Skoči na vsebino

Nato in Slovenija?


miki

Priporočene objave

ne, tele so samo v vlogi kuharjev - nas odrejo in pripravijo ... pojest nas pa pridejo potem eni tretji, ki so pravzaprav "gostje" v restavraciji, ki se imenuje "Zemlja".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to so tisti, ki nas bodo pojedl?  :unsure:

Ne, ne... tisti nas še niso odkrili. Ti pa so nas že odkrili in jim je poglavitni cilj uničiti komunizem in samoupravljanje, seveda pa ne smemo pozabiti, da je Bush samo eden izmed njih oz. so pravega Busha zamenjali.

Pa ne okol govort je za deset let resta. :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :kva2: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vi se kar delajte norca. <_<

Možnih zgodovin je neskončno mnogo, vse dejansko obstajajo, le verjetnosti, da se pojavijo v našem toku časa, so razlčine. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lina, nato je seveda bi pred bušem a njegov namen in organizacija nista več enaki kot leta 49... a si kdaj pomislila, zakaj je evropa nesposobna spravit skupaj e"evropske sile za intervencijo"?

dobro prvič že zato, ker se evropejci gledamo postrani zaradi obeh vojn in je nezaupanje veliko, drugič, ker to onemogoča NATO, kateremu poveljuje AMERIŠKI GENERAL. pustmo pr strani sekretarje...to so kar so...SEKRETarji. zakaj se ZDA tako opirajo sedaj na "novo evropo" je jasno! leta gledanja zviška na nas s strani prvotnih članic EU in NATO je vzpodbudilo nekakšen proces "nagajanja in vračanja milo za drago" pri "novi evropi".

spretna ameriška politika v NATO je spremenila evropo v še eno ameriško oporišče, parkirišče če hočeš in nič več, če pogledaš malo kaj piše o raznih vojaških vajah NATO vidiš, da je ameriška komponenta premočna in evropske sile NATO niso nesposobne izpeljati večje samostojne operacije, skratka odvisne so od ZDA.

sicer pa me za vse en k.rc briga tako in tako bi ob kakem velikem sranju crknu v kakem jarku ker mi moja lastn SLOVENSKA vojska ne zna ponudit prave zaščite in načina bojevanja, ki bi bil sprejemljiv za NAŠE razmere, čakati bi moral pa na evropo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo prispeva največ sredstev za NATO?

Evropa---GB bo vedno za Ameriko vlekla---torej to silo lahko mirno izpustimo...potem se jim pridruži še Francija...ki je seveda z angleži takole v miru polna drkanja...vendar ko poči...držijo skupaj.....po moje so edino Nemci sposobni Evrope, ker jih noben ne mara verjetno zaradi foušije...Evropa, so narodi z neko tradicijo in nekim nacionalnim elementom...tukaj še kar nekaj časa ne bo ,,skupne sile,, z ali brez dda se ZDA vtika v karkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no saj si lepo podprla to kar sem napisal...financira evropa, ZDA furajo...furat evropo pa upa le eden, nekdo močan, tak konglomerat kot je zdaj je nemogoč in nesposoben ukrenit karkoli, ker potrebuje še sto let ukvarjanja sam s sabo...torej smo spet na začetku.

ko gre ameriki slabo, udari nekam naokoli, ko gre evropi slabo, se scukamo med sabo, e to ti je enotnost... NATO? ne! raje EUF european union forces, sile evropske unije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa ne razumem, kako lahko za nesposobnost Evrope, da bi ustanovila EUF, krivite Busha in NATO.

Prej bi jim bilo potrebno čestitati, da tako lepo "vozijo" celotno EU, kot pa govoriti, da so debili.

Kriviti nekoga drugega za svojo lastno nesposobnost je več kot le mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me tvoja alternativa NATU? Jest jo ne vidim..za enkrat tudi voham ne nobene Euf. Normalno se mi pa zdi, da če se pustiš voditi boš voden.

Takrat, ko so bile razprave za in proti in bla bla bla in Irak je bilo rečeno, da največ investira ZDA preverjala pa nisem.

Poleg tega kje si bil, ko so ZDA vojaki strigli peruti Srbom?....a ja tist je bilo uredu... pa ne zagovarjam Amerikancev...sam če misliš, da jih boš ponucal ko jih ti rabiš drugač pa naj bodo doma si pa močno naiven.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

srbi so dobili kar so iskali. mislim da je bila lekcija neučinkovita in premila glede na vse kar so naredili.da je niso bolj je verjetno posledica dobrih srbskih prijateljev - italijanov, ki imajo pretenzije po dalmaciji itd itd in bla bla, ter so jih vseskozi tiho podpirali,sej veš stara štorja. moje mnenje.

