Skoči na vsebino

benz pušča


Guest lucy4s-adrenalin

Priporočene objave

Guest lucy4s-adrenalin

oj!!!

mene pa neki zanima.zadnič sm se pelala z skutrjem in sm mogla en avto čakat k je tm neki obraču pol sm pa dala gas pa ni prjel pa probam se enkrat pa spet nč pol je pa crknu.čez čs sm ga pa spet oživlala in je zalavfu pol je pa naenkrat sam črknu pa benz se je vn uliv poln tank.

a ma kdo kak nasvet kva jebe?ugotavlal smo če je plovc ,prej mi je tud ze parkrat se zgodl da se je benz začel vn tečt sam pol je lavfal.

lp lucy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na aprilii se mi je 4x al 5x nardilo d se mi je plovec zataknu.. ..motor je laufu, ampak bencin je tekel vn.. ..dva udarca z izvijacem po uplinjacu, pa je blo vredi.. :)

lahko da je to to, pa da ne vzge ker ga zaliva.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest lucy4s-adrenalin

gre za gillero stalker 50kubov, sm brez blokad

pa tut vmes med vožnjo, napreimer mal klančka...pa vleče, vmes ga pa za kšno sekundo zamori, pol pa spet potegne...sj večino časa je pa delu :)

...sm zdj ne več k benz odvrača <_<

...so ga probaval kolegi neki šramfat..sm zgleda ne tapravo stvar :hmm:

lp lucy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest lucy4s-adrenalin

bo treba še mal pošranfat pa zbrcat pa bo :D

sam kok pa ma to kej veze k ma tko kr neki kilometrov pa brez ksne generalne?

pa enih par unih je blo tud že zamenanih k benz skoz teče kaj so ze k čistilc benza? :?

ok upam da se vam sej mal sanja kaj mislm.... :hmm:

a bo slo? :?

full hvala za odgovore dobite za pijačko :OK: :notworthy:

lp lucy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo mimogrede - skuterji imajo podtlačno pipico in bencin ne more teči, ko motor ne dela (seveda, če je s pipico vse v redu).

Če bencin odteka pri prižganem motorju, je napaka lahko v uplinjaču, če pa odteka tudi pri ugasnjenem, je napaka v pipici (pomaga samo zamenjava).

To da bencin teče pri ugasnjenem motorju se težko opazi, ker ta bencin večinoma odteče v karter in posledično zalije motor.

Če je pipica v redu se najlažje ugotovi tako, da se sname z uplinjača cevka za dovod bencina - bencin takrat ne sme iztekati, če pa se obrne zaganjač, bencin priteče.

Glede na to, da je bilo napisano, da je po tem, ko je skuter že ugasnil, stekel ven še cel tank, se mi zdi tudi to možna napaka.

Popravljeno . Popravil Roman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest lucy4s-adrenalin

ok priznam sm punca :)

ej takoj bi šla šranfat sam k točn nevem kaj je kej :?

sam kej bi ze znala narest :lol1: upam

zanč k mi je crknu je šlo full benza v avspuh in je kr v curku vn špricu. ;)

no ja to ni smešn. :(

a mi pride kdo pomagat šranfat aj ga komu lohk prelem sam svojo lubico dam težko iz rok :)

lucy :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest lucy4s-adrenalin

aja pa k je kolega snel dol cevko pr ugasnenem motorju je iz une cevke kr benz začel tečt :?

vglavnem crkne k začne benz vn tečt. :BUA:

prov zamori mi k me motor zajebava :(

kva pa za pozim a se je priporočliv z skutrjem vozt aj je bolj da ga dam mal počivat?

lp lucy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bilo res toliko bencina, da ti je v curku iz izpuha tekel, greš lahko (ali pa težko €€€?) mirno kupit novo pipico, ker se toliko bencina ne bi moglo nabrati med delovanjem motorja, pri ugasnjenem pa je lahko iztekel samo, če je pipica pokvarjena - počena membrana (ta pa je v pipici naprešana in se ne da menjati).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest lucy4s-adrenalin

ok hvala :)

sej itak ni tok draga da si jo nebi mogla prvošt

prov večer si mi polepšu k nekak vem kaj moram narest :OK:

hhhhhhhhhvvvvvvvvvvaaaaaaaaaaallllllllllllllaaaaaaaaaaaaa

lp lucy :lol:

ps: ksn litr ga je blo aj pa še mal več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo mimogrede - skuterji imajo podtlačno pipico in bencin ne more teči, ko motor ne dela (seveda, če je s pipico vse v redu).

