Skoči na vsebino

Peugeot Speedfight


speedbostjan

Priporočene objave

Lep pozdrav !!!

Kupil sem si skuterja peugeot speedfight2 na zračno hlajenje. In po 1000 km sem odstranil obe dve blokadi (v variatorju in izpušni cevi). Skuter mi je po tem posegu šel nekje 72km/h ali 73km/h po števcu zato sem se po nekaj časa odločil da si kupim športni izpuh. Kupil sem si Giannell sport pro 6 in vse skupaj sem zmontiral z priloženimi valjčki. Ampak skuter mi ne gre več kot 74km/h ali pa 75km/h pa pospeški so ful slabi. Zdaj me pa zanima če je to normalno da ima takšno hitrost ali je kaj narobe z mojim skuterjem.

Za odgovore se že v naprej zahvaljujem, havala lepa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm... sumljiva reč. Edina razlika med najinima skuterjema je, da je moj vodno hlajen - in kot tak nekoliko težji, torej bi moral biti kvečjemu počasnejši.

Prav tako imam odstranjeni obe blokadi, prav tako imam giannellija Sport 6, poleg vsega so me še za valjčke ki pridejo za avspuhom okol prinesli in jih nimam, pa skuter leti do 110 km/h...

Hm... Še nekaj - Giannelliji imajo kljub temu da so športni avspuhi še vedno vstavljene blokade, kolikor vem. Da niso slučajno tebi pustili blokade v novem avspuhu in se spet voziš okrog z zablokirano zadevo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa naj bi bila ta blokada v izpošni cevi giannelli. koliko gre tebi skuter kolik obratov ima in koliko KWmoči motorja? pa kakšen skuter imaš?

prosim pomagaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kje bi bila - ti samo reci na enem servisu, da jo odstranijo. Sicer pa se mi zdi, da je tam kjer pride avspuh na cilinder ali kamorkol pac pride...

Jest imam Speedfighta 2, tako kot ti, samo da je vodno hlajen.

Hitrost je po stevcu okrog 110 km/h v idealnih razmerah.

Obratov nisem meril, za kW pa v knjizici pise da jih ima 3'1, se mi zdi...

Torej, navaden skuter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi se ti lahko pozanimal kje je ta blokada v avspuhu, prosim lepo!!! Kake valčke imaš zdaj noter ti (mislim težo vlačkov) hvala za odgovor!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

110 km/h v optimalnih razmerah? S 50ccm? Pol gre moj v optimalnih razmerah itak 220km/h, v vakumu pa 1,7 macha :D Okej. Nebom se spušal v detajle. Zakaj ti leti manj? Zračno hlajeni skuterji večinoma letijo manj kot vodno hlajeni. To pa zato, ker ne dosegajo toliko obratov kot vodno hlajeni in sicer zato, da se nebi pregrevali. To mi je en razložu. Pa sej je logično...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi se ti lahko pozanimal kje je ta blokada v avspuhu, prosim lepo!!! Kake valčke imaš zdaj noter ti (mislim težo vlačkov) hvala za odgovor!!!

Valjčki ti nebodo povečali končne hitrosti. Če hočeš večjo končno poglej, če majo na zalogi v kaki štarcuni kaki debelejši jermen. Probaj najdet tudi kakega daljšega (vendar ne več kot pol centimetra).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo finta je v tem da njemu gre 110km/h meni pa 74 km/h pa take velike razlike v tem nebi smelo biti. to menini jasno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni take razlike. On je prvi, ki naj bi mu tolko šou SpeedFight. H2O dvojke grejo okol 80 km/h. O2 pa grejo okol 75km/h. Če boš dal 70ccm noter ti bo šou 95 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me še nekaj, obstaja še kakšna možnost da bi mi šel skuter več brez da bi dal noter 70ccm. Še obstajajo kake možnosti da povečaš končno hitros pa da ne izgubi na pospeških.

Prosim za odgovor, naj pišejo tisti kateri res vedo kako bi se dalo to naredit :D

Hvala lepa !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valjčke imam jest 6,4 gramske, samo informativno...

Glede teh 110 km/h pa že počas obupujem... matr, od zdej naprej bom pisal da gre 90 in si mislil svoje...

Sicer bi z veseljem povabil koga iz foruma da se gre peljat in mu garantiral (stavil 5k) da ga spravi vsaj čez 100 km/h, pa vseeno...