da dajo največ za irak zda je pač normalno čeprav mislim da plačajo račun na koncu iračani..nato se financira v glavnem iz eu, še posebno zadnji čas, ko se američani opirajo le na

lastne sile. da omenim še to, da je velik del ključne evropske vojaške industrije v rokah ameriškega kapitala...

neučinkovitost EU in NATO se je lepo pokazala prav pri zadnjih balkanskih vojnah. pred vrati oz v sprejemnici evrope so imeli vojno in so mencali in cincali, ko bi en sam dobro merjen udarec rešil zadevo. tako pa so vse skupaj poskušali rešiti na stari evropski način...dat malo temu malo onemu, vzet čimveč pa od obeh in predvsem poskušat uveljavit lokalne interese posameznih držav članic.

moja alternativa? združena evropska vojska, enotne uniforme, enotna oborožitev, povdarek na posameznih nacionalnih posebnostih(recimo našitkih, na eni strani zastava eu, na drugi nacionalna zastava ipd ), združeno poveljstvo sil z poveljstvom, ki se menja vsakih x let oz po ptrebi (nesposobnost, smrt,upokojitev ipd... )določena avtonomija poveljstev v državah članicah(npr. oskrba enot, vodenje obrambe na lastnih tleh.. )

američani so mlad narod in močan a nepreizkušen na lastnih tleh, evropejci so prekaljeni od vseh kažinov na tleh evrope in lahko bi bili močni ter prevzeli glavno vlogo, ne samo gospodarsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..neučinkovitost EU in NATO se je lepo pokazala prav pri zadnjih balkanskih vojnah. pred vrati oz v sprejemnici evrope so imeli vojno in so mencali in cincali ...

Ko sem hodil na Bežigrajsko,

smo imeli ob sobotah zvečer plese, katere so obiskovale dokaj redno tudi razne "bande":

savska, bežigrajska, šišenska, zelena jama ... te so bile najbolj redne - sem in tja se je pojavila še viška, pa kaka druga.

Okoli desetih

so fantje popili zaloge, katere so prinesli s sabo, pojedli čez kake anfetamine (mešanici so rekli "noži") in takrat so jih zasrbele pesti, tako da so za ogrevanje pretepli kakega gimnazijca (tut ys sm jh občasno dobu), potem so pa pred gimnazijo zapele ketne, kabli, kratke vodovodne cevi in včasih celo noži.

Jasno,

da je dežurni profesor že v samem "ogrevalnem začetku" poklical policijo. Tem policajem so rekli "intervencijska" - bikasti pobje v črnih usnjenih jopičih in vse prej kot prijaznih, od stotin intervencij brazgotinastih obrazov.

Počasi so se pripeljali v "kiblah" iz različnih koncev, da bi preprečili beg kakemu pretepaču, katerega bi pamet prezgodaj srečala.

Potem so pa v miljavžent pretepih izkušeni "plavci" stali

v predsobi gimnazije, si trebili nohte in čakali - vse je kazalo, da se boje,

da mencajo ...

da cincajo ...

Pa ni bilo tako.

Vzrok je bil zelo enostaven. Počakali so, da je pretepaška energija izpuhtela - tistih par, ki so še stali na nogah so odgnali v kiblo, ostale, ki so ležali okoli , pa tja zvlekli za nogo, roko, lase, jopič ... pa na Povšetovo, kjer so jim dodatno naložili batine.

"Modro"

sem si rekel, ko sem ugotovil, da "pripadniki ljudske milice" čuvajo v prvi vrsti lastno kožo, in da jim ni absolutno nič do kakega noža med rebri, čeprav bi ga skasirali po službeni dolžnosti.

Jasno,

da je vsaka podobnost mojh mladostnih doživetij z balkanskimi vojnami in intervencijo kogarkoli pač že v teh vojnah, čisto navaden balkanski slučaj in nima nobene veze z visoko strokovnimi razlagami vojaškopolitičnih izvedencev MSa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tvoje besede Jur so le potrditev mojih... hvala  :grim

ali si ti kdaj slišal za to:

- da jim ni bilo do tega, da preprečijo klanje

- da so namerno zakuhali klanje (USA (CIA), GB + D)

- da je to klanje moralo trajati toliko časa, da ni več šans za tako veliko državo

- da je YU šla v nos EU in kot taka zasedala del ozemlja, kateraga si EU ne bi mogla razgrabiti kot si ga je

- da je šlo vse po planu

- da je čakanje in igrana "neučinkovitost" bila planirana, načrtovana in do "zadnjegametkainbombe" premišljena

ys sem resnico

čital takrat (93ega) v A časopisih - kjer je bil pojasnjen pravi razvoj dogodkov v zakulisju in s pravimi akterji, kar ima hudo malo skupnega z uradno resnico ...