Če bencin odteka pri prižganem motorju, je napaka lahko  v uplinjaču, če pa odteka tudi pri ugasnjenem, je napaka v pipici (pomaga samo zamenjava).

To da bencin teče pri ugasnjenem motorju se težko opazi, ker ta bencin večinoma odteče v karter in posledično zalije motor.

Če je pipica v redu se najlažje ugotovi tako, da se sname z uplinjača cevka za dovod bencina - bencin takrat ne sme iztekati, če pa se obrne zaganjač, bencin priteče.

Glede na to, da je bilo napisano, da je po tem, ko je skuter že ugasnil, stekel ven še cel tank, se mi zdi tudi to možna napaka.

ha?? o cem ti to?? kaka membrana?? v pipici?? na skuti sploh to obstaja? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ha?? o cem ti to?? kaka membrana?? v pipici?? na skuti sploh to obstaja? :blink:

Kako si si pa ti predstavljal, da se pri skuterju zapira bencin - ali pa si mogoče mislil, da se sploh ne?

Izjema so samo skuterji, ki imajo najnižji nivo tanka nižji od uplinjača in morajo imeti črpalko, ki ob nedelovanju obenem tudi preprečuje pretok bencina.

Najbolje, da eno kupiš in jo s pomočjo specjalnega orodja (kladiva) razstaviš - saj poznaš tisti pregovor:"Vsaka šola nekaj stane." :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam kolker jst vem bi mogu fergi benz zadržat nebi smeu tčt v mašino. Vsaj na mojem je tak.

Drgač pa pipco zamenat pa fergi mal pogledat pa spucat pa je to to.Aja pa še mal cevke pregledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem kako izgleda pipica, ja. in ni na nuben podtlak, in nima nubene membrane.

in tudi ce jo imas odprto (jaz je se na nobenem motorju nisem zapiral), bencin ne tece nikamor, ker ga ventil v uplinjacu ustavi, ko se nivo dvigne do te meje, da dvigne plovec.

razen seveda ce je drugacna kot pri mopedih in motociklih.

sicer pa uplinjac ne dela nobenega podtlaka v cevi za gorivo. edini podtlak je zaradi mase goriva, ta pa je tudi ko je cev odklopljena/pretrgana, in kot taka potem pipica ne sluzi svojem namenu.. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam kulker jst vem je pipca na keslu pa na njo lahka prklopiš dve cevko in sicer eno za bencin drugo pa za podtlak.(da ti bencin ne teče iz kesla ko maš cevko dol z fergija)Zato je pipca.Druga cevka je pa priklopljena na fergija da vleče podtlak.

če jo snameš dol ti scooter crkne kr ne dobi benza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem kako izgleda pipica, ja. in ni na nuben podtlak, in nima nubene membrane.

in tudi ce jo imas odprto (jaz je se na nobenem motorju nisem zapiral), bencin ne tece nikamor, ker ga ventil v uplinjacu ustavi, ko se nivo dvigne do te meje, da dvigne plovec.

razen seveda ce je drugacna kot pri mopedih in motociklih.

sicer pa uplinjac ne dela nobenega podtlaka v cevi za gorivo. edini podtlak je zaradi mase goriva, ta pa je tudi ko je cev odklopljena/pretrgana, in kot taka potem pipica ne sluzi svojem namenu.. :blink:

Očitno ne veš kako izgleda pipica pri skuterju :? :BUA: (ja, je drugače kot pri mopedih in motorjih!!!)

Pipica ima membrano in če se ta raztrga, bencin po cevki, ki je namenjena ustvarjanju podtlaka steče PRED uplinjač in naprej preko sesalne lamele v motor. Torej ti uplinjač tega bencina ne more zadržati tudi, če je z njim vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!