdno v domačem kraju, saj se tam zgodi največ nesreč....kilometer pred domom postane človek ležern, pa ravno poj rado useka.

previdno....

M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!