pa ne bi sedaj o tem, ker me bodo heroji, prvoborci in

zagovorniki "osvopbodilnevojnezaSLO" spet proglasili z qwizlinga - kar = seveda neumnost

in

danes pravzaprav nepomembno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, to je eno možnih ozadij, razbit nekdaj napol enotno in močno jugo s strani evrope in si porazdelit vpliv,ker bi manjše tvorbe vsekakor bile bolj ranljive.

lahko pogledaš u jugo tudi iz te perspektive, da je blo evropi predvsem do tega, da se ne razpase islam, ki je imel/ima močno oporišče v BiH, končni cilj je bil vojna v bosni, vendar to ni verjetno, ker je juga dokaj uspešno zadrževala to širjenje.

vseeno mislim, da so napetosti v jugi podpihovane predvsem s strani ZDA, ker dobro poznajo odnose in razne zgodovinske neprilike med narodi v EU in to spretno izkoriščajo, da držijo evropo razdeljeno ob vsakem vprašanju, pa naj si gre samo za barve kljuk v straniščih...

kar je v časopisih, je precej polikano ali pa čisto prostaško tako, da ne bom sodil o raznih člankih. resnica je le v kakih tajnih dokumentih raznih vlad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ce vsi skupaj samo malo nabijate brez veze in so vzroki dreka na balkanu enostavno v nestrpnosti posameznih narodov drug do drugega? ali drugace povedano megalomanske pretenzije posameznikov za katere so spretno uporabili PR in ze znane motive - cerkev, zemljo, narod.

but WTF do I know. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je to lustno opazovati samozvane strokovnjake in vsepoznavalce kako iscejo povsod drugje krivdo & krivce; vendar v "lastnem" pocetju oz. pri sebi te moznosti ne dopuscajo.

pometaj pred lastnim pragom mogoce?!

but again, kot izvenstojeci, WTF do I know. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, to je eno možnih ozadij, razbit nekdaj napol enotno in močno jugo s strani evrope in si porazdelit vpliv,ker bi manjše tvorbe vsekakor bile bolj ranljive.

lahko pogledaš u jugo tudi iz te perspektive, da je blo evropi predvsem do tega, da se ne razpase islam, ki je imel/ima močno oporišče v BiH, končni cilj je bil vojna v bosni, vendar to ni verjetno, ker je juga dokaj uspešno zadrževala to širjenje.

vseeno mislim, da so napetosti v jugi podpihovane predvsem s strani ZDA, ker dobro poznajo odnose in razne zgodovinske neprilike med narodi v EU in to spretno izkoriščajo, da držijo evropo razdeljeno ob vsakem vprašanju, pa naj si gre samo za barve kljuk v straniščih...

kar je v časopisih, je precej polikano ali pa čisto prostaško tako, da ne bom sodil o raznih člankih. resnica je le v kakih tajnih dokumentih raznih vlad.

Jugoslavija je razpadla pod neposrednim vodstvom Nemčije in to po nalogu Vatikana, torej Janeza Pavla II. Danes ga javno slavijo kot likvidatorja komunizma in mu pojejo slavospeve, kako mu pa tudi ne bi, saj so si bivši "komunisti" lastninili naše tovarne, nas delavce pa so zmetali na borze.

Danes slovenski delavec dobiva točno toliko plače kot kitajski delavec. Samo za golo preživetje! Kljub temu pa Cerkev sedaj celo pričakuje, da ji bomo za to celo hvaležni. Prasci!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....samo ce je res ne rabis vec..... :)

"posodim" ... ne: "dam"

<_<

sy veš, da je prag treba vedno čistiti, ker

veter sem in tja na novo nanese smeti

zato

verjamem, da mi jo vrneš, ko opraviš

ti

kaj pa:

karjola

jo tudi rabiš? ... te sicer nimam,

ampek

za tebe si jo lahko sposodim pri sosedu

(sy veš - oni hudobi, ki me vedno ovaja, sedaj

je pa moral kazen plačati zaradi lažnih ovadb .. se

mi zdi, da sem poročal na MSju) - torej: jo rabiš?

;)

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na, debata o natu in sloveniji je prešla na debato o čiščenju pragov <_< , metel :blink: in naključnih smeti :wacko: , no ja sej je mogoče kar dobra prispodoba vsega skupaj :lol1: :lol1:

tistim pa ki takoj začnejo govorit, da naj ne pišemo, če nismo lih priznani strokovnjaki, čeprav nas tema zanima...ma ko vas j_be :kva2:

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je to lustno opazovati samozvane strokovnjake in vsepoznavalce kako iscejo povsod drugje krivdo & krivce; vendar v "lastnem" pocetju oz. pri sebi te moznosti ne dopuscajo.

@ komunist:

samo zate, da ti osvezim spomin. mogoce bo pa pripomagalo vsaj k zacetku diferenciranega razmisljanja. :)

(but I fear everything said is for naught. :rolleyes: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!