Lepo se imejte, pa brez zamere :)

Anze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zdaj noter 7gr valčke pa še prave masti nimam noter misliš da to kaj vpliva na hitrost? Kje pa je blokada v giannelliju, bi se lahko kje pozanimal če slučajno veš za koga, da ve kje je blokada noter. Saj jaz ti vrjamem da ti gre 110km/h ker mojemo kolegu ko ima tudi speedfighta 2 z vodnim hlajenjem gre nekje 90-95km/h pa 105-110km/h se je že tudi peljal. Samo ima avspuh arrow gor pa mislim da ni nič boljši od mojega giannellija.

Prosim lepo pomagajete mi!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:twisted: Glede 110km/k na uro!!!! Jst sm imel speedfight 1 zračno hlajen pa notr kit 70ccm pa giannelli izpuh pa mi je šel skuter tud 110km/h!!!!

Po mojem je problem v blokadi na izpuhu giannelli,ker sport 6 in sport cee imata notr še blokada, balck swan,nrx,spl pa imajo že odstranjene,blokada pa se kokr sm jst informiran nahaja v loncu in sicer naj bi bil tam nek dodaten prekat, ki ti ga morajo odstranit. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa veš mogoče kdo to blokado odstrani v giannelliju sport pro 6, pa da mi nebo zaje... avspuha. Pa je pol dosti razlike če mi odstrani to blokado?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z blokiranim se jaz sicer nisem nikol vozil, ampak kakor gre za "blokado" potem cel motor teži k temu, da bi šel 50km/h. Torej se gotovo pozna najmanj 10km/h, vendar mislim da še precej več.

Meni so jo odstranili v Škofji Loki v Velosportu. Če si doma kje blizu, potem ne bo velik problem... Lahko greš pa k Mik Mekaniku v Lj, ali pa Donnaco Team...

Probat' ni greh, pravijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to ti misliš za seriski avspuh ali za giannelli-ja sport pro 6? koliko pa stane da ti odblokirajo giannelli-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to misliš ti za seriski avspuh ali za giannellija sport pro 6. Koliko pa stane da ti odblokirajo giannellija?

hvala za odgovor!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Tomosaki iz maribora si doma. Kakšen skuter imaš pa koliko ti gre? Kaj si vse naredil da ti gre tolko?

Havala

adijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bostjan, seveda govorim za Giannellija. Jest ne vem koliko sploh stane Giannelli kot tak, avspuh+odblokiranje pa me je prišlo nekje okrog 33k SIT. Zdaj pa sam izračunaj, koliko pride odstranjenje blokade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakega skuterja pa imaš pa kolko ti gre zdaj zagiannellijem pa prej koliko je šel brez njega.Giannell Sport pro6 pride v trgovini 26.000 sit

povej še kaj dobrega

hvala!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj speedbostjan, enega od teh si daj. Saj nista važna tista 2km/h razlike med obema. Pol si daj noter še 70ccm pa boš vidu kako bo letelo. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti praviš da 70ccm noter. Kaj bo pa pol ko bom moral na tehničnega pa mi bodo merili hitrost. Pa še če dan 70ccm noter morem še zamenjati zobnike pa me to pol preveč stane. Pol pa še me bo kje 70ccm fu..l nekaj brezveze pa mi bo crkoval pa to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me pa še kaj naj dam noter v mojega speedfighta2 da bi imel bolje pospeške pa boljšo končno hitrost ne da bi dal noter 70ccm. Kaj mi priporočate.

Prosim naj pišejo tisti kateri se na to ful dobro spoznajo.

hvala!!! :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej po eni strani imaš prav. Glede tehničnega pa lahko obdržiš še vse stare kose, tko da greš na tehnični z 50ccm in pol spet kit noter. Tko sem naredu jaz. Glede crkavanja pa ni tko kot ti misliš. Meni ni motor še niti enkrat crknu. Verjetno vidiš okoli (tako kot jaz) ljudi, ki komaj upalijo svoj motor na kurbelj. Jaz se vedno sprašujem, ma kaj delajo z njimi??? :evil: Jaz z kitom nimam problemov, ne za ga upalit in ne s crkavanjem. Ok, vidim da kita na misliš dat noter, zato ti ga ne bom več omenu. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!